Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли полицията да проследи изключено устройство?

Препоръчан отговор

Възможно ли е полицията да проследи устройство, което е изключено, в случая - лаптоп? Ако потребителя изключи лаптопа, след като вече сигнала и IP адреса са прихванати, и премести лаптопа на 38 километра, от мястото където лаптопа е работил в момента в който сигнала и IP адреса са били прихванати, възможно ли е полицията пак да проследи устройството до новата му локация?

Ако, след преместването, лаптопа има нов ИП адрес след като бъде включен, може ли полицията пак да го проследи? Или трябва да мине доста време, през което лаптопа да е в офлайн режим, че следата да бъде изгубена?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Rammkopf написа:

Може, да.

Как?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Или трябва да мине доста време, през което лаптопа да е в офлайн режим, че следата да бъде изгубена?

За най-добри резултати,поне две години.Другата сигурно ще бъде-Смяна на мак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Как?

Този въпрос е редно да бъде в нова тема.

Кой лаптоп си преместил на точните 38 км?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, The Rage написа:

За най-добри резултати,поне две години.

2 години и прекалено много.

преди 3 минути, The Rage написа:

Другата сигурно ще бъде-Смяна на мак

Какво имаш предвид под "мак", macOS ли?

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Този въпрос е редно да бъде в нова тема.

Кой лаптоп си преместил на точните 38 км?

Засега никой лаптоп никъде не е местен. Темата я пуснах, за да получа отговори и знание, които да използвам, когато дойде деня да правя това - да местя устройства, да бягам и да се крия... Този ден рано или късно ще дойде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако знае кой е "потребителя" ще му хвърлят 100 кила бой и ще си признае къде е лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, bootlicker (Мазния) написа:

2 години и прекалено много.

Какво имаш предвид под "мак", macOS ли?

Засега никой лаптоп никъде не е местен. Темата я пуснах, за да получа отговори и знание, които да използвам, когато дойде деня да правя това - да местя устройства, да бягам и да се крия... Този ден рано или късно ще дойде.

Когато тръгнеш да бягаш - зарежи всякаква техника и документи.

MAC адреса на мрежовата карта. Ама само това няма да ти помогне. Реално теб ще те изловят на 5-тата минута. Дори и да смениш целия лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, bootlicker (Мазния) написа:

macOS

Вече съм сигурен,че се ебаваш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, The Rage написа:

Вече съм сигурен,че се ебаваш...

Ако не си имал преди macOS, тогава какво си имал предвид под "мак"?

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Когато тръгнеш да бягаш - зарежи всякаква техника и документи.

MAC адреса на мрежовата карта. Ама само това няма да ти помогне. Реално теб ще те изловят на 5-тата минута. Дори и да смениш целия лаптоп.

Няма да ме "изловят". Ти просто не знаеш колко бързо бягам. Имам няколко медала за първо място при печелене на кросови бягания. Участвал съм и в 9 състезания по надбягване в атлетиката. Там съм печелил 6 пъти второ място, и 3 пъти първо място. Бягам много бързо. Ако преследвачите са някакви глупаци, натоварени с брони и оръжия, да видим как ще ме хванат.

преди 8 минути, ined написа:

Ако знае кой е "потребителя" ще му хвърлят 100 кила бой и ще си признае къде е лаптопа.

Полицейското насилие е нелегално. Ако ме докоснат, ще заведа дело в Европейския съд по правата на човека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, bootlicker (Мазния) написа:

Култивиран.За бело.

Всяко десет годишно дете,го знае.Искаш да ми кажеш,че ти не?Но,щом се забавляваш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, bootlicker (Мазния) написа:

MAC - Ама ...не е за тебе това - media access control address... нещо като ЕГН. Или влезеш ли един път в чуьд рутер, той първо запомня твоя МАС адрес (той е уникален з всяки NIC) - и после почва интерсното - колко интересно, зависи от собственика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, The Rage написа:

Култивиран.За бело.

Всяко десет годишно дете,го знае.Искаш да ми кажеш,че ти не?Но,щом се забавляваш...

Няма как да знам какво точно имаш предвид под "мак", ако не напишеш точното значение на думата, или пълното произношение на думата, и да я напишеш цялата, така както се използва когато става въпрос за информационни технологии. Откъде мога да знам какво е "мак", ако думата не е изписана по пълния си начин, а е изписана само като някакъв жаргон или съкращение? Ето какво ми излиза, когато проверя какво е "мак":

uploaded image

Отне ми известно време да разбера, че си имал предвид "mac adress", а не просто "мак". MAC означава media access control adress. Да, сега вече ми е ясно какво означава mac (мак). Препоръчвам ти да пишеш думите по начина, по който са описани в официалните речници, вместо да използваш съкращения и български език за думи от английския език. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Няма да ме "изловят". Ти просто не знаеш колко бързо бягам. Имам няколко медала за първо място при печелене на кросови бягания. Участвал съм и в 9 състезания по надбягване в атлетиката. Там съм печелил 6 пъти второ място, и 3 пъти първо място. Бягам много бързо. Ако преследвачите са някакви глупаци, натоварени с брони и оръжия, да видим как ще ме хванат.

