Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Започнах да се занимавам с компютри по професионално от скоро и в момента съм на етап закупуване на нов компютър. Не съм много запознат как стоят нещата и затова се допитвам до Вас. Въпроса ми е дали ще бъде настолен или лаптоп, но ми се струва, че повече клоня към настолен понеже с времето ще може да му се променят параметрите като сменям частите. Компютъра главно ще се използва за учене понеже съм студент и започвам курсове в IT сферата, но също така може и някоя по-лека игра, писане на кодове и леки обработки на снимки само. Бюджета е около 2000 лв +-. Какво можете да ми предложите? Не търся готови конфигурации, ако става въпрос за настолен, а предпочитам сайтове/фирми, които ще могат да го сглобят. Благодаря!

*само да добавя, че имам стар лаптоп върху които ще изпробвам различни програми/вируси и начини на защита понеже е бавен и някой копчета върху клавиатурата не работят, екрана има едно петно и просто няма смисъл да го продавам примерно. Също така имам и достъп до друг лаптоп, ако ми потрябва за работа извън дома.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настолен, с процесор AMD с вградена графика Vega 7, 16GB /2х8/ RAM, 1TB NVMe и монитор с IPS матрица. Това ще ти осигури възможност за подкарване на леки игри и дори и по-тежки на ниски настройки. Или Intel с външна видеокарта. Ако имаш монитор или ще ползваш TV, напиши да се знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Joss Bomon написа:

Настолен, с процесор AMD с вградена графика Vega 7, 16GB /2х8/ RAM, 1TB NVMe и монитор с IPS матрица. Това ще ти осигури възможност за подкарване на леки игри и дори и по-тежки на ниски настройки. Ако имаш монитор или ще ползваш TV, напиши да се знае.

Нямам абсолютно нищо. Всичко ще се закупува ново. Имам телевизори и малки и големи, но не мисля, че е най-добрият вариант. Реших да се допитам и до Вас също така и към готови конф. понеже сега разгледох няколко и ми изглеждат добре.

Също така се интересувам, ако сте доволни от сайтове, които сглобяват също имам интерес да се свържа с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избрани продукти:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
2X8GB DDR4 3600 ADATA XPG DB10 AX4U36008G18I-DB10 1 131.98 лв. 131.98 лв.
Samsung SSD 980 1TB PCIe M.2 V-NAND 3-bit MLC Pablo MZ-V8V1T0BW 1 197.51 лв. 197.51 лв.
DeepCool Case mATX MATREXX 30 1 67.94 лв. 67.94 лв.
Seasonic PSU 550W Gold G12 GC-550 1 112.73 лв. 112.73 лв.
Gainward GTX1660Ti Pegasus 6GB GDDR6 DVI DP HDMI 426018336-4375 1 695.47 лв. 695.47 лв.
Intel i5-12400F 2.500G 18MB LGA1700 box 1 419.94 лв. 419.94 лв.
Dell E2722H 27in IPS 5ms FHD 1 328.53 лв. 328.53 лв.
MSI PRO H610M-G DDR4 LGA1700 1 210.58 лв. 210.58 лв.
Междинна стойност: 2 164.68 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 43.29 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 2 121.39 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и готови конфигурации с по-добра видеокарта, но с по-малък и евтин диск и без монитор на тази цена -> Геймърска конфигурация GPLAY FIGHTER I5 GEFORCE RTX3060 12F

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си машина с колкото се може по-добър процесор и поне 32 GB RAM. Вирусите и другите неща си ги тествай на виртуални машини, не ти трябва отделен лаптоп за това. Като за начало, ако трябва ползвай вградено видео, докато събереш пари за отделно и игрите по-добре ги остави на заден план, ако искаш да научиш нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

игрите по-добре ги остави на заден план, ако искаш да научиш нещо.

Е, едното не пречи на другото. Учиш, учиш и после разпускаш. За който игрите са вид отдушник.

