Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой чужд език е най-търсен за работа в Европа?

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

Наистина щом ще ходиш да работиш в дадена страна ,задължително трябва да знаеш поне разговорно езика им.

Гледам че тук къде сериозно ,къде на майтап  те съветват да учиш  руски,мисля  че ако след време го проговориш в тези страни можеш бой да си изкараш. Аз имах неблагоразумието да науча внук си ,той сега е на 8 г, на руски, защото го гледах от 1,5 год до 5 год ,като мислих че този език няма да го учи в училище ,а там ще учи западен език. Сега той знае разговорно руски като руснак. Наскоро  обаче в играта "Фортнайт" слушам ,че играе с някакви русначета и те го разпитват надълго и нашироко какви герои , скинове  и т,н,има ,а той има много купени и добити . Поискаха да си подаряват ,разменят. Едното от тях му предложи да му подари цял акаунт  чрез сдояване с неговия плейстешън, И внукът ми нали е малко наивен ,докато се намеся взе че се сдои с тези мизерници. които веднага му смениха паролата и така да се каже му откраднаха акаунта. Успях чрез емейла да му върна акаунта ,но му бяха взели там някакви герои.  Само за петнадесетина минути.Махнах и сдояването  ,смених паролите и всичко се оправи.Така че за внука ми знанието на руски му донеси само лошо! Това е още един повод да променя драстично отношението ми към руснаците!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, bigiadri написа:

Наистина щом ще ходиш да работиш в дадена страна ,задължително трябва да знаеш поне разговорно езика им.

Гледам че тук къде сериозно ,къде на майтап  те съветват да учиш  руски,мисля  че ако след време го проговориш в тези страни можеш бой да си изкараш. Аз имах неблагоразумието да науча внук си ,той сега е на 8 г, на руски, защото го гледах от 1,5 год до 5 год ,като мислих че този език няма да го учи в училище ,а там ще учи западен език. Сега той знае разговорно руски като руснак. Наскоро  обаче в играта "Фортнайт" слушам ,че играе с някакви русначета и те го разпитват надълго и нашироко какви герои , скинове  и т,н,има ,а той има много купени и добити . Поискаха да си подаряват ,разменят. Едното от тях му предложи да му подари цял акаунт  чрез сдояване с неговия плейстешън, И внукът ми нали е малко наивен ,докато се намеся взе че се сдои с тези мизерници. които веднага му смениха паролата и така да се каже му откраднаха акаунта. Успях чрез емейла да му върна акаунта ,но му бяха взели там някакви герои.  Само за петнадесетина минути.Махнах и сдояването  ,смених паролите и всичко се оправи.Така че за внука ми знанието на руски му донеси само лошо! Това е още един повод да променя драстично отношението ми към руснаците!

НЕ са само руснаците измамници. При тези игри има всякаква сган. Няма да казвам като играех Диабло 2 какви маймуни имаше и да ти кажа не бяха руснаци ми европейци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

НЕ са само руснаците измамници. При тези игри има всякаква сган. Няма да казвам като играех Диабло 2 какви маймуни имаше и да ти кажа не бяха руснаци ми европейци.

Разбира се ,така е. Мен ме е яд ,че положих толкова време да го науча на перфектен руски ,а това му донесе НЕмалък стрес .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, bigiadri написа:

Разбира се ,така е. Мен ме е яд ,че положих толкова време да го науча на перфектен руски ,а това му донесе НЕмалък стрес .

Въобще не се ядосвай ами се радвай. Даже след време внукът ти ще ти благодари че си го научил. Можем да се хванем на бас с теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да кажа, че имам познания по немски, имам самоучител стигнал съм до средата, но ще продължа. Понеже някой ме попита какво бих работил там, какво мога. На първо време ще работя някъде като хигиенист, за по-нататък не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Емил Костов написа:

Въобще не се ядосвай ами се радвай. Даже след време внукът ти ще ти благодари че си го научил. Можем да се хванем на бас с теб.

Чул те Господ! Сега разочарованието е голямо. Купих му откраднатите герои и нещата се укротиха.

преди 13 минути, Nishto__1 написа:

Пропуснах да кажа, че имам познания по немски, имам самоучител стигнал съм до средата, но ще продължа. Понеже някой ме попита какво бих работил там, какво мога. На първо време ще работя някъде като хигиенист, за по-нататък не знам.

Все от някъде трябва да се почне! Успех ти желая!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Nishto__1 написа:

Не може със самоучител. Върви и поне изкарай някакво ниво на немски. Примерно Б1. Това ще стигне за хигиенист. Мисля, че и А2. Също става. Нищо че е по-ниско.

https://www.goethe.de/ins/bg/bg/m/spr/prf/gzb1.cfm?

преди 44 минути, Емил Костов написа:

Руски никъде не ти трябва. Моята м.айка нали е живяла под руска окупация и го знае насила. Пращала е писма на другарче в Россия, писали са теми, лис,... на руски, имало и един ден руска телевизия. И не и върши работа. Руския език.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Не може със самоучител. Върви и поне изкарай някакво ниво на немски. Примерно Б1. Това ще стигне за хигиенист. Мисля, че и А2. Също става. Нищо че е по-ниско.

https://www.goethe.de/ins/bg/bg/m/spr/prf/gzb1.cfm?

Руски никъде не ти трябва.

Това си е твое мнение. Като ти се наложи да търсиш информация или да правиш нещо влез в някой руски тракер и ще се учудиш какво могат и какво имат тъпите руснаци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Това си е твое мнение. Като ти се наложи да търсиш информация или да правиш нещо влез в някой руски тракер и ще се учудиш какво могат и какво имат тъпите руснаци.

Не съм казал, че са т..пи. Не ми слагай твоите думи в моята уста. Това, че не говориш даден език не те прави т.ъп. Както мислят повечето немци за чужденците тук. Даже и за тези чужденци, които са родени тук и израстнали тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, АСПЕКТ написа:

Не съм казал, че са т..пи. Не ми слагай твоите думи в моята уста. Това, че не говориш даден език не те прави т.ъп.

Никъде не съм твърдял, че ти си казал че са тъпи. Може би трябваше да го сложа в кавички. Обяснил съм по-горе че имат огромно количество от информация, литература, клипове, филмчета за какво ли не. Та като знаеш руски е от голяма полза. Поне за мен незаменима. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Никъде не съм твърдял, че ти си казал че са тъпи. Може би трябваше да го сложа в кавички. Обяснил съм по-горе че имат огромно количество от информация, литература, клипове, филмчета за какво ли не. Та като знаеш руски е от голяма полза. Поне за мен незаменима. 

Немската база за компютри, както и английската също е голяма и има огромно количество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

Немската база за компютри, както и английската също е голяма и има огромно количество.

Нямат това, което имат те, особено пък ако трябва да се решава някакъв проблем. Пак казвам мое мнение, всеки сам може да търси и да проверява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Нямат това, което имат те, особено пък ако трябва да се решава някакъв проблем. Пак казвам мое мнение, всеки сам може да търси и да проверява.

Командите на компа са на английски език. Не са на руски език.

Keyword_in_Java.jpg

Документацията е на английски език. Примерно на това

https://espressif.com/sites/default/files/documentation/esp8266-technical_reference_en.pdf

И за да разбереш, какво е Universal Asynchronous Receiver Transmitter, трябва да си го преведеш на руски език, защото знаеш само руски език. Първо самата дума или думичките, после търсиш какво значи. После какво прави... на руски език.

Неефикасно е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Keyword_in_Java.jpg

Но много по голямо обяснение, как се работи с тях и как да ги използваш, понякога се намира само на руски език. Не че ги няма обяснени и на други езици, но при тях понякога е обяснено по просто и приемливо за начинаещ потребител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, hjhj написа:

Но много по голямо обяснение, как се работи с тях и как да ги използваш, понякога се намира само на руски език. Не че ги няма обяснени и на други езици, но при тях понякога е обяснено по просто и приемливо за начинаещ потребител.

Е ако знаеш какво значи print, сиреч знаеш английски език. Лесно ще се доседиш, как е в компютрите, ако имаш разклонение. Ако или разклонение, дори и да не знаеш, компютърния език. Лесно ще се досетиш като видиш думата if. До и да не знаеш, какво прави тази команда. Но, на руски трябва да си преведеш. Если, пак не върши работа, защото не е близко до българския език. АКО е на български език.

На руски език са го превели като https://ru.wikipedia.org/wiki/Ветвление_(программирование)

Нямам представа, че е така и не близко до българския език.

Или от английски език, после преминаваме на руски език и накрая разбираме, че значи разклонение. Защото сме учили руски език.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, АСПЕКТ написа:

Keyword_in_Java.jpg

Документацията е на английски език. Примерно на това

https://espressif.com/sites/default/files/documentation/esp8266-technical_reference_en.pdf

И за да разбереш, какво е Universal Asynchronous Receiver Transmitter, трябва да си го преведеш на руски език, защото знаеш само руски език. Първо самата дума или думичките, после търсиш какво значи. После какво прави... на руски език.

