Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко струва деленето на имот, тока и вода?

Препоръчан отговор

Здравейте. Може ли някой, който има опит с поделбите, да ми обясни колко пари би ми изляло дело, целящо подялбата на имота, както и разделянето на тока и водата, така че тока и водата да не са общи?

Въпроса се отнася за всеки разход, включен в процеса по подялбата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един човек от форума може да ти отговори на всичките въпроси, които те вълнуват до сега и то беше много лесно да го откриеш и да го питаш на лично съобщение. Той е с ник "Белгиеца" и се вижда от снимката по долу  - вдясно. Има всички нужни документи във всяка област на живота и е за предпочитане да се обърнеш към него. Ако ще се жениш - отново си задай въпросите към него. Там е ненадминат с опита си.

ScreenShot001.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Kolev71 написа:

Ако ще се жениш - отново си задай въпросите към него. Там е ненадминат с опита си.

А има ли опит в това да прави така, че по легален път да не плаща данъци? Защото, и аз бих искал дан е плащам данъци за имот, в който не съм живял повече от 10 години, а данъците са се трупали през това време. Ако е възможно, нека обясни как да го направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само един човек може да ти каже точно. Това си ти - след приключване на всичко
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, bootlicker написа:

А има ли опит в това да прави така, че по легален път да не плаща данъци? Защото, и аз бих искал дан е плащам данъци за имот, в който не съм живял повече от 10 години, а данъците са се трупали през това време. Ако е възможно, нека обясни как да го направя.

Зададе   въпрос и се постарах да отговоря, доколкото мога. Дали си доволен или не не зная. Сега ,аз искам Вие да отговорите на един мой въпрос:   Нима не разбрахте, че по всичките ви поставени въпроси трябва да се обърнете към адвокат, а не да питате по форумите ? Човек като вас трябва да е твърде ограничен, за да не може да се досети към кого трябва да се обърне за помощ от такъв характер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bootlicker написа:

Здравейте. Може ли някой, който има опит с поделбите, да ми обясни колко пари би ми изляло дело, целящо подялбата на имота, както и разделянето на тока и водата, така че тока и водата да не са общи?

Водата и тока са лесни. Слагат се отделни водомери и електромери. За подялбата на самия имот ти трябва адвокат. Там нещата не са така прости, щом не е по общо съгласие.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питането не е за начин и методика, а за конкретна сума:

преди 2 часа, bootlicker написа:

Само една допълнителна експертиза и ... цялата сметка става без кръчмар!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://advokattrifonov.com/адвокатски-хонорари/

Цитат

Основните промени при цените на адвокатските услуги касаят гражданските и административни дела. Основната част от отговора на въпроса „Колко струва едно гражданско дело?" се съдържа в частта от тарифата, в която са посочени адвокатските възнаграждения по търговски и граждански дела -новите адвокатски хонорари за една инстанция са както следва:
1. при интерес до 1000 лв. - зоо лв.;
2. при интерес от 1000 до 5000 лв. - зоо лв. + 7 % за горницата над 1000 лв.;
3- при интерес от 5000 до 10 000 лв. - 580 лв. + 5 % за горницата над 5000 лв.;
4- при интерес от 10 000 до 100 000 лв. - 830 лв. плюс 2 % за горницата над 10 000 лв.;
5- при интерес от 100 000 до 1 000 000 лв. - 3530 лв плюс 2 % за горницата над 100 000 лв.;
6. при интерес от 1 000 000 до 10 000 000 лв. - 21 530 лв- плюс 1 % за
горницата над 1000000лв.; 7- при интерес над 10 000 000 лв. - 111530лв- плюс 0,5 % за горницата
над 10 000 000 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще ти излезе по-ефтино да си платиш данъците. Вкарваш се в омагьосан кръг, в който годините и парите няма да ти стигнат, може дори да надминат стойноста на твоя дял, та както ти казах натискай другите да се оправяте по между си, защото и двете страни ще страдате от такава делба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, bootlicker написа:

А има ли опит в това да прави така, че по легален път да не плаща данъци?

