Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, vlado1985 написа:

Ако наистина бюджета спъва много автора аз бих наблегнал на някое добро дъно което ще ме изкара доста време. И ще подържа фамилията процесори за цокъла си също бих наблегнал и на рам бих взел примерно, някоя рам 2х8гб и някоой процесор с вградено, видео и добро захранване. Макар че ако автора има някое старо запазено захранване което няма проблеми. Може да избута с него спокойно докато му дойде време, да го смени и добави, видеокарта. Аз например днес си взех от един приятел една видеокарта която му бях дал да ползва  NVIDIA Gegorce GT 220 самата, карта не е някоя, лакома и си е много хладна. А колко мъки е видяла от моя страна само тя си знае горката и сега си я търкалям на дъртото ми дъно с захранване 400W което няма никакви забележки. А имам и още две захранвания в излишак едно 600W и едно друго 750W ама тях съм ги оставил, за сега на страни като резерва, щото нямам къде да ги сложа. А миналата седмица когато излизах да си взимам звукова карта и колонки, щото вградената звукова карта, ми изгоря магазина на един приятел от който взех звуковата карта и колонките човека ми предлага един комп за 180лв. Ама аз не се навих щото дъното беше някакво на леново измислено а на леново много не ми харесват тяхните дъна. Даваше ми го с I5 процесор с вградено видео рам ДДР3 2х4гб 500гб хард и захранване 600W и ми иска 180лв .И му викам пич ако за смешния, хард ми искаш тези пари, просто забрави. Предложих му да си откачи чупения хард и да взема сандъка за 120лв и взе че се нави ама аз се отказах заради дъното а можех да го накарам да си вземе и захранването и да ми падне още цената. 

Много "плява". Мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.08.2022 г. в 13:07, plamen_petrov_80 написа:

Говорим за 147 лв. нали?

Говорим за 147 лева, ама с ограничен бюджет. Така е и 10 лева да се спести от захранване, колкото и смешно да звучи, може да се сложат за друг компонент.

на 27.08.2022 г. в 12:57, Joss Bomon написа:

Където е без кутия, но и монитор трябва да се добавя... а и видеото не е на нивото на 1660ti .

Не виждам до 2200лв. конкурентна по производителност на предложената от мен конфигурация с монитор в този линк.

Според мен, ако се взима процесор с вградена графика, няма нужда да се ползва целия бюджет:

Избрани продукти:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
AMD RYZEN 5 5600G 4.4GHZ BOX 1 411.47 лв. 411.47 лв.
ASUS PRIME A520M-A AM4 1 143.55 лв. 143.55 лв.
2X8GB DDR4 3600 ADATA XPG DB10 AX4U36008G18I-DB10 1 132.40 лв. 132.40 лв.
Samsung SSD 980 1TB PCIe M.2 V-NAND 3-bit MLC Pablo MZ-V8V1T0BW 1 197.51 лв. 197.51 лв.
DeepCool Case mATX MATREXX 30 1 68.56 лв. 68.56 лв.
Seasonic PSU 550W Gold G12 GC-550 1 112.73 лв. 112.73 лв.
AOC 27B2DA 27 IPS FHD 75Hz 4ms FlickerFree Low Blue D-SUB DVI 1 297.27 лв. 297.27 лв.
Междинна стойност: 1 363.49 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 27.27 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма
Обща стойност: 1 336.22 лв. с ДДС

Да без кутия е защото може да се вземе каква иска, може да е с RGB, ARGB и т.н. Много ясно, че видеокартата не е на нивото на споменатата. Ама няма да е и на нивото на 1050TI. И видеокартата която съм му дал може да цъка спокойно всичко на 1080р. В конфигурация която съм му дал дори може да се вземе и карта по - силна от тази която съм му предложил. А аз му предалгам тази конфигурация, за да може след време да си смени само видеокартата, ако случайно реши да играе по - тежки игри и да има по - добре производителност като - FPS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, KnoX написа:

Говорим за 147 лева, ама с ограничен бюджет. Така е и 10 лева да се спести от захранване, колкото и смешно да звучи, може да се сложат за друг компонент.

Говорим за система с обща цена 1800 лв. и 10 лв. са проблем?

От както е отворена темата сигурно е спестил още едни 10 лв.

