Премини към съдържанието
venmark

Windows Firewall - не мога да го включа

Препоръчан отговор

Преди време съм си изключил windows-кия firewall и сега не иска да се включи. Бутона ми е неактивен. Нямам друг firewall. Windows firewall service is running. Дайте предложения. Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

X:\WinXP SP2\Cannot display Windows Firewall\Windows cannot display Windows Firewall settings error while accessing Firewall settings in Windows XP Service Pack 2.htm

Виж това, на мен ми помогна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко разбираш английски, това е за теб:

WindowsXP SP2 Firewall Problems

Aко ли не, свържи се с мен на ЛС, да ти обясня, какво трябва да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
X:\WinXP SP2\Cannot display Windows Firewall\Windows cannot display Windows Firewall settings error while accessing Firewall settings in Windows XP Service Pack 2.htm

Виж това, на мен ми помогна

Това не го разбрах.

Иначе сървиса го има и е стартиран, не ми вади никакви съобщения за грешка, просто ON и OFF бутоните са ми сиви и неактивни. Опитах и с :Netsh firewall reset но без резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време си изключил Windows firewall ,защо? Слагал ли си друг firewall ?

И кой сървиси си прегледал? Нека напомня ,че освен Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) service трябва да е пуснат и Application layer gateway service и Alerter,за да работи стената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди време си изключил Windows firewall ,защо? Слагал ли си друг firewall ?

И кой сървиси си прегледал? Нека напомня ,че освен Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) service трябва да е пуснат и Application layer gateway service и Alerter,за да работи стената.

Не съм слагал друг firewall. Изключих го понеже ми пречеше на локалната мрежа (2 компютъра в къщи). Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) и Application layer gateway service си работят. Alerter беше disabled и сега го включих но нищо не се промени. NOD32 изчисти някои неприятности, но явно не е и от тях. Сега пускам Spybot-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в Start > Run > cmd > пишеш netsh firewall reset

Спираш интернета, пак го пускаш и вече трябва да работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Влизаш в Start > Run > cmd > пишеш netsh firewall reset

Спираш интернета, пак го пускаш и вече трябва да работи :)

И това го правих по-рано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз имах подобен проблем http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;#entry404349

Защо напражо не си сложиш друг firewall например Outpost

Опитах и техниките от твоят пост, но уви - отново без резултат.

В интерес на истината не съм приритал за firewall но ми се струва че нещо ми управлява windows firewall-a и ми забранява достъпа през LAN. От PC1 виждам PC2, но когато опитам от PC2 да вляза в PC1 ми вади съобщение че нямам право на достъп. Всичко е шернато. Мрежата си работеше нормално и се скапа изневиделица. Надявам се че ако успея да си активирам нормално firewall-a ще мога от там да си позволя достъпа. NOD32 и Spybot - Search & Destroy изчистиха каквото намериха. Вече пробвах какво ли не и ми мирише на преинсталация, но ако някой измисли още нещо ще съм му благодарен. М/у другото благодаря и на всички останали които се опитват да помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато бях с windows ми стана ясно, че firewalla на windowsa не става за нищо,ще ти предложа да си инсталираш този firewall, осигурява добра защита на компютъра ти и предотвратява нежелани нахлувания през мрежата. Показва нагледно целия мрежови (TCP/IP) трафик. Позволява блокиране на трафик в случай на нужда.Наистина е много удобен, лек и бърз, не се отразява кой знае колко на РАМ паметта.Мисля, че ще ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди време съм си изключил windows-кия firewall и сега не иска да се включи. Бутона ми е неактивен. Нямам друг firewall. Windows firewall service is running. Дайте предложения. Мерси предварително!

Свали този файл и го стартирай:

http://forum.oscr.arizona.edu/attachment.p...mp;d=1145641526

После пак въведи командата:

netsh firewall reset

И пробвай да го активираш от CONTROL PANEL-a...

Също така можеш да пробваш и това:

От command propmt-a въведи това:

rundll32 setupapi,InstallHinfSection Ndi-Steelhead 132 %windir%\inf\netrass.inf

и рестартирай...

Накрая въдеди командата:

netsh winsock reset

След като получиш че успешно е премината процедурата отново рестартирай...

Можеш да пробваш с комадата

Start => Run => sfc /scannow (поставяш инсталационния диск на WINDOWS-a в оптичното устройство и даваш RETRY всеки път като се появи диалогов прозорец)...

Повече по проблема тук:

http://support.microsoft.com/kb/920074

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съжалявам за забавянето, нямаше ме известно време. Опитах всичките методи без последния - с инсталационния диск, защото в момента не е в мен. До момента няма промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
съжалявам за забавянето, нямаше ме известно време. Опитах всичките методи без последния - с инсталационния диск, защото в момента не е в мен. До момента няма промяна.

Явно ще трябва да опиташ последния метод,защото най-вероятно са ти повредени dll-ките за firewall-а.

Винаги трябва да имаш едно инсталационни CD, щом работи с Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Винаги трябва да имаш едно инсталационни CD, щом работи с Windows.

По принцип имам, но в момента съм го дал на човек, който няма :speak:

Може и направо да преинсталирам, че скоро не съм го правил. Мерси на всички които се отзоваха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване