Премини към съдържанието
Shrek

Бивш полковник от КГБ зове Европа да се готви за война...

Препоръчан отговор

Бивш полковник от КГБ зове Европа да се готви за война с Русия

a_757b8.jpg

Избягалият във Великобритания бивш полковник от КГБ Олег Гордиевски се опасява, че действията на президента Путин и на руското правителство за възстановяване на военната мощ на Русия може да доведат до голям военен конфликт със Запада..

В интервю за неделното издание на в. “Индипендънт“ той казва, че още с идването на Путин на власт е било “ясно, че всичко това ще се случи“, предаде БГНЕС. Предупреждавах Джон Скарлет (сегашният шеф на МИ6, под чието ръководство Гордиевски е работил в Моква), предупреждавах министерството на външните работи на Великобритания, предупреждавах журналистите, заявява още най-високопоставеният в историята агент на КГБ, преминал на Запад. Сега вече те ми вярват, добавя той. Според Гордиевски няма да е лошо Европа да се подготви.

Междувременно живеещият в Лондон бизнесмен Борис Березовски отново призова за смяна на властта в Русия от страниците на вестник „Сънди Таймс“. Той цитира британския философ Джон Лок, който в едно от своите произведения е написал: „Ако правителството нарушава закона, неговото сваляне е не само право, но и задължение на отговорните членове на обществото“. Бизнесменът предполага, че тези думи могат да се използват и за ситуацията в съвременна Русия. „Призовавам към осмислен натиск, имащ за цел установяването на такава форма на държавно управление, която ще съответства на духа и съдържанието на Конституцията на Руската федерация“, добавя Березовски.

Dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Глупости :offtopic_s: Брътвежите на един изгнанник-да се пълнят страниците на жълтата преса.Никой няма интерес да разпалва война в Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Глупости :offtopic_s: Брътвежите на един изгнанник-да се пълнят страниците на жълтата преса.Никой няма интерес да разпалва война в Европа.

Що да няма бе, Док... Щатите само това чакат... А и френските студенти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поредната провокация - преди това беше с ракетата която били изстреляли над Грузия. И каква му е работата на Березовски да се меси във властта в Русия - ако му е толкова мило за нея защо не се прибере там :offtopic_s: ами се крие във Великобритания ?

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз вече си изкопах бункер в задния двор и сега си суша пипер и магданоз.............Бисквити и сухари имам вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Глупости :ph34r: Брътвежите на един изгнанник-да се пълнят страниците на жълтата преса.Никой няма интерес да разпалва война в Европа.

Не е точно така док. Не съм привърженик на експанзивната политика на САЩ, но

честно да си призная, не съм фен и на зачестилото напоследък перчене от страна

на другаря Путин. Каквото и да си говорим, последната една година Русия започна

да заплашва куцо и сакато, в това число и нашата мила татковина. Последвалото

показване на мускули (Русия показа не една и две нови играчки). не беше нищо повече

от перчене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами дразниш мeчката тя все някога ще ти отхапе ръката. Американците ги ограждат от всякъде с военни бази и ракетни щитове, а те да си седят и да чакат? А нашата мила татковина сама си е виновна. За какво са ни американците? За какво ни е НАТО? По-добре беше да запазим неутралитет.

Редактирано от estario (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ами дразниш мичката тя все някога ще ти отхапе ръката. Американците ги ограждат от всякъде с военни бази и ракетни щитове, а те да си седят и да чакат? А нашата мила татковина сама си е виновна. За какво са ни американците? За какво ни е НАТО? По-добре беше да запазим неутралитет.

;):lol6: Нали?!! Най-добре беше да си направим едни 20 метрови стени по границата и да се обявим за отделен континент , който иска да е тотално неутрален и изолиран. За кво са ни другите народи, при положение че имаме себе си!?

Много , ама много несериозно изказване естарио... Не сме Швейцария или Русия! Моля те - прави разлика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :);) Нали?!! Най-добре беше да си направим едни 20 метрови стени по границата и да се обявим за отделен континент , който иска да е тотално неутрален и изолиран. За кво са ни другите народи, при положение че имаме себе си!?

Много , ама много несериозно изказване естарио... Не сме Швейцария или Русия! Моля те - прави разлика!

Виж това за стените как ти хрумна? Изглежда нямаш нищо против да сме все под нечий ботуш. Не сме Швейцария! А какво пречи? На мен ми писне да сме вечните ближещи нечий задник и идеята за неутралитет не е никак лоша според мен. Лошото е, че едвам оттървали се от СССР вече затънахме до гуша в NATO и Евросъюза и с овчи възторг си нарязахме ракетите, съсипахме армията, продадохме земята, пуснахме конците за управление на куклите, управляващи държавата и т.н.

