Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на телефон до 600 лева

Препоръчан отговор

Здравейте 
Моля за малко помощ отностно избор на телефон 
Нормално ползване , нищо професионално или някакви мега тежки игри , да работи нормално и да не почне да цикли след година
Към момента съм се насочил към ==> REALME GT MASTER EDITION 6.43 ", 128 GB, RAM 6 GB, 64+8+2 MP, 5GЮ
Какво е вашето мнение за този и дали да прегледам други варианти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, AAUUXX написа:

Realmi са относително нови на нашия пазар и няма много обратна връзка от ползвалите ги. 

Realme е нов бранд на BBK, а това е корпорацията собственик на Oppo, Vivo и OnePlus, които от опит мога да кажа, че са отлични телефони. Получават актуализации за разлика от Huawei, а UI не са бъгави като тези на Xiaomi. Поне в моите разбирания, BBK са най-читавите сред китайските гиганти в индустрията. 

В този ценови диапазон ще предложа OnePlus Nord 2 5G и Oppo Reno 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Soviet Soldier написа:

Realme е нов бранд на BBK, а това е корпорацията собственик на Oppo, Vivo и OnePlus

Realme не ползват софтуера на Oppo разработиха свой и не знам до каква степен е стабилна ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ИванТ написа:

Здравейте 
Моля за малко помощ отностно избор на телефон 
Нормално ползване , нищо професионално или някакви мега тежки игри , да работи нормално и да не почне да цикли след година
Към момента съм се насочил към ==> REALME GT MASTER EDITION 6.43 ", 128 GB, RAM 6 GB, 64+8+2 MP, 5GЮ
Какво е вашето мнение за този и дали да прегледам други варианти

Долна граница-има ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ИванТ написа:

В какъв смисъл "долна граница" ?

В смисъл, че и телефон до 300-350лв. ще ти върши същата работа. Аз например, не бих дал повече от 350лв. за смартфон, но това си е мое лично виждане по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Joss Bomon написа:

В смисъл, че и телефон до 300-350лв. ще ти върши същата работа. Аз например, не бих дал повече от 350лв. за смартфон, но това си е мое лично виждане по въпроса.

Съгласен съм с тебе
Приемам всякакви предложения като цяло но мисля да е в границата от около 300 - 600 

преди 51 минути, Soviet Soldier написа:

Realme е нов бранд на BBK, а това е корпорацията собственик на Oppo, Vivo и OnePlus, които от опит мога да кажа, че са отлични телефони. Получават актуализации за разлика от Huawei, а UI не са бъгави като тези на Xiaomi. Поне в моите разбирания, BBK са най-читавите сред китайските гиганти в индустрията. 

Благодаря за предложението 
Разгледах ги и ще ги имам впредвид преди да реша окончателно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 64GB 6GB RAM Dual

Има слот за карта, ако вътрешната памет ти се струва малко, но пък за 30-тина лв. отгоре се намира 128GB версия.

Realme GT Master има OLED дисплей, но по-слаба батерия. Предвид цената от 480лв. е също добър избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Има слот за карта, ако вътрешната памет ти се струва малко, но пък за 30-тина лв. отгоре се намира 128GB версия.

Изглежда добър избор , Благодаря 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В долното ревю и като параметри изглежда добре, единствения недостатък е вече стария андроид 11 и не виждам да може да се обновява до по-нова версия. С това ми изглежда и съмнителна поддръжката на телефоните им към по-нов софтуер, какъвто доста от другите марки предлагат поне 2-3 години след излизането:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Realme GT Master има OLED дисплей, но по-слаба батерия. Предвид цената от 480лв. е също добър избор.

И за какво му е тоя дърт телефон, като 11-ката е дори по-евтина ? 

преди 3 часа, Soviet Soldier написа:

Oppo и Vivo не са евтини брандове,а Realme май приоритет им е индийския пазар, където се продават телефони за 200-300 долара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, N1K17Y написа:

Oppo и Vivo не са евтини брандове,а Realme май приоритет им е индийския пазар, където се продават телефони за 200-300 долара.

Доколкото знам в Индия OnePlus се счита за по-престижен от Iphone и корпорацията BBK е лидер по продажби там. Даже си имат бюджетен бранд специално за индийския пазар - IQOO.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, N1K17Y написа:

И за какво му е тоя дърт телефон, като 11-ката е дори по-евтина ? 