П.П. Обаче на мен лично тази тема и други подобни нещо ми намирисват. Имам шестото чувство, че някой умишлено се опитва да раздвижи този раздел, защото последно време е тоталка. А шестото ми чувство никога не ме е подвеждало.:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Joss Bomon написа:

Избрани продукти:

2X8GB DDR4 3600 ADATA XPG DB10 AX4U36008G18I-DB10 1 131.98 лв. 131.98 лв.
Samsung SSD 980 1TB PCIe M.2 V-NAND 3-bit MLC Pablo MZ-V8V1T0BW 1 197.51 лв. 197.51 лв.
DeepCool Case mATX MATREXX 30 1 67.94 лв. 67.94 лв.
Gainward GTX1660Ti Pegasus 6GB GDDR6 DVI DP HDMI 426018336-4375 1 695.47 лв. 695.47 лв.
Intel i5-12400F 2.500G 18MB LGA1700 box 1 419.94 лв. 419.94 лв.
Dell E2722H 27in IPS 5ms FHD 1 328.53 лв. 328.53 лв.
MSI PRO H610M-G DDR4 LGA1700 1 210.58 лв. 210.58 лв.
Междинна стойност: 2 164.68 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 43.29 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 2 121.39 лв. с ДДС

Видеото ми се струва излишно за целите, едно вградено на АМД, както писа първо е по-изгодно, особено пък с тия цени на видеокартите. Бих взел 500гб ССД, и 2 ТБ хард диск, винаги се намира с какво да се запълни мястото, а 500 са достатъчни за работата. 

преди 2 часа, Raze написа:

Вземи си машина с колкото се може по-добър процесор и поне 32 GB RAM. Вирусите и другите неща си ги тествай на виртуални машини, не ти трябва отделен лаптоп за това. Като за начало, ако трябва ползвай вградено видео, докато събереш пари за отделно и игрите по-добре ги остави на заден план, ако искаш да научиш нещо.

Може и да съм в грешка тук, но ми се струва, че и 16ГБ ще му стигнат. В бъдеще винаги може да се удвои. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Jorge написа:

П.П. Обаче на мен лично тази тема и други подобни нещо ми намирисват. Имам шестото чувство, че някой умишлено се опитва да раздвижи този раздел, защото последно време е тоталка. А шестото ми чувство никога не ме е подвеждало

Инфлацийка кво да прайш.А съм забелязал от април месец все по рядко се пускат теми за нови конфигурации .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, N1K17Y написа:

Видеото ми се струва излишно за целите, едно вградено на АМД, както писа първо е по-изгодно

Сам да си решава, ще запълва ли бюджета с максимум производителност за всякакви нужди, или ще го свие до точно необходимото. В последния случай, AMD с вградено видео ще намали разходите почти наполовина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се взема конфигирация с видео карта за да играе игри нека поне да добави стотина лева за RX 6600.

Иначе ще дам и аз едно предложение за конфигурация, но за да има избор, моето ще е без видео карта, но за сметка на това процесора ще е с повече ядра, а рам паметта двойна.

1. AMD RYZEN 7 5700G MPK

2. MSI B550-A PRO

3. Team Group T-Force Delta RGB Black, DDR4, 32GB (2x16GB), 3600MHz

4. SSD Kingston 1TB NV1 M.2 2280 NVMe

5. Seasonic G12 GC 650W 80 Plus Gold

6. DeepCool CC560

7. DeepCool CPU Cooler AK400

8. Dell E2722H

Общо всичко излиза 1938лв. Сглобяването, тестването за стабилност и доставката са безплатни. Конфигурацията е подготвена за бъдещ ъпгрейд ако ще се играят игри и спокойно може да и се сложи допълнителна видео карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Gaming_Solutions написа:

Ако ще се взема конфигирация с видео карта за да играе игри нека поне да добави стотина лева за RX 6600.

Иначе ще дам и аз едно предложение за конфигурация, но за да има избор, моето ще е без видео карта, но за сметка на това процесора ще е с повече ядра, а рам паметта двойна.

1. AMD RYZEN 7 5700G MPK

2. MSI B550-A PRO

3. Team Group T-Force Delta RGB Black, DDR4, 32GB (2x16GB), 3600MHz

4. SSD Kingston 1TB NV1 M.2 2280 NVMe

5. Seasonic G12 GC 650W 80 Plus Gold

6. DeepCool CC560

7. DeepCool CPU Cooler AK400

8. Dell E2722H

Общо всичко излиза 1938лв. Сглобяването, тестването за стабилност и доставката са безплатни. Конфигурацията е подготвена за бъдещ ъпгрейд ако ще се играят игри и спокойно може да и се сложи допълнителна видео карта.

