Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Миграция от Win 8.1 до Win 10 на Sony Vaio

Sageth
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Чакай сега, нали 10 е по-лек, а сега стана няма да е осезаемо по-тежка ... а утре какво ще е?

Малиии хващаш се като удавник за сламка. Просто 10 има повече фонови процеси, нищо което да не може да бъде преодоляно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 90
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

И когато бориш оптимизирана 8,1 срещу оптимизирана 10 - на конкретния лаптоп - какво повече получава ползвателя за статии и филми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, lupis написа:

Тука гоЕлем смях става:D за разведряване на пандемичната обстановка:D

В темата за корона-вируса е екшъна! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

И когато бориш оптимизирана 8,1 срещу оптимизирана 10 - на конкретния лаптоп - какво повече получава ползвателя за статии и филми?

Миналата година през септември-октомври пробвах неуспешно този преход с лицензиран  Win 8.1. Ъпгрейда не винаги е достъпен. За същото мероприятие пак имаше промоция около Коледа.   После се наложи да връщам системата за възстановяване на Win 8.1.   Няма смисъл - докато също се поддържа по-старата ОС.     

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Sageth написа:

Имам лаптоп: Sony SVE1513C1EW (4GB RAM, Intel 2020M на 2,4 GHz и т.н.) купен с лицензиран Windows 8/8.1, което би трябвало да означава, че е ОЕМ.

Ако някой е запознат, да даде съвет дали може да се ъпдейтне безплатно до Windows 10?

Yes, you can still get a free Windows 10 upgrade. Here's how

Да, все още можете да получите безплатна надстройка до Windows 10. Ето как

преди 3 часа, ntm7iv написа:

8.1 е преходна версия на Windows, която не е добре оптимизирана и в някои отношения дори по-тежка от 10.

Искаше да кажеш - „Windows 8 беше преходна версия“ - нали?

преди 4 часа, Sageth написа:

Как се прави този имидж?

Изтегляне на дисков образ на Windows 10 (ISO файл)

преди 4 часа, lupis написа:

Без SSD ще върви доста тегаво. Не си заслужават всичките упражнения. Ама ако имаш мерак да се учиш, действай.

Има логика, но недей толкова категорично!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, jhoro написа:

Има логика, но недей толкова категорично!

Ами спрямо характеристиките на лаптопа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, lupis написа:

Кои характеристики на лаптопа ? SSD само ще зарежда ос по бъррзо и прложенията да не очакваш да даде производителност случайно на процесора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Кои характеристики на лаптопа ? SSD само ще зарежда ос по бъррзо и прложенията да не очакваш да даде производителност случайно на процесора

Не, не очаквам. Ти какво очакваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, lupis написа:

Не, не очаквам. Ти какво очакваш?

Аз неочаквам чудеса от SSD ако искам машината ми да е пъргава то тези чудеса трябва да ги очаквам от процесора и рамта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, plamen_petrov_80 написа:

Правенето на имидж на OS и изтеглянето на ISO на OS са две крайно различни неща ... Съгласен си с мен, нали?

А трябва ли - да съм съгласен?
За теб - винаги, само кажи - с кое да се съглася.

преди 16 минути, lupis написа:

Защо забравяш - изискванията на потребителя?

преди 8 минути, vlado1985 написа:

Не е „само“. В процеса на работа - доста често има обръщения съм сториджа!

преди 6 минути, vlado1985 написа:

Аз неочаквам чудеса от SSD ако искам машината ми да е пъргава то тези чудеса трябва да ги очаквам от процесора и рамта

Точно въпросния Уиндоус в момента ми е заделил 8 GB за „виртуална памет - суап файл“!
Къде ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, jhoro написа:

А трябва ли - да съм съгласен?
За теб - винаги, само кажи - с кое да се съглася.

Виж за кое пита автора и ти за кое му отговаряш. Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Виж за кое пита автора и ти за кое му отговаряш. Това е.

Така съм разбрал - така отговарям.

Ти пък ... щото си много убаф!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, jhoro написа:

Така съм разбрал - така отговарям.

Нали, затова се обадих, за да видиш разликата и да му отговориш коректно на човека.

Стават грешки, важното е как се поправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, jhoro написа:

Не е „само“. В процеса на работа - доста често има обръщения съм сториджа!

Ни е за лаптопа на автора ли пишем или за сървър ?

преди 30 минути, jhoro написа:

Точно въпросния Уиндоус в момента ми е заделил 8 GB за „виртуална памет - суап файл“!
Къде ли?

Суапа можеш да си го сложиш където искаш аз си го държа на SSD но едва ли става на въпрос за производителност на хардуерно ниво

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нали, затова се обадих, за да видиш разликата и да му отговориш коректно на човека.

Стават грешки, важното е как се поправят.

Усетих та ва! Искаш да си „прибере копие на нещата до момента“ (бекъп имидж) и после да си чупи ... каквото успее.
Баш такива неща не правя, щото моето инфо е защитено, а самите ОС - не ми дреме за тях.

преди 5 минути, vlado1985 написа:

Ни е за лаптопа на автора ли пишем или за сървър ?

Суапа можеш да си го сложиш където искаш аз си го държа на SSD но едва ли става на въпрос за производителност на хардуерно ниво

На хардуерно, на софтуерно ...
Това е като движение в група! Общата скорост се определя от най-бавния участник!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, jhoro написа:

Усетих та ва! Искаш да си „прибере копие на нещата до момента“ (бекъп имидж) и после да си чупи ... каквото успее.
Баш такива неща не правя, щото моето инфо е защитено, а самите ОС - не ми дреме за тях.

На хардуерно, на софтуерно ...
Това е като движение в група! Общата скорост се определя от най-бавния участник!

Ако процеора е някой скопен промяна в производителноста на хардуерно ниво йок

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vlado1985 написа:

Ако процеора е някой скопен промяна в производителноста на хардуерно ниво йок

Ако баба ми беше мъжка:D Човекът е посочил какъв му е процесора, смятай кое му е по- бавно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vlado1985 написа:

Ако

работиш върху OS сложена на бавна USB памет .. и сървърите на NASA ще ти се видят бавни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, lupis написа:

Ако баба ми беше мъжка:D Човекът е посочил какъв му е процесора, смятай кое му е по- бавно.

Добре де майсторе кажи ти какъв му е процесора кажи ми какъв му е цокъла и подържа ли други процесори и дай информация ако обичаш за процесора с който е автора. То е много лесно да напишем всички по някоя глупост без да мислим и да се правим на разбирачи нали

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

работиш върху OS сложена на бавна USB памет .. и сървърите на NASA ще ти се видят бавни.

Автора за какво питаше ние за какво му отговаряме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...