Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

PoweR_of_DarK

Как да изтрия тази папка и този фаил.

Препоръчан отговор

Така имам една папка и един фаил, които много ме дразнят, но така и не можах да ги изтрия. Та по същество.

Папката вече съм забравил кога е правена, казва се "new" и е празва, като и се даде "delete" (Shift + Del) излиза съобщението "Cannot delete new: Access is denies, Make sure the disk is not full or write-protected and that the file is not currently in use". Спокойно мога да кажа, че диска не е пълен и не е "write-protected" и след като е празна "not currently in use" звучи неправдоподобно. Изчетох темите за Windows, но намерих само едно мнение за триене на файлове и явно неставаше въпрос за XP, защото нещата не съвпадаха.

Файла е ".ехе" на една злочеста игра, която свалих от eMule, защото само там я имаше (и вече жестоко съжалявам) намира се на десктопа и дава грешка, че се използва от друга програма.

Моля помогнете, кажете някаква програма или някой трик, защото това на десктопа ме дразни много.

Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Unlocker 1.8.5

http://www.kaldata.com/comments.php?id=156...hlight=unlocker

Пробвай и под Safe Mode, сканирай за вируси, виж в TASK MANAGER-a за подозрителни процеси (по-добре с Process Explorer)...И накрая пусни една проверка на харда за грешки...Не може да не се изтрива ;)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy[styLe] сега ще пробвам. Колкото до вируси прегледах вече с касперски, пробвал съм и в сайф моуд разбирасе :)

Файла се изтри, но папката още не sad.gif

Редактирано от PoweR_of_DarK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TUNE UP utilities има функция,можеш да триеш ,като те пита,файл,папка и т.н.т

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
B-boy[styLe] сега ще пробвам. Колкото до вируси прегледах вече с касперски, пробвал съм и в сайф моуд разбирасе :)

Файла се изтри, но папката още не sad.gif

Каква е тази папка...Да не би да е важна системна, или е свързана с System Restore...Като сложиш курсора на мишката върху нея празна ли ти я дава?

Може да се е прецакала нещо структурата и...Пусни една проверка за грешки...

Десен бутон на мишката на дяла на който се намира папката...и дай "PROPERTIES"...После отиди на "Tools" и после избери "Check Now" слагаш и двете отметки...предполагам че се наложи да рестартираш и оставяш Windows-a да провери за прецакани клъстери и разни подобни...

Под Command Promt не можеш ли да я изтиеш...Start => Run => CMD...

Сега въведи следната команда: “DELTREE C:\ИМЕТО НА ПАПКАТА” (без кавичките). И бъди много внимателен с подобни команди...

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А най-вероятно нямаш права за да изтриеш тази папка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А най-вероятно нямаш права за да изтриеш тази папка.

Два пъти до сега съм имал същия проблем. Възможно е да е създадена от друг потребител (или поне Windows-а мисли така).

Влез в "Инструменти" -> "Опции за папките" -> "Изглед" ->

Махни отметката от "Използвай просто споделяне на файлове (препоръчва се)" -> "Приложи за всички папки"

Сега вече в "Свойства" на папката, която искаш да изтриеш, има нов таб с меню (не му помня името). Като влезеш там ще видиш кой юзер има права над папката и можеш да си добавиш твои права (на администратор!).

Чак сега можеш да я изтриеш!!!

Дано да съм ти бил полезен! :rolleyes:

Редактирано от nahalnik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога Вин прави разни номера с файлове и папки. Според мен. всъщност от личен опит тази програма е много подходяща. ако файла деиствително се ползва от някое приложение - просто ти го изписва и ти си преценяш дали да го триеш. Не си спомням случай да не е успяла да "отключи" файл, вкл. с рестарт на системата. Но нищо не Ви спира, стига да сте решили да триете с нея....

п.п Става дуна за Unlocker

Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно Windows Live CD - самоделка върши чудесна работа с такива случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не съм писал от много време, но бях на работа. Благодаря за многото отговори.

И така..

Ken не може да нямам права над папката, защото компа не е разделян на Юзери понеже го ползвам само аз. Мисля, че това елиминира и предложението на nahalnik.

gaffer вече пробвах с unlocker, B-boy[styLe] ми я предложи, както пише в горните мнения и съм написал, че НЕ става.

Да кажа също, че имам два харда (160 & 250) и папката НЕ е на този с уиндоуса.

B-boy[styLe] да на папката пише, че е празна.

Сега ще изпробвам новите предложения и ще пиша за резолтатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ken не може да нямам права над папката, защото компа не е разделян на Юзери понеже го ползвам само аз. Мисля, че това елиминира и предложението на nahalnik.

"Не може да нямам" означава ли, че си проверил и си се убедил, че имаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз ако не е проблем.Имам подобен проблем, само ,че на Vista, значи това са първите две папки, които виждате на скрийншота, като им дам Properties, ми изписва, че имат 0 bites и по една папка във всяка една от двете, имената на подпапките са update, няма никакви файлове вътре в тях

Значи, ето как стана цялата работа: бях с Vista и реших да си сложа пак XP, след като го сложих забелязах, че ми е сложило някакви папки на D:, а самият Windows е на C:, тогава обаче не пробвах да ги трия, защото не предположих, че ще е проблем и ги оставих за по-късно, след 15-20 минути, реших да махна XP-то и да си сложа пак Vista, така и направих и след това се сетих, че трябва да ги изтрия тези папки и като пробвах ми изписваше съобщението на скрийна.

untitledqp0.th.jpg

PS: UAC ми е изключен на 100% съм сигурен, защото хем лично съм го правил, хем преди малко го проверих отново за да се убедя, че не греша.

Редактирано от Toni- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да се включа и аз ако не е проблем.Имам подобен проблем, само ,че на Vista, значи това са първите две папки, които виждате на скрийншота, като им дам Properties, ми изписва, че имат 0 bites и по една папка във всяка една от двете, имената на подпапките са update, няма никакви файлове вътре в тях

Значи, ето как стана цялата работа: бях с Vista и реших да си сложа пак XP, след като го сложих забелязах, че ми е сложило някакви папки на D:, а самият Windows е на C:, тогава обаче не пробвах да ги трия, защото не предположих, че ще е проблем и ги оставих за по-късно, след 15-20 минути, реших да махна XP-то и да си сложа пак Vista, така и направих и след това се сетих, че трябва да ги изтрия тези папки и като пробвах ми изписваше съобщението на скрийна.

untitledqp0.th.jpg

PS: UAC ми е изключен на 100% съм сигурен, защото хем лично съм го правил, хем преди малко го проверих отново за да се убедя, че не греша.

Дай по-голям шот. На този нищо не се разчита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опа извинявам се...объркал съм с този imageshack....

untitledpk1.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опа извинявам се...объркал съм с този imageshack....

untitledpk1.th.jpg

Същия проблем - нямаш права върху тези папки.

Виж това дали ще помогне : http://paulstamatiou.com/2007/02/09/how-to...ta-permissions/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Същия проблем - нямаш права върху тези папки.

Виж това дали ще помогне : http://paulstamatiou.com/2007/02/09/how-to...ta-permissions/

хахха направих всичко, но естествено при мене се случи точно 14-та точка :rolleyes:

14. On some files that are essential to Windows, you’ll get a “Unable to save

permission changes… access is denied” warning and there’s nothing that

you can do about it to the best of my knowledge.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...