Заради филтъра на pazaruvaj и отметката за батерии над 5000. Иначе и аз се зачудих, защо не ми изкара по-новите модели. 11 и Poco има на хубави цени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Тези дни купих нов смартфон за подарък на близък човек  -   Xiaomi Redmi Note 11 128GB 6GB RAM.   Прекрасен смартфон на атрактивна цена -сега го  настройвам със съответните ъпгрейди и ъпдейти.  Ето го       https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-note-11-128gb-6gb-ram-dual-p765637293/ 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, attj написа:

Тези дни купих нов смартфон за подарък на близък човек  -   Xiaomi Redmi Note 11 128GB 6GB RAM.   Прекрасен смартфон на атрактивна цена -сега го  настройвам със съответните ъпгрейди и ъпдейти.  Ето го       https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-note-11-128gb-6gb-ram-dual-p765637293/ 

Да беше дал двайсетина лева отгоре и да вземеш Xiaomi Redmi Note 11S

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-note-11s-128gb-6gb-ram-dual-p765637332/

По-добър процесор и много по-добри камери. Особено ако се играят игри, това което ти си избрал не става.

Питай другият път. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Резолюция на задната камера 108 Мегапиксела.  Този модел пък въобще не съм го видял, че го има.    Игри на смартфон не е занимавка за нашата възраст -има стационарен компютър, лаптоп и таблет- там е по-удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, attj написа:

Игри на смартфон не е занимавка за нашата възраст -има стационарен компютър, лаптоп и таблет- там е по-удобно.

аз на телефона играя само билярд 8 ball minipol по удобно е от мишката и повече ги трепя 

преди 57 минути, ivottoshev написа:

Особено ако се играят игри,

то пък едни игри рядко ми се случва някоя да ми грабне окото дърпам , играя и трия ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, attj написа:

Този модел пък въобще не съм го видял, че го има.

Сравнение на Мобилни телефони (GSM) по детайли и цена: Xiaomi Redmi Note 11S 128GB 6GB RAM Dual, Xiaomi Redmi Note 11 128GB 6GB RAM Dual (pazaruvaj.com)

11S има и някаква защита от прах и намокряне освен мегапикселите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, attj написа:

Резолюция на задната камера 108 Мегапиксела.  Този модел пък въобще не съм го видял, че го има.    Игри на смартфон не е занимавка за нашата възраст -има стационарен компютър, лаптоп и таблет- там е по-удобно.

Това е пълна глупост да се съди за камерата по резолюцията. Уверявам Ви, че 12 мегапикселовата камера в Iphone 13 pro Max ще я сложи тая 108mp камера в малкия си джоб. Дали прави хубави снимки даден апарат може да се определи, като се разгледат снимки от него, а не по обявените мегапиксели, които не са и съвсем еднозначни, и там си има някои хардуерни особености, в които няма смисъл да навлизаме. 
Иначе да, процесорът на 11S версията е по-производителен, но е изпълнен по далеч по-старата 12нм технология, докато при 11-ката е изпълнена по 6нм технология, което ще рече, че транзисторите са двойно по-малки, енергията която ползват е по-малко, топлината която отделят е по-малко. 11s, въпреки че далеч не е с най-производителните процесори има осезаем тротлинг, или иначе казано когато процесорът достигне определена критична температура, заради лошото отвеждане на топлината когато е натоварен, той автоматично снижава производителността си.
За камерите без да съм сравнил снимки от тях нищо не мога да кажа, но за процесорите, единия е силен в едно отношение, другия в друго. Разликата между двата апарата не е голяма, по тая причина и разликата в цената също. 
Принципно Xiaomi понижиха качеството на камерите в бюджетните си устройства, каква е причината не знам. Гледах в началото на годината един Poco в същия ценови клас и камерата бе ужасна, на фона на конкурентите. 

преди 14 минути, Joss Bomon написа:

И двата апарата са под стандарт IP53 (dust and splash resistant).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Над 2000 лева е  Iphone 13 pro Max и е извън тази тема.    Лично аз карам със Samsung  А 03 S и даже съм доволен от бюджетното решение.    Този го харесах за съпругата ми и съм прибързал.  Ама тя не знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Купих си съвсем скоро realmi c30 и съм много доволен. Аз не го товаря много - не играя някакви тежки игри и нямам оплаквания. Батерията му държи много - забравяш кога си го зареждал. Камерата не е много добра, но ако търсите бюджетен телефон, който да ви върши работа, този става. Ще видим колко ще издържи във времето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...