Премини към съдържанието
papurche

Какво мислите за тази компютърна конфигурация?

Препоръчан отговор

Кутия Delux MG432S, ATX 420W 24 PFC, CE, 12cm fan, Silver front Silver/Black, front USB+Audio

ASUS P5LD2/C i945P PCI-E/ddr2/Lan/Sata s.775

Intel CONROE E6300/1.86G/1066/2M/BOX s.775

DDR2 512MB 667MHz PC5300

DDR2 512MB 667MHz PC5300

Seagate Barracuda 7200.10 NCQ 320GB, SATA II, 7200, 16MB

ASUS EN7600GT/2DHT/256M PCI-E

LG GSA-H12N DVD RW/18X BLACK

Sony 1.44 MB Black

Ще се ползва и за игри от време на време. Ако може да ми препоръчате и хубава звукова карта, ще съм много благодарна. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло е балансирана, дъното е с по-старичък чипсет, но като цена е супер, ето още 2 варианта за евтини и хубави дъна, които ще станат:

EPOX 5P945I-PRO i945P и Asrock CONROEXFIRE-ESATA i945P

Ако ще се играят тежки игри на него, е по-добре да се сложи едно 7900 GS на MP или XFX примерно.

Ако пък изискванията относно игрите не са много големи, една 7600 GS 128MB GDDR3 ще свърши идеална работа :)

И внимавай за захранването, не знам какво е сложено в тази кутия, но най-добре е да се заложи на нещо

по-надеждно и разбира се да не е и адски скъпо, примерно Fortron, Thermaltake или др. около 400W.

За звукова карта - Creative Audigy 4 SE 7.1 около 105 лв , мисля че ще свърши работа cool.gif

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че почти нищичко не рабирам :)

Игрите никак няма да са тежки, но едва ли ще имам възможност за обновяване в близката година, две ;)

Благодаря myd :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам друга идея - процесора Intel CONROE E6300/1.86G/1066/2M/BOX s.775 да го смениш с Intel CONROE E4300/1.8G/800/2M/BOX s.775 cool.gif Това процесорче прави невероятни неща на дъното ,което си избрала , а спестените пари ги влагаш в CREATIVE X-FI XTREME GAMER .

Та ,ставаше въпрос за дъното , не го сменяй <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_offtopic2.gif' alt=':offtopic_s:'>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и препоръчителната конфигурация изглежда така:

дъно - ASUS P5LD2/C

процесор - Intel CONROE E4300

видео (щом няма да се ъпгрейдва 1-2 год.) - MP 7900GS 256M DDR3 /ZALMAN или XFX 7900GS

рам - 2x512MB DDR II 667 SUPER T

хард - Seagate Barracuda 7200.10 NCQ 320GB

записвачка - LG GSA-H12N

флопи - Sony 1.44 MB Black

захранване и кутия - FOXCONN 3GTH0../FSP 400W PFC или отделно захранване Fortron 400W с кутия по избор

звукова карта - CREATIVE X-FI XTREME GAMER или AUDIO

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да и препоръчителната конфигурация изглежда така:

дъно - ASUS P5LD2/C

процесор - Intel CONROE E4300

видео (щом няма да се ъпгрейдва 1-2 год.) - MP 7900GS 256M DDR3 /ZALMAN или XFX 7900GS

рам - 2x512MB DDR II 667 SUPER T

хард - Seagate Barracuda 7200.10 NCQ 320GB

записвачка - LG GSA-H12N

флопи - Sony 1.44 MB Black

захранване и кутия - FOXCONN 3GTH0../FSP 400W PFC или отделно захранване Fortron 400W с кутия по избор

звукова карта - CREATIVE X-FI XTREME GAMER или AUDIO

cool.gif

Имам няколко забележки към това което препоръчваш.

1.Наи-удачният избор за дъно в този ценови клас е P5B-E

2.Видео картата нека да бъде x1950Pro задминава тая нВидия :wors:

3.Не виждам смисъл от флопи ....

4.За тая звукова карта трябва да имаш Hi-fi усилвател и МНОГО качествени колони за да усетиш предимствата и .. което е безсмислено. Наи-добрия избор в момента са BULK версиите на Audigy2/4 :wors:

Редактирано от peschka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

...

Флопито е компонент, който не оскъпява значително конфигурацията, но липсата му по някога се оказва фатална. Използва се в днешно време рядко, но при важни операции - ъпдейт на биос, инсталация на Windows на SATA хард диск и т.н. Не бих се отказал от него! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Флопито е компонент, който не оскъпява значително конфигурацията, но липсата му по някога се оказва фатална. Използва се в днешно време рядко, но при важни операции - ъпдейт на биос, инсталация на Windows на SATA хард диск и т.н. Не бих се отказал от него! :wors:

Съгласен съм ... ама за тия пари може да се вземе кард реадер които измества флопито .. дори има и модели които са с флопи към кард реадера. Аз лично си флашнах биоса на картата от СД ... дривъри за САТА при СП2 не иска :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
- 168 $ vs ASUS P5LD2/C -122 $ - no comment

2.Видео картата нека да бъде x1950Pro задминава тая нВидия
Да , ЗАдминава я ...и по-цена ,да не забравяме - MP 7900GS 256M DDR3 /ZALMAN -195 $ vs SAPPHIRE X1950PRO 256M DDR3 -222 $

дривъри за САТА при СП2 не иска
-Съдейки по картинката в подписа ти ,би трябвало на твоят компютър да си с дъно Asus P5B Deluxe - би ли обяснил как си конфигурирал Сата контролера при инсталирането на ОС на харддиска . :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
- 168 $ vs ASUS P5LD2/C -122 $ - no comment

Да , ЗАдминава я ...и по-цена ,да не забравяме - MP 7900GS 256M DDR3 /ZALMAN -195 $ vs SAPPHIRE X1950PRO 256M DDR3 -222 $

-Съдейки по картинката в подписа ти ,би трябвало на твоят компютър да си с дъно Asus P5B Deluxe - би ли обяснил как си конфигурирал Сата контролера при инсталирането на ОС на харддиска . :idea:

Ти маи живееш в ценовата листа на мост а ? .... Препоръчал съм това дъно и видео карта защото има голяма разлика за сравнително никакви пари ако мислиш, че не си заслужава да се додаде за да се вземе картата и дъното - мнението си е твое и мен не ме засяга - автора сам ще си реши. Колкото до въпроса ти ... не съм конфигурирал никакъв контролер и това се опитвам да ви обесня ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.Видео картата нека да бъде x1950Pro задминава тая нВидия :idea:

4.За тая звукова карта трябва да имаш Hi-fi усилвател и МНОГО качествени колони за да усетиш предимствата и .. което е безсмислено. Наи-добрия избор в момента са BULK версиите на Audigy2/4 ;)

За 1 и 2 може да са по-удачен избор, но се опитвам да вляза в някаква ценова граница и да се придържам към основната конфигурация, зададена от papurche, то както сме тръгнали, може да скочим направо на Asus P5B Deluxe и някоя 8800 видеокарта :wors:

Флопи не е зле да има, дискетите още не са изчезнали :P

За звуковата карта, не се интересувам много от звук, но чувам много добри отзиви за X-fi с серията, съгласен съм че и по-евтината Audigy 4 SE, за която споменах в по-горен пост, ще свърши също добра работа cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти маи живееш в ценовата листа на мост а ?
- Не-е,не съм само аз cool.gif кажи речи цяла България живее с тази ценова листа :wors:

Препоръчал съм това дъно и видео карта защото има голяма разлика за сравнително никакви пари ако мислиш, че не си заслужава да се додаде за да се вземе картата и дъното
Що не вземеш да предложиш направо една такава конфигурация - със сигурност ще бъде по-добра и от твоята дори - и дори няма да я коментираме .

