Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ при избор на първи климатик

Препоръчан отговор

преди 4 минути, nedqlkow написа:

Да, това точно е последното нещо, което искам да изчистя преди да поръчам.
Умувам в момента примерно колко дълъг горе долу е кабелът на вътрешното тяло, тъй като планирам да монитрам климатика поне на 2-20,2-30м. височина. Ако нямам стенен контакт, а карам с разклонител, ще трябва по някакъв начин да захвана разклонителя за стената, за да може да стигне до кабела.

Монтажа има две възможности. Със захранващ кабел на външното тяло или на вътрешното, на който както му е удобно. Това обикновено се уточнява с техниците на място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ntm7iv написа:

Монтажа има две възможности. Със захранващ кабел на външното тяло или на вътрешното на който както му е удобно. Това обикновено се уточнява с техниците на място.

Определено съдейки по разположението, ми се струва, че ще е по-удачно да е от външното, но да. Явно на място ще е най-удачно да се направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nedqlkow написа:

За момента малко повече клоня към Daikin вариантът, но ще помисля до утре

Във всяка уважителна тема за климатици се обяснява, че Дайкин и Митсубиши са мерцедесите на тези устройства.

По интересно е къде са произведени двете тела?

Също така е интересна идеята, че от външното тяло излиза кабел с щепсел...:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, JKirilov написа:

Във всяка уважителна тема за климатици се обяснява, че Дайкин и Митсубиши са мерцедесите на тези устройства.

Не. Мерцедеса е един, и в случая остава Мицубиши. Така че, няма смисъл изобщо да се пита за климатици, а направо да се ходи в ценовата листа на Мицубиши...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се иска да си купя климатик висок клас, но трябва да се съобразявам и с бюджета си и да избера нещо, което хем да се вмества в него, хем да не го надхвърля. Ориентирах се, благодаря на включилите се :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Здравейте! Аз съм с Daikin Sensira FTXC35C / RXC35C от около 2 години. Преди това имах една стара Осака 17-ка, но много вдигаше тока. След като го сменихме осъзнах, каква е огромна разликата. Дайкин си е "мерцедес", както е написал колегата 😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, g.b.g. написа:

Здравейте! Аз съм с Daikin Sensira FTXC35C / RXC35C от около 2 години. Преди това имах една стара Осака 17-ка, но много вдигаше тока. След като го сменихме осъзнах, каква е огромна разликата. Дайкин си е "мерцедес", както е написал колегата 😁

Точно този модел на марката е минал покрай оригинален Daikin. Най-базовата серия сглобявана в завода на McQuay (Малайзия). Само лепенката е Daikin...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...