Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нефункциониращ HDMI порт.

Препоръчан отговор

Здравейте, предстои да закупя нов монитор, и тъй като работя непрестанно с два, установих че няма как да свържа новия.
Понеже в момента съм с HDMI + DVI, но аз имам само 1 работещ HDMI порт.
Виждам обаче че по самата кутия по-горе от видео картата има друг поставен порт, които обаче най-вероятно НЕ Е свързан.
Може ли да ми помогнете КАК да го направя работещ, мисля че трябва да го свържа към видео картата, но с какъв кабел.

Ако има някой които е наясно, ще съм много благодарен ако успее да ми помогне.

271640541_425720362640191_9105316996257543125_n.png

271651652_302196965212590_3988812239985010708_n.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горният HDMI порт е на вградената видеокарта. Няма как да го ползваш на външната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Емил Костов написа:

Горният HDMI порт е на вградената видеокарта. Няма как да го ползваш на външната.

Разбирам, а какво може да бъде решението? Защото бих искал да използвам все пак 2 монитора.. Мисля че в моя случай като втора опция остава да използвам Display port-a, но дали има вариант да имам работещи HDMI.. Тъй като може да реша по напред да работя с 3 монитора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Михайлов Мирослав написа:

Разбирам, а какво може да бъде решението? Защото бих искал да използвам все пак 2 монитора.. Мисля че в моя случай като втора опция остава да използвам Display port-a, но дали има вариант да имам работещи HDMI.. Тъй като може да реша по напред да работя с 3 монитора.

Ами за момента най-лесното решение е единият монитор да е с HDMI кабел, а другия с Display кабел. И за да няма преходници, мониторът ти трябва да има поне единият порт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесното е с DVI към HDMI кабел или адаптер.

Не става много ясно дали сега го ползваш DVI порта , но ако е вече зает варианта новия монитор да има и display port е по-добър от това да се вземе монитор с HDMI и да се ползва адаптер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ined написа:

Най-лесното е с DVI към HDMI кабел или адаптер.

Не става много ясно дали сега го ползваш DVI порта , но ако е вече зает варианта новия монитор да има и display port е по-добър от това да се вземе монитор с HDMI и да се ползва адаптер.

преди 13 минути, Емил Костов написа:

Ами за момента най-лесното решение е единият монитор да е с HDMI кабел, а другия с Display кабел. И за да няма преходници, мониторът ти трябва да има поне единият порт.

Реално погледнато сега използвам HDMi  + DVI , което означава че МОГА да използвам Display port-a.
НО АКО в близко бъдеще си купя 3ти монитор, не знам какво ще правя за да използвам и 3те.  Като единствената опция остава някакъв преходник от DVI to HDMI .
За това ме интересува, дали по някакъв начин МОГА да свържа горните портове и да ги направя функциониращи...
Мислех че може да е лесно решение, но явно няма да е чак толкова лесно колкото си мислех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Михайлов Мирослав написа:

Реално погледнато сега използвам HDMi  + DVI , което означава че МОГА да използвам Display port-a.
НО АКО в близко бъдеще си купя 3ти монитор, не знам какво ще правя за да използвам и 3те.  Като единствената опция остава някакъв преходник от DVI to HDMI .
За това ме интересува, дали по някакъв начин МОГА да свържа горните портове и да ги направя функциониращи...
Мислех че може да е лесно решение, но явно няма да е чак толкова лесно колкото си мислех.

Не можеш. При повече монитори вече си има и допълнителен хардуер, който трябва да си закупиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата. Съвременните операционни системи подържат работа на няколко работни плота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не можеш. При повече монитори вече си има и допълнителен хардуер, който трябва да си закупиш.

Ясно благодаря много, ще го мисля като му дойде времето..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Михайлов Мирослав написа:

Ясно благодаря много, ще го мисля като му дойде времето..

Ползва се сплитер. Има най-различни в зависимост от това какви портове имаш на мониторите и на машината си. Ето ти примерен вариант

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ntm7iv написа:

Малко в страни от темата. Съвременните операционни системи подържат работа на няколко работни плота.

Да, но в случая работата ми е такава че имам нуждата да работя на поне 2 монитора, а в идеалният случай 3..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента ползвате само един монитор?

Какъв е той и на кой порт е свързан?

Точен модел на видео картата?

Какъв ще е новия монитор?

А следващия?

Какъв е процесора ви?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

В момента ползвате само един монитор?

Какъв е той и на кой порт е свързан?

Точен модел на видео картата?

Какъв ще е новия монитор?

А следващия?

Какъв е процесора ви?

Много въпроси за нищо толкова ли не прочети предните коментари , че без тези неща може да се намери решение !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои дънни платки позволяват да изкараш сигнал едновременно през вградената и външната видео карта. Ако процесора има вградено видео, пробвай да активираш и двете карти, евентуално през BIOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, adersa написа:

Много въпроси за нищо толкова ли не прочети предните коментари , че без тези неща може да се намери решение !

преди 1 час, Михайлов Мирослав написа:

Понеже в момента съм с HDMI + DVI, но аз имам само 1 работещ HDMI порт.

преди 1 час, Михайлов Мирослав написа:

Защото бих искал да използвам все пак 2 монитора.. Мисля че в моя случай като втора опция остава да използвам Display port-a, но дали има вариант да имам работещи HDMI.. Тъй като може да реша по напред да работя с 3 монитора.

От първия пост излиза, че той сега има два монитора и си ги ползва, след това обаче казва, че иска да ползва два монитора, но с тенденция за 3 ти - аз лично вече не знам той точно колко монитора има, но ..

Иска да ползва 3 - еми хубаво - видео картата му има ли 3 видео изхода - има, знаем ли дали поддържа и 3 те едновременно - боб

и с какви резолюции - боб

а той какви екрани желае да свърже - боб

знаем ли дали има вградено видео зад тези портове на дъното - боб

и за съжаление "боб" не е човек за да го попиташ ...

Та говори си ти, не ми пречиш. Аз проблем нямам, ти проблем нямаш, проблем явно има само питащия и явно сам не е открил решението - няколко въпроса няма да му навредят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато човек използва

преди 7 часа, Михайлов Мирослав написа:

2 монитора и... по напред да работя с 3 монитора.

значи, че той наистина работи, а не е "геймАр"!

Тогава той трябва да се отнася професионално по такива въпроси, примерно:

https://featurelens.com/graphics-card-with-4-hdmi-ports/

https://www.amazon.com/4-monitor-video-card/s?k=4+monitor+video+card

А на Емо сплитера, той знае къде да го... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.01.2022 г. в 9:19, Емил Костов написа:

Ползва се сплитер

Да, ама не. Със сплитер ще има една и съща картина на всички монитори. А авторът едва ли цели това... 

По-скоро се търси 3 приложения на 3 монитора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Да, ама не. Със сплитер ще има една и съща картина на всички монитори. А авторът едва ли цели това... 

По-скоро се търси 3 приложения на 3 монитора. 

Да каже какво точно ще иска. А и аз казах, че това е примерен вариант, не решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От въпроса в първият пост (на темата на автора) останах с убеждението, че има два монитора в момента,

които са закачени на външната видеокарта на компютъра (с три цифрови изхода).

Първия свързан на DVI порта на картата

Вторият е свързан на HDMI порта.

Щом искаш да добавиш (нов) трети, свързваш го към DP (дисплей порта на видеокартата).

По този начин, ще имаш три  работещи монитора свързани към нея.

Ако, искаш да добавиш и четвърти монитор, тогава сменяш видеокартата с карта която има  4 или повече изхода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...