• 0
Zorito

Причини за нередовен цикъл

Въпрос

Защо ми закъснява?

Въпреки че бременността е най-честата причина за закъсняла менструация /аменорея/, се случва закъснение без да има бременност.

zastomizakasniava.jpg

Ето някои от причините за това:

• Кърмите ли бебето си? Кърмачките често имат нередовен менструален цикъл, но въпреки това е възможно да има овулация, така че и забременяването е възможно
  • Намирате ли се в стресова ситуация? Емоционалният стрес е друга причина за закъснение на цикъла. Справянето със стреса обикновено регулира и самия цикъл.
  • Какви лекарства приемате в момента? Някои от тях като – контрацептивите, кортикостероидите, антидепресантите може да предизвикат аменорея
  • Възможно е да имате и хорманален дисбаланс. Синдромът на поликистозните яйчници е чест хормонален проблем, който може да е причина за закъсняваща или липсваща менструация.
  • Храните ли се достатъчно? Жените, които се хранят непълноценно или имат твърде ниско тегло често се оплакват от закъсняване на цикъла.
  • Тренирате ли твърде интензивно? Това може да е още една причина
  • Имате проблеми с щитовидната жлеза
  • Ако страдате от хронична болест или се боледували твърде дълго е възможно да имате забавяне на менструалния цикъл. Когато се възстановите, нещата се оправят от само себе си
  • Въпреки, че се случва твърде рядко възможна причина за аменореята е доброкачествен тумор на хипофизната жлеза, заради който се покачват нивата на хормона пролактин

Източник: fema-bg.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

36 отговора на този въпрос

• 0

Предполагам повечето жени ги знаят тези причини, а ако ли не, е хубаво да се запознаят, за да не си мислят всеки път,че ще има бебе :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Е ако не са били със същество от другия пол не могат да си мислят такива работи :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
Защо ми закъснява?

Въпреки че бременността е най-честата причина за закъсняла менструация /аменорея/, се случва закъснение без да има бременност.

zastomizakasniava.jpg

Ето някои от причините за това:

• Кърмите ли бебето си? Кърмачките често имат нередовен менструален цикъл, но въпреки това е възможно да има овулация, така че и забременяването е възможно
  • Намирате ли се в стресова ситуация? Емоционалният стрес е друга причина за закъснение на цикъла. Справянето със стреса обикновено регулира и самия цикъл.
  • Какви лекарства приемате в момента? Някои от тях като – контрацептивите, кортикостероидите, антидепресантите може да предизвикат аменорея
  • Възможно е да имате и хорманален дисбаланс. Синдромът на поликистозните яйчници е чест хормонален проблем, който може да е причина за закъсняваща или липсваща менструация.
  • Храните ли се достатъчно? Жените, които се хранят непълноценно или имат твърде ниско тегло често се оплакват от закъсняване на цикъла.
  • Тренирате ли твърде интензивно? Това може да е още една причина
  • Имате проблеми с щитовидната жлеза
  • Ако страдате от хронична болест или се боледували твърде дълго е възможно да имате забавяне на менструалния цикъл. Когато се възстановите, нещата се оправят от само себе си
  • Въпреки, че се случва твърде рядко възможна причина за аменореята е доброкачествен тумор на хипофизната жлеза, заради който се покачват нивата на хормона пролактин

Източник: fema-bg.com

На теб да не би да ти закъснява?

Да очакваме ли скоро малки админчета biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
На теб да не би да ти закъснява?

Да очакваме ли скоро малки админчета biggrin.gif

;)

Абе позабави се малко, ама дойде. Спокси, админчетата - на есен! biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

досега се ровя в нета за нещо подобно като тема,не точно същата ,де...И за да не пускам нова тема ,ще попитам тук женската част от форума.На 16-ти ще ходим на море и точно тогава трябва да ми дойде цикъла..незнам дали мога с нещо да го забавя или да го предизвикам.?Предполагам,че много от вас са изпадали в подобна ситуация ,та ми се ще да ми кажете как сте процедирали.Пили ли сте нещо или сте ходили с спокойно на море ,дори и да сте в цикъл?

Благодаря ви предварително за отговорите и се извинявам на всички,на които ще им се стори смешен въпроса ми,но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Благодаря ти много,динди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
:)

Абе позабави се малко, ама дойде. Спокси, админчетата - на есен! biggrin.gif

На есен ще ги правите ли

:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте незнам дали тук трябва да попитам но имам проблем,който ме побърква-пия хапчета, но бях забравила 1 и се осъзнах на 2рия ден и пих ескапел(не сме правили точно секс без презерватив) за всеки случай и на 6 ден си взех тест защото адски много с епритесних.но сега вече спрях хапчетата за да ми дойде цикала а днес е 3тия ден след като ги спрях и не ми идва.може ли някои да даде съвет sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
Здравейте незнам дали тук трябва да попитам но имам проблем,който ме побърква-пия хапчета, но бях забравила 1 и се осъзнах на 2рия ден и пих ескапел(не сме правили точно секс без презерватив) за всеки случай и на 6 ден си взех тест защото адски много с епритесних.но сега вече спрях хапчетата за да ми дойде цикала а днес е 3тия ден след като ги спрях и не ми идва.може ли някои да даде съвет sad.gif

Споко,ще ти дойде-щом си пила Ескапел

То за тия пари,дето струва,остава и да няма ефект

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Друг път като забравиш-не се панирай:може и две наведнъж.

Винаги чети указанията на медикаментите,които взимаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

По принцип трябваше да ми дойде на 28, два дена преди 28 с приятеля ми правихме секс. Искам да ви попитам дали е възможно да съм забременяла въпреки че ползвахме презерватив ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
По принцип трябваше да ми дойде на 28, два дена преди 28 с приятеля ми правихме секс. Искам да ви попитам дали е възможно да съм забременяла въпреки че ползвахме презерватив ?

А презервативът невредим ли е? Друг път не ти ли е закъснявало, че се панираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

:):);):P:P

Мили дами (а сигурно и господа),

някой от въпросите ми напомниха за един стар виц:

Попитали радио Ереван дали може да се забременее от разстояние.

-Да,ако разстоянието е по-малко от дължината.

Още веднъж извинения за офф-а и умната с малките хапченца... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
А презервативът невредим ли е? Друг път не ти ли е закъснявало, че се панираш?

Презервативът беше невредим. И друг път ми е закъснявало,обаче сега съм леко притеснена и аз незнам защо... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Е, щом на презервативът нищо му е нямало, няма какво да го мислиш. Ако се притесняваш и мислиш само за това, също може да ти се забави цикълът. Затова се отпусни, не му мисли много и всичко ще е ок. Ако пък толкоз те е страх и не можеш да престанеш за това, купи си един тест- не са скъпи, лесно се правят и така поне ще знаеш какво става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Най-добре направи визуалния тест, за да провериш какво е положението. Много е лесен. Отиваш до прозореца и поглеждаш навън. Ако видиш по обед от изток на небето да изгрява ясна звезда, а от близкия хълм да слизат трима влъхви с дарове, вероятността да си бременна е значителна :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
Е, щом на презервативът нищо му е нямало, няма какво да го мислиш. Ако се притесняваш и мислиш само за това, също може да ти се забави цикълът. Затова се отпусни, не му мисли много и всичко ще е ок. Ако пък толкоз те е страх и не можеш да престанеш за това, купи си един тест- не са скъпи, лесно се правят и така поне ще знаеш какво става ;)

Благодаря. Ще се опитам да спра да мисля за това,защото и други хора са ми казвали,че ако съм притеснена също може да се забави.

Апък в други форуми видях,че доста момичета се оплакват,че им закъснява този месец,явно има нещо... ахах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

ахаахха biggrin.gif дойде ми :angry:

обаче много ме боли корема sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
ахаахха biggrin.gif дойде ми :hush:

обаче много ме боли корема sad.gif

ohmy.gif за пръв път ли те боли коремът? Пробвай спазмалгон, нош па, аулин (ако ти е много силна болката)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Моят цикъл винаги е бил нередовен,дори понякога пропускам един месец и чак на следващия пак...така че не го мисля изобщо закъсняването.Най-често се дължи на кисти впрочем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
Моят цикъл винаги е бил нередовен,дори понякога пропускам един месец и чак на следващия пак...така че не го мисля изобщо закъсняването.Най-често се дължи на кисти впрочем.

А ходи ли на лекар да види защо се получава така? Има хормонални таблетки, които помагат за редовен цикъл (даже са противозачатъчни). Но по принцип за всичко си има причина, така че е по-добре да те види адекватно лице cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Задължително се прегледай, че причините могат да са най-разнообразни... Казвам ти го, защото после може да съжаляваш /след време де.../

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

публикувано (редактирано)

А ходи ли на лекар да види защо се получава така? Има хормонални таблетки, които помагат за редовен цикъл (даже са противозачатъчни). Но по принцип за всичко си има причина, така че е по-добре да те види адекватно лице cool.gif

Да,доста лекари съм питала за този проблем.Предписаха ми противозачатъчни,които пих само 3-4 месеца,регулираха цикъла,но се получаваха странични ефекти.И спрях.Причината за нередовния цикъл при мен са малки кисти в/у яйчниците,които не са опасни,но трябва да се следи да не се уголеми някоя от тях.Пречат единствено на забременяването,и ми казаха,когато реша да имам деца,да се подложа на операция,за да ги премахнат.Иначе след 2 години някъде отново се появяват при повечето жени.Доколкото разбрах е често срещано.

Редактирано от Club Plazma (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0
Да,доста лекари съм питала за този проблем.Предписаха ми противозачатъчни,които пих само 3-4 месеца,регулираха цикъла,но се получаваха странични ефекти.И спрях.Причината за нередовния цикъл при мен са малки кисти в/у яйчниците,които не са опасни,но трябва да се следи да не се уголеми някоя от тях.Пречат единствено на забременяването,и ми казаха,когато реша да имам деца,да се подложа на операция,за да ги премахнат.Иначе след 2 години някъде отново се появяват при повечето жени.Доколкото разбрах е често срещано.

Хубаво е, че си разбрала защо е така. Аз съм пила такива хапчета в продължение на две години, а може би и малко повече. Но явно при тен е друго...

Ето още една причина, поради която жените трябва редовно да ходят на гинеколог, ама май за съжаление булшинството не го правят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход