Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да възстановя изтрити файлове от хард диска?

Препоръчан отговор

Здравейте! Има ли как да възстановя изтрити преди много време файлове от хард диска? Имах много ценна информация, но след грешна преинсталация всичко се загуби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, hackerrr444 написа:

Здравейте! Има ли как да възстановя изтрити преди много време файлове от хард диска? Имах много ценна информация, но след грешна преинсталация всичко се загуби.

Щом е минало много време - едва ли. Най-малкото - ще е много скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, hackerrr444 написа:

преди много време

Ей това е ключето! Има фирми/хора, които се занимавата с това. Но си приготви пачката 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че е преди много време и в зависиност от това колко интензивно се ползва дялът, от който са изтрити, вероятността за възстановяване много силно клони към нула.
Може да се сканира с Testdisk и ако се премине към възстановяване, задължително се възстановява на друг дял/диск!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробва и с Download Recuva | Recover deleted files, free! (ccleaner.com)

Най-добре да не се записва нищо по диска и ако е системен, да се закачи като втори или пореден диск на друга система и така да се сканира. Иначе, най-добре е да се ползват услугите на специализирани фирми, но се плаща а и гаранция дали ще се възстанови нещо и какво няма, никой не може да даде такава: https://www.google.com/search?q=възстановяване+на+данни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Данни се възстановяват като си ги копираш обратно от резервното копие. Ако са били записани само на едно място, не са били толкова важни. За другия път да се знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, NewRedDragon написа:

Ей това е ключето! Има фирми/хора, които се занимавата с това. Но си приготви пачката 

Никакъв шанс, дори и при такива фирми. Все пак там не са магьосници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е всичко да се качва на облак както правя вече аз . На харда съм си оставил само системните файлове плащаш си годишен абонамент и си топ и да се развали харда поне ще си спокоен .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, adersa написа:

Най-добре е всичко да се качва на облак както правя вече аз . На харда съм си оставил само системните файлове плащаш си годишен абонамент и си топ и да се развали харда поне ще си спокоен .

Поне на 2 места. Ако стане нещо с облака какво правим тогава? Вече имах подобен случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Поне на 2 места. Ако стане нещо с облака какво правим тогава? Вече имах подобен случай.

А ти защо реши - че облака е „едно място“???

Всъщност - „Облак’ е сървърна мрежа, която предоставя определени услуги и работи като децентрализирана система. Даже отделен носител или цял сървър да „изпуши“ - останалите дублират!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

А ти защо реши - че облака е „едно място“???

Всъщност - „Облак’ е сървърна мрежа, която предоставя определени услуги и работи като децентрализирана система. Даже отделен носител или цял сървър да „изпуши“ - останалите дублират!

Аз не съм казал, че е едно място. Просто имах следния случай. Изчезват половината файлове на облака на клиента. Клиентът твърди, че нищо не е трил или пипал, а от поддръжката на облака не могат да помогнат с възстановяване. Добре, че цялото инфо клиентът го има на хард диск и флашка (говорим за Word, Excel, PDF, и JPEG файлове).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Аз не съм казал, че е едно място. Просто имах следния случай. Изчезват половината файлове на облака на клиента. Клиентът твърди, че нищо не е трил или пипал, а от поддръжката на облака не могат да помогнат с възстановяване. Добре, че цялото инфо клиентът го има на хард диск и флашка (говорим за Word, Excel, PDF, и JPEG файлове).

Ами кажи името - на този „менте-облак“. Да знаят хората, че „ползват на собствен риск“.

Досега нищо не ми се е губило, от Google Диск, OneDrive, Dropbox, Samsung Cloud и ... още няколко облачета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, jhoro написа:

Ами кажи името - на този „менте-облак“. Да знаят хората, че „ползват на собствен риск“.

Досега нищо не ми се е губило, от Google Диск, OneDrive, Dropbox, Samsung Cloud и ... още няколко облачета.

Не съм казал, че облакът е менте. Сигурен съм, че клиентът нещо е направил, но няма да си признае. Затова казвам, че задължително инфото на 2 места. И облакът е PCloud. Ползвам го то 3 години и нямам ядове с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Емил Костов написа:

Не съм казал, че облакът е менте. Сигурен съм, че клиентът нещо е направил, но няма да си признае.

Те бит и е**н не си казват!

Ама администрацията на облака - нямат ли лог-файлове, за действията на клиента? Нямат ли бекъпи - на предишни състояния?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, jhoro написа:

Те бит и е**н не си казват!

Ама администрацията на облака - нямат ли лог-файлове, за действията на клиента? Нямат ли бекъпи - на предишни състояния?

Според тях били преместени. Както и да е. Не съм влизал в дълбочина, защото имаше всичко резервно. Качих им ги отново в облака и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Емил Костов написа:

Зависи в кой облак аз използвам на гоогъл от години и съм доволен до сега квото съм качил като песни , снимки , пароли с които работя всичко си е там .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

Зависи в кой облак аз използвам на гоогъл от години и съм доволен до сега квото съм качил като песни , снимки , пароли с които работя всичко си е там .

Кога ще те напляскам тебе не ми е ясно ;) . Прочете ли цялата тема?! Облакът не е проблем. Проблемът е задоблачното устройство. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Кога ще те напляскам тебе

С полъх на садо-мазо...😎
Емо, ти не си ли забелязал, че тоА си слага гз навсякъде. Разбира не разбира, той трее да се изцопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

С полъх на садо-мазо...😎

Да не го лъха вятъра да не хване садомазо ковди щам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз все се чудя как хората изтриват важни файлове и след това ги търсят след 10 години.

Щом Емо казва че е скъпо сигурно е така. 

Само че човек който е изтрил нещо по погрешка ще реагира веднага и ще си върне файловете без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.10.2022 г. в 23:25, VIRUSALERT написа:

Аз все се чудя как хората изтриват важни файлове и след това ги търсят след 10 години.

Само че човек който е изтрил нещо по погрешка ще реагира веднага и ще си върне файловете без проблем.

И аз се чудя как го правят хората, но да знаеш от мен: Лъжат а някои не си признават, щото и те лъжат.

За скъпото, е вярно, но то е необходимо  да е скъпо, за да ги научи как се пази ценна информация.

на 15.10.2022 г. в 10:41, adersa написа:

Браво!

Ама не ти е дошло на ум, че можеш и системните си файлове да качиш на облака .  После си слагаш една облачна икона на десктопа и от нея си пускащ лаптопчето. Опитай и ще видиш колко по бързо ще ти работи операционна система. Няма да ти трябва вече дори и SSD  диск, който се каниш да купуваш цели две години. Те и без това вече са твърде евтини - 25-30 лева за 120 гигабайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Kolev72 написа:

Няма да ти трябва вече дори и SSD  диск, който се каниш да купуваш цели две години. Те и без това вече са твърде евтини - 25-30 лева за 120 гигабайта.

Чакам още тоя хард тотално да умре и чак тогава ама дървото е кораво .

Аз отдавна всичко съм качил в облака сертификати , пароли вече всичко зависи от харда до кога ще бачка .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.10.2022 г. в 23:25, VIRUSALERT написа:

То е ясно, че е скъпо но при това положение съм сигурен че и такава фирма ще се откаже. Другият вариант е да ти вземе пари, но да каже че не дава никаква гаранция какво ще възстанови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Kolev72 написа:

Ама не ти е дошло на ум, че можеш и системните си файлове да качиш на облака .  После си слагаш една облачна икона на десктопа и от нея си пускащ лаптопчето. Опитай и ще видиш колко по бързо ще ти работи операционна система.

Говориш за Chromebook и разните мини компютъри. Първо - не са всички системни файлове, и второ - бързодействието е според момента.

В нашата фирма - 90% от машините са такива. Работят във виртуалната среда, която често се бъгясва. И са мудни - при по-голямо количество обработвана информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.10.2022 г. в 22:42, iivan333 написа:

Малко вероятно е да може.

Сигурен ли се, че е хард диск, а не солиден диск? Защото ако е солиден диск, забрави за възстановяване на информация.

Ако е хард диск, има малък шанс, но не всичко ще може да се възстанови.

Когато изтриеш информация от запаметяващо устройство, информацията остава там и не се изтрива, но секторите, където е запазена се маркират като свободни, празни. По този начин, нова информация може да пренапише старата и да я замени.

Ако след изтриването на информацията си използвал диска дълго време и си записвал и триел информация, старата информация вече е била пренаписана и заменена с нова. Новата информация е насложена над старата, а старата е заличена.

Ако се опиташ да възстановиш информацията, то най-вероятно ще откриеш само фрагменти от нея, корумпирани файлове и единични файлове, които едва ли ще ти вършат работа.

Препоръчвам ти да използваш програмата Recuva - с нея можеш да опиташ да възстановиш информацията.

на 14.10.2022 г. в 22:46, NewRedDragon написа:

Защо са нужни хора и фирми?

Не може ли да се използва програма като Recuva, примерно? Или фирмите имат по-силен софтуер, който може да засече дори още по-стара информация, с по-голяма дълбочина в запаметяващото устройство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...