Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Части за компютър за Графичен дизайн

Препоръчан отговор

преди 9 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Не знам какво не ви допада на залман-а, но изхождам основно, че трябва да е проветрива кутията. Този процесор и видеокарта ще генерират доста топлина при дълго натоварване и ще е нужнен добър въздушен поток за добро отвеждане на топлият въздух от кутията! Може да забележете, че има възможност за добавяне на още 5бр. вентилатори - 3 горе и 2 долу. Вашето предложение за кутия на мен лично не ми допада, нито като визия, нито като споменатата по-горе "проветривост".

Какво ще кажете за тази кутия - AeroCool Case ATX Ore Saturn 3 Fans RGB Tempered Glass ACCM-PV21033.11 ? 

Ще събере видеокартата. Мислите ли, че може с тази кутия да се добави още един вентилатор отзад? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The Rage не е започнал,че да приключва.Пишете тук(рекламирате),защото имате повече свобода и сте изгонени,от всички други форуми.Изтърпях предните три-четири теми...Но,вие се оливате,вече.Като сте си направили труда да търсите в ютюб,защо не погледна и Acer,HP,Dell...Как един не предложи Xeon + Quadro/Quadro K.Нали за дизайн,става въпрос?Не,да чистим наличностите.Да не говоря за "Нямам никакъв опит" и "имам три сглобени машини"...

Нищо лично,и със здраве!До другият месец.Да  мине спам-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От много години на сам няма нужда от Quadro, за по-малко пари се взема геймърска карта с повече или еквивалентни на брой CUDA ядра, не е като едно време. Единственото предимство на Quadro картите са по-стабилните драйвъри, но не си заслужава разликата в цената. А и питащата каза, че компютъра ще се ползва и за игри... ама кой да чете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, The Rage написа:

Как един не предложи Xeon + Quadro/Quadro K.Нали за дизайн,става въпрос?Не,да чистим наличностите.

Без да съм адвокат на някой и без да претендирам, че съм хардуерист, ще отговоря от позицията на видеомонтажист с доста години опит.... Защото далеч не всички програми биха се възползвали от Quadro възможностите (програмите, които авторката на темата е изброила поне не биха) и защото Quadro струва една "чанта с пари" и няма да се побере в желания бюджет. То за нея и 3060 е трудно постижима цел, а какво да говорим за Quadro (освен ако не е някакво орязано или стара генерация). Тук се гледа най-доброто value за парите и 3060 би трябвало да е повече от достатъчна.

Поне за Adobe съм сигурен

https://www.cgdirector.com/best-gpu-for-editing-rendering/

и доколкото прочетох и за Figma:

https://spectrum.chat/figma/general/question-recommended-graphics-cards-for-figma~2b8b9a38-02ad-4281-b448-1afae14b24d0

Сега ZBrush препоръчват Quadro 2xxx, но те сами си казват, че така или иначе програмата им не се възползва много от GPU хардуерно ускорение и затова май няма особено значение тук:

Цитат

This application has minor benefits from GPU acceleration, so a high-end graphics card is not required. Therefore, we recommend a NVIDIA Quadro P2200.

https://zworkstations.com/apps/pixologic-zbrush-workstations/

Цитат

For anyone looking to save a buck, this is where to do it. ZBrush does not benefit from any sort of GPU acceleration. I even recommend a CPU with integrated graphics if you can’t get your hands on a reasonably priced GPU.

https://www.cgdirector.com/best-workstation-pc-for-zbrush/

Колкото до Xeon-а...там нямам впечатление как би работил с такива програми, защото не съм пробвал, но знам, че е основно сървърен процесор.

Лично за себе си мигрирах от 1060 6GB -> 3070Ti и веднага се усети разликата в количеството на CUDA ядрата при рендиране и encoding/export на видео. В офиса имахме една Quadro 5200 май беше и се справяше по-зле от GTX 1080ti ако не ме лъже паметта.

Тук често има сравнения на карти с програми за видео обработка:

https://www.pugetsystems.com/all_articles.php

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Без да съм адвокат на някой и без да претендирам, че съм хардуерист, ще отговоря от позицията на видеомонтажист с доста години опит.... Защото далеч не всички програми биха се възползвали от Quadro възможностите (програмите, които авторката на темата е изброила поне не биха) и защото Quadro струва една "чанта с пари" и няма да се побере в желания бюджет. То за нея и 3060 е трудно постижима цел, а какво да говорим за Quadro (освен ако не е някакво орязано или стара генерация). Тук се гледа най-доброто value за парите и 3060 би трябвало да е повече от достатъчна.

Поне за Adobe съм сигурен

https://www.cgdirector.com/best-gpu-for-editing-rendering/

и доколкото прочетох и за Figma:

https://spectrum.chat/figma/general/question-recommended-graphics-cards-for-figma~2b8b9a38-02ad-4281-b448-1afae14b24d0

Сега ZBrush препоръчват Quadro 2xxx, но те сами си казват, че така или иначе програмата им не се възползва много от GPU хардуерно ускорение и затова май няма особено значение тук:

https://zworkstations.com/apps/pixologic-zbrush-workstations/

https://www.cgdirector.com/best-workstation-pc-for-zbrush/

Колкото до Xeon-а...там нямам впечатление как би работил с такива програми, защото не съм пробвал, но знам, че е основно сървърен процесор.

Лично за себе си мигрирах от 1060 6GB -> 3070Ti и веднага се усети разликата в количеството на CUDA ядрата при рендиране и encoding/export на видео. В офиса имахме една Quadro 5200 май беше и се справяше по-зле от GTX 1080ti ако не ме лъже паметта.

Тук често има сравнения на карти с програми за видео обработка:

https://www.pugetsystems.com/all_articles.php

Ето това е отговор.И може,да се направи дискусия.А не с тази злоба,с която ме нападате,от пет профила.

Последно гледах 4000серията.Около USD900.Има xeon за сървър,има и специално изработени,за графични/архитектурни.Ако е до бюджет.След една година,няма как да се получи,с достатъчният.Може да ореже малко видеото,да речем 2060 или 65/6600и да си вземе 64RAM.Страшна мъка е,да не ти достига памет.По-добре,да има две-три-петдесет минути забавяне,заради картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, The Rage написа:

Ето това е отговор.И може,да се направи дискусия.А не с тази злоба,с която ме нападате,от пет профила.

За мен ли става въпрос? Аз имам само 1 профил и никой не нападам. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, The Rage написа:

Последно гледах 4000серията.Около USD900.Има xeon за сървър,има и специално изработени,за графични/архитектурни.Ако е до бюджет.След една година,няма как да се получи,с достатъчният.Може да ореже малко видеото,да речем 2060 или 65/6600и да си вземе 64RAM.Страшна мъка е,да не ти достига памет.По-добре,да има две-три-петдесет минути забавяне,заради картата.

Търсенето на конфронтация не е никак конструктивно. Вместо само да сочиш с пръст и да влизаш във всяка тема с бутоните, защо не предложиш нещо реално и конкретно, което да влиза в бюджета и да отговаря на поставените цели? Първо беше готова конфигурация от чужбина, после Quadro+Xeon+64GB RAM. Дай да ги видим тези машини за 2700лв

ПП. Още чакам да ми отговориш и в съседната тема с британския готов компютър

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

За мен ли става въпрос? Аз имам само 1 профил и никой не нападам. ;)

Не,не става въпрос за теб.Не исках да цитирам,подред.Следя ти мненията,в други теми и...Знам че си умерен,на места даже добронамерен...Заедно с триволтовия.Просто задавам въпроси.

