Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Части за компютър за Графичен дизайн

Препоръчан отговор

преди 42 минути, kopkaa написа:

@b_dimitrova незнам дали ви е ясно, но софтуера не е само мулти обича силни ядра всеки един алдър 12600KF помита тези резени в 2та вида лоад.

https://www.vario.bg/msi-pro-b660-a-ddr4

дъното не е за клок, но няма да спъне процесора.

Не се занимавайте с това скъпо Ssd което са ви сложили а само 500. Нямате полза, защото трябва да са на него големите текущи файлове от програмите закоето място няма да има. Стартирайте конфигурацията с Nvme Samsung 980 1tb без глупавия Seagate при необходимост има Sata и външни Ssd или Hdd.

Здравейте! По принцип вчера четох, че е хубаво процесорът да е поне Intel i5, kакто сте предложили и Вие, и че трябва да има доста ядра и то наистина да са силни. Нo тъй като ще ползвам и Premiere Pro, виждам че за него изскването за процесор е Intel 6th Gen or newer CPU or AMD Ryzen 1000 Series or nwer CPU, но не знам дали i5 ще свърши работа. Предполагам, но все пак отново питам дали ще стане? 😅

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много неща стават, но основното е да се включиш в бюджета и да имаш конфигурация, която да ти върши работа. Само с чорба от ядра не става....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, b_dimitrova написа:

Здравейте! По принцип вчера четох, че е хубаво процесорът да е поне Intel i5, kакто сте предложили и Вие, и че трябва да има доста ядра и то наистина да са силни. Нo тъй като ще ползвам и Premiere Pro, виждам че за него изскването за процесор е Intel 6th Gen or newer CPU or AMD Ryzen 1000 Series or nwer CPU, но не знам дали i5 ще свърши работа. Предполагам, но все пак отново питам дали ще стане? 😅

Вижте мен тук не ме харесват и няма защо да се хабя.

Казах ви как ще е по-бързо но се опитват да ми бият безмислени подсечки без аргументи , охладител нямало (има), по-скъпо било (а горе 5700Х за 670) , чорба от ядра (втффф) затова успех с вашата конфигурация и с Амд няма да е прекалено зле

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, kopkaa написа:

Вижте мен тук не ме харесват и няма защо да се хабя.

Казах ви как ще е по-бързо но се опитват да ми бият безмислени подсечки без аргументи , охладител нямало (има), по-скъпо било (а горе 5700Х за 670) , чорба от ядра (втффф) затова успех с вашата конфигурация и с Амд няма да е прекалено зле

Не, че не те харесват. Но, твоите мнения са много категорични и несъобразителни в повечето теми.

Разбира се, винаги е хубаво да се разбере и друго мнение, за да се достигне до желания резултат/решение на тема.

Да си запознат за огъването на капачките на процесорите от сокет LGA1700 (#bending Intel CPU ) от 12-то поколение на Intel...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Mr. ?? написа:

Не, че не те харесват. Но, твоите мнения са много категорични и несъобразителни в повечето теми.

Разбира се, винаги е хубаво да се разбере и друго мнение, за да се достигне до желания резултат/решение на тема.

Да си запознат за огъването на капачките на процесорите от сокет LGA1700 (#bending Intel CPU ) от 12-то поколение на Intel...

Запознат съм че форумчета по цял свят се опитват да го направят на проблем, а то нито голям проблем нито е новост в света на компютрите. Ако беше да са изревали маса хора

Дали са ми съобразителни или не ти ли си човека да прецени ?  ; )))))))))))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, b_dimitrova написа:

От i5 до i5 има огромна разлика. Шеста генерация както сте писали е с 4 физически и 4 логически ядра, дванайста генерация и по специално 12600KF (12600K) е с 10 физически и 16 логически ядра. Като цяло според мен цялата ви концепцията е сгрешена. Не може една машина предназначена за изкарване на пари да се помещава в евтина светеща "геймърска" китайска кутия. Ако аз съм клиент и дойда в офиса и видя това нещо на Аерокул или ретрото D-shield ще избягам с 200 от графичен дизайнер с толкова грозен компютър. Ще си позволя да направя нещо, което до сега не съм правил.Ще ви предложа конфигурация, която надхвърля бюджета, но такава, която би подхождала на графичен дизайнер:

Intel Alder Lake Core i5-12600K - процесора може да се замени с 12600KF, който е без вградена видео карта, но за работен компютър е добре да има резервна за временно ползване ако нещо се случи с външната

ASUS ProArt B660-CREATOR D4 - Това дъно на Асус се води специално за дизайнери. Реално за доста по-малко пари може да се намери и геймърско такова със същите глезотийки, но това ще ви излезе безплатно ако сте на абонамент на Adobe Creative Cloud, защото с него получавате 3 безплатни месеца. Реално толкова е цената на дъното, а и изглежда "яко" като за дизайнер ;)

MSI RTX 3060 AERO ITX 12G OC - Може за малко повече пари да се смени с ASUS Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition

Team Group T-Force Vulcan TUF, DDR4 - 16GB(2x8GB), 3600MHz Х2 - два кита общо 32GB на 3600MHz на цената на китовете на 3200, не че има значение толкова, но пък се връзва с дъното.

SSD WD Black SN770 500GB, PCIe Gen4 - Това е същото ссд, което колегите по-горе са дали в другия магазин, нищо, че там на картинката пише SN850 и са сложили и описание на SN850. Продуктовият номер WDS500G1X0E е на SN770, Както и да е

SSD Kingston 1TB NV1 - Това е за сторидж

MSI MAG A650BN - Бюджетно качествено захранване с 60м гаранция.

be quiet! PURE BASE 500DX Black - Тиха кутия с отличен въздушен поток и с дизайн в унисон с дъното и паметите, има и type-c

ARCTIC Freezer i35 A-RGB - На този процесор бих сложил водно охлаждане, но тогава съвсем ще излем от бюджета

Общо 3237лв. с безплатно асемблиране, тестване за стабилност и доставка. Ще получите и подарък екстендър кабели, дизайнерски :)

Можем и да принтираме вашето светещо лого на 3д принтер, което ще вградим в кутията за пълен ефект, пак безплатно

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@b_dimitrovaтва е човек с магазин и явно ще ви сглоби комп, но само ви моля най-горещо и изчезвам от тук: да не се слага тва скъпо дъно, ако има врътки с creative cloud тогава Ок, и 4 плочки памет, които Ограничават ъпгрейд, По-трудно се настройват. 2x16 заспиват. Лично мнение не харесвам как е решено ssd-тата, но може се преглътне или поправи. Водно на сток честоти няма що, но е прав може по-добър въздух за бууст. Желая успешно финализиране

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, The Rage написа:

Аз,само да питам-защо не насочите момичето,към готова конфигурация????????

Човек, който поне малко се интересува (дори не иде реч за разбиране) от хардуер не задава такива тъпи въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Jorge написа:

Човек, който поне малко се интересува (дори не иде реч за разбиране) от хардуер не задава такива тъпи въпроси.

Тъпи...Сигурно знаеш,че има сайтове извън България?Тъпчо!Цените са...И доставката е около USD30.

Оди се скрий и не се показвай.Водил съм този спор с...Еди кой.Нямаше ответ.За теб съм абсолютно убеден-ламер.Така че,всичките ти мнения ,отиват при гейминг солюшионс-нищо лично...В коша.Ако си търсите клиенти/реклама тук-много сте го закъсали.Ориентирайте се,към друга сфера.Хардуер и софтуер,не е вашата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, kopkaa написа:

@b_dimitrovaтва е човек с магазин и явно ще ви сглоби комп, но само ви моля най-горещо и изчезвам от тук: да не се слага тва скъпо дъно, ако има врътки с creative cloud тогава Ок, и 4 плочки памет, които Ограничават ъпгрейд, По-трудно се настройват. 2x16 заспиват. Лично мнение не харесвам как е решено ssd-тата, но може се преглътне или поправи. Водно на сток честоти няма що, но е прав може по-добър въздух за бууст. Желая успешно финализиране