Motherboard: ASUS P5N32-SLI Premium WiFi-AP (1066 FSB Conroe)

CPU Intel Core 2 Quad QX6700 Extreme Retail (4x2.66GHz 1066FSB 8Mb)

Memory: Patriot DDR2-1066 2x1024MB ELK Series Dual Channel Kit

Physics: Asus Ageia PhysX Accelerator

Graphics: (2x) Nvidia 8800GTX 768Mb PCIe HDCP

Hard Drive: (2x) 150Gb Raptor 10000 16mb E-SATA

Storage HD: 750Gb Barracuda 7200.10 16mb Cache SATA II NCQ

Optical Drive: Sony CDRW DVD Combo 52x32x52x16 OEM Black

Optical Drive 2: Pioneer 111DBK DVDRW Black

Sound Card: Creative 7.1 X-FI ExtremeMusic

Operating System: Windows XP Professional 64 bit OEM with Vista Voucher

170_30699970335.jpg

струва ня,кви си £4586.18 (ex VAT) ( без данъци ) можеш да си я поръчаш тук

Колкото до въпроса ти ... не съм конфигурирал никакъв контролер и това се опитвам да ви обесня ....
- значи закачи харддиска на Сата слота ,пусна инсталацията и Уиндоус се инсталира направо ... :idea:

Информацията е много интересна и заслужава да я споделиш с другите във форума ,за да не се мъчат излишно да слагат драйвери за Сата диск в началото на инсталацията (все пак ,досадно е ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За 1 и 2 може да са по-удачен избор, но се опитвам да вляза в някаква ценова граница и да се придържам към основната конфигурация, зададена от papurche, то както сме тръгнали, може да скочим направо на Asus P5B Deluxe и някоя 8800 видеокарта :P

Флопи не е зле да има, дискетите още не са изчезнали ;)

За звуковата карта, не се интересувам много от звук, но чувам много добри отзиви за X-fi с серията, съгласен съм че и по-евтината Audigy 4 SE, за която споменах в по-горен пост, ще свърши също добра работа cool.gif

Е добре де ти му препоръчваш звукова карта която е с 100лв излишно оскъпена а на мен ми казваш че не може да додаде още ~100лв за да вземе това дъно и карта :idea:

- Не-е,не съм само аз cool.gif кажи речи цяла България живее с тази ценова листа ;)

Що не вземеш да предложиш направо една такава конфигурация - със сигурност ще бъде по-добра и от твоята дори - и дори няма да я коментираме .

Motherboard: ASUS P5N32-SLI Premium WiFi-AP (1066 FSB Conroe)

CPU Intel Core 2 Quad QX6700 Extreme Retail (4x2.66GHz 1066FSB 8Mb)

Memory: Patriot DDR2-1066 2x1024MB ELK Series Dual Channel Kit

Physics: Asus Ageia PhysX Accelerator

Graphics: (2x) Nvidia 8800GTX 768Mb PCIe HDCP

Hard Drive: (2x) 150Gb Raptor 10000 16mb E-SATA

Storage HD: 750Gb Barracuda 7200.10 16mb Cache SATA II NCQ

Optical Drive: Sony CDRW DVD Combo 52x32x52x16 OEM Black

Optical Drive 2: Pioneer 111DBK DVDRW Black

Sound Card: Creative 7.1 X-FI ExtremeMusic

Operating System: Windows XP Professional 64 bit OEM with Vista Voucher

170_30699970335.jpg

струва ня,кви си £4586.18 (ex VAT) ( без данъци ) можеш да си я поръчаш тук

- значи закачи харддиска на Сата слота ,пусна инсталацията и Уиндоус се инсталира направо ... :wors:

Охх защо ме караш да споря с теб и да флуудим темата на човека ? Първо искам да ти кажа че тия хорица от мост "дето цела БГ купува от тех" са ужасно зле с гаранционния сервиз - говоря защото съм си го изпитал лично а сметаи колко компетентни хора работат там щом един от тях се опитваше да ме убеди че всеки един модел на Pentium D задминава C2D - излязох си с усмивка biggrin.gif Мислех че вече сте си научили урока с тези готови конфигурации - та ако ще от Alienware да са .... винаги те набутват. Примерно тук виждам смешни памети които доминатора отнася а за G-skill (ако ги знаеш) съм без коментар, раптора които вече отшумя е изместен от 15000rpm звяр на хитачи... Обаче тоя physix направо е върха на сладоледа - флопито върши повече работа от това biggrin.gif Ако се интересъваш до няколко седмици ще имам преки впечатления от подобна конфигурация и мога да поста некое ревю ако ми остане време. И са последно за Сатата. Предполагам си чул за малка програмка наречена nLite с която се прави unatendet setup на WinXP. Със нея можеш да си интегрираш лесно сата драивъри дори в сп1 инсталацията + това по-новите дъна предлагат опция в биоса от където лесно можеш да настроиш сата контролера дори за раид без никакъв проблем ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо искам да ти кажа че тия хорица от мост "дето цела БГ купува от тех" са ужасно зле с гаранционния сервиз - говоря защото съм си го изпитал лично а сметаи колко компетентни хора работат там щом един от тях се опитваше да ме убеди че всеки един модел на Pentium D задминава C2D - излязох си с усмивка
- Никъде не съм споменал сервиз ! Ставаше въпрос за ценовата листа . Това,което съм написал е :
Не-е,не съм само аз cool.gif кажи речи цяла България живее с тази ценова листа :wors:
Явно не си ме разбрал ,както и да е .

Предполагам си чул за малка програмка наречена nLite с която се прави unatendet setup на WinXP. Със нея можеш да си интегрираш лесно сата драивъри дори в сп1 инсталацията + това по-новите дъна предлагат опция в биоса от където лесно можеш да настроиш сата контролера дори за раид без никакъв проблем ... :idea:
Ние на село си качваме легално купен Уиндоус cool.gif ( не го модифицираме с nLite ) - колкото до последния , софтуерния раздел е пълен с теми за счупени модифицирани ОС.

+ това по-новите дъна предлагат опция в биоса от където лесно можеш да настроиш сата контролера дори за раид без никакъв проблем ...
Ей това ми беше интересно да обясниш как става без допълнителните драйвери!

раптора които вече отшумя е изместен от 15000rpm звяр на хитачи...
? Благодарен съм ,че ме светна .То иначе откъде ли да имам информация !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е добре де ти му препоръчваш звукова карта която е с 100лв излишно оскъпена а на мен ми казваш че не може да додаде още ~100лв за да вземе това дъно и карта

+110 лв, а разликата м-у звуковите карти е към 50-60 лева доколкото видях, но наистина приемам забележката,

по-изгодно идва с Audigy 4 SE, насочих се към X-fi заради наблягането в-у звуковата подсистема при тази конфигурация, пък и за игрите стана ясно, че няма да са с ударение, така че при недостиг на средства може спокойно да се слезне на 7600GS GDDR3, лека вечер cool.gif

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...раптора които вече отшумя е изместен от 15000rpm звяр на хитачи...

Бих искал да видя с очите си тест, в който "звярa" отнася Raptor-а. Пък и не мисля, че информацията от човек на принципа:

Не виждам смисъл от флопи ....
заслужава да се вземе под внимание. Друг е въпроса, че тук проявяваме и малко уважение по между си и е смешно да излизаш срещу човек точно като kokomil с думите "G-skill (ако ги знаеш)". Повярвай ми, знае ги! А относно темата...лайте още малко, защото след малко ще мина с пароструйката и ще остане само важното за автора и :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А относно темата...лайте още малко, защото след малко ще мина с пароструйката и ще остане само важното за автора и
Чакай ,не бързай ! Чакам да ми обясни как на по-съвременните дъна Сата контролера може да се настройва директно от Биос,даже и за Райд ,без след това да има нужда от драйвери .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво .. аз давам информация .. който иска нека да я взима под внимание. От скоро съм в форума и не знам кои колко чатка хардуера но вече си изграждам представи :) Наистина няма да е лошо да друпнеш един clean на темата ...

Ей сега вече може да отговориш на въпроса ми от по-горния пост - kokomil

Ами ще ти отговоря грижи нямаш - в биоса поставяш SATA Configuration на Enhanced и в зависимост от това дали ще ползваш раид или не отдолу избираш раид или сата. След това при инстала на уиндоуса просто не натискаш нищо и инстала си продължава(ако има интегрирани драивъри или ако е чист SP2) при SP1 ще се наложи ако не е бъркан предварително. За раида ще трябва да отскоча до биоса за да ти кажа точно от къде може да се настрои щото аз не ползвам :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в биоса поставяш SATA Configuration на Enhanced и в зависимост от това дали ще ползваш раид или не отдолу избираш раид или сата.
А като поставиш SATA Configuration на Enhanced после кой режим избираш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уупс извинявам се леко съм объркал .. избора е между раид и IDE. Аз в момента съм на IDE ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Уупс извинявам се леко съм объркал .. избора е между раид и IDE. Аз в момента съм на IDE ...

