Премини към съдържанието
pingvina00

Мога ли да отслабна с велоергометър за 1 2 месеца с 10 кг

Препоръчан отговор

Скоро ше участвам в състезание и трябва да отслабна с 10 кг най-малко ,за месец и половина наи много 2 ..... и въпроса ми е

Мога ли да отслабна с велоергометър ако го въртя по цял ден... ? ? ? ? ? ? ?

П.П. някой ако го интересува къде ще се състезава - ще защитавам 5ти дан и отделно за състезание.

В момента съм 79 кг и трябва да смъкна най-малко до 66-68

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От 66 до 79 има цели 13 килограма, 13 килограма за 2 месеца си е доста. С подходяща диета ще отслабнеш, но не с толкова и то не за 2 месеца. Тези килограми, които искаш да ги свалиш за 2 месеца можеш да ги свалиш, с някои забранени препарати, но съвсем не е безвредно за здравето. Аз бих те посъветвал да опиташ да свалиш килограми с подходяща диета и с активност на велоергометъра без намеса на забранени медикаменти. Няма да свалиш толкова колкото искаш, но поне ще знаеш, че не е вредно за здравето ти. Голяма грешка според мен при отслабването е, че хората искат да отслабнат "ударно".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виждам от написаното ,че на всяка цена си решила да отслабнеш.Трябва да имаш голяма воля,за да получиш искания резултат .Според мен освен велоергометър трябва да спазваш някаква диета,за да има толкова бърз ефект все пак това са доста килограми .Аз мисля,че няма да е проблем да намалиш храната или да спазваш някакъв хранителен режим, разбира се ако желанието ти е силно да отслабнеш. Можеш да разгледаш Тук или Тук и да си харесаш някоя диета :gift: Желая ти късмет! :offtopic_s:

П.П. пиши какъв е резултатът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи, препоръчва се да се отслабва с килограм, килограм и половина на седмица, което ще рече до 6 килограма на месец. За 2 месеца е напълно реално да свалиш до 12 килограма, но като гледам теглото ти, малко множко ще ти дойдат тия 12 килограма. Виж, ако беше 100 килограма и искаш да свалиш на 88, да! Ако все пак си решил да отслабнеш, не е необходимо да въртиш велоаргометъра цял ден. Важна е диетата. Трябва да я изчислиш така, че да имаш дефицит от 500 килокалории примерно на ден. Дори може да отслабнеш и лежейки в леглото, но приемайки по-малко килокалории, отколкото си изразходил при лежането. Все пак има и друго. Тук метаболизма ти се забавя много. За целта наистина е необходимо движение.

И една препоръка от мен. Заеби велоаргометъра. Така може да си контузиш само коленете. Обърни внимание на бягането рано сутрин, веднага след ставане и изпиването на чаша кафе с 2 аспирина. Оправи си и диетата. Поинтересувай се за хранителни добавки, подходящи за отслабване. Наистина, не са евтини, но са необходими за запазване здравословното ти състояние и по-точно това на черния дроб! При една такава диета е задължително да се вземат поне фетбърнъри, които те предпазват от нежелани усложнения, а и подпомагат усвояването на мазнините, което предполагам е най-важно за един спортист.

И още за бягането. Една добра схема е, да се редуват кратки спринтове( примерно 100 метра) с последващо леко бягане или ходене, с леко бягане около 20 минути на следващия ден. Не е необходимо всеки ден от седмицата да го правиш. Дори е желателно да си даваш ден или два почивка след двете бягания. Аз съм отслабвал с 15 килограма за едно непълно лято, а най-пресният пример е един колега културист, който а 2 месеца отслабна пак с толкова, макар, преди да изглеждаше по-добре според мен :wub: Та той постигна това с диета, която изключваше поемането на въглехидрати след 18 часа, а само на протеини.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да си вземеш специалист диетолог, който да ти контролира ежедневно отслабването, ако ще правиш такова спринтьорско отслабване. С диети е добре, но много много малко от тях са професионални и недай си Боже да се юрнеш да диетосваш, накрая ще се окипазиш за състезанието. Така че ... имаш нужда от профи! Не ме питай обаче, къде да намериш такъв в България. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.