Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за нова конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте! След дълго време умуване и лутане, съм на път да си продам лаптопа. Искам да си закупя/билдна компютърна конфигурация. Не държа да е нова или с нови части. И тъй като от може би 10 години насам не съм и докосвал персонален компютър, ще помоля за пълно съдействие от някой мераклия (което няма да е безвъзмездно) да създадем една машинка. Тя ще се ползва за тежък гейминг и за програмиране като ще се използват тежки 3D програми. Сегашния ми лаптоп е с Ryzen 9 6900 / RTX 3080Ti 16gb / 2 TB SSD / 32 ram 4800Hz и 4К дисплей на 120 херца / 2к 240 херца. Нека компютъра да не бъде с такива параметри а на половина. Защото искам да се вместя в бюджет от 3000-4000(максимума но наистина максимума е 4000лв но не знам дали ще останат пари за тока) така че нещо до 3000-3500. Бих искал всичко да е в бяло и RGB подсветки (ще приложа примерна снимка на конфигурация, която ми грабна окото). Но да обобщя:

Видео: 8-10гб 

Рам: 16/32 

хард: ССД примерно 1Тб и хдд 1Тб

процесор вече не знам нито как варират цените, нито кое е добро и бюджетно.

Благодаря предварително.

782B6A18-08EC-412A-9EA0-45148A876099.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без подобни бели и светещи неща става нещо подобно: Количка: Palit RTX 3070 GamingPro OC 8GB GDDR6, MSI PRO B660-A DDR4 LGA1700, Intel i7-12700F 2.1GHz 25MB LGA1700 box, продукти и цени. (nikem-bg.net)

Ако вече искаш всичко да е бяло и custom кабели и така нататък, приготви още поне 1000-1500 лв. отгоре за това или евентуално може да се вземат по-слаби компоненти за сметка на лампички и цвят, което е абсолютна простотия за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Raze написа:

Без подобни бели и светещи неща става нещо подобно: Количка: Palit RTX 3070 GamingPro OC 8GB GDDR6, MSI PRO B660-A DDR4 LGA1700, Intel i7-12700F 2.1GHz 25MB LGA1700 box, продукти и цени. (nikem-bg.net)

Ако вече искаш всичко да е бяло и custom кабели и така нататък, приготви още поне 1000-1500 лв. отгоре за това или евентуално може да се вземат по-слаби компоненти за сметка на лампички и цвят, което е абсолютна простотия за мен.

Това не е вярно, няма да е толкова по-скъпо. И не разбирам защо човек трябва да инвестира в производителност, която може и да не ползва, а да не инвестира малко във външния вид. Все пак компютъра ще го вижда, предполагам всеки ден и за мен лично тази инвестиция си заслужава повече, отколкото ако налее пари в процесор с много ядра, които никога няма да оползотвори.

Към автора, монитор наличен ли е и ако да какъв е? Какви са тези тежки 3D програми?  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Gaming_Solutions написа:

Това не е вярно, няма да е толкова по-скъпо. И не разбирам защо човек трябва да инвестира в производителност, която може и да не ползва, а да не инвестира малко във външния вид. Все пак компютъра ще го вижда, предполагам всеки ден и за мен лично тази инвестиция си заслужава повече, отколкото ако налее пари в процесор с много ядра, които никога няма да оползотвори.

Към автора, монитор наличен ли е и ако да какъв е? Какви са тези тежки 3D програми?  

Монитор не е наличен. 
За да спестя доста излишни обяснения само ще кажа видео картата Nvidia RTX 2080 Super ( на лаптоп ) ми бе пре достатъчна. Такъв клас или по-добра. Като може и след време да я сменим с по-добра.

преди 47 минути, Raze написа:

Така като погледна е супер конфигурацията. Но няма да ми останат парички за монитор мишка клвиатура кутия каквато искам с тези подсветки. Знам че е глезотия, но…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е да вземеш някакви лампички, светещи перки и охладител с RGB, както и светеща кутия. Вече ако самите компоненти държиш и те да са бели - като видеокарта и дънна платка, ще стане малко по-трудно и не се знае какви ще са им цените. Процесора можеш да го вземеш и по-слаб с по-малко ядра, но за монитор не е ясно какви предпочитания имаш - като размер и разделителна способност например, щом и за него трябва да остане от бюджета, може да се наложи да се орежат още компонентите. Имай в предвид, че сегашния ти процесор е с 8 ядра и 16 нишки. Защо просто не си вземеш монитор и периферия и да си ползваш лаптопа, щом ти върши работа? Ако го продадеш, включваш ли и бюджета от продажбата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Gaming_Solutions написа:

