Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Здравейте, нужна ми е помощ с намиране на този елемент

Yavor Petkov
 Сподели

Виж решението Разрешен от Yavor Petkov,

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Yavor Petkov написа:

Вчера ги обиколих показваики им елемента и нямаха понятие за него, съответно и аналог не можеха да ми предложат защото не знаеха какво е. Но днес пак ще ги обиколя знаейки че е двоен диод и напрежение и ампери, дано това им говори нещо, предполагам няма начин да нямат нещо подобно. 

Ако продължавате да ходите по магазините, същото ви очаква като вчера. Не напразно ви написах откъде ще си закупите този елемент. Във всеки сервиз за компютри би трябвало да има по няколко бройки а почти навред тези бройки не са изразходвани за ремонти. Разликата ще е - 2-3 лева за това , че ви го продават без техен ремонт.  В Елимекс много отдавна нямат доставка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, M.Николов написа:

Интересно, явно не навсякъде продавачите им са на ниво.

Да, всъщност аз и казах (спомням си много добре) че предполагам че е някакав вид изглаждащ елемент, а тя категорично отсече -Не, транзистор е, може само от Ali експрес да се достави, но не работим с тях...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, но вие как установихте, че повредата е именно в този елемент?

Че това не изяснихме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, M.Николов написа:

Извинявайте, но вие как установихте, че повредата е именно в този елемент?

Че това не изяснихме.

С мултиметъра замерих съпротивлението между тези крачета и издаде звуков сигнал и показва на дисплея - съпротивлението клони към нула.

TRA 2 1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се мери отпоен елемента.

А е възможно и да са свързани тези двете крачета по схема(това реално са анодите).

Идеята ми е да не бързаш да купуваш елементи, докато не си напълно сигурен кой точно е за смяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 3 часа, M.Николов написа:

Трябва да се мери отпоен елемента.

А е възможно и да са свързани тези двете крачета по схема(това реално са анодите).

Идеята ми е да не бързаш да купуваш елементи, докато не си напълно сигурен кой точно е за смяна.

Да, не се бях сетил, утре сутринта ще го сваля и измеря свален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.12.2022 г. в 16:09, Yavor Petkov написа:

Да, не се бях сетил, утре сутринта ще го сваля и измеря свален.

Да, бяхте пръв, не бях забелязал че е сложен мост - двете крачета аноди наистина по схема са свързани помежду си , за съжаление го забелязах едва след като го свалих. В такъв случай се отказвам да процедирам по-нататък, ще взема ново захранване. и ви благодаря много за помощта/съветите! Извинявам се също така за изгубеното на вас, както и на всички които взеха участие време!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...