Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Основен ремонт или смяна двигател?

realityman
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Белият дим е от антифриз, не от масло !

Глупости!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plmen88 написа:

Глупости!

Ходи ми снимай някъде бял дим от горене на моторно масло и ще ти повярвам! Вероятно ти е мешело и от двете, ама ти си знаеш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Ходи ми снимай някъде бял дим от горене на моторно масло и ще ти повярвам! Вероятно ти е мешело и от двете, ама ти си знаеш!

Да, ти направи основен ремонт на Нисана, нали? Антифриза не е мръднал.

Не се излагай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plmen88 написа:

Да, ти направи основен ремонт на Нисана, нали? Антифриза не е мръднал.

Не се излагай.

Аз ти казвам бял дим от какво е. Горенето на масло изкарва сивкав дим не бял.

Чудно, може ли да кажеш какво точно ти отремонтираха при основния ремонт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Чудно, може ли да кажеш какво точно ти отремонтираха при основния ремонт?

Чудно ти казвам, прочети пост номер 17.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plmen88 написа:

Чудно ти казвам, прочети пост номер 17.

Питах за твоя случай или не знаеш какво точно са ти правили по колата ?! Инак за пушека може и чичо Гугъл да питаш коги е бял, щом не вяряаш .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Питах за твоя случай или не знаеш какво точно са ти правили по колата ?! Инак за пушека може и чичо Гугъл да питаш коги е бял, щом не вяряаш .

Да де, прочети пост номер 17.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plmen88 написа:

Да де, прочети пост номер 17.

Аз те питам ти видяли какво смениха, не преразказ на майстора ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети пост номер 17.

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Аз те питам ти видяли какво смениха, не преразказ на майстора ти?

Прочети пост номер 17.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Полезни мнения прочетох, само да добавя, наложи се да ида до едно близко село. Около 10&12 км. е, т.е около 20-24 общо отиване и връщане и си пропушваше,на другия ден колата е по-добре, по-малко пуши на моменти си е нормално и няма ни бял, ни син пушек. Нещо ме навежда на мисълта за запекли сегменти и при по-висока скорост да се поразместват и напасват. Има ли нещо такова или аз си внушавам, че има нужда от да речем едно по-дълго пътуване. Не е карана на дълъг път 2,3 години, само градско. 

Даже се замислям за добавка Бардал, Хадо за сегменти и след това да сложа ново масло и филтри. Дали ще има ефект или да не рискувам да не стане по-зле положението?

Знам, че гумички ли са нищо няма да помогне, но нещо запекли сегменти може малко да го позачисти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, realityman написа:

Полезни мнения прочетох, само да добавя, наложи се да ида до едно близко село. Около 10&12 км. е, т.е около 20-24 общо отиване и връщане и си пропушваше,на другия ден колата е по-добре, по-малко пуши на моменти си е нормално и няма ни бял, ни син пушек. Нещо ме навежда на мисълта за запекли сегменти и при по-висока скорост да се поразместват и напасват. Има ли нещо такова или аз си внушавам, че има нужда от да речем едно по-дълго пътуване. Не е карана на дълъг път 2,3 години, само градско. 

Даже се замислям за добавка Бардал, Хадо за сегменти и след това да сложа ново масло и филтри. Дали ще има ефект или да не рискувам да не стане по-зле положението?

Знам, че гумички ли са нищо няма да помогне, но нещо запекли сегменти може малко да го позачисти. 

Може сегментите да отърват само когато позагрее колата т.е. като се "поразхлаби" масалцето. Това може да се случи предимно при градско шофиране, когато има задръствания и се редат ниски предавки и по височки обороти. Като не се движи колата тя не успява да се охлажда, така като при извънградско!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...