Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Оптимизиране на сигнала и покритието на Wi-Fi

Препоръчан отговор

преди 2 минути, ntm7iv написа:

Това е така но по отношение на домашния Wi-Fi, както писах в началото, може поне нощем да се изключва, и колкото повече хора правят така толкова по-добре за всички.

Няма смисъл от това, но все сам решава за себе си. Сега надявам се не спиш с рутера или GSM-a през нощта да ти е до главата и очите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ntm7iv написа:

както писах в началото, може поне нощем да се изключва, и колкото повече хора правят така толкова по-добре за всички.

За кого е по-добре? За всички е точно нищо!
И какво да правят тия с гайдите, упс, с торентите?
А режимът на автоматизираното обслужване на машините в неприсъственото време?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Нищо не можеш да направиш по този въпрос. Целият ефир е пълен с всякакви вълни и честоти.

Други глупости днес да знаеш?:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Други глупости днес да знаеш?:angry:

Не смятам, че говоря глупости но всеки сам да си прецени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ntm7iv написа:

Болк

Пич,да изпреваря @цър-вул и да ти дам образцова тема,за следващият път.Да не изглеждаш,толкова неостър."Как да оптимизирам Wi-Fi в апартамент-предложения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, TheDirtyCleaner написа:

да изпреваря @цър-вул

Хм, дали? 😎
Само преси девет часа:

преди 9 часа, цър-вул написа:

Цитат

Оптимизиране на сигнала и покритието на Wi-Fi

Оптимизиране на покритието на безжичната мрежа у дома/в офиса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най- добре е сред равното поле, ама и там може да има къртици и други  нарушители, които с подземните си проходи да нарушат бленувания Вай-фай:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, нушо написа:

Добре си пуснал линка. Аз вчера го четох и си мислех дали да не го пусна. Като цяло някои неща имат логика но по мое мнение вещите, като цяло най-малко влияят на сигнала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.01.2022 г. в 14:07, ntm7iv написа:

Точно така, точно поради тази причина удома компютри телевизори всичко е с интернет по LAN. Wi-Fi само за телефоните.

Ясно, клониш към Белгиеца.🤣

Spoiler

wlp3s0    32 channels in total; available frequencies :
          Channel 01 : 2.412 GHz
          Channel 02 : 2.417 GHz
          Channel 03 : 2.422 GHz
          Channel 04 : 2.427 GHz
          Channel 05 : 2.432 GHz
          Channel 06 : 2.437 GHz
          Channel 07 : 2.442 GHz
          Channel 08 : 2.447 GHz
          Channel 09 : 2.452 GHz
          Channel 10 : 2.457 GHz
          Channel 11 : 2.462 GHz
          Channel 12 : 2.467 GHz
          Channel 13 : 2.472 GHz
          Channel 36 : 5.18 GHz
          Channel 40 : 5.2 GHz
          Channel 44 : 5.22 GHz
          Channel 48 : 5.24 GHz
          Channel 52 : 5.26 GHz
          Channel 56 : 5.28 GHz
          Channel 60 : 5.3 GHz
          Channel 64 : 5.32 GHz
          Channel 100 : 5.5 GHz
          Channel 104 : 5.52 GHz
          Channel 108 : 5.54 GHz
          Channel 112 : 5.56 GHz
          Channel 116 : 5.58 GHz
          Channel 120 : 5.6 GHz
          Channel 124 : 5.62 GHz
          Channel 128 : 5.64 GHz
          Channel 132 : 5.66 GHz

Това като домашно, кой канал на каква честота е. После идват синезъбите устройства в цялата им палитра : BLE, iBeacon, AudioSink и т.н.
На тези от картинката много държа. Първите три са термометри в баните, а последните два са умни-часовници.

spacer.png

Радиокананалът също е 2.4GHz и интерференциите са неизбежни.

Следва показ на лог от новата ми придобивка. Координатор с вграден радиоусилвател, покриващ разстояние до 1000м.

debug 2021-12-24 15:33:02: Loaded state from file /opt/zigbee2mqtt/data/state.json
info  2021-12-24 15:33:02: Logging to console and directory: '/opt/zigbee2mqtt/data/log/2021-12-24.15-33-01' filename: zigbee.log
info  2021-12-24 15:33:02: Starting Zigbee2MQTT version 1.21.0 (commit #70891ee)
info  2021-12-24 15:33:45: Coordinator firmware version: '{"meta":{"maintrel":1,"majorrel":2,"minorrel":7,"product":1,"revision":20210708,"transportrev":2},"type":"zStack3x0"}'
debug 2021-12-24 15:33:45: Zigbee network parameters: {"channel":11,"extendedPanID":"0xdddddddddddddddd","panID":6754}
info  2021-12-24 15:33:45: Currently 17 devices are joined:

Каналите не са това, което си мислиш и при zigbee 11-ти канал съотвества на първи при wi-fi, a zigbee-устройства са вече 25 на брой. Като добавим и 40 wi-fi клиента захранвани от два независми рутера подпомагани от два разширителя и ми дреме за съседите, какво е времето на Марс у тях. Да си облицоват стените с оловни плочи и да дишат като искат wi-fi...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Profruit написа:

Ясно, клониш към Белгиеца.🤣

Затвори скритото съдържание

wlp3s0    32 channels in total; available frequencies :
          Channel 01 : 2.412 GHz
          Channel 02 : 2.417 GHz
          Channel 03 : 2.422 GHz
          Channel 04 : 2.427 GHz
          Channel 05 : 2.432 GHz
          Channel 06 : 2.437 GHz
          Channel 07 : 2.442 GHz
          Channel 08 : 2.447 GHz
          Channel 09 : 2.452 GHz
          Channel 10 : 2.457 GHz
          Channel 11 : 2.462 GHz
          Channel 12 : 2.467 GHz
          Channel 13 : 2.472 GHz
          Channel 36 : 5.18 GHz
          Channel 40 : 5.2 GHz
          Channel 44 : 5.22 GHz
          Channel 48 : 5.24 GHz
          Channel 52 : 5.26 GHz
          Channel 56 : 5.28 GHz
          Channel 60 : 5.3 GHz
          Channel 64 : 5.32 GHz
          Channel 100 : 5.5 GHz
          Channel 104 : 5.52 GHz
          Channel 108 : 5.54 GHz
          Channel 112 : 5.56 GHz
          Channel 116 : 5.58 GHz
          Channel 120 : 5.6 GHz
          Channel 124 : 5.62 GHz
          Channel 128 : 5.64 GHz
          Channel 132 : 5.66 GHz

Това като домашно, кой канал на каква честота е. После идват синезъбите устройства в цялата им палитра : BLE, iBeacon, AudioSink и т.н.
На тези от картинката много държа. Първите три са термометри в баните, а последните два са умни-часовници.

spacer.png

Радиокананалът също е 2.4GHz и интерференциите са неизбежни.

Следва показ на лог от новата ми придобивка. Координатор с вграден радиоусилвател, покриващ разстояние до 1000м.

debug 2021-12-24 15:33:02: Loaded state from file /opt/zigbee2mqtt/data/state.json
info  2021-12-24 15:33:02: Logging to console and directory: '/opt/zigbee2mqtt/data/log/2021-12-24.15-33-01' filename: zigbee.log
info  2021-12-24 15:33:02: Starting Zigbee2MQTT version 1.21.0 (commit #70891ee)
info  2021-12-24 15:33:45: Coordinator firmware version: '{"meta":{"maintrel":1,"majorrel":2,"minorrel":7,"product":1,"revision":20210708,"transportrev":2},"type":"zStack3x0"}'
debug 2021-12-24 15:33:45: Zigbee network parameters: {"channel":11,"extendedPanID":"0xdddddddddddddddd","panID":6754}
info  2021-12-24 15:33:45: Currently 17 devices are joined:

Каналите не са това, което си мислиш и при zigbee 11-ти канал съотвества на първи при wi-fi, a zigbee-устройства са вече 25 на брой. Като добавим и 40 wi-fi клиента захранвани от два независми рутера подпомагани от два разширителя и ми дреме за съседите, какво е времето на Марс у тях. Да си облицоват стените с оловни плочи и да дишат като искат wi-fi...

Еми какво да ти кажа, герой си. Живота си е твой и в каква среда ще живееш си е твой избор.

По принцип безопасно за здравето разстояние от wifi рутер се води 50 см. Преди време съм работил във Vivacom и си има вътрешна неофициална информация за сума ти и народ, който работят по цял ден в среда на множество мощни излъчвания, че много от тях са болни от рак а други бездетни.

Момчетата, които работят по блоковете с антените на операторите, ако работят при включени антени имат определено време за работа лимит на облъчване за деня.

Техниците, които работят диспечери в подстаниции, където в работните помещения няма екранировка, често се разболяват от рак.

Виждал съм сграда до базова станиция на Vivacom горе в балкана, цялата екранирана външно като бункер.

Прави си сметката.

Замърсеният и натоварен честотно ефир съвсем не е безобиден.

Задължително виж този линк: https://elmin.ru/bg/wiring/vredno-li-zhit-ryadom-s-vysokovoltnoi-liniei-chem-opasny-vysokovoltnye.html

Това са фактите такива каквито са, който иска да вярва, който иска не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, ntm7iv написа:

...

Страшилките другия път ги пускай на руски. Този език ми е роден.

Високоволтовите електропроводите в България пресичат разни голи поляни и селскостопански полета и никой не живее под тях. Имам 5г стаж в НЕК - ремонт на високоволтови трансформатори и съм наясно каква кочина е там.

За сведение на google-поколението.
Един най-качествения уран в света е българския, но с рухването на СССР запечатаха родните мини. Размина ми се.

Работил Vivacom е нонсенс към темата, защото сравняваш GSM-антена с 2.5mW предавател на умно-устройство. От моя страна изрезвам  с скалпел печатната антена и запоявам ipx-конектор. По-този начин постигам по-добри уши. Съгласуване на дипола никой не го отменил, нито пък получавам по-голяма TX. Verstanden?.

Рутерите по пряка линия се намират на 4м от обичайното ми място и ни дели железобетонна стена. Понял!
Не съм плешив, нито без зъби, с нормална потенция.

Лека нощ деца!

Редактирано от Profruit (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Profruit написа:

Страшилките другия път ги пускай на руски. Този език ми е роден.

Високоволтовите електропроводите в България пресичат разни голи поляни и селскостопански полета и никой не живее под тях. Имам 5г стаж в НЕК - ремонт на високоволтови трансформатори и съм наясно каква кочина е там.

За сведение на google-поколението.
Един най-качествения уран в света е българския, но с рухването на СССР запечатаха родните мини. Размина ми се.

Работил Vivacom е нонсенс към темата, защото сравняваш GSM-антена с 2.5mW предавател на умно-устройство. От моя страна изрезвам  с скалпел печатната антена и запоявам ipx-конектор. По-този начин постигам по-добри уши. Съгласуване на дипола никой не го отменил, нито пък получавам по-голяма TX. Verstanden?.

Рутерите по пряка линия се намират на 4м от обичайното ми място и ни дели железобетонна стена. Понял!
Не съм плешив, нито без зъби, с нормална потенция.

Лека нощ деца!

Да прекрасно я всё понимаю и пушу тебе совсем дружелюбно. Просто я разделяю с тобой то, что знаю о излучений. Не хочу никого пугать. Надеюсь ты меня тоже понял. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз добре че вече се отървах от интернет доставчиците и хвърлих рутери и други глупости. Кабели мабели ненормална работа. Е сега без кабели екстра нет винаги има в момента съм се вързал към една мрежа на 500метра от мен и сигнала е екстра ни мърда ни шава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Аз добре че вече се отървах от интернет доставчиците и хвърлих рутери и други глупости. Кабели мабели ненормална работа. Е сега без кабели екстра нет винаги има в момента съм се вързал към една мрежа на 500метра от мен и сигнала е екстра ни мърда ни шава

Интернет пират 

За цигари и бира давате 20 лв всеки ден , а за нет не искате 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, vlado1985 написа:

Е сега без кабели екстра нет винаги има в момента съм се вързал към една мрежа на 500метра от мен и сигнала е екстра ни мърда ни шава

А според теб какво е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adersa написа:

А според теб какво е ?

Това че се взръзвам към други мрежи не ме прави пират но всеки си го тълкува както иска

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Това че се взръзвам към други мрежи не ме прави пират но всеки си го тълкува както иска

Рамо или късно това шоу ще свърши и хората ще те засекат , че им точеш трафик както аз преди 10 години засякох комшията и от тогава  доставчика повиши защитата на суйтча в входа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adersa написа:

Рамо или късно това шоу ще свърши и хората ще те засекат , че им точеш трафик както аз преди 10 години засякох комшията и от тогава  доставчика повиши защитата на суйтча в входа.

И да ме засекат голяма работа. Ако искам пак ще се свържа към същата мрежа за секунди а оператора да си взима квито иска мерки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

И да ме засекат голяма работа. Ако искам пак ще се свържа към същата мрежа за секунди а оператора да си взима квито иска мерки

Следващата стъпка ще е акт недай дай си боже съд .Явно си мазохист .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adersa написа:

Следващата стъпка ще е акт недай дай си боже съд .Явно си мазохист .

Какъв акт бе човек и то при условие че няма никакви доказтелства и не е направено нищо нередно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Какъв акт бе човек и то при условие че няма никакви доказтелства и не е направено нищо нередно

Всякакъв вид пиратство е незаконно .Както ти казах рано или късно по лог рутерите ще те хванат .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adersa написа:

Всякакъв вид пиратство е незаконно .Както ти казах рано или късно по лог рутерите ще те хванат .

Дори и по лог само да те хванат немогат да направят нищо поради простата причина щото само си бил свързан към дадената мрежа 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...