Премини към съдържанието
WildHorse

Интересни снимки на и от вашия автомобил

Препоръчан отговор

Идеята за тая тема ми хрумна, след като преглеждах мои снимки на "Красавицата". Снимката я направих, шофирайки с една ръка, а на 200-300 метра пред мен се появи каруца и голям камион, който искаше да я изпревари. Все пак първо снимах, а после мислих за камиона. В интерес на истината, максималната скорост на въшката ми е 163 километра в час, а съм развивал по километраж и баир надолу до 175. За жалост пътят свърши sad.gif Едно бегло изчисление на оборотите и червената зона, ще покаже, че километража може и да се запълни при попътен вятър :wors:

DSC03066640x480.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарушаваш закона, хвалиш се с това, че и доказателства представяш :)

Очаквах някой да ми го каже. А ако съм на писта или километражът ми не е верен, както тоя на един ЗИЛ , който карах и показваше с 30 км/ч повече? :) Тогава може ли да публикувам следната снимка?

m_101_DSC02216640x480.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази вече я приемам :angry: А и ако километражът ти не е верен, не трябва да караш :angry:

И недей така се издава...То се знае, че миниатюрен брой хора карат с допустимата максимална скорост, но пък останалите трябва да пазят обществената тайна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тази вече я приемам :ph34r: А и ако километражът ти не е верен, не трябва да караш :P

И недей така се издава...То се знае, че миниатюрен брой хора карат с допустимата максимална скорост, но пък останалите трябва да пазят обществената тайна...

Всъщност грешиш малко. Много хора карат с допустимата максимална скорост. Последния път минах почти хиляда километра с не повече от 90 км/ч ( все пак бърка в джоба ми) Пусни се по една магистрала. Ще забележиш, че поне 90 % от участниците в движението се движат в границата на 110-130. Пътуването за всички от Варна до Шумен е почти еднакво. Много пъти съм оставал учуден, че аз в продължение на стотици километри се движа със скороста на околните пет или десет автомобила. Ако има превишение на скоростта, то е само при изпреварване или от автомобили, които почват от 50 000 лева нагоре. Превишението по принцип се прави от Софиянци, когато наближат София или от Пловдивчани, когато наближат Пловдив или от Варненци, когато наближат Варна или от ...

А за колометража и скоростомера. Много таралясници нямат такова чудо. Предната ми кола също.И по принцип всички автомобилни фирми правят скоростомерите си да показват повече, особено при доближаване на максималната скорост. Тогава разликата може да стигне до 30 км/ч! Най-зле в това отношение са френските автомобили, повечето от които дават разлика от 20 км/ч още при движение със 130. Тоест, реално скоростта е 110. Според данните, които съм гледал, японските автомобили имат най-точни километражи. Не знам защо японците не лъжат клиентите си. Може би все пак имат култура на движение? Това беше преди петнайстина години, но и скоро попаднах пак на такива. Ставаше въпрос за Фолксваген Пасат, който при 250 по километраж, реално се движи с 225. И така, нямайте им вяра на тия скоростомери, а само на катаджийския радар :P

Редактирано от WildHorse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всъщност грешиш малко. Много хора карат с допустимата максимална скорост. Последния път минах почти хиляда километра с не повече от 90 км/ч ( все пак бърка в джоба ми) Пусни се по една магистрала. Ще забележиш, че поне 90 % от участниците в движението се движат в границата на 110-130. Пътуването за всички от Варна до Шумен е почти еднакво. Много пъти съм оставал учуден, че аз в продължение на стотици километри се движа със скороста на околните пет или десет автомобила. Ако има превишение на скоростта, то е само при изпреварване или от автомобили, които почват от 50 000 лева нагоре. Превишението по принцип се прави от Софиянци, когато наближат София или от Пловдивчани, когато наближат Пловдив или от Варненци, когато наближат Варна или от ...

А за колометража и скоростомера. Много таралясници нямат такова чудо. Предната ми кола също.И по принцип всички автомобилни фирми правят скоростомерите си да показват повече, особено при доближаване на максималната скорост. Тогава разликата може да стигне до 30 км/ч! Най-зле в това отношение са френските автомобили, повечето от които дават разлика от 20 км/ч още при движение със 130. Тоест, реално скоростта е 110. Според данните, които съм гледал, японските автомобили имат най-точни километражи. Не знам защо японците не лъжат клиентите си. Може би все пак имат култура на движение? Това беше преди петнайстина години, но и скоро попаднах пак на такива. Ставаше въпрос за Фолксваген Пасат, който при 250 по километраж, реално се движи с 225. И така, нямайте им вяра на тия скоростомери, а само на катаджийския радар ;)

aй ай каква е тая дискриминация ся ohmy.gif;)angry.gif

само ше ти кажа една случка която ми се случи :)

движим се две коли към рибарица - две аудита

аз по принцип съм свикнала на бързо каране

ама тоя път не бях в колата която я караше шофьора, на чието лудо каране съм свикнала.

лудо ли казах? :eek:

това нищо не е, докато не попаднах в кола с един лудак...

пича си бичеше с 180 по магистралата /далеч от софия/

и слава богу пътя не беше натоварен.

по едно време в купето взе да мирише на изгоряло.

след 10 минути все пак спряхме колата и излязахме да я оглеждаме...

задната гума /добре че не беше предна sad.gif / направо се беше стопила...

е сигурно първо се е спукала не знам, не разбирам cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз нямам претенции, че съм навъртяла много километри...Но до София, Пловдив и Търново често ходя... И 90% не спазват ограниченията.. Аз ги спазвам само защото бащата е до мен в повече случаи и ми крещи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз нямам претенции, че съм навъртяла много километри...Но до София, Пловдив и Търново често ходя... И 90% не спазват ограниченията.. Аз ги спазвам само защото бащата е до мен в повече случаи и ми крещи :wub:

Ами няма начин да не ги спазваш, щом като колата ти е най-икономична при 90-100 км/ч. Освен това при много натоварено движение, единственото, което можеш да направиш е да изпревариш неправилно, но в крайна сметка пристигаш едновременно с тоя, който си изпреварил. Особено сега в летния сезон, впечатленията ми са, че хората пътуващи към и от морето, спазват стриктно ограниченията. Е, всеизвестно е , че в населени места се движим със скоростта на първия. Ако той реши да кара със 70, всички карат така :gift: А и е малко кофти в непознат край да превишаваш скоростта, тъй като рискуваш да те засече някой радар.

по едно време в купето взе да мирише на изгоряло.

след 10 минути все пак спряхме колата и излязахме да я оглеждаме...

задната гума /добре че не беше предна / направо се беше стопила...

е сигурно първо се е спукала не знам, не разбирам

Мен пък ми се случи същия проблем, но с една много стара Латвия и то на 2 пъти. Причината бе блокирали лагери на колелата. Вторият път гумата горя, та се наложи много бързо да убеждаваме шофьора да спре, че мирише на изгоряло. Естествено на него не му миришеше и не ни обръщаше внимание, но когато надолу по баира взе да включва на все по-ниска предавка, каза: " Брей, какво и става на тая кола?" Стана и това, че се наложи да слизаме много бързо, за да не гръмне газовата бутилка, която бе до гумата. После ни чакаха километри пеша в неделя сутринта - 6 часа, докато се приберем уморени от работа ;) Все още нямаше GSM-и за жалост ;)

Редактирано от WildHorse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не я напъвам много, но не се оплаквам.

Широка и удобна ми е. А и всичко си има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Идеята за тая тема ми хрумна, след като преглеждах мои снимки на "Красавицата". Снимката я направих, шофирайки с една ръка, а на 200-300 метра пред мен се появи каруца и голям камион, който искаше да я изпревари. Все пак първо снимах, а после мислих за камиона. В интерес на истината, максималната скорост на въшката ми е 163 километра в час, а съм развивал по километраж и баир надолу до 175. За жалост пътят свърши sad.gif Едно бегло изчисление на оборотите и червената зона, ще покаже, че километража може и да се запълни при попътен вятър ;)

DSC03066640x480.jpg

Дай, нещо по-съществено от колата ти да видим? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хубава кола, а какъв цвят е не мога да разбера?! ;)

Значи трябва те повозя (ако ми разрешат някои хора де) ;) Цветът съм го определял по различен начин. Наричал съм я и "зелено-горскатa красавица', но иначе се води Apple :wors: Едва ли това е най-важно. Можеше да бъде и бяла, тъмносиня, червена... По-важното е, че има точно още една кола с тоя цвят в моя град. Супер! Стотина хиляди коли и само една с цвят като моята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи трябва те повозя (ако ми разрешат някои хора де) :no-no: Цветът съм го определял по различен начин. Наричал съм я и "зелено-горскатa красавица', но иначе се води Apple :P Едва ли това е най-важно. Можеше да бъде и бяла, тъмносиня, червена... По-важното е, че има точно още една кола с тоя цвят в моя град. Супер! Стотина хиляди коли и само една с цвят като моята!

Хехе... истината е че си мислих точно това, че колата е или жълта или зелена...или нещо средно между жълто и зелено, но не бях сигурна дали това не е ефект създаден от монитора ми :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BARKLI, тоя Гец изглежда добре отвън, ама що ми се струва, че е доста евтин отвътре?

Мини с прахо-чистачката да почистиш... :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нарушаваш закона, хвалиш се с това, че и доказателства представяш ;)

Ари пък и кви закони на магистрала 80 км. в час ;)

Скоро ходих в Гърция ограничението беше 130 км. в час :P

Пък и беше чист пътя!!!

Редактирано от Marian 95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.