Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да се изразявам по най-добрия начин

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем и той е такъв, че при комуникацията ми с хората не мога да предавам това което мисля по най добрия начин по който искам. И това ме дразни много. Искам да кажа или да обясня нещо - и ми е трудно на момента да намеря в главата си думи с който да го предам възможно най точно. Не че ми е беден речника просто докато се сетя за подходящата дума минава време. Работата ми също е такава че работя с клиенти и въпреки че бих казал че съм компетентен в това което правя, като не се изразявам убедително оставям не толкова добро впечатление. Дори и темата във този форум като пиша се връщам и поправям изречения и заменям думи. Пък на някой хора дето дават интервюта по тв речта им се лее съвсем лесно и са лесни за разбиране. Искам и аз така. Осъзнавам че притеснението може би е на първо място, когато говориш с непознат. Но освен това какво да чета за да си подобря тези умения. Кажете нещо конкретно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако мислиш да кажеш нещо по определен начин или търсиш подходящи думи за да звучи по-интилигентно недей , просто си говори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JKirilov написа:

Опират, опират, но до четене на книги, а не на курсове за умения!

Книгите са задължителни. Но не всеки има дар-слово. А за това трябват курсове или поне разговори, за да може човек да се отпусне да говори пред публика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, tdosev написа:

Здравейте. Имам проблем и той е такъв, че при комуникацията ми с хората не мога да предавам това което мисля по най добрия начин по който искам. И това ме дразни много. Искам да кажа или да обясня нещо - и ми е трудно на момента да намеря в главата си думи с който да го предам възможно най точно. Не че ми е беден речника просто докато се сетя за подходящата дума минава време. Работата ми също е такава че работя с клиенти и въпреки че бих казал че съм компетентен в това което правя, като не се изразявам убедително оставям не толкова добро впечатление. Дори и темата във този форум като пиша се връщам и поправям изречения и заменям думи. Пък на някой хора дето дават интервюта по тв речта им се лее съвсем лесно и са лесни за разбиране. Искам и аз така. Осъзнавам че притеснението може би е на първо място, когато говориш с непознат. Но освен това какво да чета за да си подобря тези умения. Кажете нещо конкретно.

Моят зъболекар се е оперирал нещо и е болен, та отидох при някакви шарлатани от Тунис предлагащи да те прегледат веднага уж по спешност. И попадам там на една кльощава арабка с маска против вируси, която не може да общува чисто и просто. А френски знае, щото там го учат.
През миналия век пък имах един съученик, който също не можеше да се изразява горкият, почне някакво изречение и ... го продължава с "таковата", нали, пич и подобни недомлъвки със смисъл - абе хайде сети се сега и сам де.

Та добрата новина е, че не си единствен само ти в това положение.
А лошата новина е, че вероятно си засегнат от нещо от този сорт:

Атипичен аутизъм

Атипичен аутизъм се характеризира с отделни прояви, най-вече след 3-годишна възраст. При атипичния аутизъм дечицата с аутизъм проявяват добри способноси за логическо мислене и боравене с компютърни технологии. Аномалиите се проявяват предимно в способностите за разбирането на околния свят, мисленето и емоциите на другите.

от тука:

https://adapt.bg/blog-article/80/аутизъм-същност-прояви-и-живот-с-аутизъм.html

ха ха ха ... докато ти пиша ми изкочи съобщение от чата на сайта им със следния текст:

"На линия сме и сме готови за чат с Вас, само ни попитайте."

Сега остава да ги питаш и да ни докладваш колко струва една консултация при тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Белгиеца написа:

А лошата новина е, че вероятно си засегнат от нещо от този сорт:

Изглежда си голям специалист. Ще може да ми кажеш защо понякога не ми става?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Опират, опират, но до четене на книги, а не на курсове за умения!

Цъ, етикецията, дипломацията и други неща не са до четене, а до усвояване. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

накрая всичко опира до колко пари струва

може да  започнеш с това струва  100 лв  онова 200 лв вие решавате без да се мъчиш и се избира това дето струва 100 лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Bubbles написа:

Курсове, работи, важно е да винаги да помниш че не е важно какво ще кажеш а КАК ще го кажеш. :)

Цъ, важното е да има кой да те разбере ...  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, tdosev написа:

Сега ти прочетох целия пост, та : Тия неща не се учат приятел, или ги можеш или не. Да има камара курсове за такива неща и познавам още поне толкова хора които са ги посещавали и резултата е абсолютно никакъв.
И понеже работиш с клиенти, там най важното е отношението, усмивката, позитивизма, ако ти е трудно на момента да намираш думи, когато си у вас или пък имаш почивка, ей така в главата си, наум се поставяй в тия ситуации които те затрудняват, използвай въображението си, представяй си че комуникираш с един или друг човек и какво би му казал, как той евентуално би реагирал и отговорил, чети книги ама не разни уроци и простотии от типа "Как да живеем" , "Как да работим" и т.н., а истинска качествена литература която те вълнува разбира се. Знам, че ще ти е трудно но гледай да не се стягаш пред никой, винаги гледай да обръщаш нещата на шега когато това е възможно и подходящо.
И по-горе ти казах още нещо. :)

току-що, dioib написа:

Цъ, важното е да има кой да те разбере ...  :) 

Факт , ама ако говориш с овен/овца какво и да говориш само ша 'рупа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ncl написа:

Изглежда си голям специалист. Ще може да ми кажеш защо понякога не ми става?

Приятел в нужда се познава, хора сме за да си помагаме.
За да вдигнеш лесно самолетчето търси в Гошо със следните думи:
stepmom teaches stepson 

и приемаш търпеливо 20 минути от видео лекарството, ама ако няма жива кака на близо няма смисъл

п.п.
а иначе, ами пич след 30 годишна възраст спада леко, плавно и неусетно мъжкият хормон = все по някое време ще почне да поомеква, биология бе ...

п.п.п.
изключи си първо твърдия диск от ел. захранването му и бутни от Live USB (PCLinuxOS) , че иначе току виж ти налазили разни буби Уиндоуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Белгиеца написа:

Приятел в нужда се познава, хора сме за да си помагаме.

Всъщност излъгах. На 50 съм и винаги ми става. Но ако някога имам проблем ще те повикам, благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Bubbles написа:

Тия неща не се учат приятел, или ги можеш или не. Да има камара курсове за такива неща и познавам още поне толкова хора които са ги посещавали и резултата е абсолютно никакъв.

Абе не го отчайвай бе.
има чалъм да се научи да заобикаля трудностите, ама не като ходи при пишман специалисти, а при истински.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dioib написа:

Цъ, важното е да има кой да те разбере ...

Ееееееееееее, това вече е абсурдно. То тук във форума никой не те разбира, ти...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 31.01.2023 г. в 21:04, JKirilov написа:

Ееееееееееее, това вече е абсурдно. То тук във форума никой не те разбира, ти...

И е така. Тук не съм да ме разберат, а всеки себе си да разбере. 

п.п. Искайки да разбереш другия, то ще си останеш искаш. Докато не разбереш себе си, то няма как да разбереш други го. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...