2080 Super ли е видео картата на лаптопа или 3080Ti, както си писал в първия пост

На сегашния ми е 3080Ti, на предния 2080 super ( и тя ми бе пре достатъчна )

преди 33 минути, Raze написа:

Вариант е да вземеш някакви лампички, светещи перки и охладител с RGB, както и светеща кутия. Вече ако самите компоненти държиш и те да са бели - като видеокарта и дънна платка, ще стане малко по-трудно и не се знае какви ще са им цените. Процесора можеш да го вземеш и по-слаб с по-малко ядра, но за монитор не е ясно какви предпочитания имаш - като размер и разделителна способност например, щом и за него трябва да остане от бюджета, може да се наложи да се орежат още компонентите. Имай в предвид, че сегашния ти процесор е с 8 ядра и 16 нишки. Защо просто не си вземеш монитор и периферия и да си ползваш лаптопа, щом ти върши работа? Ако го продадеш, включваш ли и бюджета от продажбата?

За монитор наистина нямам представа. Да поддържа 4К другото няма значение. Като размери вече не съм сигурен. Иначе да бюджета ще дойде от продажбата на лаптопа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само този radeon дали ще поддържа рендиране? Има някакъв софтуер, но е много съмнителен, а и като гледам nvidia дори по-слаби модели водят пред AMD:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RTX 3070 ще ти струва около 400 лева отгоре, така че може пак да се побереш в бюджета:

Компоненти > Видео Карта от Vario.bg

В краен случай, RTX 3060 TI е с почти същата производителност, може и такава да вземеш: Компоненти > Видео Карта от Vario.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами дори да взема 3070/3060Ti с времето мога да я ъпгрейтна ако искам да сложа 4080/4090 примерно. Аз за в бъдеще ще инвестирам още пари по машината. Така че нека да я направим да държи на тежък гейминг и рендинг, и останалото да вкараме по дизайна. И монитора както и на ваш колега споделих  аз стоя пред лаптопа около 18-20ч на денонощие. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж казваш, че искаш машина с наполовина от възможностите на лаптопа, а сега казваш, че трябва да държи на "тежък гейминг и рендинг"... искаш и 4К монитор... Видя горе-долу какви компоненти покрива бюджета ти, а по-добро видео и монитор ще оскъпят още конфигурацията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах,трябва да изглежда добре.Другото е на задна линия.

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ,държиш и на визия, имаш 4К само за конфигурация, виж тук какво могат да направят.

Другият вариант е да "дебнеш" по сайтовете компоненти с твоите предпочитания, за да "влезнеш" в бюджета.

Но, за това се иска време.

П.П. Не мисля, че сега е времето за нова конфигурация, в предвид факта, че се очакват новите поколения на AMD и Intel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Mr. ?? написа:

Ако ,държиш и на визия, имаш 4К само за конфигурация, виж тук какво могат да направят.

Правят... 2х8 RAM, 512GB диск, 3070 и без монитор...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано не ми е спешно, така че ако се наложи ще почакам. Имам два лаптопа, които съм пуснал в продажба така или иначе. И тъкмо ако съвсем скоро продам поне единия, ще се освободи бюджет и няма да се съобразявам чак толкова с цените. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Joss Bomon написа:

Правят... 2х8 RAM, 512GB диск, 3070 и без монитор...

GPLAY FIGHTER I5 GEFORCE RTX3070 FLOW

Могат да се избират различни компоненти в някой от конфигурациите:

Samsung 980 NVMe M.2 SSD 1TB

Стига да попита, едва ли ще е проблем да се замени SSD или RAM

Все, пак ако има на идея, как ще изглежда и иска определена марка и модел на даден компонент (запознат е с хардуера), тогава, едва ли ще пита във форум.

По скоро, само за насоки.

Има вариант и да вземе конфигурация без видео карта (процесор на Intel  с вградено видео) и направо да  nVidia RTX 4000 серията, като ги пуснат.

Но, едва ли цените на картите, ще са "приятни" при пускането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам следната конфигурация:

AMD Ryzen 7 5700X TRAY

ASRock B550 PRO4

GIGABYTE RTX 3070 VISION OC 8GB GDDR6

Corsair Vengeance RGB Pro SL White Heatspreader 16GB(2x8GB) DDR4 Dimm 3200MHz CL16

SILICON POWER A60 2TB SSD

Seasonic G12 GC 750W 80 Plus Gold

ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Grey/White

be quiet! PURE BASE 500DX White

Gigabyte G27QC-A-EK

Общо всичко излиза 3847лв. На път е изгоден 5600 (чистия без Х) ако сме извън бюджета, процесора може да се смени и с 5800Х. Сглобяването, тестването за стабилност и доставката са безплатни. Ще има и подарък бели екстендър кабели с разделители (гребенчета) + още един подарък къстъм aRGB бяла плочка, принтирана на 3D принтер с лого или име по желание на клиента.

Друг вариант е 12600КF + MSI PRO B660-A DDR4, да се има предвид, че за да работят коректно е ядрата на новите процесори на Интел трябва да се ползва Win11

ПП. Видео картата вече не е налична, може да се замени с PALIT RTX 3070 GAMINGPRO OC 8GB GDDR6

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само този монитор, едно, че е VA, второ извит - дали ще е подходящ за работа като рендиране? Колко са му реални цветовете? Не е ли по-добре някой IPS с поне 8 битова реална матрица?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Gaming_Solutions написа:

Предлагам следната конфигурация:

AMD Ryzen 7 5700X TRAY

ASRock B550 PRO4

GIGABYTE RTX 3070 VISION OC 8GB GDDR6

Corsair Vengeance RGB Pro SL White Heatspreader 16GB(2x8GB) DDR4 Dimm 3200MHz CL16

SILICON POWER A60 2TB SSD

Seasonic G12 GC 750W 80 Plus Gold

ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Grey/White

be quiet! PURE BASE 500DX White

Gigabyte G27QC-A-EK

Общо всичко излиза 3847лв. На път е изгоден 5600 (чистия без Х) ако сме извън бюджета, процесора може да се смени и с 5800Х. Сглобяването, тестването за стабилност и доставката са безплатни. Ще има и подарък бели екстендър кабели с разделители (гребенчета) + още един подарък къстъм aRGB бяла плочка, принтирана на 3D принтер с лого или име по желание на клиента.

Друг вариант е 12600КF + MSI PRO B660-A DDR4, да се има предвид, че за да работят коректно е ядрата на новите процесори на Интел трябва да се ползва Win11

Изглежда добре. Само ми е чудно от към intel / ryzen кое да избера. Понеже честно казано до преди съм ползвал само intel, но подочувам от тук, от там, че с настъпването на Ryzen всичко се е променило и вече те са по-добрия вариант, но така и не знам кой процесор от ryzen отговаря примерно на i7 10th gen. Нали аз ще приема вашите съвети със сигурност, защото затова съм се обърнал към вас. Така че всяко едно мнение е важно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално, в момента имаш почти последно поколение мобилен процесор AMD. Новите 7 поколение тепърва излизат, а да кажем, че сегашното десктоп поколение е 5ххх, което горе-долу се равнява на intel 11 поколение, 12 поколение са един вид по-добри откъм производителност. Пак питам, защо не си ползваш лаптопа, който е с много по-добри параметри от това, което в момента ще вземеш като десктоп? Слагаш монитор, мишка и клавиатура, дори можеш да го скриеш под някое бюро или да го ползваш като втори дисплей. Евентуално можеш да вложиш бюджет в по-голям/широкоекранен монитор, с който ще ти е по-лесно да работиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Raze написа:

Реално, в момента имаш почти последно поколение мобилен процесор AMD. Новите 7 поколение тепърва излизат, а да кажем, че сегашното десктоп поколение е 5ххх, което горе-долу се равнява на intel 11 поколение, 12 поколение са един вид по-добри откъм производителност. Пак питам, защо не си ползваш лаптопа, който е с много по-добри параметри от това, което в момента ще вземеш като десктоп? Слагаш монитор, мишка и клавиатура, дори можеш да го скриеш под някое бюро или да го ползваш като втори дисплей. Евентуално можеш да вложиш бюджет в по-голям/широкоекранен монитор, с който ще ти е по-лесно да работиш.

И аз нямам отговор на този въпрос. Но аз така или иначе ако не успея да го продам за поне 7000лв ще си остане вечно мой. Но искам да се опитам да го продам и да премина изцяло на настолен, който ще мога да ъпгрейтвам за в бъдеще. И самия вайб е друг. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни това видео, във връзка с RGB компонентите:

Checkpoint | Колко РЕАЛНО ни струва ДА СВЕТИ RGB компютъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...