Какъв е смисъла от това захравнване, че и GOLD. Ясно, гаранция е повече години, но за машина с такъв бюджет да му набуташ захранване за 150 лева е меко казано смешно. Още повече да му набуташ рам памет 32 ГБ. Тези излишни пари може да ги инвестира в други части за машината, отколкото за захравнване и рам памет. И за тези пари ще си вземе монитор поне 75 херца, а не 60 херца... Също и процесора, да даде 600 лева за него. По - добре да си вземе някои по евтин процесор с вградено видео и след време външна видео карта, отколкото да кара с тази вградената. 

Със спестените пари от захравнване, рам памет и процесор ще си вземе нещо с 4 ГБ видеокарта например : PowerColor AMD Radeon RX 6500.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, KnoX написа:

Какъв е смисъла от това захравнване, че и GOLD. Ясно, гаранция е повече години, но за машина с такъв бюджет да му набуташ захранване за 150 лева е меко казано смешно.

Захранванете е бюджетно, 147лв. за 650W са нищо. Може да му сложа и 450W, но нали идеята е да не сменя захранването след време като прави ъпгрейд с видео карта. До преди няколко седмици MSI MAG A650BN, 650W, 80 Plus Bronze беше с 20лв. по-евтино, бих му препоръчал същото, но сега е на същата цена, даже е с 2лв. по-скъпо. На мен не ми е смешно да сложа захранване за 147лв. в конфигурация за 2000лв.

преди 42 минути, KnoX написа:

Още повече да му набуташ рам памет 32 ГБ. Тези излишни пари може да ги инвестира в други части за машината, отколкото за захравнване и рам памет.

Набуташ не е точната дума. Компютъра е за работа, не за игри, а бюджета го позволява.

преди 42 минути, KnoX написа:

И за тези пари ще си вземе монитор поне 75 херца, а не 60 херца...

За тези пари гледах яркостта да е над 250cd/m2...

преди 47 минути, KnoX написа:

Също и процесора, да даде 600 лева за него. По - добре да си вземе някои по евтин процесор с вградено видео и след време външна видео карта, отколкото да кара с тази вградената. 

Със спестените пари от захравнване, рам памет и процесор ще си вземе нещо с 4 ГБ видеокарта например : PowerColor AMD Radeon RX 6500.

Процесора е с 8 ядра и 16 нишки, бюджета го позволява. Ако ще се прави компютър за игри, могат да се направят много гимнастики за да се вкара видео карта в бюджета, а той позволява дори нещо много по-добро от недоносчето RX 6500, просто случая не е такъв.

Вече има предложения за конфигурации с отделна видео карта, както вече казах, исках да му дам различно предложение за да има избор и да реши какво иска и кое му е приоритет. Той най-добре знае какви програми ще ползва и колко ядра и памет са препоръчителните им изисквания. Иначе само за кодене може да мине и с компютър за 1000лв.

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах друго предвид и не си ме разбрал. Компонентите не са никак лоши. Не ме разбира погрешно. Просто имах предвид, че захранването не е необходимо да бъде Gold, спокойно Bronz би му свършило чудесна работа. В смисъл такъв, че 130 лева ще ги прежали и след гаранция ще купи ново, но компонент които е по - скъп малко ще му бъде по нанагорнище на човек. За мен е важното да стартира машината и лека - полека да си добавя части. Той процесор, дъно и видеокарта ( по - среден клас ) може да си намери за около 1000-1200 лева и другите пари ще ги инвестира в друго. Сега друг е въпроса ако иска да има ефекти машината, там се оскъпява. Което дефакто не е кои знае какъв проблем и не е наложащо. Дали ще свети или не, то е важното да функционира правилно. Целта ми е, че когато имаш ограничен бюджет е по - добре да се напрваи машинката и да се инвестира в части, които са по важни, а не в части, които са евтини и може да си ги позволиш. За мене това захравнване и рам памет може да се спести от тях и да се вложат другаде тези пари, макар и 50 лв. да са пак ще са отполза за друг компонент.

Друг е въпроса, че с това вградено видео колко мъки ще има с игрите, тъй като това видео е горе - долу ако не се бъркам отговаря на 1050 TI...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този бюджет няма особен избор. Може да вземе слаб процесор и по-добра видеокарта или по-добрия вариант, щом ще го ползва за работа, програмиране и евентуално виртуални машини, да се наблегне на процесор, RAM памет и дисково пространство. Ще го преживее да играе с вградено видео, докато събере пари за видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

С този бюджет няма особен избор. Може да вземе слаб процесор и по-добра видеокарта или по-добрия вариант, щом ще го ползва за работа, програмиране и евентуално виртуални машини, да се наблегне на процесор, RAM памет и дисково пространство. Ще го преживее да играе с вградено видео, докато събере пари за видеокарта.

В случея, че сложи този скъп процесор и после на надгражда него, не виждам никаква логика чесно казано. За мене е евтин процесор с вградено видео, е една идея по - добре, отколкото скъп процесор. Да, процесора е брутален, няман никакъв спор, ама кел файда ? След като след време ще слага видеокарта и повече вграденото видео няма да се ползва. Той спокойно може да сложи по - стар процесор с вградено видео и тогава да си заслужава видеокарта. Той вместо да си взема процесор с вградено видео да скочи на 12400F и някаква видеокарта 4 ГБ, което ще му е по - добрия вариант и спокойно ще играе игрите на 1080р. А и той автора казва, че няма да играе тежки игри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, KnoX написа:

Имах друго предвид и не си ме разбрал. Компонентите не са никак лоши. Не ме разбира погрешно. Просто имах предвид, че захранването не е необходимо да бъде Gold, спокойно Bronz би му свършило чудесна работа. В смисъл такъв, че 130 лева ще ги прежали и след гаранция ще купи ново, но компонент които е по - скъп малко ще му бъде по нанагорнище на човек. За мен е важното да стартира машината и лека - полека да си добавя части. Той процесор, дъно и видеокарта ( по - среден клас ) може да си намери за около 1000-1200 лева и другите пари ще ги инвестира в друго. Сега друг е въпроса ако иска да има ефекти машината, там се оскъпява. Което дефакто не е кои знае какъв проблем и не е наложащо. Дали ще свети или не, то е важното да функционира правилно. Целта ми е, че когато имаш ограничен бюджет е по - добре да се напрваи машинката и да се инвестира в части, които са по важни, а не в части, които са евтини и може да си ги позволиш. За мене това захравнване и рам памет може да се спести от тях и да се вложат другаде тези пари, макар и 50 лв. да са пак ще са отполза за друг компонент.

Аз не робувам на сертификатите за ефективност, дали Gold или Bronze... важното е да е качествено. Както казах, преди две седмици MSI MAG A650BN, 650W, 80 Plus Bronze беше с 20лв. по-евтино и щях него да препоръчам, но сега е дори малко по-скъпо. Относно  Team Group T-Force Delta RGB Black, DDR4, 32GB (2x16GB), 3600MHz смятам, че цената е много добра и е изгодна покупка. Това, че свети е бонус, не оскъпява ако сравним с други китове на 2x16 3600 CL18, аналогичните 2х8 не са 2 пъти по-евтини.
За това са форумите за да изказваме различни мнения и гласувах за твоето, въпрекки, че не съм съгласен. Ако имаш предложение за конкретна конфигурация със захранване, което да е с 5г. гаранция и памет, която да не свети и да е по-евтино заповядай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Gaming_Solutions написа:

Аз не робувам на сертификатите за ефективност, дали Gold или Bronze... важното е да е качествено. Както казах, преди две седмици MSI MAG A650BN, 650W, 80 Plus Bronze беше с 20лв. по-евтино и щях него да препоръчам, но сега е дори малко по-скъпо. Относно  Team Group T-Force Delta RGB Black, DDR4, 32GB (2x16GB), 3600MHz смятам, че цената е много добра и е изгодна покупка. Това, че свети е бонус, не оскъпява ако сравним с други китове на 2x16 3600 CL18, аналогичните 2х8 не са 2 пъти по-евтини.
За това са форумите за да изказваме различни мнения и гласувах за твоето, въпрекки, че не съм съгласен. Ако имаш предложение за конкретна конфигурация със захранване, което да е с 5г. гаранция и памет, която да не свети и да е по-евтино заповядай.