преди 1 час, Gaming_Solutions написа:

Търсенето на конфронтация не е никак конструктивно. Вместо само да сочиш с пръст и да влизаш във всяка тема с бутоните, защо не предложиш нещо реално и конкретно, което да влиза в бюджета и да отговаря на поставените цели? Първо беше готова конфигурация от чужбина, после Quadro+Xeon+64GB RAM. Дай да ги видим тези машини за 2700лв

ПП. Още чакам да ми отговориш и в съседната тема с британския готов компютър

Готова-можеш да погледнеш в HP.Имат намаления,около 300$.Само давам,различни гледни точки.А не Никем или твоята.Като имаш самочувствието,да се предлагаш,покажи нещо твое.Нямам нищо против.Но,да се въртят две фирми,в целият форум...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, The Rage написа:

Не,не става въпрос за теб.Не исках да цитирам,подред.Следя ти мненията,в други теми и...Знам че си умерен,на места даже добронамерен...Заедно с триволтовия.Просто задавам въпроси.

Готова-можеш да погледнеш в HP.Имат намаления,около 300$.Само давам,различни гледни точки.А не Никем или твоята.Като имаш самочувствието,да се предлагаш,покажи нещо твое.Нямам нищо против.Но,да се въртят две фирми,в целият форум...

На мен не ми трябва компютър, дай конкретен линк (за трети път ти искам) към машина, която според теб е най-подходяща за нея. 

Искам да видя това Quadro+Xeon+64GB RAM. Подхвърлянето във въздуха на някакви неща не са различна гледна точка, а разводняване на темата. Или искаш да помогнеш и даваш конкретно предложение или не помагаш. И не, не са две фирми. Лично аз съм препоръчвал и предлагал части и конфигурации от други магазини (desktop.bg)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, b_dimitrova написа:

Какво ще кажете за тази кутия - AeroCool Case ATX Ore Saturn 3 Fans RGB Tempered Glass ACCM-PV21033.11 ? 

Ще кажа същото, за което казахте че сте разбрали и ще го имате предвид - 155мм. е максималният размер за охладител в избраната кутия, а предложения е 158,5 мм.!

Съгласен съм с последната предложена от @JohnTRIVOLTA конфигурация, но да се има предвид двойно по-голямата консумация от процесора и по-високите работни температури.

Какъв е TDP на процесора Core i5-12600KF? - TechReviewer (www-techreviewer-com.translate.goog)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Хайде последно това , а видео за останалите 1к лева от някъде другаде пример от тук !

...

Кутията за цената е топ, проветрива идва с 4 rgb вента, охладитела и той е с rgb вент и се допълват подходящо!

като съм предложил дъно за 12600K не е случайно

12700_All.png

По надоле малко да са с 12600K, но е ясно АСрок колко стока

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

На мен не ми трябва компютър, дай конкретен линк (за трети път ти искам) към машина, която според теб е най-подходяща за нея. 

Искам да видя това Quadro+Xeon+64GB RAM. Подхвърлянето във въздуха на някакви неща не са различна гледна точка, а разводняване на темата. Или искаш да помогнеш и даваш конкретно предложение или не помагаш. И не, не са две фирми. Лично аз съм препоръчвал и предлагал части и конфигурации от други магазини (desktop.bg)

преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, kopkaa написа:

като съм предложил дъно за 12600K не е случайно

12700_All.png

По надоле малко да са с 12600K, но е ясно АСрок колко стока

За толкова пари -толкова, нали гледаме бюджет! Може пък с 12600KF да няма такава разлика в резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

За толкова пари -толкова, нали гледаме бюджет! Може пък с 12600KF да няма такава разлика в резултата.

