Премини към съдържанието
Shrek

Съдим лекарите прекалено строго

Препоръчан отговор

Стряскащ звучи изводът от проверката на "Стандарт", че лекарите не искат да лекуват бедни. Отношението на медиците никак не се връзва с Хипократовата клетва. Но все пак - не съдим ли твърде строго хората в бяло? Лекарите са в правото си да недоволстват, щом лекуват хора без осигуровки, а после плащат за своите усилия от собствената си заплата. Нелепо е, особено като знаем, колко подценен е трудът на медиците у нас. В крайна сметка техен дълг е да спасяват живот безкористно, но не лекарите са отговорни за бедността, а често и безотговорността, на българите. Нека не се лъжем - от 1 млн. хора без здравни осигуровки голяма част не са жертви на мизерия. По една или друга причина обаче те не се осигуряват. Откъде накъде за лечението им ще плаща лекуващият лекар тогава?! Има и друг проблем - фондът, който трябва да покрива разходите за бедни пациенти, си трае. Не изплаща сумите, но някой търси ли сметка? Не, разбира се. Нали е по-лесно да цъкаме с език и да обвиняваме лекарите в бездушие и алчност.

в-к Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата,Shrek :P

ТУК публикувах текста на Хипократовата клетва.

Нека всеки,преди да каже-"Ти си длъжен да ме лекуваш,защото си положил клетва" да я прочете и да разбере,в какво всъщност сме се клели всички лекари в България!И не само в България,ами и по целия свят.

Безплатен обяд няма.Все някой трябва го да заплати.

Друг е проблемът,че през последните 20 години,в професията навлезе профанщината и сребролюбието,и резултатите са плачевни :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не!!! Не ги съдим прекалено строго, дори ми се струва, че сме прекалено меки дори. Проблемът е там, че сме зависими от тях. Лично аз като ми се понаредят малко нещата мисля да мина към "доброволно здравно осигуряване". Имам познати, които са на този принцип и са много доволни от отношението и практиката. Не знам кой крив и кой прав има много съвестни доктори и много калпави пацианти, но в крайна сметка както всичко в милата родната страна парата командва играта. Колкото повече шариш, толкова повече ти обръщат внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Не!!! Не ги съдим прекалено строго, дори ми се струва, че сме прекалено меки дори. Проблемът е там, че сме зависими от тях. Лично аз като ми се понаредят малко нещата мисля да мина към "доброволно здравно осигуряване". Имам познати, които са на този принцип и са много доволни от отношението и практиката. Не знам кой крив и кой прав има много съвестни доктори и много калпави пацианти, но в крайна сметка както всичко в милата родната страна парата командва играта. Колкото повече шариш, толкова повече ти обръщат внимание.

Че то ако не бяха калпави пациентите щяха ли да търсят лекарска помощ :computer8:

По - строго би трябвало да съдим корена на всичко а именно онези тиквеници дето "избистриха" здравната, образователната и една камара други реформи. Тях трябва да ги съдим а не лекарите. Политиците си прилагат максимата разделяй и владей и докато ние се плюем по между си и се съдим един друг те си обират каймака и ни грабят както си искат. Едно от най - разпространените "изказвания" на управляващите - "няма пари" или пък "за да дадем на учителите трябва да вземем от лекарите....." - примерно и какво се получава всички тикви скачат един върху друг вместо върху тях ам те добре са си направили сметката щото явно не е случайна онази шега, че българите в АДА не ги пази никой то 1 да тръгне да бяга и другите ще го дръпнат. Направо ми е жал за всички ви на какво ли не се начетох в темата за учителската стачка - безумие нямам думи а и думите на 1 "индивид" ако въобще мога да го нарека така по - скоро ............ хайде да си мълча, че не са ме наказвали скоро.

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че законовите норми ограничават лекарите,това е пределно ясно.

Но ,ако се абстрахираме от Здравна каса и т. н.,нима голяма част от лекарите

са точни в диагнозите, правят всички възможни изследвания,за да

потвърдят диагнозата.А на колко от вас са правени тестове за резистентност

към определен вид антибиотици.Те просто изписват един,след него втори,

докато не се стигне и до инжекции.Повечето от тях не четат и не знаят нови

лекарства.А ако са прочели нещо,дали четат противопоказания,все пак пациента е техен.