Ако не е винаги  може да вземе от приятел 10 лв., все пак това са 10 лв., не са милиони ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на всеки коментирал темата и изаказал мнението си по въпроса. За жалост в живота излизат непредвидими неща, а не можем да бъдем готови за тях. Въпроса за настолен компютър и бюджета за 2000лв, за жалост няма да стане на този етап. С игрите, които съм споменал, че ще цъкам просто забравям. Време е да наблегна на ученето. Та към този етап мога да отделя около 1200-1300лв за лаптоп понеже заминавам за чужбина и засега няма как да взема с мен и настолен компютър понеже отивам на място в което ще е трудно и се надявам да се намери нещо по въпроса. Ще започна с курсове по тематика cyber security/ethnical hacking и също така програмиране (писане на кодове) и най-вероятно ще ми трябва мощен лаптоп като се има предвид, че ще използвам виртуални машини. Бюджета ми е 1200-1300 г/д, но може и малко повече, ако си заслужава! Благодаря!

https://digit.bg/lenovo-thinkbook-15p-intel-core-i5-10300h--29754 - добър вариант, но цената му е прекалено висока. 
Хвърлих и око на лаптопите на huawei има около моя бюджет, но с 8gb ram ми се струват слаби, а с 16 са около 2000 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, r00ter написа:

Искам да благодаря на всеки коментирал темата и изаказал мнението си по въпроса. За жалост в живота излизат непредвидими неща, а не можем да бъдем готови за тях. Въпроса за настолен компютър и бюджета за 2000лв, за жалост няма да стане на този етап. С игрите, които съм споменал, че ще цъкам просто забравям. Време е да наблегна на ученето. Та към този етап мога да отделя около 1200-1300лв за лаптоп понеже заминавам за чужбина и засега няма как да взема с мен и настолен компютър понеже отивам на място в което ще е трудно и се надявам да се намери нещо по въпроса. Ще започна с курсове по тематика cyber security/ethnical hacking и също така програмиране (писане на кодове) и най-вероятно ще ми трябва мощен лаптоп като се има предвид, че ще използвам виртуални машини. Бюджета ми е 1200-1300 г/д, но може и малко повече, ако си заслужава! Благодаря!

https://digit.bg/lenovo-thinkbook-15p-intel-core-i5-10300h--29754 - добър вариант, но цената му е прекалено висока. 
Хвърлих и око на лаптопите на huawei има около моя бюджет, но с 8gb ram ми се струват слаби, а с 16 са около 2000 лв.

Не. За тази цена има много по - добри вариант. А за тази цена ако искаш лаптоп да го ползвша както за игри, така и за учение( работа ) няма как да се получат нещата. Да игрите ще вървят, но повярвай ми с тази 1650 в него след година - две ще ти бъде много зорно. Лично за мене ако ще се взема лаптоп по - добре процесора са е 8/16 ядра, 16 рам памет и поне 6/8 ГБ видеокарта. За мястото за съхранение няма голяма значение, тъй като може да се ползва и външен носител и не е проблем, за мен де...

Ето това нещо би било по - добър вариант : https://gplay.bg/gigabyte-a5-k1-6

Макар че отново е 6С/12Т процесора които е Ryzen 5600H

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, r00ter написа:

Та към този етап мога да отделя около 1200-1300лв за лаптоп понеже заминавам за чужбина и засега няма как да взема с мен и настолен компютър понеже отивам на място в което ще е трудно и се надявам да се намери нещо по въпроса. Ще започна с курсове по тематика cyber security/ethnical hacking и също така програмиране (писане на кодове) и най-вероятно ще ми трябва мощен лаптоп като се има предвид, че ще използвам виртуални машини. Бюджета ми е 1200-1300 г/д, но може и малко повече, ако си заслужава! Благодаря!

HP Pavilion 15-eh1028nu

Lenovo IdeaPad 5 15" Ultraslim

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее.. такъв обрат на темата не бях видял..

Първото нещо беше че самия автор не се е обосновал напълно и точно какво иска и колко "слаби игрички" мисли да цъка. Някой знае ли какво означава за автора слаби игрички ? Ако аз пиша че искам да си купя "кола" до 8к лв. какво ще предложите ? 

Тия съм ги чувал с вграденото видео а после ще ъпгейдвам външно видео за в бъдеще. Не вземеш ли сега нещо, после я имаш я намаш пари, я има я няма видео карти. За рам паметите съм съгласен, 16гб е достатъчно за тези дейности, и в бъдеще може да си бодне още плочки ако има нужда при положение че процесора му е избран разумно в самото начало. Захранване повече от 550w бронз не му е нужно дори и с видео карта от среден клас, стига да е качествено и с нужните защити! Да, голд е по-добре съгласен съм. Има и други неща няма да влизам в подробности.

Предложението за лаптоп от Joss Bomon е добро. Която марка да избереш все едно, ти решавай, само ако имаш някой лев повече, си добави поне 1тб ссд (ако имаш възможност) Другия ти вариант да останеш със 500гб ссд и след време да си вземеш външен хдд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 3.09.2022 г. в 17:07, Joss Bomon написа:

В момента съм между Lenovo IdeaPad 5 15" Ultraslim като ще взема модела с 1тб, но също така гледам и Vostro 15 5510 като при него мисля да сложа 24гб РАМ и 512гб ssd+ 256ssd като цените им са с голяма разлика (около 200 лв). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...