Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как ви се отрази конфликта в Украйна на живота и бита?

Бял Вълк
 Сподели

Препоръчан отговор

Цените на сутовините скочиха бомбастично. Много хора ми се оплакаха, че тежка зима ги чака. Хората спряха да си карат колите. Гледах по новините бензностанциите в Нидерландия регистрация рекорден брой зареждания за под 5 евро. На работа имам един колега от скоро, бежанец от Украйна, уж бизнеси мизнеси в Украйна, сега тука живее на кораб и няма пари за да си купи  една таратайка да ходи на работа. Аз го карам на работа срещу заплащене разбира се. По х евро ни дава работодателя на седмица за път. Което е на пълно достатъчно да си платиш бензина. Обаче аз пълна бензи н с неговите мангизи, а мойте отлитат директно в джоба ми. Не ми пука за цените на горивата. И от двете коли и от скутера ми не слизам. Такива войни и ситуации са перфектни за спекулативни сделки. Там са най-сладките пари. Ама не биткойни миткойни и разни илюзии за бързо забогатяване. Говоря за стоки от потребителската кошница на чалавека, бързо конвертируеми. Ония ден набарах една стока за два часа 600 евро печалба кой ти ги. Без да съм се изпотил грам. Само отидох взех, хората бяха на зор с парите, препродах и точка. Рекорда ми е 1000 евро за един час.Гледам сега балъците където са набутаха с крипто, как са дават като бръмбари в буйни води. Мислеха се, че могат да си седят на стола у тях, да купят един PDF файл, след година да го препродат и опааа почва живота с к&рви и шампанско. Да ама не. Сега чакам зимата да понатисне още кризата и хората да останат без пари. Инанче на мен конфликта много добре ми се отразява. Работата ми върви, бизнеса ми върви, раздал съм тука-таме пари на заем на преближени само, без лихва разбира се. Иначе в тия мътни времена, ако имаш някой лев, не е лошо човек да почне да раздава пари на лихва. 30%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 80
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Ми така е, света чака обединението на Берковица с Нидерландия за да се възцари вечен мир на земята и всичко да стане безплатно, даже Безос вече готви Амазон Берковица по поръчка лично на нейно височество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че Берковица ще стане център на света. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

парите няма да свършат

но ще свършат стоките по магазините

путин сложи капана

каза че житото украинското  само 2 кораба са заминали за африка

което значи че африканците ще хванат лотките и ще отидат  в европа

обаче тази година  украинско зърно само 50 %

което значи че дажбите ще паднат на половина 

тежки са нещата с храната северняците ги чака глад

в ирландия май забравиха че преди  100 години са измирали от глад 

завединия транспорт  туризъм  ще им се види края

дърва и въглища само с връзки 

Цитат

Цените на газа се увеличиха с 29% през септември, след предишното увеличение през август от 50 на сто

Най-малко 5 хиляди души излязоха на протест в столицата на Молдова – Кишинев, с искане за оставка на правителството и прозападния президент

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета, войната в Украйна няма нищо общо с това че чернилките се размножават повече и от зайците.  Още навремето Кадафито разправяше, че ако не е той Европа ще бъде залята от лавина емигранти, а те да вземат да го застрелят - такъв хубав и полезен човек беше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ined написа:

Глупости на търкалета, войната в Украйна няма нищо общо с това че чернилките се размножават повече и от зайците.  Още навремето Кадафито разправяше, че ако не е той Европа ще бъде залята от лавина емигранти, а те да вземат да го застрелят - такъв хубав и полезен човек беше.

Да бе! Щото пък арабята не се размножават! За твое сведение в Нидерландия има само само три източноправославни църкви, а джамии безброй! Кадафи си беше гаден циганин и добре му светиха маслото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам има 6500 църкви в тая Холандия, но вероизповеданията са повече от нашите партии...

https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_the_Netherlands#Other_Christians

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен специално освен повишаване на цените на храната и тока друго не се усеща. Но понеже ми е конпенсирано с повишаване на заплатата не бих казал , че ми е повлияло особенно. Колите са ми на LPG , та там пък дори ми е по-евтино от преди.  Инак в политически план политиците в РФ загубиха и малкото ми уважение, което имах към тях след тяхната инвазия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цените се вдигнаха. Наще търгаши допълнително направиха спекулативно увеличение и нещата станаха брутални. Работодатели те ги боли дедовия за работника и нема увеличение на заплатите.

