Премини към съдържанието
Hanibal_Lektar

Масово сбиване в "Красна поляна"

Препоръчан отговор

Масово сбиване в софийския квартал "Красна поляна"

sz4.jpg

Засилено е полицейското присъствие в района, където снощи възникна масово сбиване в квартал "Красна поляна". Сигнал за инцидента е подаден в полицията към 22.40 часа. Няма сериозно пострадали. Част от участниците са задържани за кратко в столичното Второ полицейско управление и след разпит за освободени.

Късно снощи, след почерпка за раждане на дете група роми си тръгва от квартал "Татарли" към ромската махала в "Красна поляна". В района на църквата в квартала и училище "Алеко Константинов" се срещат с друга група свои събратя, които пък пили в заведение тук.

"Имаше тук на двете маси имаше група цигани. Но чак такава голяма група цигани никога не се е събирала. Снощи бяха поне 7-8 човека, пиеха бири тук на две маси. Явно са се понапили", разказва очевидец.

Под влиянието на чашката започват да вилнеят. Собственикът на едно от заведенията - Венцислав Гетов - става свидетел на случващото се: "Това, което се чуваше от тях беше "смърт за българите" и "дайте да изпотрошим всичко".

Групата напада няколко момчета, които седят на една от масите на това заведение. За щастие нападнатите имат само охлузвания и нищо сериозно. Разгорещените роми се насочват към следващото кафене също да чупят.

"Значи има само един счупен чадър, тръгнаха да вадят кошчетата, обаче в този момент полицията ги локализира".

Ромите обясняват реакцията си с инцидент от неделя, когато техен човек е пребит от група скинари и сега и със счупено чене. Според тях скинхедовете все по-често ги нападат. Според полицията обаче в района не се наблюдават напрегнати взаимоотношения между роми и българи. Няма и подадени жалби за нападения.

Източник :bnt.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е дай да си го изкарват и на всичко що не е скинари sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митака,имайки предвид че истинските виновни са някои пишлигари скинхедси и псевдонационалисти патриоти, май песента за Калашников е за тях, тези които предизвикват това да се случи. Но понеже явно ти не се замисляш над това ,мога само да те съжалявам дълбоко..... Може би тези псевдо патриоти с националистически наклонности, някой ден ще си намерят майстора, но тогава покрай тях ще изгорят и невинните в държавата! За съжаление винаги страдащи са невинните впоследствие.......

Редактирано от Devians (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аре стига сте ги защитавали ш*баните цигани ве...всички им знаем подвизите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Митака,имайки предвид че истинските виновни са някои пишлигари скинхедси и псевдонационалисти патриоти, май песента за Калашников е за тях, тези които предизвикват това да се случи. Но понеже явно ти не се замисляш над това ,мога само да те съжалявам дълбоко..... Може би тези псевдо патриоти с националистически наклонности, някой ден ще си намерят майстора, но тогава покрай тях ще изгорят и невинните в държавата! За съжаление винаги страдащи са невинните впоследствие.......

Ти пък откъде знаеш кой е виновен? И откъде знаеш за кого пея? Ти за кого пееш е ясно, ама не се прави на врачка тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така са те ромите като пийнат малко. Особенно ако са 5-6 човека. Знам го от опит. Миналата година си седяхме в едно кафе насело и на съседната маса до нас имаше 4 пийнали цигани. Седяхме си ние най-спокойно и един от тея на съседната маса започна да вика "Ей, почерпете ни по една бира ве" и да намесва някои роднини в думите си, а ние просто им казахме, че тяхната работа няма да стане. Те продължиха да настояват и един от нашата маса (ние бяхме трима) каза "Абе я млъквайте! Вървете си купете бирите!" и след като чуха това се надигнаха и тръгнаха да ни бият biggrin.gif Естествено ние изчакахме за да видим какво точно ще направят и след като посегнаха на човека който беше най-близо до тях, стъклото на нашата маса беше счупено с главата на тоя дето посегна. След това и другите решиха да се намесват, но човек като е пиян е по-добре да не скача на бой, защото няма да може да избяга biggrin.gif Та изядоха по някой друг юмрук те и след намесата на околните им се размина само с това. Голямо шоу беше тогава. След това идват да се извиняват, това-онова. Абе сега като се сетя само се смея biggrin.gif

Общо взето като се съберат няколко човека стават много смели и само търсят хора които да набият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе много са отворени ама само на 1 от тях да пуснеш кръв и бягат :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти пък откъде знаеш кой е виновен? И откъде знаеш за кого пея? Ти за кого пееш е ясно, ама не се прави на врачка тук.

