Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Накъсване на игри

Препоръчан отговор

преди 44 минути, Raze написа:

Трябва да се чете по-обстойно. Процесора прегрява, не видеокартата! 1050 TI да вдигне 90 градуса, че и отгоре, ще е рекорд, с нейното TDP и консумация....

Явно в тая тема не ми върви. Не чета какво се пише и това си е. Моля да ми простите! Моля всеки да ми игнорира постовете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, =Alex&Vanko= написа:

Емо или си депресиран или си влюбен.

Нито едно от двете. Просто не съм прочел темата както трябва, за което се извинявам отново на всички както и на постващия темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много странно сравнително нов лаптоп да има подобен проблем. Почти съм сигурен, че в сервиза не са подновили термопастата.

Моя лаптоп веднага като му изтече гаранцията го разглобих понеже прегряваше вече. Радиатора на охлаждането отвътре е във вид на една малка решетка, та въпросната решетка беше покрита така с прах все едно съм изрязал парче плат и съм го сложил там. 

Задължително профилактиката включва подновяване на термопастата почистване на прахта и смазване на вентилатора на охлаждането. Аз смазвам с WD40.

Прахта е убиец на компютри а в повечето случай термопастата, която слагат на новите лаптопи не е с достатъчно добро качество. Най-добра е термопастата която на цвят изглежда бронзова. Другите са боклуци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ntm7iv написа:

Наистина е много странно сравнително нов лаптоп да има подобен проблем. Почти съм сигурен, че в сервиза не са подновили термопастата.

Моя лаптоп веднага като му изтече гаранцията го разглобих понеже прегряваше вече. Радиатора на охлаждането отвътре е във вид на една малка решетка, та въпросната решетка беше покрита така с прах все едно съм изрязал парче плат и съм го сложил там. 

Задължително профилактиката включва подновяване на термопастата почистване на прахта и смазване на вентилатора на охлаждането. Аз смазвам с WD40.

Прахта е убиец на компютри а в повечето случай термопастата, която слагат на новите лаптопи не е с достатъчно добро качество. Най-добра е термопастата която на цвят изглежда бронзова. Другите са боклуци.

Глупости, глупости на търкалета!

Ти кога изследва проводимостта на термопастата, и как стигна до извода че заводската не става?

Това че си си съсипал лаптопа, не означава че трябва да накараш и другите да го направят!

Лаптоп и решетка покрита със прах? :angry: Черешите май са май месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип аз лично процедирам така.

1. Профилактика

2. Преинсталация

3. Тестове при натоварване 

4. Ако всичко е наред клиента си взима машината.

Винаги има риск, че на машината е инсталиран зловреден софтуер. Дали ще е криптикопачка, дали ше е вирус все едно. И това съчетано с натоварването от играта...

Затова каквото и да се тества и прави задължително на чиста инсталация. 

Вярно човека пише, че не се ползва интернет ама не разбрахме машината дали реално е вързана към интернет или въобще интернета е елиминиран. 

Иначе тегленето и инсталирането на кракнати игри винаги е голям риск за сигурността.

преди 6 минути, ДзВяРа! написа:

Глупости, глупости на търкалета!

Ти кога изследва проводимостта на термопастата, и как стигна до извода че заводската не става?

Това че си си съсипал лаптопа, не означава че трябва да накараш и другите да го направят!

Лаптоп и решетка покрита със прах? :angry: Черешите май са май месец.

Знаеш ли колко машини съм разглабял? Ползвал съм различни видове термопасти и знам, кои са добри и кои не са!

Вероятно никога не си разглабял лаптоп. В домашни условия отърване от прахта няма. Виж филтъра на климатика как излежда след 2 месеца и си прави изводите, какво става в лаптопа за примерно 2 години. Точно така на радиатора се образува перде от прах!

Не се изказвай неподготвен!!!

Темата е техническа и хумора с черешите е просташки неуместен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ntm7iv написа:

Знаеш ли колко машини съм разглабял? Ползвал съм различни видове термопасти и знам, кои са добри и кои не са!

Вероятно никога не си разглабял лаптоп. В домашни условия отърване от прахта няма. Виж филтъра на климатика как излежда след 2 месеца и си прави изводите, какво става в лаптопа за примерно 2 години. Точно така на радиатора се образува перде от прах!

Не се изказвай неподготвен!!!

Темата е техническа и хумора с черешите е просташки неуместен!

Не знам, 2 или 3 може би, не вярвам но предполагам! И сигурно вече за нищо не стават.

Аз никога не съм разглобявал лаптоп. Добре че има хора като теб, които са СПИЦИАЛИСТИ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще и всеки ден да се сменява пастата пак няма да има промяна. А каква е самата роля на пастата. Ролята на пастата е да обира горещия и той да минава добре през радиатора точно и затова термостата е елктропроводима. И разликите в температурите с термопаста не са кой знае колко големи най много да смъкне температурите с 2-3или 5 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, vlado1985 написа:

Ако ще и всеки ден да се сменява пастата пак няма да има промяна. А каква е самата роля на пастата. Ролята на пастата е да обира горещия и той да минава добре през радиатора точно и затова термостата е елктропроводима. И разликите в температурите с термопаста не са кой знае колко големи най много да смъкне температурите с 2-3или 5 градуса.

Да, де да беше така...при някои пасти може да има и над 10 градуса разлика - разгледай примерно тези графики: What is The Best Thermal Paste 2017? - Thermal Paste Comparison - Play3r

Best Thermal Paste for CPUs 2022: 90 Pastes Tested and Ranked | Tom's Hardware (tomshardware.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Да, де да беше така...при някои пасти може да има и над 10 градуса разлика - разгледай примерно тези графики: What is The Best Thermal Paste 2017? - Thermal Paste Comparison - Play3r

Best Thermal Paste for CPUs 2022: 90 Pastes Tested and Ranked | Tom's Hardware (tomshardware.com)

Тази разлика от 10 градуса при 100% натоварване и то лятно време знаеш ли кога ще я има точно на кукуво лято

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Raze написа:

Ти ако имаш корпорация и произвеждаш процесори, ще сложиш ли паста която  не е ефективна???????????????????????

:popcorn2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, ДзВяРа! написа:

Ти ако имаш корпорация и произвеждаш процесори, ще сложиш ли паста която  не е ефективна???????????????????????

:popcorn2:

Пастата се избира от производителите на съответния компютър. Един вид процесор може се използва от много производители.

Никой няма интерес машината да работи дълго и безпроблемно, защото ще фалира. Затова и няма особен интерес от използването на качествени материали(консумативи).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ntm7iv написа:

Пастата се избира от производителите на съответния компютър. Един вид процесор може се използва от много производители.

Никой няма интерес машината да работи дълго и безпроблемно, защото ще фалира. Затова и няма особен интерес от използването на качествени материали(консумативи).

И ко викаш, мажат там нещо, ама искат да не работи дълго време? Някои сигурно дори не слагат паста?

Не знаех че тези производители, които правят качествени лаптопи фалират!:ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

И ко викаш, мажат там нещо, ама искат да не работи дълго време? Някои сигурно дори не слагат паста?

Идеята е да се закрепи, само за да мине гаранцията. Примерно, на всеки две години нов телефон, на всеки 3-4 нов компютър и бизнеса върви и се развива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ntm7iv написа:

Идеята е да се закрепи, само за да мине гаранцията. Примерно, на всеки две години нов телефон, на всеки 3-4 нов компютър и бизнеса върви и се развива.

И ако изкара три пъти повече, викаш че фалират? Странно е? И кво друго?:ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ДзВяРа! написа:

И ако изкара три пъти повече, викаш че фалират? Странно е? И кво друго?:ohmy:

Изненадващо, че знаеш толкова малко. Мога да те науча на много неща ама тука не е чат, така, че...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ntm7iv написа:

Изненадващо, че знаеш толкова малко. Мога да те науча на много неща ама тука не е чат, така, че...

Научи ме, никой няма да ти се разсърди, обещавам ти! И кво? :popcorn2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.01.2022 г. в 14:00, ДзВяРа! написа:

Аз все още настоявам да разберем какъв е модела на лаптопа! Ако имаше проблем със паста или вентилатор, след като е даван във сервиз, щяха да заменят тези неща. Все пак става въпрос за гаранционен лаптоп.

Acer nitro 5 (AN515-43)

А,ако се смени процесора,може ли да се елиминира проблема? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...