Избора е между IDE и AHCI .

Последно уточнение - за кой контролер става въпрос - за Интелския или за JMicron контролера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Избора е между IDE и AHCI .

Последно уточнение - за кой контролер става въпрос - за Интелския или за JMicron контролера ?

Значи сега бях до биоса и се поразрових по книжката на дъното ми. Става дума за интелския контролер - при мен има избор между 3 - IDE, RAID, и AHCI. В самата книжка пише излишно че на операционни системи след Вин2000 и XP драивъри не са необходими. Също така е описано как точно трябва да се вържат сата кабелите на дъното за да тръгне директно в раид 0 примерно. Погледнах и тоя JMicron за които каза обаче не ми е много ясна работата - гледам че за него пише че служи само за раид .. ама как точно стаа не мога да ти кажа щото от това не съм се интересъвал и не съм ползвал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Извинявам се, че ви прекъсвам, но бих искал да ме посъветвате за една дилема...

Значи един приятел ми е възложил задачата да му съставя конфигурациика...обаче аз не съм особено вещ в тази област...но както и да е мисля, че се справих...тоест не много добре...но поне има вариянти...

Както и да е въпросът ми е : когато си поръча компютъра..каква гаранция да му дадат:

1). на всеки компонент отделна гаранция;

2). на цялата конфигурация обща гаранция. :)

Моят куфар е с гаранция на всеки компонент отделно...заради някои от предимствата,които ми предоставя. Но как да посъветвам този мой приятел...?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe
Здравейте !

Извинявам се, че ви прекъсвам, но бих искал да ме посъветвате за една дилема...

Значи един приятел ми е възложил задачата да му съставя конфигурациика...обаче аз не съм особено вещ в тази област...но както и да е мисля, че се справих...тоест не много добре...но поне има вариянти...

Както и да е въпросът ми е : когато си поръча компютъра..каква гаранция да му дадат:

1). на всеки компонент отделна гаранция;

2). на цялата конфигурация обща гаранция. :)

Моят куфар е с гаранция на всеки компонент отделно...заради някои от предимствата,които ми предоставя. Но как да посъветвам този мой приятел...?!

всяка фирма дава различен срок гаранция, повечето фирми дават гаранция на всеки компонент отделно (както и е редно) :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи сега бях до биоса и се поразрових по книжката на дъното ми. Става дума за интелския контролер - при мен има избор между 3 - IDE, RAID, и AHCI. В самата книжка пише излишно че на операционни системи след Вин2000 и XP драивъри не са необходими. Също така е описано как точно трябва да се вържат сата кабелите на дъното за да тръгне директно в раид 0 примерно. Погледнах и тоя JMicron за които каза обаче не ми е много ясна работата - гледам че за него пише че служи само за раид .. ама как точно стаа не мога да ти кажа щото от това не съм се интересъвал и не съм ползвал ;)

Доколкото разбрах ,за RAID не говорим .

В самата книжка пише излишно че на операционни системи след Вин2000 и XP драивъри не са необходими.
Аз също поразгледах книжката пак ,но точно такова твърдение никъде не намерих .Намерих едно указание в глава 5.2.4 -
Make Intel ICH8 32/64bit RAID/AHCI Driver Disk -

Allows you to create an ICH8 32/64bit RAID/AHCI driver disk

Що се отнася до режима AHCI - ами нормално е като си си купил дъно с ICH8R да се възползваш от последния контролер на Интел , ако ще си ползваш IDE контролера -спокойно можеш да спестиш някой лев и да си купиш по-евтино дъно с ICH5,6 R -там и да искаш няма да те тормози AHCI . Що се отнася до ползата от такъв режим ,споменал съм в тази тема (по-точно в последния пост ) каква е ползата cool.gif

Ще се възползвам от предложението ти да ми помогнеш и да ми разясниш някои положения при P5B дъната . Прочетох ,че твоя Е6400 на дъно Asus P5B Deluxe го държиш клокнат на 3.8 GHz - според мене това означава 475 MHz шина .Въпросът ми е свързан точно с клока и със шината - как се справяш със strap-a на дъното ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване