Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за покупка на автомобил

Препоръчан отговор

Викам си тая година да си купих някаква по-нова кола уж като хората, мисля да си ходя до бегето, като си отида на село какво ще кажат хора ,,Глей го тоя 20 години в Холандия, не успя да си купи една нова кола, сигурно там само за сметки изкарва, цървул,, 

По принцип харесвам малките спортни коли, да е ниска ниска до асфалта, със спартанско окачване, да е възможно най-ниска гума.Искам да усещам всяка гънка на асфалта и да реве като лъв.

Гледа гледах, пробвах, харесвам италианките тип Моника Белучи:cool:

Викам си първо си взема една червена Жулиета 170 коня.. Обаче се отказах. После викам си взема една Ибица, ама много грозни всички модели след 2006г. на Ибицата бе! После установих, че аз не харесвам новите коли. Под нови разбирайте всичко след 2005г. Нито като поведение, нито като изпълнение. Повечето за мен не са коли ами летящи чинии. Старт бутон, няма палене с истински ключ, автоматици, фарове се пускат автоматично, аре бегай от тук. Това е за жени или обратно резбови където обичат да се возят. То няма никакво шофиране. Аз обожавам да шофирам роден съм с бензин в кръвта, и за мен тия коли ме лишават от тоя кеф. Единствената екстра от, която имам нужда е климатик:cool:

И си викам не ме интересува мнението на хората. Искам стара спортна барака с готина музика. 

Проблема обаче е, че запазените екземпляри са изключително малко. Другия проблем е, че дори да е бензин, след няколко години, няма да мога да влизам с нея по големите европейски градове. Така, че наливайте акъл как да го измисля. За точна марка и модел още не съм се спрял конкретно. Опел Калибра например е една моя незбъдната мечта. V6 батки. Обаче, те повечето ги е изляло баба Яга и трябва да играе яко електрожена. Не знам такива гнилочи на по 30 години въобще имат ли оправия. Има ли доволно резервни части и прочие. 

Умувайте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви Опели, не се излагай бате. BMW Z4 са спортни. MB SLK донякъде. Другото са японски екзотики от 90-те, което си е само за някакви фенове на марките, щото поддръжката е по-тегава. Ама като гледам, на тебе определението за спортна кола е обикновен хечбек с големи джанти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, N1K17Y написа:

Какви Опели, не се излагай бате. BMW Z4 са спортни. MB SLK донякъде. Другото са японски екзотики от 90-те, което си е само за някакви фенове на марките, щото поддръжката е по-тегава. Ама като гледам, на тебе определението за спортна кола е обикновен хечбек с големи джанти. 

V6 Едва ли може да се нарече обикновен хечбек мойка. Представяш ли си да си имаш ,,обикновен хечбек,, V6 да ходиш до Билата за хляб:cool: Как звучи само….. А опела си има история в спорта… 

Не съм фен на големите джанти. На малка кола даже седят грозно според мен. Иначе z4 си е бая грозна според мен и без пари не бих я взел. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Христофор_първи написа:

V6 Едва ли може да се нарече обикновен хечбек мойка. Представяш ли си да си имаш ,,обикновен хечбек,, V6 да ходиш до Билата за хляб:cool: Как звучи само….. А опела си има история в спорта… 

Не съм фен на големите джанти. На малка кола даже седят грозно според мен. Иначе z4 си е бая грозна според мен и без пари не бих я взел. 

6 цилиндъра не са нищо специално. Дават ти мощност и тяга и толкова. Пътното поведение няма общо. Ако целта ти е да се изрязваш на светофарите, скачай на някоя импотентна американка с V8 направо, която не става за нищо друго, освен за драг. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, N1K17Y написа:

6 цилиндъра не са нищо специално. Дават ти мощност и тяга и толкова. Пътното поведение няма общо. Ако целта ти е да се изрязваш на светофарите, скачай на някоя импотентна американка с V8 направо, която не става за нищо друго, освен за драг. 

Гледах в Германия има към десетина корадота, явно реставрирани. Между цени на 8000 евро и 32 000. Мислех и за България, българите имат стари запазени коли, защото нямат пари за нови. Обаче имаше само едно корадо в мобилето, било е с g60 двигател сега е с vr6. 8000 лева му търсят, което нищо не е, ако е изправно.Корадото е легенда от 90-те, обаче дизайна и и сега чупи вратове. Май Корадо ще си търся.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, N1K17Y написа:

И за "нова кола" реши да си купиш 30 годишна такава ?

Апсолютно. Не ме кефат колите след 2005 2006г. 

Колите на 80-те и 90-те са легенди бате, истински автомобили за мъжкари. Фен съм на всичко старо, щото е истинско. С изключение на жените. Там важи  обратното правило. Те трябва да са винаги млади. Поодъртеят ли, почват да киселят, депресии, менипаузи не ти трябва такова лозе на баир.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alfa Romeo Brera - много красива, сравнително лека, 4х4 3,2 V6 260кс. като модел е 2005 година някъде. 
Porsche Cayman - ако разполагаш с повечко пари. Дребничко, спортно красиво, и този модел е около 2005 година. Ако нямаш пари за Кайман и Porsche Boxster също е интересен модел, но по-бюджетен. 
Ако търсиш нещо съвсем дърто Maserati Biturbo - рядък и интересен автомобил от 80-те дето днес може да се намери на сравнително нормална цена, но след няколко десетилетия ще струва луди пари. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11621542323514896&slink=mxuvld

От японските се сещам също за много легенди, TOYOTA SUPRA А70 или А80, Toyota Corolla AE86. Nissan Skyline R34 също е брутална класика, но всичко е въпрос на пари. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не умувах, а веднага ми "изплува" това:

Cuánto cuesta un Ferrari Testarossa?

Успех!

Ferrari Testarossa ≫ Втора ръка • Нови | Auto.bg

НО, предполагам извън България ще я намериш на по-сгодна цена. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, N1K17Y написа:

И за "нова кола" реши да си купиш 30 годишна такава ?

Хаха, ми той скъсан кат стар вестник. Ще се прибира 2-3 хил. км. с някой стар кош да го остави на средата на пътя, а ако се прибере, ще се похвали на село с "новата" 25 годишна бегачка, та да може бабите да ахнат. А местните младежи сигурно карат новите S класи. Но така е, Ганьо от селото можеш да изкараш, но селото от Ганьо никога. 😁 Той живее за мнението на другите и какво щели да кажат хората. 

И си представи картинка, как се вдига пушек по прашната и тясна улица, реве двигател, трещи по дупките, дърпа ръчната на центъра в селото, отваря се врата на яката Калибра и от вътре слиза балкански субект с анцунг и най-новите Найкове, щото ние тука маратонки само Ромика (ама евентуално). Всички са в шок. Леш. 

Но какво казват разбирачите, кеф цена няма. 

преди 3 часа, dioib написа:

Аз не умувах, а веднага ми "изплува" това:

Cuánto cuesta un Ferrari Testarossa?

Успех!

Ferrari Testarossa ≫ Втора ръка • Нови | Auto.bg

НО, предполагам извън България ще я намериш на по-сгодна цена. ;) 

хехехехе, стига моля ти се. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, ostavime написа:

Що бе .... не мога ли да споделя мои блянове?! мъ?! ... :)

Признавам си: От известно време съзерцавам тв. програмата AMS и те ... възбуди ми се "колекционерството" в мен ... :)

Освен кеф цена няма, то останалите си оставаме мечтатели. ;)

п.п. Все пак не е болид от формула 1 .... ;) и си го представи въпросния модел задвижван от електричество. (Мисля, че някъде в САЩ правят такива глезотии ...) 

Кратко: Като ще е гарга = да е рошава иначе къф кеф, каква класика (класа), а?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре направо това:

Най -повдигащият квадрокоптер. Товароподемност на дрон с камера - колко  тегло може да вдигне дронът? Полетът в небето е вълнуващо и вълнуващо  преживяване

Те утепъ .... селяните .... :) Ша го гледат кът извънземен, а не пръв успял техен съселянин ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

БМ-му му ... мъ няма лиценз за масово ползване ... иначе е авто мобилна машинария ... :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цъ! левскарчи съм, мъ туй е единственото червено с което бих изневерил .... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Ето сиромашко и в синьо:

Десет стари автомобила, чиято цена ще се увеличи значително през 2022  година ᐉ Новини от Fakti.bg - Авто | ФАКТИ.БГ

;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ostavime написа:

Хаха, ми той скъсан кат стар вестник. Ще се прибира 2-3 хил. км. с някой стар кош да го остави на средата на пътя, а ако се прибере, ще се похвали на село с "новата" 25 годишна бегачка, та да може бабите да ахнат. А местните младежи сигурно карат новите S класи. Но така е, Ганьо от селото можеш да изкараш, но селото от Ганьо никога. 😁 Той живее за мнението на другите и какво щели да кажат хората. 

И си представи картинка, как се вдига пушек по прашната и тясна улица, реве двигател, трещи по дупките, дърпа ръчната на центъра в селото, отваря се врата на яката Калибра и от вътре слиза балкански субект с анцунг и най-новите Найкове, щото ние тука маратонки само Ромика (ама евентуално). Всички са в шок. Леш. 

Но какво казват разбирачите, кеф цена няма. 

Бащата на времето си купи чисто нова кола от завод производител, и след 30км. колата спря и до там. Мисля, че в друга моя  тема бях споменавал гаранционна Шкода карах миналата година служебна и при един  изключително проливен дъжд изведнъж като с кофа се изсипа вода в краката на пасажера и после смърдеше на мухъл седмици наред. И гореше почти двойно от заводските данни. 2013г. карах 10 годишно А3 турбо дизел. Мой приятел си купи 3 годишна фиеста напомпана с всички екстри също дизел. С 1.4 мотор уж икономичен разход 7/100 . Аудито 5.5/ 100 Да не говорим, че повечето хора с чисто нови коли, те не са техни, а на лизинговите компании. Ганьо Ганьо с анцука и маратонките, ама Ганьо е соственик. Може и да е на един кенеф, ама собственик, не наемател. Друг е въпроса, че едно 30 годишно Корадо почва от цената на чисто нова Дачия. Просветна ли ти сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Христофор_първи написа:

Шкода

Не ми обиждай колата моля .... :) 

2008 Шкода Скаут. Де да беше малко по-мощтна, но политика .... Та, доволно съм "изпреварвал" или са ми отстъпвали пътя дори с Ауди 8 ... :) 

НО, за цена/качество и мое статукво си ми е добре. И с нея обрах погледите на селяните .... ;) Даже засичам, че в региона където съм започнаха да се движат повечко Шкоди и дори нови .... (нищо, че гледаш на лизинговите като кола под наем ) ....  

Имах възможност да си взема по-нова, но съм човек със своите сантименталности и навици на Плюшкин. = Не съм богат, но детското колекционерско не съм го изгубел, а и вече съм пенсионер и не се налага да се фръц тъ пръц пред някой. ;) 

Уви нямам излишни пари в момента. Задоволявам се с друга моя страст = недвижими имоти. Сети се как мога да спестя при тази моя мания да имам недвижимо имущество, а на всяко движимо да гледам с пренебрежение колкото и да е класическо ... ;)

п.п. Максимата: Не съм богат, за да си позволявам евтини неща действа при мен безотказно!!! :) = Независимо, че не съм от аристократичен род. ;) 

Уви, някои ново или старо богаташи не ще проумеят благородството. 

п.п. Да споделя къде са ми лигите:

Skoda представи новата Octavia Scout - AУТОМЕДИЯ

:) 

Спретнах си една конфигурация за 90 000 лв ... но а де трябват ми за друго ... :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, dioib написа:

дори нови .... (нищо, че гледаш на лизинговите като кола под наем )

А не е ли? Соца ни учеше да имам собственост. Апартамент, къща на село, кола, а на какво ни научи демокрацията бай Диоде? Да живеем на кредит и под наем, да сме едни лесно манипулируеми безличници. Бащата през соца смени две чисто нови коли, ама не на вноски или кредит. Отиде като фифти сент( Ако си гледал филма ,,Стани богат или умри опитвайки се,, ), със сака с парите в Корекома и от там газ с мръсни гуми:cool: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Христофор_първи написа:

Да живеем на кредит и под наем

Не е проблема да вземеш нещо на кредит.

Принципно ни завидяха, че българите имаме собственост в която, ако не сме мързеливи да си произвеждаме прехраната сами, а с всеки лев да си купуваме неща които ще осигуряват на младите ни да не разпиляват парите, а да си вземат по-модерни от нас неща. 

С брат ми все още не сме стартирали проект "Музей". Неговото хоби е "пътешественик", а моето са компютрите, но младите ни не желаят да инвестират в "желязо" за моята идея "облак под земята'. Било по-евтино да се ползват под наем железата ... хм ... та, така .... не желаят да са стопани .... та се налага да почвам от "нулата" отново .... но това е друга тема .... не се оплаквам ... та, затова и в момента се занимавам с 'гардероби", т.е. многофункционална сграда в която да се разположат едни сървъри и не ще се налага да плащат на някой арендатор на хардуер. 

И всичко това е, за да се разработи уникален ИИ, само където някои са с предразсъдъци към този наш български ИИ. ;) По-сгодно им е да е друг. ;) 

Та, забавлявай се на "кризата на средната' възраст. Уви не е за мен това. Аз вече съм в друга фаза от живота ми. Не съществува нещо материално което може да ме съблазни. Да не говорим за някакво пък ново учение или религиозни схващания ... :)

Искрено ти пожелавам да си вземеш въпросният мечтан автомобил, а и между другото 

Alfa Romeo Giulietta (116) технически характеристики и разход на гориво —  AutoData24.com

не знам каква "жю ли ета" си гледал, ама съм имал честта да управлявам подобна на по-горната снимка и изживяването бе чих уааааааааааллллл ... :) 

Не мога да не им призная на италианците, че правят "секси" и бързи автомобили ... :) = Няма друг мъжки "оргазъм" като подкараш техен автомобил .... :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...