почти същото е 12600К държи висок бууст, какво: толкова пари като мси е 30 лева отгоре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, kopkaa написа:

почти същото е 12600К държи висок бууст, какво: толкова пари като мси е 30 лева отгоре

Варио са пуснали нечовешката отстъпка, иначе не са 30лв. разлика. За тези пари си е топ дъното

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Gaming_Solutions написа:

Варио са пуснали нечовешката отстъпка, иначе не са 30лв. разлика. За тези пари си е топ дъното

кое му топ на 120 градуса пцб температура с 12700? ? без К ?
различни разбирания имаме за ТОП

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, The Rage написа:

Untitled.png

Това Quadro като го гледам освен, че е с по-бавна памет GDDR5 (спрямо GDDR6 на 3060) има и само 2880 CUDA ядра (срещу 3584 за 3060). За моя тип работа + за игри бих избрал 3060 отвсякъде. Но вече всеки си решава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, kopkaa написа:

кое му топ на 120 градуса пцб температура с 12700? ? без К ?
различни разбирания имаме за ТОП

Имам предвид дъното на MSI. За цената на която са го пуснали във Варио е топ предложение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спре авторката, на процесор от последното 12 поколение на Intel (със e-ядра) ОС, която трябва да използва е Windows 11.

За да се инициализират правилно въпросните ефективни ядра.

П.П. С риск да бъда оплют, не бих си избрал процесор от последното поколение (преходно) на Intel поради следните минуси:

Скъпи дънни платки (трябва да се скочи на Z690, ако не искаш орязано дъно) , особено ако се взема DDR5 памети. Ниска ефективност/високa температура на топ CPU,  възможно огъване на капачката на процесора

Трябва време за да могат софтуера/приложенията да инициализират ефективно всички ядра.

Така е, щом се наложи нов сокет. В следващото поколение, като изчистят грешките, и намалят nm - технология, тогава има вероятност да си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да се напъвате да предлагате авторката вчера ясно го каза , че няма доверение на непознати за нова машина така , че да считаме темата за приключена !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, adersa написа:

Колкото и да се напъвате да предлагате авторката вчера ясно го каза , че няма доверение на непознати за нова машина така , че да считаме темата за приключена !

Страхотно си решавате сами какво да правите с темата 😀. Добре си измисляте и недочитате също така.

Предполагам конфигурацията е ок откъм съвместимост, нека и другите колеги да потвърдят, като ще трябва да се избере по-голяма кутия. Имате ли по-семпли предложения, без много rgb до към 80-90лв.? с еквивалентен брой вентилатори? В никем сякаш повечето хубави имат една или друга форма на rgb. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Християн Панов написа:

Имате ли по-семпли предложения, без много rgb до към 80-90лв.

Има, да. Да беше погледнал в първото ми предложение... А вентилатори можеш да си поръчваш отделно, колкото ти са нужни.

преди 1 час, Mr. ?? написа:

П.П. С риск да бъда оплют, не бих си избрал процесор от последното поколение (преходно) на Intel поради следните минуси:

Скъпи дънни платки (трябва да се скочи на Z690, ако не искаш орязано дъно) , особено ако се взема DDR5 памети. Ниска ефективност/високa температура на топ CPU,  възможно огъване на капачката на процесора

Трябва време за да могат софтуера/приложенията да инициализират ефективно всички ядра.

Така е, щом се наложи нов сокет. В следващото поколение, като изчистят грешките, и намалят nm - технология, тогава има вероятност да си заслужава.

Напротив, тук си много прав, а и както споменах не всичко е "чорба от ядра" и топ производителност. Бюджета не е за такава конфигурация. Балансираната и достатъчна е с 5600 и 3060! Но... дано авторката успее да прецени разликите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adersa написа:

Вижте, благодарна съм на всеки, който ми дава съвети относно конфигурацията, но все пак и аз си проучвам нещата, които всички ми препоръчват тук.

Това с доверието го написах, защото, ами извинявайте, но въпреки, че си имам отделен бюджет, няма да се хвърля на първата конфигурация, която ми се препоръча, ще прегледам и останалите и ще комбинирам. 

Смятам наистина за страхотно, че получих доста предложения и тази вечер ще си избера финална конфигурация. Само може да не се нападат взаимно хората, това е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...