Общо взето кови истерията и войната дойде дющец за БГ търговците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, hjhj написа:

Работодатели те ги боли дедовия за работника и нема увеличение на заплатите.

А защо работодателят трябва да бъде най-ощетеният от създалата се ситуация? Той ли трябва да поеме тежестта на суперинфлацията, при която пазарът е свит и приходите намаляват от ден на ден и работодателите едва смогват с разходите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Aumi_ написа:

А защо работодателят трябва да бъде най-ощетеният от създалата се ситуация? Той ли трябва да поеме тежестта на суперинфлацията, при която пазарът е свит и приходите намаляват от ден на ден и работодателите едва смогват да плащат заплати?

То от както се помня все работодателите са най- ощетени. Те горките никога не са виновни за нищо. Само ходят на скъпи почивки и карат лъскави коли. А работника, какво е виновен та да му работи  за жълти стотинки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, hjhj написа:

То от както се помня все работодателите са най- ощетени. Те горките никога не са виновни за нищо. Само ходят на скъпи почивки и карат лъскави коли. А работника, какво е виновен та да му работи  за жълти стотинки?

А защо работодателят да поема тежестта от инфлацията? Той с какво е виновен за скока на цените от първа необходимост?

Работникът интересува ли го как работодателят намира пазар за произведената продукция и дали може да я реализира или не? Интересува ли се от разходите на работодателя?

Моето предложение е, всеки който завижда на работодателя си, да си отвори фирма и да се опита да работи поне шест месеца като работодател!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _Aumi_ написа:

А защо работодателят да поема тежестта от инфлацията? Той с какво е виновен за скока на цените от първа необходимост?

Работникът интересува ли го как работодателят намира пазар за произведената продукция и дали може да я реализира или не? Интересува ли се от разходите на работодателя?

Моето предложение е, всеки който завижда на работодателя си, да си отвори фирма и да се опита да работи поне шест месеца като работодател!

Еми като не може да си намира пазар за продукцията да лови гората.  Ако продукцията му е качествена, няма да му е трудно да си намери пазар. Ама от нищо нещо не се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, hjhj написа:

Еми като не може да си намира пазар за продукцията да лови гората.  Ако продукцията му е качествена, няма да му е трудно да си намери пазар. Ама от нищо нещо не се прави.

Стани ти тогава работодател, произвеждай качествена продукция и я реализирай. Също така плащай високи заплати, да видим как става този фокус хем да продаваш качествена и евтина стока, хем да задоволяваш капризите и на пазара и на работниците си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, _Aumi_ написа:

Стани ти тогава работодател, произвеждай качествена продукция и я реализирай. Също така плащай високи заплати, да видим как става този фокус хем да продаваш качествена и евтина стока, хем да задоволяваш капризите и на пазара и на работниците си!

Стани тогава един работник и да си живееш спокойно със сигурната заплата ;) 

Най-хубавото от войната е, че много маски паднаха и много "неутрални" бързо показаха, че са надупени на Изток.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, _Aumi_ написа:

А защо работниците да поемат тежестта на инфлацията? Те с какво са виновни за скока на цените от първа необходимост?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тези помощи за бизнеса  или нека тези "помощи" са от рода на нисколихвени заеми, които могат да имат и някакъв гратисен период, но да са от търговски банки не от държавната пара - все едно с моите пари да подпомагам работодателя си, що за нонсенс. Да си калкулират крайният продук на нужната според тях цена и така. Ако се търси и купува ще се развива този бизнес , ако не приключва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ncl написа:

А защо работниците да поемат тежестта на инфлацията? Те с какво са виновни за скока на цените от първа необходимост?

Има правителство. Който не е доволен от инфлацията и скока на цените, да се обърне към тях.

преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Стига с тези помощи за бизнеса  или нека тези "помощи" са от рода на нисколихвени заеми, които могат да имат и някакъв гратисен период, но да са от търговски банки не от държавната пара - все едно с моите пари да подпомагам работодателя си, що за нонсенс. Да си калкулират крайният продук на нужната според тях цена и така. Ако се търси и купува ще се развива този бизнес , ако не приключва!

Ти пък къде видя помощи за бизнеса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Има правителство. Който не е доволен от инфлацията и скока на цените, да се обърне към тях.

Вие какво искате? Държавата т.е. ние да ви плащаме сметките за тока и газта? А в същото време вие да не плащате на работниците, да криете данъци и .тн. Хем да ви плащаме сметките, хем вие да се бъзикате с нас. Е ставате много нахални. Като не ви изнаса, се изнасяйте извън пределите на България. Ама навън няма да намерите балъци, които да  работят за вас.

Получавате помощ за тока и газта. Може и да не е голяма но е помощ. За обикновените хора няма и толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _Aumi_ написа:

Пример намаляне на някои даначни ставки, 60/40 какво е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, hjhj написа:

Вие какво искате? Държавата т.е. ние да ви плащаме сметките за тока и газта? А в същото време вие да не плащате на работниците, да криете данъци и .тн. Хем да ви плащаме сметките, хем вие да се бъзикате с нас. Е ставате много нахални. Като не ви изнаса, се изнасяйте извън пределите на България. Ама навън няма да намерите балъци, които да  работят за вас.

Получавате помощ за тока и газта. Може и да не е голяма но е помощ. За обикновените хора няма и толкова.

Нали ти казах и ти се пробваш да станеш работодател, да си откриеш фирма - и на теб да ти дават помощи и да плащаш високи заплати на работниците!

преди 37 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Пример намаляне на някои даначни ставки, 60/40 какво е ?

Чул недочул, разбрал недоразбрал ... важното е да плюеш ръката, която ти дава хляб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _Aumi_ написа:

Чул недочул, разбрал недоразбрал ... важното е да плюеш ръката, която ти дава хляб!

Тоя който ми дава хляб не чака на "подаяния" от Държавата ! .... разбрал съм аз ... пример малките кръчмета се молиха по-дълго да продължи Ковид , че голям кеф да не бачкаш, а да взимаш едни парички от фективен персонал и т.н. ... питай ония де го гони Али , ако не вярваш :dollars:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Тоя който ми дава хляб не чака на "подаяния" от Държавата ! .... разбрал съм аз ... пример малките кръчмета се молиха по-дълго да продължи Ковид , че голям кеф да не бачкаш, а да взимаш едни парички от фективен персонал и т.н. ... питай ония де го гони Али , ако не вярваш :dollars:

И ти какво? завидя им, че на някои от тях след тонове бюрократщина, са им отпуснали някой лев, за да не пратят персонала на трудовата борса ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Aumi_ написа:

И ти какво? завидя им, че на някои от тях след тонове бюрократщина, са им отпуснали някой лев, за да не пратят персонала на трудовата борса ли?

Какъв е проблема да отидат на борсата и от там да си взимат обезщетенията? А да, ще взимат едно нищо, че не са ги осигурявали, като хората заради пак същите хубавци тип работодатели :money6:

Гледай какво се прави в цивилизованите страни! Когато има криза директно се дотира с помощи населението т.е. държавните средства /на хората парите/ им се дават на тях . От там хората имат покупвателна способност т.е. индеректно се подпомага и бизнеса за да могат да им се купуват услугите и благата , които произвеждат на повишени цени-качество!  .... Чипа-чипа сменете! :magnifier:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

важното е да плюеш ръката, която ти дава хляб!

Може ли да ми кажеш, дали може да има чорбаджии, без да има хора, които да работят за тях?

Ръката, която ми дава хляб, ли?! Нека го кажа на теб, а и на всички т.нар. работодатели: Дошло е време за ПРОМЯНА!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...