Съвсем не ги съдим строго.Ще допълня-да не ги слагаме под един знаменател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мдааа такива сме си - все някой друг е виновен за нашите проблеми.

Аз лично съм на мнение, че има лекари и лекари. Някой те лекуват безплатно, дори когато нямаш осигуровки, а искаш да си платиш (не говоря за роднини и/или връзки). Други си поръчват подаръци (не мога да се сдържа да не разкажа случка от преди седмица: братовчедка ми роди в ямболската болница и док-рът поръчал на майка и: 'не носи бонбони - искам 2 печени пилета и един шаран' biggrin.gif )

Та.. както казах има лекари и лекари.. и те трябва да се съобразяват с нас и ние с тях - всички сме на един хаус :beer:

Това малко извън темата, четох го скоро в една книга: 'По-голямата част от това, което ядем е излишна. Можем да живеем и с 1/4 от това, което поглъщаме. Останалите 3/4-ти служат, за да изхарат хляба на лекарите, когато се разболеем'. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съдим лекарите прекалено строго,дори въобще не ги съдим.Ако ги съдихме поне малко повечето от тях биха останали без пациенти/което и заслужават/.Ако лекар прегледа пациент без здравни осигуровки не плаща за този преглед,не излизат пари от неговия джоб,а просто на лекаря не се плаща за този преглед.Българските лекари обаче без пари не преглеждат.И моля ви не смесвайте в един казан всички хора в бяло.Мед. сестри например не се интересуват кой има пари и кой няма-те просто си вършат работата,а понякога дори биват глобявани от докторите даа заплатят прегледа на неосигурен пациент,който те са допуснали в кабинета/мед.сестра-заплата 220лв./.Това са те "хуманните лекари".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е вярно.Виждала съм лекари в болница,които лекуват безплатно.

Е, все някой плаща, а това е Републиканския бюджет.

Може да не е безплатно, но малко лекари прилагат този начин

на заплащане на лечението,когата пациента не е осигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те почти са на изчезване ( тези дето лекуват безплатно ).В никакъв случай не ги съдим строго , дори никак .Мое лично мнение- здравеопазването в България е под всякаква критика .

Редактирано от sirius_z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Те почти са на изчезване ( тези дето лекуват безплатно ).В никакъв случай не ги съдим строго , дори никак .Мое лично мнение- здравеопазването в България е под всякаква критика .

Хе- че то такова нещо никога не е имало.

Ткива, които са лекували безплатно са ги наричали светци.Виж светите безсребърници Козма и Дамян.Лекари-които са лекували безплатно.Безсребърници.Заради това и църквата ги е направила светци.

За съжаление, в днешно време светостта е на изчезване.Не само при лекарите.

Вчера минавам по коридора на поликлиниката и чувам двама си говорият.Единият вика

"Взе ми два лева само да ми напише рецепта!Кожедери станаха тия Джипита!"

Отминах ги, и си помислих, че същия този човек, като отиде при нотариус, си дава 10 лева за един печат на някой документ, без даже и да си помисли да протестира.като отиде в съда за свиделство за съдимост си плаща без протести таксата от 5 лева, а когато му трябва медицинско вика "2 лева за една хартийка!"

Парадокси.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вметнах тези които лекуват безплатно ..но не се до уточних за тези дето вземат ,но не лекуват .Знам ,че са на изчезване.А и присъстващите правят изключение .До си е до човешкото вътре в теб - нямаш ли го - няма я и хуманността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Вметнах тези които лекуват безплатно ..но не се до уточних за тези дето вземат ,но не лекуват .Знам ,че са на изчезване.А и присъстващите правят изключение .До си е до човешкото вътре в теб - нямаш ли го - няма я и хуманността.

Нееее -присъстващите не правят изключение.Аз не съм светец.

А колкото до тези, дето взимат, а не лекуват-ами пазарна икономика-отиваш при който ще те лекува.Просто и ясно.

Като водиш дело в съда-при първия адвокат ли отиваш, или първо проучваш кой ще ти свърши работа? И ако загубиш делото -почваш ли да викаш, че свестните адвокати в България са на изчезване?