В момента просто обсъждаме дадено нещо. Няма намерение да се карам с теб или когато и да било. Хора много, мнения също много. Ти имаш едно мнение , аз имам друго мнение. Окей, всичко което казваш е правилно и миналия пост ти го споделих. Ако автора не разполагаше с точно определен бюджет, дали нямаше да му дам най - хубавите компоненти. Просто от гледна точка на ПАРИ, споделям че захравнването което давате има 5 години гаранция, а аз казвма, че захрванване което има гаранция 3 години също не е лош вариант. Той има ограничени пари. Колкото до светенето отново ти споделих мнението си. Дали ще свети или не ме вълнува толкова, важното е да върши работа. За мене по - добре е захравнване което си струва тази конфигурация и рам памет 2х8, отколкото да се хвърлиш на 2х16. Та той рам памет може да си вземе всеки ден които си поиска. Ама едва ли ще може да си вземе на секунда видеокарта примерно, която е в пъти по - скъпа.

И само за сметка да споделя : Вече четвърта година го ползвам и съм нямал никакъв проблем : https://gplay.bg/thermaltake-smart-rgb-2

Същото важи и за рам памет : https://gplay.bg/t-force-delta-rgb-black-32gb-2x16gb-3600mhz

Да вметна, че това са цени без добавени към тях промокод. Като цената ще падне още.

Ето ти примерна конфигурация https://gplay.bg/share/med, която в момента му излиза 1660 лева без кутия, там вече имам много избор. Да може да се сложат и още по - добри части, но ти давам гаранция че тази конфигурация е много по - добра, отколкото да взема вграден процесор, после да купува видеокарта. Да, тук също е хубаво да се ъпдейтне, тъй като видеокарта е среден клас. Но в тази конгифурация след време си взема една по - хубава видеокарта и работа заспива. Да не говорим, че за 800 лева може да си вземе 6600 RX или пък някоя 3050

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, KnoX написа:

Просто от гледна точка на ПАРИ, споделям че захравнването което давате има 5 години гаранция, а аз казвма, че захрванване което има гаранция 3 години също не е лош вариант.

Винаги е по-добре да имаш повече гаранция и по-добро захранване с повече истински W. Ако това е за сметка на малко повече пари - заслужава си.

Ако сега вземеш стандартния минимум захранване за едни около 100 лв. и после трябва да купиш обсъжданото са ти още 150 лв. дефакто общо влизаш с 250 лв. и дори не можеш да ги ползваш заедно. С процесора сметките са подобни, виж за памет - винаги може да тръгнеш с 2х8 и след това да добавиш още толкова, като единствено трябва да съобразиш дъното. За дисков масив също трябва да се мисли добре - вземайки сега някакво по-малко SSD - какво правим при липса на място - ще вземем (добавим) механичен диск за склад или ще добавяме (подменяме) SSD-то? При второто - бих се напънал още в началото да взема необходимия ми обем, а не после да правя гимнастики и като тегля чертата - вътрешно.

Ако питащия знае, че първо ще отделя най-голямо внимание на ученето - един Intel процесор с достатъчно ядра и вградено видео - снае колко може да спестява на месец, има много бивши копачки които са по-добри от вграденото видео на AMD ... а може и да не е точно копачка - взема и каквото сабя покаже.

От монитор не е добре да спестява, може да го ползва дори за следваща система!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, plamen_petrov_80 написа:

Винаги е по-добре да имаш повече гаранция и по-добро захранване с повече истински W. Ако това е за сметка на малко повече пари - заслужава си.

