Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Накъсване на игри

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! 

Та имам следния проблем от няколко месеца и той е:по време на някоя по-тежка игра, фпс-а ми пада значително, понякога се случва и на не толкова тежки игри и то дори на минимални графики и ниска резолюция. Какви ли не неща не правих:ъпдейтвах биоса,драйвърите,сваляне на всякакви антивирусни, както и правене на тестове но не отчита нищо.Моля всеки който разбира да изкаже мнение по въпроса ми! 

Видео карта:geforce gtx 1050ti

Процесор:AMD ryzen 5 3550h

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай примери за игри и температури на CPU и GPU по време на насичането. Има ли SSD в системата и колко е оперативната памет? Като гледам, това е лаптоп на над 2 години (дори почти 3, съдейки кога е излязал процесора) и може да прегрява. Кога за последно му е правена профилактика?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Raze написа:

Дай примери за игри и температури на CPU и GPU по време на насичането. Има ли SSD в системата и колко е оперативната памет? Като гледам, това е лаптоп на над 2 години (дори почти 3, съдейки кога е излязал процесора) и може да прегрява. Кога за последно му е правена профилактика?

Здравей Raze! Благодаря много за отговора ти!

Та игрите на които накъсва са:gta 5,gta definitive edition, watch dogs legion, (cyberpunk 2077-тук ми е ясно че няма да върви гладко) 

CPU държи 70 но някой път става и 90-95

GPU средно 65-75

Има ssd 250gb

Ram паметта е 8 гб

Лаптопа е на година и половина, уж в гаранция, но като го занесох до сервиза на магазина от който е купен казаха, че не е нищо сериозно и след като го получих обратно нямаше никаква разлика. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Valyo101 написа:

Тези температури са много високи, със сигурност тротълва и смъква много честотата. Най-вероятно заради това получаваш насичания, не може да смогне на видеокартата и ти спадат кадрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Raze написа:

Тези температури са много високи, със сигурност тротълва и смъква много честотата. Най-вероятно заради това получаваш насичания, не може да смогне на видеокартата и ти спадат кадрите.

Имаш ли идея как може да се оправи проблема? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое не е сериозно? Ако картата ти държи 95 градуса в един момент ще си замине. Намери начин да си подобриш охлаждането. Поне направиха ли почистване на машината като я занесе?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Емил Костов написа:

Кое не е сериозно? Ако картата ти държи 95 градуса в един момент ще си замине. Намери начин да си подобриш охлаждането. Поне направиха ли почистване на машината като я занесе?

Почистиха го

преди 30 минути, Емил Костов написа:

По-рано написах че това се случва от скоро 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са смяна на термопастата на процесора с по-добра, undervolt, може и да не е почистен както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Valyo101 написа:

Почистиха го

По-рано написах че това се случва от скоро 

1. Трябва да се подобри охлаждането. В повечето случаи се слагат допълнителни вентилатори.

2.Зависи как са го почистили. Ако се налага се сменят термопаста и се проверяват вентилаторите на видоекарта, процесор, захранване.

Това като за начало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онлайн ли ги играеш игрите? Какви антивирусни пробва? Може да не е точно вирус.Заплахи всякакви има.Изискванията на игрите са за десктоп еквивалентите на видеокарта и процесор които са доста по-добри.

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметките и дай GO да видим какво има инсталирано.Публикувай резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Valyo101 написа:

Здравейте на всички! 

Та имам следния проблем от няколко месеца и той е:по време на някоя по-тежка игра, фпс-а ми пада значително, понякога се случва и на не толкова тежки игри и то дори на минимални графики и ниска резолюция. Какви ли не неща не правих:ъпдейтвах биоса,драйвърите,сваляне на всякакви антивирусни, както и правене на тестове но не отчита нищо.Моля всеки който разбира да изкаже мнение по въпроса ми! 

Според мен проблема е високата температура на вграденото видео но не точно от него идва белята а от чипсета. И аз имах подобен проблем макар че мойто дъно е доста по дърто от лаптопати. Та можеш да направиш следното да влезнеш в биос и да потърсиш настройки за чипсета и от там да потърсиш нещо такова iGPU при мен е на 1%2%3% тествах и на трите опции как ще се държи и да ли ще има промяна в температурите на чипсета и останах задоволен от първата опция 1%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, vlado1985 написа:

Според мен проблема е високата температура на вграденото видео но не точно от него идва белята а от чипсета. И аз имах подобен проблем макар че мойто дъно е доста по дърто от лаптопати. Та можеш да направиш следното да влезнеш в биос и да потърсиш настройки за чипсета и от там да потърсиш нещо такова iGPU при мен е на 1%2%3% тествах и на трите опции как ще се държи и да ли ще има промяна в температурите на чипсета и останах задоволен от първата опция 1%

Къде видя това вградено видео? Очевадно е, че процесора прегрява, вградено видео изобщо не се ползва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

Къде видя това вградено видео? Очевадно е, че процесора прегрява, вградено видео изобщо не се ползва!

Моя грешка за вградено видео. Но все пак може да опита да провери да ли в настройките на процесора му дава да променя напрежението на ядрото и както написах да си погледне настройките на чипсет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В кои настройки? Това е лаптоп, при това сравнително бюджетен, забрави да има подобни неща в BIOS. Това е процесор с 35 W TDP, така че ми е много интересно как ги вдига тези температури. Най-вероятно тези, които са го почиствали, са си оставили ръцете. С това го дават, че може да се правят разни манипулации, но трябва да се чете и тества: Ryzen Controller

Тук намирам и още един инструмент: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Емил Костов написа:

1. Трябва да се подобри охлаждането. В повечето случаи се слагат допълнителни вентилатори.

2.Зависи как са го почистили. Ако се налага се сменят термопаста и се проверяват вентилаторите на видоекарта, процесор, захранване.

Това като за начало. 

ЛАПТОП! На година и половина, да му сменяш термопастата? Или да му монтираш допълнителни вентилатори, ще го вдигаме във въздуха ли? Ако видео картата е вградена във дъното, тогава какви вентилатори?

Като цяло лаптоп за игри не е добро решение! И не видях никъде модела на въпросното устройство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, ДзВяРа! написа:

ЛАПТОП! На година и половина, да му сменяш термопастата? Или да му монтираш допълнителни вентилатори, ще го вдигаме във въздуха ли? Ако видео картата е вградена във дъното, тогава какви вентилатори?

Като цяло лаптоп за игри не е добро решение! И не видях никъде модела на въпросното устройство?

Аз и затова предложих на автора да погледне в биос да ли има опция за чипсета. И там да прави промени по настройките. И също така да види в настройките на процесора да ли може да се променя напрежението на ядрото и се съмнявам биоса да е някъв скопен все пак е лаптоп на година и половина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ДзВяРа! написа:

Ами да! Кой да чете, че е лаптоп. Пак съм спал! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.01.2022 г. в 0:05, Valyo101 написа:

Здравейте на всички! 

Извинявам се за постовете по-горе. Те не се отнасят за лаптоп, а за декстоп машина.  Грее ти видеокартата Nvidia и превръща всичко в печка. Затова и процесорът ти държи 70 градуса. 95 градуса не са добре за видеокартата. Нейният процесор ще издържи, но видеорамта не. Тя се разпоява в повечето случаи и нещата приключват.

Като за начало можеш да си вземеш една охладителна външна подложка. Тя няма да направи чудеса, но охлаждането на лаптопа ще работи по-добре. Особено ако лаптопът се слага на краката, в леглото, които не са гладки ( примерно покривки, болани и прочие). Ако машината стои в запрашено помещение или около нея се пуши, ще трябва по-често да се отваря и почиства. 

Сега не знам в какво състояние ти е термопастата, но това е трябвало да го проверят в сервиза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още настоявам да разберем какъв е модела на лаптопа! Ако имаше проблем със паста или вентилатор, след като е даван във сервиз, щяха да заменят тези неща. Все пак става въпрос за гаранционен лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

Аз все още настоявам да разберем какъв е модела на лаптопа! Ако имаше проблем със паста или вентилатор, след като е даван във сервиз, щяха да заменят тези неща. Все пак става въпрос за гаранционен лаптоп.

Зависи какви са тези в сервиза. Нагледал съм се на простотии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.01.2022 г. в 8:32, Valyo101 написа:

преди 1 час, Емил Костов написа:

95 градуса не са добре за видеокартата.

Трябва да се чете по-обстойно. Процесора прегрява, не видеокартата! 1050 TI да вдигне 90 градуса, че и отгоре, ще е рекорд, с нейното TDP и консумация....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...