Неефикасно е.

Няма да ме разбереш. Това, че командите са на английски нищо не означава. Може и на руски да ги направиш или пък на български. Знам Английски и Руски, даже съм се навил да си възстановя и френския, защото да знаеш език е огромно богатство. 

Все пак като вметка влез в рутракер.орг и виж за какво иде реч. Можеш да научиш всяка професия от там. Толкоз информация преведена имат там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Няма да ме разбереш. Това, че командите са на английски нищо не означава. Може и на руски да ги направиш или пък на български. Знам Английски и Руски, даже съм се навил да си възстановя и френския, защото да знаеш език е огромно богатство. 

Все пак като вметка влез в рутракер.орг и виж за какво иде реч. Можеш да научиш всяка професия от там. Толкоз информация преведена имат там.

Голяма мъка е човек.  Точно конкретно трябва да се учи, а не безразраборно, защото става в главата каша. Ако ще идваш в Германия, учиш немски език. Искаш комп да учиш или подобно, добре е и английски език.

Ясна мисия и визия. Точно, про.сто и конкретно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Песимиста учил руски, оптимиста - английски, а реалиста - китайски (мандарин и/или кантонски)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

китайски най- се търси и заплатите са високи дават и безплатни жилища има 3ма човека в германия да знаят китайски и един в българия и двама в полша 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, АСПЕКТ написа:

Голяма мъка е човек.  Точно конкретно трябва да се учи, а не безразраборно, защото става в главата каша. Ако ще идваш в Германия, учиш немски език. Искаш комп да учиш или подобно, добре е и английски език.

Ясна мисия и визия. Точно, про.сто и конкретно.

Пак не ме разбираш. Никъде не съм твърдял че като отиваш в дадена страна не трябва да знаеш нейния език. Говоря, че руснаците имат огромно количество от преведена на техен език литература, книги, филмчета, клипове и ако знаеш този език можеш да се образоваш и развиваш. Да не говорим, че тракерите не са забранени тук и в Русия, докато в чужбина ядеш дървото.

преди 1 минута, Banesc написа:

китайски най- се търси и заплатите са високи дават и безплатни жилища има 3ма човека в германия да знаят китайски и един в българия и двама в полша 

То и японски се търси ако става на въпрос, вече зависи дали ти стиска да го научиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

То и японски се търси ако става на въпрос, вече зависи дали ти стиска да го научиш.

японския е лесен много бивши спортисти   който са се състезавали там го знаят 

90 % от спортистите в япония са чужденци 

а и няма перспектива япония е колонизирана държава от сащ

който иска япония просто да учи английски и да ходи в сащ същата работа и с европа 

курса на долара е 2 лв за евро 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от това в каква среда ще работиш и каква работа ще работиш.Аз през 2018г. работих в Германия.С боса, дърт Поляк си говорех на Руски.С колегите, млади Поляци си говорех на Английски.Дъртия ми помагаше за разни документи на Немски.Имаше една клиентка, засукана Туркиня която говореше Немски.Тя идва 2-3 пъти в сервиза.Според единия млад Поляк тя ми била навита.И казала като дойде другия път да съм знаел Немски.Е не можах да навехна молива, заради езиковата бариера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Хем знаеш, че има филтър който следи тези неща хем пишеш. Ще отиде конят и в морето.

Ееее то не стига че кифтетата лаят па и скараджията с претенции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Bubbles написа:

Ееее то не стига че кифтетата лаят па и скараджията с претенции.

:lol6:Ще ми плащаш памперсите усещам аз!

преди 12 минути, ivan_pop написа:

Много зависи от това в каква среда ще работиш и каква работа ще работиш.Аз през 2018г. работих в Германия.С боса, дърт Поляк си говорех на Руски.С колегите, млади Поляци си говорех на Английски.Дъртия ми помагаше за разни документи на Немски.Имаше една клиентка, засукана Туркиня която говореше Немски.Тя идва 2-3 пъти в сервиза.Според единия млад Поляк тя ми била навита.И казала като дойде другия път да съм знаел Немски.Е не можах да навехна молива, заради езиковата бариера.

Кажи че те е било срам ;) иначе да си и навехнал гумичката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Емил Костов написа:

Кажи че те е било срам ;) иначе да си и навехнал гумичката

Няма от какво да ме е срам.Аз по рождение не съм виновен за каквото и да е и нямам срам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...