Премини към съдържанието
fashionlady

Как да поставя пароли на споделените папки в локална мрежа

Препоръчан отговор

Компютъра ми е в локална мрежа и всеки който иска може да влиза в споделените папки които имам в някои от компютрите преди да влезнеш ти иска парола но към моят не и към още няколко други. Въпроса ми е как да го направя така, че когато няко поиска да разглежда моите споделени ресурси да му иска парола, трявба да кажа, че съм махнала отметкъта на Use Simple file sharing и пак нищо даже и ограничен акаунт може да ми вижда документите. Помогнете ми пробвах какво ли не и нищо sad.gifsad.gifsad.gif дано този път стане неразбирам от какво може да е така sad.gif

Ако някой знае някоя програма за защита на папките така, че да изисква парола при опит за достъп ще съм благодарна също. sad.gif

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Компютъра ми е в локална мрежа и всеки който иска може да влиза в споделените папки които имам в някои от компютрите преди да влезнеш ти иска парола но към моят не и към още няколко други. Въпроса ми е как да го направя така, че когато няко поиска да разглежда моите споделени ресурси да му иска парола, трявба да кажа, че съм махнала отметкъта на Use Simple file sharing и пак нищо даже и ограничен акаунт може да ми вижда документите. Помогнете ми пробвах какво ли не и нищо sad.gifsad.gifsad.gif дано този път стане неразбирам от какво може да е така sad.gif

Ако имаш създаден акаунт натисни дясното копче на My Compyter=>Manage=>Lokal Users and Groups=>Users намираш кой ти е акаунта натискаш дясното копче на него избираш Set Password в прозореца който ще ти се отвори избираш Proceed въеждаш паролата потвърждаваш я и готово.За папките пробвай EncryptOnClick.Успех.

ПС:ако нямаш акаунт си направи.

Редактирано от mihtar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси утре ще го пробвам, а за програмата за заключването на папката ми трябва такава която да може някой от мрежата ми като пожелае да влезе в тази папка да иска парола и аз да я дам ако се налага, windows-а ми е XP Pro SP2. Има ли такава програма или някъква опция в windows-а с която може да се постигне такъв ефект?

Редактирано от fashionlady (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси утре ще го пробвам, а за програмата за заключването на папката ми трябва такава която да може някой от мрежата ми като пожелае да влезе в тази папка да иска парола и аз да я дам ако се налага, windows-а ми е XP Pro SP2. Има ли такава програма или някъква опция в windows-а с която може да се постигне такъв ефект?

Ефекта е този за който ти писах.Като си направиш акаунт и по горе написаното и ако някой иска да дръпне нещо от теб ще трябва да знае паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ефекта е този за който ти писах.Като си направиш акаунт и по горе написаното и ако някой иска да дръпне нещо от теб ще трябва да знае паролата.

Ох дано утре ще пробвам МЕРСИ СУПЕР МНОГО :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sad.gif Нищо нестана пак си влизам в мойто пц от мрежата до спеделената папка безпроблемно sad.gif Редактирано от fashionlady (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах, че когато се опитвам да се свържа с Windowsi SP1 ми иска парола а към SP2 си влизам безпроблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sad.gif Нищо нестана пак си влизам в мойто пц от мрежата до спеделената папка безпроблемно sad.gif

Виж дали слагаш паролата на правилният акаунт.Ако нямаш акаунт иди в Start=>Settings=>Control Panel=>User Accounts.Направи си нов акаунт и на него задай паролата.Друго което да направиш натисни дясното копче на десктопа избери Properties=>Screen Saver и сложи отметка [url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/87/86389_606.PNG] 86389_606.PNG[/ur

Редактирано от mihtar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване