Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ново SSD но на 17% живот

Препоръчан отговор

Здравейте бях си купил ново  sss adata 480gb преди година някъде за лаптопа но него рядко го ползвам от известно време бавно зареждаше Windows-са и сега я видях на хдсентинела че е на 17% живот и е само два дена работа от къде се появиха тези лоши сектори немога да си обясня ?

IMG_20230225_141924~6.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай си гаранцията. Сменят ти го с ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Rammkopf написа:

ADATA SU650 ли е това?

Същото като моето, още стои в чекмеджето...

После 101 пъти писах "Никога ADATA!", обаче хейтърите налазиха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, JKirilov написа:

Ако трябва да съм честен, аз също изчетох из мрежата и изслушах от колеги ужасни негативи по адрес на SU650. И когато дойде време за ъпгрейд на едни лаптопи в едно предприятие, им казах да не си купуват ADATA. И ... те ми връчиха един наръч от баш SU650-ки, щото ... бюджет, това-онова. Очаквах да започна да ги пращам за гаранционна смяна още в първата година, обаче вече 5 години жънат здраво. Явно е въпрос на партида, какви чипове ще се уцелят. Веднъж са здрави, веднъж л@йняни ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JKirilov написа:

преди 2 часа, Rammkopf написа:

Ако трябва да съм честен, аз също изчетох из мрежата и изслушах от колеги ужасни негативи по адрес на SU650. И когато дойде време за ъпгрейд на едни лаптопи в едно предприятие, им казах да не си купуват ADATA. И ... те ми връчиха един наръч от баш SU650-ки, щото ... бюджет, това-онова. Очаквах да започна да ги пращам за гаранционна смяна още в първата година, обаче вече 5 години жънат здраво. Явно е въпрос на партида, какви чипове ще се уцелят. Веднъж са здрави, веднъж л@йняни ...

Много зависи от модела и бройката. Аз имам ADATA SX8200 Pro 512 GB, но е от първите модели, вече на 927 дена работа и работи перфектно. Беше системно, в момента го ползвам за други неща и няма проблеми, работи перфектно. Но новите партиди вече не са читави, според това, което чета, прецакали са ги и дават доста дефекти. Имам и едно много старо SP 920 SS, още работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, *S197* написа:

Ползвам самсунг ево 850. Още работи.

Аз също, но това каква връзка има с adata?

GM8ALCM.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само където и те имаха проблеми и то с високия си клас SSD.

Samsung 870 EVO - Beware, certain batches prone to failure! | TechPowerUp Forums

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Благодаря на всички за коментарите, след голямо търсене успях да намеря касовата бележка и ми върнаха директно парите, без да искат да го ''ремонтират'' или сменят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на а-дата всички модели ssd са боклуци , особено SU серията... (не знам как са nvme-тата, защото заради "качествените" ssd-та на тази марка само памети продаваме...) пък винаги ще се намери и някой късметлия а-датата да му работи, но това не е мерило за надеждност - мерило е като продаваш много и ремонтираш компютри и лаптопи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...