Да, така е, 4 плочки памет в редки случаи не тръгват по XMP профила, но за това ние имаме грижата. Иначе лично за мен един билд има много по-завършен вид, когато са запълнени и 4-те бланки с памет, а все пак говорим за машина за графичен дизайн. Естествено прав си и за ограничаването при бъдещ ъпгрейд, но личният ми опит е, че почти никой не си ъпгрейдва паметта. Ако дойде момент в който 32ГБ няма да са достатъчни, то ще е дошъл момента за цялостен ъпгрейд на системата и то с памет DDR5. И не на последно място, този кит, който съм предложил е много изгоден и идва по-евтино от 2х16. Под водно охлаждане имах предвид бюджетно AIO от рода на Arctic Liquid Freezer II, което ще се справя на нивото или по-добре от топ въздушните охлаждания. А за да сменим i35-цата с друго въздушно, то трябва да е от сорта на be quiet! DARK ROCK PRO 4, който е горе долу на цената на AIO. За SSD-тата, ами 500Гб мисля, че ще са достатъчни за належащите проекти и SN770 е от най-евтините на пазара PCIe NVMe 4.0 x4. Другото за сторидж пък е на цената на обикновено SATA SSD, но да, авторката най-добре знае от колко обем се нуждае. Лично аз не препоръчвам механични дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.05.2022 г. в 14:53, Joss Bomon написа:

Това означава, че за конфигурацията остават като максимум 2470 лв.

С Ryzen 7 5700X, 3060 и 32GB RAM конфигурацията отива на 2630лв.

Избрани продукти:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
Seasonic PSU 650W Gold Semi-Modular FOCUS GM-650 SSR-650FM 1 153.85 лв. 153.85 лв.
AMD Ryzen 7 5700X 4.6GHz 36MB 65W AM4 Box 1 672.46 лв. 672.46 лв.
Asrock B550M PRO4 AM4 1 194.39 лв. 194.39 лв.
Arctic Freezer 34 eSports DUO - Grey - LGA2066/LGA2011/LGA1151/AM4 1 77.62 лв. 77.62 лв.
WD Black SSD M.2 500GB PCIe WDS500G1X0E 1 188.36 лв. 188.36 лв.
2Tb SEAGATE ST2000DM008 3Y Warranty 1 117.10 лв. 117.10 лв.
Palit RTX 3060 Dual 12GB NE63060019K9-190AD 4710562242423 1 970.23 лв. 970.23 лв.
DeepCool D-SHIELD V2 USB3.0 1 70.73 лв. 70.73 лв.
G.SKILL DDR4 2x16GB 3000MHz Aegis F4-3000C16D-32GISB 1 237.88 лв. 237.88 лв.
Междинна стойност: 2 682.62 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 53.65 лв.
Доставка: безплатна

Обща стойност: 2 628.97 лв. с ДДС

Ако сумата идва в повече и не може да се събере се минава на варианта с Ryzen 5 5600, 32Gb RAM и видео 3060:

Избрани продукти:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
Seasonic PSU 650W Gold Semi-Modular FOCUS GM-650 SSR-650FM 1 153.85 лв. 153.85 лв.
Asrock B550M PRO4 AM4 1 194.39 лв. 194.39 лв.
Arctic Freezer 34 eSports DUO - Grey - LGA2066/LGA2011/LGA1151/AM4 1 77.62 лв. 77.62 лв.
WD Black SSD M.2 500GB PCIe WDS500G1X0E 1 188.36 лв. 188.36 лв.
2Tb SEAGATE ST2000DM008 3Y Warranty 1 117.10 лв. 117.10 лв.
Palit RTX 3060 Dual 12GB NE63060019K9-190AD 4710562242423 1 970.23 лв. 970.23 лв.
DeepCool D-SHIELD V2 USB3.0 1 70.73 лв. 70.73 лв.
G.SKILL DDR4 2x16GB 3000MHz Aegis F4-3000C16D-32GISB 1 237.88 лв. 237.88 лв.
AMD Ryzen 5 5600 4.2GHz 36MB 65W AM4 Box 1 442.21 лв. 442.21 лв.
Междинна стойност: 2 452.37 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 49.04 лв.
Доставка: безплатна

Обща стойност: 2 403.33 лв. с ДДС

Остава да се уточни NVMe дали да е 500GB или 1ТВ.

Освен това, дъното не е много подходящо за 5700Х /отиваме на дъно за над 300лв./ и аз съм за 5600 като компромисно решение!

Здравей!

Промених кутията и сложих препоръчаното SSD от kopkaa (1TB)
Дали ще се съберат всички неща в нея и в крайна сметка има ли разлика с тази на Deepcool освен във външния вид ? 
Евентуално в бъдеще ще се вземе HDD, като се напълни SSD-то.