Може да бягаш, но не можеш да се скриеш. Не и ти!

Филмите с глупаци с оръжие и броня не бяха ли от 90-те?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Няма да ме "изловят". Ти просто не знаеш колко бързо бягам. Имам няколко медала за първо място при печелене на кросови бягания. Участвал съм и в 9 състезания по надбягване в атлетиката. Там съм печелил 6 пъти второ място, и 3 пъти първо място. Бягам много бързо.

Във нета ли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, NewRedDragon написа:

MAC - Ама ...не е за тебе това - media access control address... нещо като ЕГН. Или влезеш ли един път в чуьд рутер, той първо запомня твоя МАС адрес (той е уникален з всяки NIC) - и после почва интерсното - колко интересно, зависи от собственика

Как се променя MAC адреса? В кой настройки трябва да вляза, за да променя адреса и да получа нов такъв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се променя MAC адреса? В кой настройки трябва да вляза, за да променя адреса и да получа нов такъв?

Само  Путлер знае

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да бягаш, но не можеш да се скриеш. Не и ти!

Имам къде да отида. Имам място, което е мое, но по документи се води на един друг човек. Ако не ме открият на адресите на мое име, няма да тръгнат да проверяват адресите на други хора.

Филмите с глупаци с оръжие и броня не бяха ли от 90-те?

Не - все още ги има.

Ако ето тези тръгнат да ме гонят, как ще ме хванат? Виж ги колко тежко са натоварени - няма как да бягат бързо, и гравитацията ще ги измори много бързо:

Шестима фалшификатори на съд след акцията на ГДБОП в Пловдив - Новини

преди 3 минути, Coco1 написа:

Само  Путлер знае

Кой е Путлер?

преди 5 минути, Coco1 написа:

Във нета ли

Не в нета, а в реалния живот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Колко плащаш за смяна? И на коя ОС? Принципно ... да кажем 110 лв за еднокртана смяна... като те хванат, първия път вече по 70....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам къде да отида.

И когато отидеш там - колко време ще се криеш и докато се криеш какво друго ще правиш?

Автомобила виждаш ли го? И него ли ще надбягаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Coco1 написа:

Защо го обиждаш

Кого обиждам? Ти спомена човек, на име Путлер - аз не познавам такъв човек, затова те питам кой е Путлер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Ако не ме открият на адресите на мое име, няма да тръгнат да проверяват адресите на други хора

Първо тях проверяваме - на "другите" хора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Няма как да знам какво точно имаш предвид под "мак", ако не напишеш точното значение на думата, или пълното произношение на думата, и да я напишеш цялата, така както се използва когато става въпрос за информационни технологии. Откъде мога да знам какво е "мак", ако думата не е изписана по пълния си начин, а е изписана само като някакъв жаргон или съкращение? Ето какво ми излиза, когато проверя какво е "мак":

uploaded image

Отне ми известно време да разбера, че си имал предвид "mac adress", а не просто "мак". MAC означава media access control adress. Да, сега вече ми е ясно какво означава mac (мак). Препоръчвам ти да пишеш думите по начина, по който са описани в официалните речници, вместо да използваш съкращения и български език за думи от английския език. :) 

Ти ми препоръчваш?Как всички разбраха,само ти не?Досега,съм се държал с теб,като с човек.Никога не съм те обидил или ако съм,е било неволно.

Сега започвам:Няма такъв тъпак,като теб.Кажи на тези които ти измислят темите,че трябва да се постараят повече.

Ако ги имисляш сам(значи си завършен олигофре н),чети какво ти се пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Колко плащаш за смяна? И на коя ОС? Принципно ... да кажем 110 лв за еднокртана смяна... като те хванат, първия път вече по 70....

Не може ли безплатно?

На Windows 10 съм.

току-що, NewRedDragon написа:

Първо тях проверяваме - на "другите" хора!

Това не е така. До този момент много хора са били издирвани и адресите, техните адреси, са били проверявани, а не адресите на другите хора. Защо моите имоти никога не са проверявани, когато полицията е издирвала човек, който няма нищо общо с мен и аз не познавам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...