Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с инсталация на Windows 10

_HAKERA_
 Сподели

Препоръчан отговор

На теория може да пише всичко в нета, но аз говоря за практика.Давам за пример моята дърта машина Lenovo G570, която няма UEFI boot  и в момента е с инсталиран Windows 10 свален от сайта на Майкрософт и е качен на флаш памет с техния инструмент.Файлова таблица MBR.

И понеже казваш, че нямам опит ще спра до тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, alex203 написа:

На теория може да пише всичко в нета, но аз говоря за практика.Давам за пример моята дърта машина Lenovo G570, която няма UEFI boot  и в момента е с инсталиран Windows 10 свален от сайта на Майкрософт и е качен на флаш памет с техния инструмент.Файлова таблица MBR.

И понеже казваш, че нямам опит ще спра до тук.

Ами и да спираш,или не,аз пък ти казвам,също от опит,че това няма как да се случи!Правиш ли разлика между свалянe на исо фаил и правене на буутваща медия с инструмента?Аз ти казвам категорично,че при направа на буутваща медия с инструмента на майкрософт по подразбиране(без право на избор като при руфос)е само за  UEFI или такива с обратна съвместимост(CSM) при лаптопите и няма как да стане в legacy mode!Така че,ако си сложил уиндоус на твоя лаптоп то си избрал именно тази опция ,за да го направиш,в legacy mode няма как да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Слави Маринов написа:

Аз ти казвам категорично

Верно ли?
Use Media Creation Tool to create Bootable Windows 10 USB for Legacy BIOS and UEFI

Имаш ли дупце да спориш с Шон Бринк?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, цър-вул написа:

Верно ли?
Use Media Creation Tool to create Bootable Windows 10 USB for Legacy BIOS and UEFI

Имаш ли дупце да спориш с Шон Бринк?

Ами ти спориш със съпорта на маикрософт,щом толкова не вярваш пробвай да стартираш инсталация с флшка направена с този инструмент и с настроики в биоса legacy,а диска да ти е в MBR и ще видиш резултата.............макар ти да го знаеш предварително!Това е от съпорта:

Екранна снимка 2022-01-21 161350.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

FAT32 е съвместим с Legacy и UEFI
друг е въпроса, че за да инсталираш на UEFI, флашката трябва да е FAT32
използвам UltraIso, който прави флашката FAT32 и инсталирам лаптопа в Legacy на MBR диск

преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Екранна снимка 2022-01-21 161350.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, дръндю написа:

FAT32 е съвместим с Legacy и UEFI
друг е въпроса, че за да инсталираш на UEFI, флашката трябва да е FAT32
използвам UltraIso, който прави флашката FAT32 и инсталирам лаптопа в Legacy на MBR диск

Иде реч за съвсем други неща,не за фатове32 и UltraIso:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Слави Маринов написа:

Всичко е вярно и има достатъчно и достъпна информация,стига да можеш да четеш и да разбираш написаното,защото се съмнявам да имаш някакъв опит................като не приемаш готова и смяна информация се бъхти да си я търсиш!

По принцип флашката мога да я буутна като Uefi или като Legacy - според нуждите.

Иначе май опираме до някакъв хардуерен проблем по лаптопа.

Сложих ссд-то на другият лаптоп (I5, 3то поколение, пак 8гб рам и 2гб видео) и

същата флашка. Цялата инсталация (както е нормално) си мина за около 10 минути.

А на този ми лаптоп (както в началото писах) само частта с копирането на файловете

трае около 15-20мин, след това е рестарта и после ми е черният екран.

Какви тестове мога да пусна, за да се диагностицира проблема?

Имам hiren 15.2 и hiren PE. Ако е нужно и друг диск с програми

ще запиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери коя ревизия на чипсета имаш - потърси в интернет дали има проблем с него.

Потърси каква е физическата връзка дъно <> диск (букса ли е, кабел ли е и т.н.)

Зареди някаква OS и направи тест за четене на едно SSD, а защо не и на HDD - виж как се тържи.

Последно пробва ли да инсталираш OS от оптика? Пробва ли различни OS?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, plamen_petrov_80 написа:

Провери коя ревизия на чипсета имаш - потърси в интернет дали има проблем с него.

Потърси каква е физическата връзка дъно <> диск (букса ли е, кабел ли е и т.н.)

Зареди някаква OS и направи тест за четене на едно SSD, а защо не и на HDD - виж как се тържи.

Последно пробва ли да инсталираш OS от оптика? Пробва ли различни OS?

Сата буксата е запоена на дъното.

Флашката и ссд-то са работещи.

След като на другият лаптоп качих 10ката върнах ссд-то на моят си лаптоп.

Отново не иска да зареди. Пуснах 'онбоард диагностик" и там показа, че

нямам закачен харддиск. В биоса няма опция да ми детектва диска.

Закачих го през УСБ (кутия за външен хард) и от там си зареди

нормално windows.

Не съм опитвал през оптика, но защо да се дъни през USB? То си

буутва от флашката - и на legacy и на uefi. После идват проблемите.

Значи клониран старият ми диск към 240гб ссд си работи.

Като сложа друго ссд - не мога да му инсталирам Windows....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е сложи другото SSD и опитай през оптика и опитай различни OS. Ако друга стане - значи нямаш харуерен проблем.

Какво е инсталирано на стария HDD? Също така може да пробваш клониране от него към проблемното SSD (ако правилно чета, ти си го направил нова, но към друго физическо SSD - ако се получи и с това - значи няма никаква несъвместимост между лаптопа и новото SSD - нали така казва логиката?).

преди 3 минути, цър-вул написа:

Прилича на споминал се ATA контролер или дефектирал конектор.

Да, ама явно има вариант да работи нормално с другото SSD, което не се връзва, но докато не го провери и тества на 100% това винаги си е опция. А може и просто новото SSD да не прави добър контакт с порта, но пък защо тръгва инсталацията до някъде? Според мен си е нещо софтуерно ама какво ще излезе ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _HAKERA_ написа:

В биоса няма опция да ми детектва диска

това не е вярно
ей в тази картинка има бутон view за тази цел
https://www.kaldata.com/forums/uploads/monthly_2022_01/rsz_2022-01-20345.jpg.6e5b6cd1391425f4184675cc263bccc1.jpg

чек да го отбележа в червено

rsz_2022-01-20345.jpg.6e5b6cd1391425f4184675cc263bccc1.jpg.ccc2f060d59f9b447b604ffb40a41d7c.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

според мен, автора на темата не си познава BIOS и е най-добре да си направи настройките по подразбиране (default)
после да отиде на конфигурация SATA и да маркира AHCI
aply и после:
https://www.kaldata.com/forums/topic/307488-проблеми-с-инсталация-на-windows-10/?do=findComment&comment=5091065

Цитат

при стартиране от менюто на F12, избери 
LEGACY BOOT:
 USB Storage Device
а не това дето си си избрал в тази картинка
https://www.kaldata.com/forums/uploads/monthly_2022_01/722845718_2022-01-2016_29_14.jpg.7a6627b9be29995947f664fb63192057.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, дръндю написа:

да си направи настройките по подразбиране (default)

По добре е да даде default на биос и следтова да си нагласи настройките но и също така е хубаво да влезне в security може да има нещо позволено което пречи на инсталацията или нещо забранено

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vlado1985 написа:

По добре е да даде default на биос и следтова да си нагласи настройките но и също така е хубаво да влезне в security може да има нещо позволено което пречи на инсталацията или нещо забранено

имам ако не същия биос, поне много наподобяващ неговия
връщането в default, при него е от бутон restore setting, в най долната част на екрана

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да,ама много страннйо е да тръгва инсталацията и след копиране на файловете да не зарежда пак,явно и диска и флашката са в ред щом на друг лаптоп със същите е минала инсталация.Явно е хардуерен проблен с порта..........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз това намерих токущо. Нека автора да следва стъпките които са описани и да каже какво е станало и после ще го омуваме

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/boot-error-trying-to-reinstall-windows-10-on-dell/70d17dc5-b2e0-44d6-82d8-bdb73338665f

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, _HAKERA_ написа:

Сата буксата е запоена на дъното.

Флашката и ссд-то са работещи.

След като на другият лаптоп качих 10ката върнах ссд-то на моят си лаптоп.

Отново не иска да зареди. Пуснах 'онбоард диагностик" и там показа, че

нямам закачен харддиск. В биоса няма опция да ми детектва диска.

Закачих го през УСБ (кутия за външен хард) и от там си зареди

нормално windows.

Не съм опитвал през оптика, но защо да се дъни през USB? То си

буутва от флашката - и на legacy и на uefi. После идват проблемите.

Значи клониран старият ми диск към 240гб ссд си работи.

Като сложа друго ссд - не мога да му инсталирам Windows....

Направи ми впечатление на тази снимка това вместо на usb си отишал на uefi 

Виш и на този клип как става инсталацията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Направи ми впечатление на тази снимка това вместо на usb си отишал на uefi 

не помня вече в колко поста му написах това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...