Количка

Какви са опасенията ти за дъното за 5700X ? Скачаме доста над бюджета, но ако е оправдано може да се отдели и за по-добро дъно.
С новото дъно цената няма ли да бъде еквивалентна на интелска конфигурация и в такъв случай как би изглеждала една такава?

Охладител, дъно, процесор. 

на 9.05.2022 г. в 19:31, Gaming_Solutions написа:

От i5 до i5 има огромна разлика. Шеста генерация както сте писали е с 4 физически и 4 логически ядра, дванайста генерация и по специално 12600KF (12600K) е с 10 физически и 16 логически ядра. Като цяло според мен цялата ви концепцията е сгрешена. Не може една машина предназначена за изкарване на пари да се помещава в евтина светеща "геймърска" китайска кутия. Ако аз съм клиент и дойда в офиса и видя това нещо на Аерокул или ретрото D-shield ще избягам с 200 от графичен дизайнер с толкова грозен компютър. Ще си позволя да направя нещо, което до сега не съм правил.Ще ви предложа конфигурация, която надхвърля бюджета, но такава, която би подхождала на графичен дизайнер:

Intel Alder Lake Core i5-12600K - процесора може да се замени с 12600KF, който е без вградена видео карта, но за работен компютър е добре да има резервна за временно ползване ако нещо се случи с външната

ASUS ProArt B660-CREATOR D4 - Това дъно на Асус се води специално за дизайнери. Реално за доста по-малко пари може да се намери и геймърско такова със същите глезотийки, но това ще ви излезе безплатно ако сте на абонамент на Adobe Creative Cloud, защото с него получавате 3 безплатни месеца. Реално толкова е цената на дъното, а и изглежда "яко" като за дизайнер ;)

MSI RTX 3060 AERO ITX 12G OC - Може за малко повече пари да се смени с ASUS Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition

Team Group T-Force Vulcan TUF, DDR4 - 16GB(2x8GB), 3600MHz Х2 - два кита общо 32GB на 3600MHz на цената на китовете на 3200, не че има значение толкова, но пък се връзва с дъното.

SSD WD Black SN770 500GB, PCIe Gen4 - Това е същото ссд, което колегите по-горе са дали в другия магазин, нищо, че там на картинката пише SN850 и са сложили и описание на SN850. Продуктовият номер WDS500G1X0E е на SN770, Както и да е

SSD Kingston 1TB NV1 - Това е за сторидж

MSI MAG A650BN - Бюджетно качествено захранване с 60м гаранция.

be quiet! PURE BASE 500DX Black - Тиха кутия с отличен въздушен поток и с дизайн в унисон с дъното и паметите, има и type-c

ARCTIC Freezer i35 A-RGB - На този процесор бих сложил водно охлаждане, но тогава съвсем ще излем от бюджета

Общо 3237лв. с безплатно асемблиране, тестване за стабилност и доставка. Ще получите и подарък екстендър кабели, дизайнерски :)

Можем и да принтираме вашето светещо лого на 3д принтер, което ще вградим в кутията за пълен ефект, пак безплатно

Благодаря за предложението, но е доста над бюджета. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, b_dimitrova написа:

Количка

Какви са опасенията ти за дъното за 5700X ? Скачаме доста над бюджета, но ако е оправдано може да се отдели и за по-добро дъно.
С новото дъно цената няма ли да бъде еквивалентна на интелска конфигурация и в такъв случай как би изглеждала една такава?

Въпросът май не е към мен, но моите опасания към дъното са, че не е налично, както и видео картата в количката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така става, като много се избира... И други хора четат темите и веднага поръчват предложеното, а не се мотаят и чудят!

Наличностите на картите свършват в движение, а и цените се променят всеки ден.

Аз се отказвам да правя нови калкулации и да си губя времето с хора, които не могат да преценят на кого да се доверят! 

Вече се коментира, че кутията която си харесала не събира този охладител /или поне така е по спецификации - 155мм. за 157мм. на охладителя/.

Оправяйте се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Joss Bomon написа:

Така става, като много се избира... И други хора четат темите и веднага поръчват предложеното, а не се мотаят и чудят!