Ами аз гледам новини,чета и също така съм виждал достатъчно скинарчета как се отнасят с циганите без никакъв повод,особено са известни тия в София. Затова в тоя случай след като попрочетох и слушах достатъчно гледни точки, мисля че те просто са отвърнали на удара. НЕ защитавам циганите като цяло ако това имаш предвди, Арагорн посочи един пример за това колко са нагли и те, а и аз лично също познавам такива случаи когато са били нагли,и се налага да бъдат "поукротени" , но сегашния случай не се отанся за това според мен! Ако имаш още въпроси, можеш да ги зададеш.

П.С А за песента как съм познал за кого е biggrin.gif , елементарно Холмс, досатъчно е човек да попрочете няколко политически мнения от теб за да му светне под шапката и на на-глупавия що за птица си ти митаче :P

П.П.С Арагорн, на мен ми се е налагало да се справям с 4-има за да защитя жена от цигани, понеже приятелите ми си бяха глътнали малко граматиките, но аз все пак не бях сам,а със 10 сантиметров Солинген в ръка :rolleyes: ( кухненски ) ,понеже работех в едно барче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз гледам новини,чета и също така съм виждал достатъчно скинарчета как се отнасят с циганите без никакъв повод,особено са известни тия в София. Затова в тоя случай след като попрочетох и слушах достатъчно гледни точки, мисля че те просто са отвърнали на удара. НЕ защитавам циганите като цяло ако това имаш предвди, Арагорн посочи един пример за това колко са нагли и те, а и аз лично също познавам такива случаи когато са били нагли,и се налага да бъдат "поукротени" , но сегашния случай не се отанся за това според мен! Ако имаш още въпроси, можеш да ги зададеш.

П.С А за песента как съм познал за кого е biggrin.gif , елементарно Холмс, досатъчно е човек да попрочете няколко политически мнения от теб за да му светне под шапката и на на-глупавия що за птица си ти митаче :P

П.П.С Арагорн, на мен ми се е налагало да се справям с 4-има за да защитя жена от цигани, понеже приятелите ми си бяха глътнали малко граматиките, но аз все пак не бях сам,а със 10 сантиметров Солинген в ръка :rolleyes: ( кухненски ) ,понеже работех в едно барче.

Радвам се че ти е "светнало" под шапката, значи има надежда все пак. Щом имаш време да се ровиш в стари постове трябва да ти е "светнало" че съм човек с ясна позиция. А твоята се променя в зависимост от това кой държи ножа. Направо си те представям как със Солинген-а "поукротяваш наглите цигани" докато всички наоколо си гълтат граматиките. Само че ако поживееш 10 г. като мен до циганска махала, друга песен ще запееш. Че и без чикийката ще останеш. Не за друго - ще ти я откраднат циганетата. Сега ще запея "Фалшив герой" на Тодор Колев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е пълна простотия, като незнаят как да пият да не пият! angry.gif Какво са им виновни другите, да си го изкарат на тези които трябва, защо на невинните или щом са българи дай сега да ги пребим?!?

Офффффф какво да кажа поредната идиотщина в България! angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И само не разбрах що се увиквате заради тези хора ? :rolleyes:biggrin.gif (За Митака и Девианс)

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Радвам се че ти е "светнало" под шапката, значи има надежда все пак. Щом имаш време да се ровиш в стари постове трябва да ти е "светнало" че съм човек с ясна позиция. А твоята се променя в зависимост от това кой държи ножа. Направо си те представям как със Солинген-а "поукротяваш наглите цигани" докато всички наоколо си гълтат граматиките. Само че ако поживееш 10 г. като мен до циганска махала, друга песен ще запееш. Че и без чикийката ще останеш. Не за друго - ще ти я откраднат циганетата. Сега ще запея "Фалшив герой" на Тодор Колев.

Е за разлика от теб на мен не ми се е налагало да живея до компактен цигански квартал,по простата причина че в моя град такъв няма :rolleyes: Но имах съседи цигански семейства, имам познати цигани,които в никакъв случай не са лоши хора, дори са по-човечни от доста от българите и турците . Затова не съм предубеден като теб, има всякакви цигани, и те доста страдат от пренебрежението на такива " бели българи" като теб, които ги преценят само по етноса, а не като хора!

А за наглост,кражби други епитети с които ги свързват, има такива и много българи, и дори турци. Затова и аз имам "ясна " позиция и не слагам епитети на етнос, по делата на част от членовете им!