Ако сега вземеш стандартния минимум захранване за едни около 100 лв. и после трябва да купиш обсъжданото са ти още 150 лв. дефакто общо влизаш с 250 лв. и дори не можеш да ги ползваш заедно. С процесора сметките са подобни, виж за памет - винаги може да тръгнеш с 2х8 и след това да добавиш още толкова, като единствено трябва да съобразиш дъното. За дисков масив също трябва да се мисли добре - вземайки сега някакво по-малко SSD - какво правим при липса на място - ще вземем (добавим) механичен диск за склад или ще добавяме (подменяме) SSD-то? При второто - бих се напънал още в началото да взема необходимия ми обем, а не после да правя гимнастики и като тегля чертата - вътрешно.

Ако питащия знае, че първо ще отделя най-голямо внимание на ученето - един Intel процесор с достатъчно ядра и вградено видео - снае колко може да спестява на месец, има много бивши копачки които са по-добри от вграденото видео на AMD ... а може и да не е точно копачка - взема и каквото сабя покаже.

От монитор не е добре да спестява, може да го ползва дори за следваща система!

Едва ли повече от 750 вата захранване ще му е необходимо, но това е друг въпрос. Захрванването му е най - малкия проблем в случея, но щом толкова много внимание и пари искате за него да хвърлите - окей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, KnoX написа:

Ето ти примерна конфигурация https://gplay.bg/share/med, която в момента му излиза 1660 лева без кутия

Където е без кутия, но и монитор трябва да се добавя... а и видеото не е на нивото на 1660ti .

преди 56 минути, The Rage написа:

Не виждам до 2200лв. конкурентна по производителност на предложената от мен конфигурация с монитор в този линк.

Според мен, ако се взима процесор с вградена графика, няма нужда да се ползва целия бюджет:

Избрани продукти:

AMD RYZEN 5 5600G 4.4GHZ BOX 1 411.47 лв. 411.47 лв.
ASUS PRIME A520M-A AM4 1 143.55 лв. 143.55 лв.
2X8GB DDR4 3600 ADATA XPG DB10 AX4U36008G18I-DB10 1 132.40 лв. 132.40 лв.
DeepCool Case mATX MATREXX 30 1 68.56 лв. 68.56 лв.
AOC 27B2DA 27 IPS FHD 75Hz 4ms FlickerFree Low Blue D-SUB DVI 1 297.27 лв. 297.27 лв.
Междинна стойност: 1 363.49 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 27.27 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма
Обща стойност: 1 336.22 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, KnoX написа:

Едва ли повече от 750 вата захранване ще му е необходимо, но това е друг въпрос. Захрванването му е най - малкия проблем в случея, но щом толкова много внимание и пари искате за него да хвърлите - окей.

Говорим за 147 лв. нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина бюджета спъва много автора аз бих наблегнал на някое добро дъно което ще ме изкара доста време. И ще подържа фамилията процесори за цокъла си също бих наблегнал и на рам бих взел примерно, някоя рам 2х8гб и някоой процесор с вградено, видео и добро захранване. Макар че ако автора има някое старо запазено захранване което няма проблеми. Може да избута с него спокойно докато му дойде време, да го смени и добави, видеокарта. Аз например днес си взех от един приятел една видеокарта която му бях дал да ползва  NVIDIA Gegorce GT 220 самата, карта не е някоя, лакома и си е много хладна. А колко мъки е видяла от моя страна само тя си знае горката и сега си я търкалям на дъртото ми дъно с захранване 400W което няма никакви забележки. А имам и още две захранвания в излишак едно 600W и едно друго 750W ама тях съм ги оставил, за сега на страни като резерва, щото нямам къде да ги сложа. А миналата седмица когато излизах да си взимам звукова карта и колонки, щото вградената звукова карта, ми изгоря магазина на един приятел от който взех звуковата карта и колонките човека ми предлага един комп за 180лв. Ама аз не се навих щото дъното беше някакво на леново измислено а на леново много не ми харесват тяхните дъна. Даваше ми го с I5 процесор с вградено видео рам ДДР3 2х4гб 500гб хард и захранване 600W и ми иска 180лв .И му викам пич ако за смешния, хард ми искаш тези пари, просто забрави. Предложих му да си откачи чупения хард и да взема сандъка за 120лв и взе че се нави ама аз се отказах заради дъното а можех да го накарам да си вземе и захранването и да ми падне още цената. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...