В тази област е професор, има и дисертации по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не пиша излишно - ето една статия па въпроса „Делба на съсобственост“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, bootlicker написа:

Ако всички са съгласни става лесно!Ще ВИ струва около 5-6000лв и няколко години..ако си мазохист де.

преди 4 часа, bootlicker написа:

Ако имота е на твое име тези данъци за 10г ще си ги платиш и ще се радваш.След това може да пуснеш молба за такса смет че не живееш там и ще ти ги приспаднат.Таксата смет е над 50% от данъка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Водата и тока са лесни. Слагат се отделни водомери и електромери. За подялбата на самия имот ти трябва адвокат. Там нещата не са така прости, щом не е по общо съгласие.

Ако е необходимо да се преустройват сградните инсталации - как да стане без общо съгласие?    Често и това е трудно или невъзможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, attj написа:

Ако е необходимо да се преустройват сградните инсталации - как да стане без общо съгласие?    Често и това е трудно или невъзможно.

Не съм твърдял, че ще е без общо съгласие. Само, че това е по-лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Емил Костов написа:

Не съм твърдял, че ще е без общо съгласие. Само, че това е по-лесно.

Отказват му достъп.  Най-добре е да измисли начин чрез покупко-продажба да се отърве от подобна съсобственост. Може да продава своя дял или да купува частта от другите съсобственици.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, attj написа:

Отказват му достъп.  Най-добре е да измисли начин чрез покупко-продажба да се отърве от подобна съсобственост. Може да продава своя дял или да купува частта от другите съсобственици.   

Без добър адвокат няма да се разминат нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Без добър адвокат няма да се разминат нещата.

Ще е нужен при съдебен спор - в случай на невъзможно споразумение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, attj написа:

Ще е нужен при съдебен спор - в случай на невъзможно споразумение.

Така е, но от постнатите от него над 20 теми си личи че няма да има споразумение :)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги чел всичките.   Просто трябва да реши да купува или да продава.  После следва нотариално заверена покана.  Трябва да събира всякакви документи и доказателства за пред районния съд -ако все пак се наложат действия по съдебен път.    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, attj написа:

няма как да му откажат достъп към имота(ако има нотариален акт).

Има и друга тема от същия господин...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А това какво значи. Че във всички случаи му е необходим адвокат

преди 2 минути, attj написа:

Не съм ги чел всичките.   Просто трябва да реши да купува или да продава.  После следва нотариално заверена покана.  Трябва да събира всякакви документи и доказателства за пред районния съд -ако все пак се наложат действия по съдебен път.    

Прочети му темите. Аз съм ги отбелязал със снимка в самото начало!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съсобствен дял може да се загуби при неползване и неплащане на данъци в 10 поредни години.  Другият ползвател може на това да разчита. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, attj написа:

Съсобствен дял може да се загуби при неползване и неплащане на данъци в 10 поредни години.  Другият ползвател може на това да разчита. 

Когато цитираш члена тук, може и аз да ти повярвам. Доколкото знам от правни въпроси разбираш толкова, колкото аз от ядрени бойни глави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, bootlicker написа:

преди 6 часа, bootlicker написа:

Защото, и аз бих искал дан е плащам данъци за имот, в който не съм живял повече от 10 години, а данъците са се трупали през това време. Ако е възможно, нека обясни как да го направя.

Дори и 100 години да не си живял в въпросния имот щом се водиш част от семейството на дадения имот и си наследник имаш, твоя част данъци които, ти трябва да си платиш. Или поне да си беше сменил адреса на местоживеене

Ети искаш хем евтино а ако може и безплатно да стане. Като ходиш на магазин да си пазаруваш магазина дава ли ти безплатно или евтино? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Kolev71 написа:

Когато цитираш члена тук, може и аз да ти повярвам. Доколкото знам от правни въпроси разбираш толкова, колкото аз от ядрени бойни глави!

Реално това същото се е случвало при мои родственици. Единият загуби правото си на собственост.  Защо спамиш? Сам си рови из законите или си плати на юрист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...