Наличностите на картите свършват в движение, а и цените се променят всеки ден.

Аз се отказвам да правя нови калкулации и да си губя времето с хора, които не могат да преценят на кого да се доверят! 

Вече се коментира, че кутията която си харесала не събира този охладител /или поне така е по спецификации - 155мм. за 157мм. на охладителя/.

Оправяйте се!

С други думи е ок, да се доверим на непознат и да похарчим 3к+ за конфигурация в рамките на 1 работен ден ? За колко дълго избиране става въпрос ? Не сме в магазин за хранителни стоки. 

Кутията - ок. Ще избера вариант, който поддържа охладители до 157мм вкл. 
Дъното - ще трябва някаква алтернатива
Видеото - също решението е 3060, но ще трябва налична алтернатива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, b_dimitrova написа:

С други думи е ок, да се доверим на непознат и да похарчим 3к+ за конфигурация в рамките на 1 работен ден ?

Бързо, лесно, не са непознати... -> https://gplay.bg/компютърни-конфигурации?prices[0]=2033.00&prices[1]=3116.00&opt[127][]=1803&perPage=30&sort=price_asc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, b_dimitrova написа:

С други думи е ок, да се доверим на непознат и да похарчим 3к+ за конфигурация ...

Интересно ми е защо питате във форум, след като имате проблем да се доверите на потребителите му (все пак всички тук сме непознати). Искате конфигурацията да се закупи и сглоби в определен онлайн магазин, моят съвет е да се обадите в магазина, да им кажете бюджета и изискванията си и да действат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, b_dimitrova написа:

С други думи е ок, да се доверим на непознат и да похарчим 3к+ за конфигурация в рамките на 1 работен ден ? За колко дълго избиране става въпрос ? Не сме в магазин за хранителни стоки. 

Сега ли ти светна лампата ? Защо изобщо писа в форума и не оценяваш. мненията на хората писали тук като гледам има не лоши конфигурации .Ако прочетеш малко стари теми с подобен бюджет като твоя хората са. Супер доволни от покупката .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Gaming_Solutions написа:

Интересно ми е защо питате във форум, след като имате проблем да се доверите на потребителите му (все пак всички тук сме непознати). Искате конфигурацията да се закупи и сглоби в определен онлайн магазин, моят съвет е да се обадите в магазина, да им кажете бюджета и изискванията си и да действат.

Не ме разбирайте погрешно. Проблемът не е в доверието.
Тонът на joss bomon е груб и несъобразителен. Нямам намерение да споря. 

"Така става като много се избира" "Аз се отказвам да правя нови калкулации и да си губя времето с хора, които не могат да преценят на кого да се доверят! "

След като няма да се дискутира хардуер, а ще се нападаме, значи всички сме си загубили времето.

Идеята на частите да бъдат от никем е главно цената.
Имам 3 сглобени конфигурации от там, перфектно асемблиране, никакви проблеми и най-ниска цена за въпросните конфигурации от всички други сайтове. 

Ако ще се връщаме на темата - бих помолила за вариант с налично дъно, 3060 до максимум 2700лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, b_dimitrova написа:

Кутията - ок. Ще избера вариант, който поддържа охладители до 157мм вкл. 
Дъното - ще трябва някаква алтернатива
Видеото - също решението е 3060, но ще трябва налична алтернатива.

Момчето (Gaming_Solutions) поне предлага сайт, който е регистриран и винаги можете да си потърсите правата при проблеми. Има данни за контакт - обадете се и обсъдете нещата, които Ви интересуват. Вероятно може да договорите и някаква минимална отстъпка. Друг е въпроса, че за мен концепцията е неправилна. Повечето предложения са абсурдни. Няма нужда от клокърски процесор и геймърска видеокарта (3060 примерно). Също така скъпи кутии със закалени стъкла и светещи компоненти (дънни платки, памети etc.). Но не и кутии за 50 лева. Вие всъщност най-добре знаете, че може да си вършите работата и без тези неща и с доста по-скромен ресурс. Ако естествено сте добра в това, което правите. Аз няма да предлагам конфигурация, защото не ми се спори с хора, които нямат реална представа от нещата, които се дискутират в този раздел, което ми напомня, че The Rage трябва да спре да се излага и да се ориентира към приключване тук. 