Много, ама много несериозно и от теб.... cool.gif

Иначе руснаците не без право претендират за място на голямата сцена. Каквото и да си бърборим Русия е голяма и мноооо богата на природни ресурси. Цяла Европа сме се наредили пред кранчето за руския газ, нали? Не е лошо да направи малко конкуренция на Световният Жандарм САЩ че почнаха да се поуливат вече, според мен(Ирак, Авганистан и т. н. соло изпълнения).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Виж това за стените как ти хрумна? Изглежда нямаш нищо против да сме все под нечий ботуш. Не сме Швейцария! А какво пречи? На мен ми писне да сме вечните ближещи нечий задник и идеята за неутралитет не е никак лоша според мен. Лошото е, че едвам оттървали се от СССР вече затънахме до гуша в NATO и Евросъюза и с овчи възторг си нарязахме ракетите, съсипахме армията, продадохме земята, пуснахме конците за управление на куклите, управляващи държавата и т.н.

Много, ама много несериозно и от теб.... cool.gif

Виж сега, не си прав. Първо- намираме се в особенно деликатен район , в който всеки има зъб на съседа ( казано по- просто ). За да си неутрален , трябва да си независим (до известна степен). За да си независим , трябва да имаш силна икономика, добър приръст на населението и добре обучени кадри. Кажи ми , за кое от гореизброените 3 , можеш да заявиш , че със сигурност го изпълваме като критерий? Няма нужда да ми отговаряш.

Всяка цел изисква някакви жертви. Европейският Съюз и съответно подобряването ни като държава е един доста дълъг и крив път , но той е единственият и ние трябва да го извървим. На неговият фон , всички тези призиви за неутралитет спрямо ЕС, НАТО и тн. са изключително несериозни и дори забавни. Празни приказки са това , което пишеш.

ПС. Кой ти каза , че сме си нарязали ракетите?? :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, признавам, че не може да сме неутрални, но виж как се оклепахме. Хем разсърдихме руснаците, хем американците не ни пазят напълно с техния щит. Плюс това ние сме напълно зависими енергийно от Русия. Грузия се беше отваряла на Русия и сега купуват горива на 2 цени. Представи си 4 лева бензин. Ще може ли нещо да компенсира това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Айде американците и руснаците* да си пазят ракетите в силозите... Който каквото ще

да си говори, но всяка система правена от човек, може да бъде заобиколена от човек.

А пък руснаците и американците са страшно изобретателни (първите защото имат

блестящи учени, вторите си ги наемат), айде да не разчитаме на ракетни щитове...

Колкото до неутралитета... Един бърз въпрос по история: Какво е станало с Швейцария

и нейния неутралитет по време на Втората Световна Война?

* и всички дето имат някакви ракети...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://en.wikipedia.org/wiki/Switzerland_d..._the_World_Wars

Запазила е неутралитет. Просто всички са си държали мръсните пари там и никой е нямал интерес да атакува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Всяка цел изисква някакви жертви. Европейският Съюз и съответно подобряването ни като държаваного е опасен е един доста дълъг и крив път , но той е единственият и ние трябва да го извървим.

Това като че ли ми е познато отнякъде.... а...

...сетих се - развалената плоча в устата на политиците :hush:

Много ги оставяш да ти влияят ;)

ПС. Кой ти каза , че сме си нарязали ракетите?? :baby:

Пещите в Оловно-цинковия комбинат :P

Не искам да създавам закачка между нас. За мен е дразнещо и унизително да гледам как който и откъдето дойде да ни налага какво и как да правим, как да живеем. Сякаш нямаме мнение, нямаме воля и единственият ни рефлекс е да сме в угода някому, независимо колко и каво ни струва. Нямаме сили даже да писнем когато ни настъпят.

Примери:

Ракети, каращи милионна армия първо да се замисли преди да действа - дразнели нечий поглед, не били на нашите нови приятели - да ги резнем и "калфата Калфин" да проплаче: Искаме и ние щит!

АЕЦ Козлудуй - гарантиращ сериозна енергийна независимост - дразни нечий поглед - за какво ни е, моного е опасен а братята Румънци си имат чисто нова, Френска, и бездействаща атомна електроцентрала - резилтатът е ясен и няма нужда да се прави референдум - какво ти разбират главните потърпевши?

Член на Евросъюза - на хартия чудесно, през устата на политиците мечта. Някой да каза: Ама много сме неподготвени, въобще не сме им на нивото и като икономика и като манталитет? Сега плачем че цените са ни европейски а заплатите не. Няма значение, важното е мечтата да крепи мандата -

резилтатът е ясен и няма нужда да се прави референдум - какво ти разбират главните потърпевши?

Има и още ама ме домързя да пиша а и то ние си го знаем :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ... на зачестилото напоследък перчене от страна

на другаря Путин.

Има пари, има нефт, има газ, има ядрени ракети, що да не се перчи!? Докато Щатите са затънали в Ирак няма как това да се промени.

ПС. Кой ти каза , че сме си нарязали ракетите??

Питай Кобурга, ако не вярваш. Затова и той е още във власта, а не вечна опозиция като някои други, дето защитаваха единственото ни ефективно оръжие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.