При толкова лекари в България все ще намериш някой, който да ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лекарите трябва да се уважават ,но има някои ,които не трябва да ги съдим ,а направо да..............

Защото има хора ,които си плащат като попове ,а на среща нищо. Пълно е с тъпаци

"Като знам какъв инжинер съм ме е страх да ида на доктор" -беше казал някой .

Понякога човек късно разбира ,че го лекуват погрешно ,нали се доверяваме на тия хора, в повечето случаи повече от колкото трябва.

Не е за всеки.

Редактирано от zgrad (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От мен милост няма да види лекар който е навредил на мен, моето семейство или мой близък!!! Един такъв боклук който е и шеф на отделение в голяма столична болница, заявил на майка ми без да са готови още изследванията и че е болна от РАК!!! При което тя от притеснение получи ИНСУЛТ. От резултатите излезе че не е болна от рак!!! НЯМА И НЯМА ДА ИМА МИЛОСТ В МОЕТО СЪРЦЕ КЪМ ТАКИВА "лекари".

ОКО ЗА ДВЕ,ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ! ;) Аз ще съм съдията, Аз ще съм и палача...

Редактирано от Roki77 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера как има хора,които не дават тези 7 лева за осигуряване!Да не говорим на запад колко по-скъпи са здравните застраховки!Освен това си мисля,че и хората не проявяват особена активност.Съвсем нормално е да има по-кадърни и по-некадърни,то във всяка професия е така,но когато се отнася за здравето ми или на моите близки,винаги ще се поинтересувам кой лекар е по-добър,отзиви и т.н.Недай си Боже да е нещо сериозно ще направя консултация на няколко места,за да чуя различни мнения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези 6.60 ги плащат хора,които не работят.

И не те си определят ставката за осигуряване.

Защо всеки си мисли,че на запад няма бедстващи,

клошари,дори в проспериращи държави.Дори тези

с ценз и професия,понякога изпадат в това положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И тези,които работят плащат толкова-здравното осигуряване си е 6-7 лева месечно както и да го въртим!Тук не говорим за клошари и бедстващи,а за хора които просто не искат да дават тези пари месечно,казват си така и така после ще плащам,що сега да се набутвам и с това.И между другото,така като се поогледам,да на запад също има клошари и бедстващи,но са доста по-малко в сравнение с България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм за здравно осигуряване в истинския му смисъл.

Тези 6-7лв. не са нищо ,както казваш не се и дават.Да оставим

тези,които не могат.Бях в болница,когато приеха жена ,коята

трябваше да бъде хоспитализирана.Тогава тя каза, че не е

здравно осигурена.Лежах на съседното легло и видях ръцете и.

Тя беше със златни пръстени,гривни ,колие, а нямаше пари за

осигуряване.Плати Републиканския бюджет,защото лекаря

си вършеше работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър ден:)

Тъй като колкото и да говорим всеки ще има своя истина,си позволявам да цитирам (и съглася!) с dragozow,който в темата за Хипократовата клетва казва:

"Странно,в нея не пише нищо от това което правят докторите"

Успешен ден на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    От мен милост няма да види лекар който е навредил на мен, моето семейство или мой близък!!! Един такъв боклук който е и шеф на отделение в голяма столична болница, заявил на майка ми без да са готови още изследванията и че е болна от РАК!!! При което тя от притеснение получи ИНСУЛТ. От резултатите излезе че не е болна от рак!!! НЯМА И НЯМА ДА ИМА МИЛОСТ В МОЕТО СЪРЦЕ КЪМ ТАКИВА "лекари".

ОКО ЗА ДВЕ,ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ! :) Аз ще съм съдията, Аз ще съм и палача...