Поздрави и успех!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В никем няма като гледам в момента 3060

П.П. Jorge, благодаря за думите. Относно процесорите 12600К за разлика от чистия 12600 идва с 4 допълнителни е-ядра, за това и го препоръчах, а не за да клоква. Относно кутията, гледах да е звукоизолирана, за да е тихо на работещия, да има добър въздушен поток, да е достатъчно обемна, с качествена изработка и добра визия, все неща важни за работен компютър за графичен дизайн. Тези неща струват пари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, b_dimitrova написа:

Не ме разбирайте погрешно. Проблемът не е в доверието.
Тонът на joss bomon е груб и несъобразителен. Нямам намерение да споря. 

"Така става като много се избира" "Аз се отказвам да правя нови калкулации и да си губя времето с хора, които не могат да преценят на кого да се доверят! "

След като няма да се дискутира хардуер, а ще се нападаме, значи всички сме си загубили времето.

Идеята на частите да бъдат от никем е главно цената.
Имам 3 сглобени конфигурации от там, перфектно асемблиране, никакви проблеми и най-ниска цена за въпросните конфигурации от всички други сайтове. 

Ако ще се връщаме на темата - бих помолила за вариант с налично дъно, 3060 до максимум 2700лв.

Хайде последно това , а видео за останалите 1к лева от някъде другаде пример от тук !

...

Кутията за цената е топ, проветрива идва с 4 rgb вента, охладитела и той е с rgb вент и се допълват подходящо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Jorge написа:

Момчето (Gaming_Solutions) поне предлага сайт, който е регистриран и винаги можете да си потърсите правата при проблеми. Има данни за контакт - обадете се и обсъдете нещата, които Ви интересуват. Вероятно може да договорите и някаква минимална отстъпка. Друг е въпроса, че за мен концепцията е неправилна. Повечето предложения са абсурдни. Няма нужда от клокърски процесор и геймърска видеокарта (3060 примерно). Също така скъпи кутии със закалени стъкла и светещи компоненти (дънни платки, памети etc.). Но не и кутии за 50 лева. Вие всъщност най-добре знаете, че може да си вършите работата и без тези неща и с доста по-скромен ресурс. Ако естествено сте добра в това, което правите. Аз няма да предлагам конфигурация, защото не ми се спори с хора, които нямат реална представа от нещата, които се дискутират в този раздел, което ми напомня, че The Rage трябва да спре да се излага и да се ориентира към приключване тук. 

Поздрави и успех!:)

Клокърските процесори да - но видео картата е ок, тъй като сегашното gaming PC ще остарее и ще се наложи да се прехвърли и тази дейност на новото 😃

преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Хайде последно това , а видео за останалите 1к лева от някъде другаде пример от тук !

Е това изглежда перфектно като вариант. Благодаря!
Ще помисля и сутринта живот и здраве ще се поръча! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, b_dimitrova написа:

Клокърските процесори да - но видео картата е ок, тъй като сегашното gaming PC ще остарее и ще се наложи да се прехвърли и тази дейност на новото 😃

Е това изглежда перфектно като вариант. Благодаря!
Ще помисля и сутринта живот и здраве ще се поръча! 

Не бързайте все пак, може да се окаже , че пак някъде не сме огледали нещо :cooking1: Както се казва нека и колегите да споделят мнение !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Не бързайте все пак, може да се окаже , че пак някъде не сме огледали нещо :cooking1: Както се казва нека и колегите да споделят мнение !

Ок. До утре вечер има време, надявам се няма да изчезне и тази видео карта 😃.
А иначе какви са изискванията за кутия, понеже искам да си харесам някоя друга ? Предполагам не трябва да е mini ATX и да бъде съвместима със 120мм охладител ? 

преди 16 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Тази кутия например ще бъде ли подходяща ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво не ви допада на залман-а, но изхождам основно, че трябва да е проветрива кутията. Този процесор и видеокарта ще генерират доста топлина при дълго натоварване и ще е нужнен добър въздушен поток за добро отвеждане на топлият въздух от кутията! Може да забележете, че има възможност за добавяне на още 5бр. вентилатори - 3 горе и 2 долу. Вашето предложение за кутия на мен лично не ми допада, нито като визия, нито като споменатата по-горе "проветривост".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...