Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно подновяване на шофьорска книжка.

Dancho702830
 Сподели

Препоръчан отговор

Валидноста на книжката ми изтече на 13.04.2021. Трябва ли да карам пак курс за шофиране и листовки за да си я подновя или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Dancho702830 написа:

Валидноста на книжката ми изтече на 13.04.2021. Трябва ли да карам пак курс за шофиране и листовки за да си я подновя или не?

Не! Просто ти издават нова, с нов срок.

Ако няма да шофираш - не е задължително подновяването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш неплатени актове/фишове ще те задължат да ги платиш иначе няма да ти я подновят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plmen88 написа:

Ако имаш неплатени актове/фишове ще те задължат да ги платиш иначе няма да ти я подновят.

Това е „друга бира“ и пак е относително!
Ако е минало достатъчно време - задълженията не се виждат в КАТ, а се прехвърлят към НАП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ще имаш и глоба, затова че си забравил да я подновиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

И ще имаш и глоба, затова че си забравил да я подновиш!

НЯМА ТАКАВА ГЛОБА!!!

Освен - ако не те сварят на волана - със СУМПС с изтекла валидност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

НЯМА ТАКАВА ГЛОБА!!!

Освен - ако не те сварят на волана - със СУМПС с изтекла валидност.

Напротив ИМА такава глоба и аз я отнесох! Гарантирам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Напротив ИМА такава глоба и аз я отнесох! Гарантирам!

7 години си държах „книжката“ - „на трупчета“ и си я поднових без проблеми.

Теб пак са те преметнали!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Ти ако искаш можеш да я държиш и в печката. Лично попитах на гишето в КАТ, дължа ли глоба затова, че не съм си презаверил книжката навреме. Отговорът на тъпата ОВЦА беше не и от НАП ми връчиха задължение за закъснели документи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хили се колкото искаш! Постващият е на пангара, а не АЗ. За всеки случай да отиде да си провери задълженията в НАП, а ти продължавай да ме смяташ за олигофрен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Ти ако искаш можеш да я държиш и в печката. Лично попитах на гишето в КАТ, дължа ли глоба затова, че не съм си презаверил книжката навреме. Отговорът на тъпата ОВЦА беше не и от НАП ми връчиха задължение за закъснели документи.

Виж се само - какви ги ръсиш!

Преди да ти „връчат задължение“ - се съставя АУАН, срещу който може да се възрази.
После следва НП - което може да се обжалва на три инстанции. Първо - наказващия орган, после районния съд и накрая - Окръжния съд.
Чак когато влезе в сила - става задължение.

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Хили се колкото искаш! Постващият е на пангара, а не АЗ. За всеки случай да отиде да си провери задълженията в НАП, а ти продължавай да ме смяташ за олигофрен!

Това - последното - нито съм го казвал, нито го мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Виж се само - какви ги ръсиш!

Преди да ти „връчат задължение“ - се съставя АУАН, срещу който може да се възрази.
После следва НП - което може да се обжалва на три инстанции. Първо - наказващия орган, после районния съд и накрая - Окръжния съд.
Чак когато влезе в сила - става задължение.

Това - последното - нито съм го казвал, нито го мисля.

Моите извинения, че реагирах така остро, но понеже съм ял трибуквения та затова! Постващият да провери в НАП за всеки случай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, jhoro написа:

Стига заблуждава хората с твоите единични случай! Няма как да знаеш как ще реагира и какво ще напише жената на гишето в КАТ? 

Пример: Човека не е догледал, даже въобще не е обърнал внимание на изтеклия срок, дори е обиколил половин България с тази изтекла книжка и никой не го е спрял. Късмет! Отива да си мине колата на лизинг на преглед и тогава установяват нарушението на закона. Как да си я смени, като живее в друго населено място, а най-краткия срок е тридневен? С какво да шофира до тогава?  

Решение: Или наема друг шофьор или взема тридневен отпуск и си оправя пропуските. За глобата, те първа ще се изяснява, в какъв размер ще е и дали ще има. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, MST написа:

Решение: Или наема друг шофьор или взема тридневен отпуск и си оправя пропуските.

Или наема „рептрак“ и си прибира возилото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Jorge написа:

Къде пише такова нещо?

Чичкото ще ти каже. Попитай го!

преди 2 минути, Jorge написа:

Къде пише такова нещо?

И продължавай да смееш. Като проучиш, как стоят нещата с бг бюрокрацията, ще ти секне усмивката, или нейси, може да си замръзнал така, знам ли?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, MST написа:

Хаха! Много оригинално! 

Нищо нестандартно. Ако по някаква причина, ти свалят регистрационните номеря на пътя - има такъв вариант - това е единственото решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, MST написа:

Чичкото ще ти каже. Попитай го!

И продължавай да смееш. Като проучиш, как стоят нещата с бг бюрокрацията, ще ти секне усмивката, или нейси, може да си замръзнал така, знам ли?!

Законите са си закони. Бюрокрацията няма нищо общо със запитването в темата. Когато отидеш в службите за подмяна на СУМПС с изтекъл срок не дължиш никакви глоби от санкции отнасящи се за този параграф. За неплатени други глоби по-горе са написали. Ако те спрат с изтекло СУМПС на пътя - тогава има санкции, но и там прочита е различен за размера на тези санкции. На ''гише" - повтарям няма такива филми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://whilli.com/na-pat/dokumenti/iztekla-shofiorska-knizhka-mozhe-li-da-karash-ako-si-podal-zaiavlenie-za-nova/

Цитат

Ако книжката е изтекла, но автомобилистът не шофира, той няма да бъде санкциониран. Освен това, притежателят на свидетелството с изтекла валидност няма задължението да върне документа на МВР

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Jorge написа:

Законите са си закони. Бюрокрацията няма нищо общо със запитването в темата. Когато отидеш в службите за подмяна на СУМПС с изтекъл срок не дължиш никакви глоби от санкции отнасящи се за този параграф. За неплатени други глоби по-горе са написали. Ако те спрат с изтекло СУМПС на пътя - тогава има санкции, но и там прочита е различен за размера на тези санкции. На ''гише" - повтарям няма такива филми.

Точно така, законите са си закони!

https://whilli.com/na-pat/dokumenti/iztekla-shofiorska-knizhka-mozhe-li-da-karash-ako-si-podal-zaiavlenie-za-nova/

Мързел! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, MST написа:
Цитат

Изглежда, че в някои областни дирекции се работи по друг законов текст. Така поне излиза от отговора на Пътна полиция-Пловдив, който изпратиха до Уили: „за управление на МПС с книжка, чийто срок на валидност е изтекъл, се налага 20 лв. глоба по чл. 185 от ЗДвП. Изтеклото свидетелство се изземва със съставения акт за нарушението“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

https://www.sba.bg/snews/view/657

Цитат

Според тях при просрочие на валидността на СУМПС и управляване на МПС извън този срок водачът първоначално носи административно-наказателна отговорност, а когато в едногодишен срок от наказването му по административен ред продължава да управлява МПС без "подновено" СУМПС, той вече осъществява престъплението шофиране без книжка по чл.343в, ал.2 от НК.

преди 4 часа, Dancho702830 написа:

Не. Ако имате късмет, може и глоба да не платите, или да е минималната. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...