Всичко е въпрос на статистика бе казал един умник,само че ако те засяга пряко процента винаги е 100.Съжалявам за майка ти ,Роки!За съжаление наистина нещата станаха много шантави,макар че е възможно винаги да са били такива....И аз смятах доскоро като теб,но ако погледнеш малко по безпристастно на нещата ,ще разбереш че не могат да се правят такива обобщения....Лекарите са хора като всички нас,за съжаление техните грешки са може би фатални за някого,но и това не е сигурно.Освен това системата е пациент-лекар,лекаря не е бог и не може да помогне на някой,който не иска сам да си помогне.А за здравната РИФУРМЪ-не искам да коментирам,ама ми се струва че там и лекарите са потърпевши в голяма степен....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От лекар до лекар разликата е огромна...... Тук споменавате и за здравното осигуряване..... Плащам си всички осигуровки, здравни и всякакви други безумия, но пак си плащам.... Защо ли? Ами защото става по-бързо и ми обръщат повече внимание. Ето затова хората не искат да си плащат - няма смисъл. Системата е разядена от главата и не лекарите са виновни за всичко. Това тяхното е продукт на всички онези малки и големи проблеми, с които се сблъсква здравеопазването ни. Някой ще каже "Те си имат и частна практика". Да така е, но не навсякъде - 80% от лекарите и медицинския персонал на ИСМП "Пирогов" разчитат на смешните си заплати и работят в пълна мизерия (който не е бил там няма как да разбере), а в същото време, един средно голям кабинет на лекар във ВМА - София е голям колкото 4-стаен апартамент и същия този лекар, си приема пациентите от частната практика в държавния си кабинет. Всички здравни министри и зам министри, които бяха за тези 17-18 години и започнаха тази смешна реформа, заслужават да ги вържат голи и наведени в някоя циганска махала, да им се порадват малко........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Добър ден:offtopic_s:

Тъй като колкото и да говорим всеки ще има своя истина,си позволявам да цитирам (и съглася!) с dragozow,който в темата за Хипократовата клетва казва:

"Странно,в нея не пише нищо от това което правят докторите"

Успешен ден на всички!

Ахам :)

Темата е точно за това да разберете, че клетвата е нещо съвсем различно от това, които си мислите.

Майка ми е мед. сестра и чиста съвест казвам, че от др. до др. има голяма разлика...

"Др." е съкращение от "другарят" cool.gif

"д-р" е съкращение за "доктор" .

От лекар до лекар разликата е огромна...... Тук споменавате и за здравното осигуряване..... Плащам си всички осигуровки, здравни и всякакви други безумия, но пак си плащам.... Защо ли? Ами защото става по-бързо и ми обръщат повече внимание. Ето затова хората не искат да си плащат - няма смисъл. Системата е разядена от главата и не лекарите са виновни за всичко. Това тяхното е продукт на всички онези малки и големи проблеми, с които се сблъсква здравеопазването ни. Някой ще каже "Те си имат и частна практика". Да така е, но не навсякъде - 80% от лекарите и медицинския персонал на ИСМП "Пирогов" разчитат на смешните си заплати и работят в пълна мизерия (който не е бил там няма как да разбере), а в същото време, един средно голям кабинет на лекар във ВМА - София е голям колкото 4-стаен апартамент и същия този лекар, си приема пациентите от частната практика в държавния си кабинет. Всички здравни министри и зам министри, които бяха за тези 17-18 години и започнаха тази смешна реформа, заслужават да ги вържат голи и наведени в някоя циганска махала, да им се порадват малко........

А както говориш "аз съм здравно осугурен" знаеш ли кой какво трябва да върши? И здравното ти осигуряване какви услуги заплаща?

Всеки знае, че при стоматолог ти се полага една пломба безплатно на година.Няма проблеми.И всеки си прави сметката.

А колко от вас знаят, какво му се полага, като отиде при GР-то си?

Ето пресен пример от вчера: един човек доведе при мен баща си за смяна на катетъра му.Елементарна манипулация.Питах го-"има ли си тоя дядо личен лекар?Ходихте ли при него да му смени катетъра?" учудването ми беше на отговора: "Ами защо да ходим?Та нали той трябва да ни даде талон за уролог, а сега няма талони?!Вие сте длъжни да го оправите!"

А смяната на постоянен катетър влиза в услугите, които НЗОК заплаща на личните лекари.Влиза в минималния пакет услуги, които се полагат на здравно осигурените граждани.Просто и ясно.

Някой от вас знае ли какво му се полага срещу тия 7 лева?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами точно за това става въпрос - дори и да съм здравно осигурен, предпочитам да си платя допълнително. Не, не знам какво влиза в минималния пакет услуги, които ми се полагат и не искам и да знам. Така или иначе, където и да отида, пак ми вземат парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.