Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как ви се отрази конфликта в Украйна на живота и бита?

Бял Вълк
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 5 минути, овню написа:

да стават роби, благодарение на български фирми обещаващи какво ли не
работниците са се вързали на обещанията на българска фирма
този пример дето го даде с Германия, дава ясна представа на какво са способни фирмите тук

Такива фирми-в целият свят.И е измислено,много преди Българските фирми,да се светнат.

И пак стигаме-до колко струваш.Нямаш инфо,нямаш умения,нямаш капитал(или си взел 1000-2000,на заем) и си тръгнал някъде-само с вяра,в някакви думи,на някой-с който си се запознал,преди два дена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 80
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 11 минути, JohnTRIVOLTA написа:

В такива фирми кандидатстват основно неграмотни или полуграмотни люде,

дори неграмотни се върнаха с пари...не станаха богаташи, но заживяха нормален живот
разбира се не чрез български фирми

преди 10 минути, Orgasmatron написа:

Такива фирми-в целият свят.И е измислено,много преди Българските фирми,да се светнат.

аве те повечето фирми тук са такива ве
един приятел, собственик на няколко фурни за хляб, катастрофира и отидох да го видя и приятелката му избяга на терасата,
защото влязохме аз с още двама приятели, жена му и синът му, който също беше пострадал, но не чак толкова за да влезе в болница
стана въпрос за една работничка че е уволнена, а той ми вика "ами като не иска да духа..."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, овню написа:

дори неграмотни се върнаха с пари...не станаха богаташи, но заживяха нормален живот
разбира се не чрез български фирми

аве те повечето фирми тук са такива ве
един приятел, собственик на няколко фурни за хляб, катастрофира и отидох да го видя и приятелката му избяга на терасата,
защото влязохме аз с още двама приятели, жена му и синът му, който също беше пострадал, но не чак толкова за да влезе в болница
стана въпрос за една работничка че е уволнена, а той ми вика "ами като не иска да духа..."

Караш ме-да говоря  неща,които не искам.

Няма война,няма мир.Когато си сигурен в теб-рискуваш.Като не стане от първият път-действаш втори,трети...Докато стане.

Като не искаш да рискуваш-бацаш за колкото ти дадат.

На мен ми се получи-от вторият.И цял живот,съм инвестирал в мен.

Преди много години-още невръстен,бях в Италия.Семейни приятели,имаха/имат,ресторант.Шефа,бачка на едно,с работниците.Аз го питам защо-нали си шеф.Той ми каза:Ако искаш да ти върви работата-трябва да гориш,там,в нея.Иначе,ако оставиш някой да ти върти бизнеса-загубен си.

Остана ми,като обица на ухото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Orgasmatron написа:

Проблема в бившите комунистически държави е,че работниците,не могат да си оценят труда.И след 30+ години перестройка,все още има хора,които работят за 500-600-1000 лева.

Не работниците трябва да оценяват труда си ,а работодателите които плащат заплатата. Ти може да се оценяваш високо ,но ако няма кой да плати тази цена какво значение има ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Orgasmatron написа:

Шефа,бачка на едно,с работниците.Аз го питам защо-нали си шеф.Той ми каза:Ако искаш да ти върви работата-трябва да гориш,там,в нея.Иначе,ако оставиш някой да ти върти бизнеса-загубен си.

да така е, но шефа умря
да живее шефа
тъй де, жена му 

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Не работниците трябва да оценяват труда си ,а работодателите които плащат заплатата. Ти може да се оценяваш високо ,но ако няма кой да плати тази цена какво значение има ?

той е прав само за едно, не трябва да имаш шеф
разрешаваш само държавата да ти е шеф, ако и разрешиш...не помня от къде го чух, но според мен е вярно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, AAUUXX написа:

Не.

Като си търсиш работа-ходиш по интервюта.Там ти казват условията,съответно-ти си казваш твоите.

Стигате до консенсус-ок.

Не стигате-чао.Има други,работодатели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Orgasmatron написа:

Не.

Като си търсиш работа-ходиш по интервюта.Там ти казват условията,съответно-ти си казваш твоите.

Стигате до консенсус-ок.

На всички ни е известно ,че не се случва по този начин ,ти условия нямаш ,а и да имаш никой не го интересува това ,приемаш условията на работодателя ,защото за твоето място което си кандидат чакат още няколко човека готови да работят за по ниско заплащане дори - глада е по силен от тока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Orgasmatron написа:

Не.

Стигате до консенсус-ок.

А не е ли редно, първо да покажеш на какво си способен, тогава да поставяш условия? Защото твоите условия и искания, може да не отговарят на твоите способности!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, _Aumi_ написа:

А не е ли редно, първо да покажеш на какво си способен, тогава да поставяш условия? 

Нещо като тест драйв ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, AAUUXX написа:

На всички ни е известно ,че не се случва по този начин ,ти условия нямаш ,а и да имаш никой не го интересува това ,приемаш условията на работодателя ,защото за твоето място което си кандидат чакат още няколко човека готови да работят за по ниско заплащане дори - глада е по силен от тока.

заблуждаваме се с американската мечта...купуваш ябълка, продаваш и с полученото купуваш две
и за това сме на това дередже
истината е че за да си богат, трябва да е за сметка на някой друг - факт доказан още от времето  на Адам и Ева

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _Aumi_ написа:

А не е ли редно, първо да покажеш на какво си способен, тогава да поставяш условия? Защото твоите условия и искания, може да не отговарят на твоите способности!

Разбира се!

Само където,някои показват с години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, овню написа:

и след 40 години показване се пенсионират

Пак стигаме-до клетката.Ти/той/тя 40 години,не си предприел нищо...Не мога,да ги разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.09.2022 г. в 7:20, Orgasmatron написа:

Имам приятели,набори-нямат един работен час.Но,стават сутрин в седем и тръгват...Шегуваме се помежду си-че са като курвите на "Лъвов мост".Изобщо не ги интересува,от къде ще изкарат.Важното е,да се прибере с пара и да си нахрани семейството.

Я излез от тоя измислен филм, където живееш в него. Да курвите на лъвов мост излизат от в къщи и с ясната представа, че ще си продава з@дника днес за пари евентуално е? Може да се прибере и валат, ако няма клиенти. Ама да излезеш без ясната предства днес от къде ще изкараш пари и да изкарваш и да храниш семейство. Аре бегай от тука с тая научна фантастика.  Не знам въобще хората как ти се връзват на глупостите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Бял Вълк написа:

Я излез от тоя измислен филм, където живееш в него. Да курвите на лъвов мост излизат от в къщи и с ясната представа, че ще си продава з@дника днес за пари евентуално е? Може да се прибере и валат, ако няма клиенти. Ама да излезеш без ясната предства днес от къде ще изкараш пари и да изкарваш и да храниш семейство. Аре бегай от тука с тая научна фантастика.  Не знам въобще хората как ти се връзват на глупостите.

Ти като се правиш на тарикат и ретро мутра-не познаваш ли,такива хора?Могат да те купят и продадат,три пъти за 15 минути.А четвъртият ще те накарат,да се откупиш-от тях.

Вече си ми напълно ясен-Не разбираш,от нищо.Нямаш никаква представа,как да живееш.

Галоша колкото и да го търкаш-на чепик,няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Orgasmatron написа:

Галоша колкото и да го търкаш-на чепик,няма да стане.

Тоя цитат във фейсбука ли го прочете? :yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои неща много поскъпнаха. Въпреки всичко, това е най-успешната година за мен откъм финанси, успях да спестя определена сума пари и съм щастлив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Nishto__1 написа:

Някои неща много поскъпнаха. Въпреки всичко, това е най-успешната година за мен откъм финанси, успях да спестя определена сума пари и съм щастлив.

и аз съм така за първото шестмесечие съм спестил 1300 лв те първа до декември съм намислил още 1000 лв да спестя и докато дойде еврото да имам в картата спестени 6000 лв , че не се знае след това какво ще стане  дали ще намалят или ще изчезнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.09.2022 г. в 7:11, JohnTRIVOLTA написа:

При мен специално освен повишаване на цените на храната и тока друго не се усеща. Но понеже ми е конпенсирано с повишаване на заплатата не бих казал , че ми е повлияло особенно. Колите са ми на LPG , та там пък дори ми е по-евтино от преди.  Инак в политически план политиците в РФ загубиха и малкото ми уважение, което имах към тях след тяхната инвазия!

По-евтино от преди???

Не, мисля че е - по-малко скъпо от другите , които са с бензин и метан.

Преди 2г. пропана беше в пъти по-евтин, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, dimy написа:

По-евтино от преди???

Не, мисля че е - по-малко скъпо от другите , които са с бензин и метан.

Преди 2г. пропана беше в пъти по-евтин, нали?

Смятай цена 1.10лв. махаш 25ст. държавна отстъпка и 5ст. като лоялен клиент та станаха 0.80ст. На такава цена съм зареждал някъде в далечната 2004,5г. и то при заплата 5 пъти по-малка поне! Дори някъде 2009/2010 беше цената стигала до 1.44/1.46 та ходеше по половин заплата за гориво!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Смятай цена 1.10лв. махаш 25ст. държавна отстъпка и 5ст. като лоялен клиент та станаха 0.80ст. На такава цена съм зареждал някъде в далечната 2004,5г. и то при заплата 5 пъти по-малка поне! Дори някъде 2009/2010 беше цената стигала до 1.44/1.46 та ходеше по половин заплата за гориво!

2015-2016 също беше евтина газта , около 85ст. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Е , преди 2г. и три месеца е било по-евтино. Все пак тогава заплатите си беха като днес.

image.png.99819465accba373031b33c66db1f7af.png

на 19.09.2022 г. в 22:10, _Aumi_ написа:

Никога няма да дойде такова време в което няма да има работодатели и работници!

Така е било, и така ще бъде докато свят светува....

Алооо, не е вярно! При соца НЯМАШЕ чорбаджии! Всички вземаха по равно!

А сега - нали искаме "пазарна икономока" - разбирай - робия? Еми - ето! Сега е пазарна икономика!

Цъфнали сме и сме вързали ... та и оттатък!

Ма то нашия живот почти мина, да му мислят дечурлигата! Ще има да дърпат каиша .... и те - пак ще са си едни /скрити/ роби!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, dimy написа:

Е , преди 2г. и три месеца е било по-евтино. Все пак тогава заплатите си беха като днес.

image.png.99819465accba373031b33c66db1f7af.png

Да , вярно имаше момент в който беше цената на нефта паднала много ниско от там и LPGто.

преди 7 часа, dimy написа:

Алооо, не е вярно! При соца НЯМАШЕ чорбаджии! Всички вземаха по равно!

Няма такива филми, взимал си на магазина само 2кг. банани по равно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали да се направя на Нострадамус... или не... щото както обикновено не ми се занимава...

са пак ш'се появят "безплатните" здравеопазване и образование. чунким лекарите и учителите се хранеха с тезиси... ма не бе, сетих се - тогава бюджетът се пълнеше от софийските плавателн връзки (канали) с Бяло и Черно морета и 'сичко беше безплатно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...