П.С ДЕАМ, аз не увиквам, аз критикувам крайната реакция на някои потребители, които веднага едва ли не ревнаха "циганите на сапун" . Затова ми е думата, за крайните такива, да вземат малко да мислят, защото тяхната реакция само води до обратна реакция, трети закон на физиката един вид :P Всяка действие,има обратна по посока и равна по големина противодействие ( ако не ме лъже паметта за физичните закони )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само че ако поживееш 10 г. като мен до циганска махала, друга песен ще запееш. Че и без чикийката ще останеш. Не за друго - ще ти я откраднат циганетата. Сега ще запея "Фалшив герой" на Тодор Колев.

Всяко лято съм си насело и живея наистина много близко до циганската махала. Това, че са много не значи нищо. Само трябва малко да ги посплашиш и всички стават на котенца. Веднъж бяха набили един наш познат и се събрахме няколко човека и слязохме в махлата (нямахме дори и клечка за зъби, а те излязоха с някакви пръчки). Първо се правеха на много смели, но като видяха, че нямаме намерения да си тръгваме запяха друга песен. Започнаха да викат, че не искали да имат проблеми с полицията и т.н. Два месеца след това са разправяли по околните села, че са били много шашнати от постъпката ни и са се чудели как сме се решили да слезем в махалата.

Важното е да ги постреснеш малко. Смели са когато са много и видят, че те е страх, но както каза DEAM - пуснеш ли кръв на единия всички тръгват да бягат. Това, че са много не значи нищо. Всички са големи пъзльовци. Стават смели като решат 5 човека да набият един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е за разлика от теб на мен не ми се е налагало да живея до компактен цигански квартал,по простата причина че в моя град такъв няма :rolleyes:

Просто замълчи тогава, че приличаш на треньор по плуване дето не може да плува. Пак ще си пусна "Фалшив герой". Между другото Тодор Колев има циганска жилка. Много го харесвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са мои думи:

На кратко:

Живея точно пред 92 ОУ.

преди малко около 300 (най-малко) мангала слезнаха от хълма с тояги.

Чупеха всичко по пътя си, гониха хора да ги бият.

Една патрулка панически избяга от талпата.

Ако Живеете в този квартал стойте си в къщи!

В момента около 20 патрулки се опитват да прогонят тълпата но за сега като гледам не оспяват. Квартала е като бойно поле!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Популация,братче !

Нормално е когато даден,етнос/бацили,какавиди,вируси/ се множат повече от други видове,да търсят среда за развитие/според техните разбирания/ и съответно -надмощие над по-слабите.

Знам,че нарушавам Правила на форума,но след като Българи страдат,ще понеса последствията за даденият период !

П.П. Избягала патрулка ? Не мога да повярвам на това !

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не са мои думи:

На кратко:

Живея точно пред 92 ОУ.

преди малко около 300 (най-малко) мангала слезнаха от хълма с тояги.

Чупеха всичко по пътя си, гониха хора да ги бият.

Една патрулка панически избяга от талпата.

Ако Живеете в този квартал стойте си в къщи!

В момента около 20 патрулки се опитват да прогонят тълпата но за сега като гледам не оспяват. Квартала е като бойно поле!

Леле 300 :blink: Та те трябва да са тръгнали на война. Как може да спреш такива откачалки не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът може да се разреши доста бързо с една рота жандармерия - казвам го от личен опит. Само дето се съмнявам, че при сегашната политическа ситуация, на големия мъж Румен Петков ще му стиска да го направи. Нали първо трябва да пита партньорът си Доган, а той няма да позволи да приложат закона спрямо избирателите му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще има извънредни новини по БТВ.

И по Нова сега казаха

Продължават да се бумбарят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой има интерес от такива нелепи твърдения ? В Красна поляна всичко си е нормално,а само думите хвърлени по МВР остават !

Държавата и държавността,че са слаби/меко казано/,че има Огромна икономическа криза в момента,породена от последните две седмици на бедствия и най-вече на инфлация и несигурност/спомени от преди 10 години/,не означава,че определени кръгове ще си пробутат нелепите твърдения,че има криза на една доста деликатна основа и то в столицата.

Ако пък някъде греша,и наистина тези неща се случват-посоката е не опасна,а взривоопасна.

Току-що изписаха за Извънредни новини по БТВ.

Какво става ще се разбере скоро,но едно е повече от ясно-днешната власт,трудно/меко казано/ се справя с проблемите на хората.

Чака ни тежка зима !

П.П. Дано греша !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По БТВ казват, че са трошили яко коли а по Нова отричат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужас...по бТВ новините дават дечица на по 7-8 години с брадви в ръка...Тия просто не са нормални...и сега какво хората няма да могат да си излизат от къщите, защото на някакви ненормалници им е прищракнало нещо?! И полицията била 'пасивна'...е евала просто!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.