Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dazinera

NBA - лигата на извънземните

Препоръчан отговор

nba.jpg

Има ли фенове :)

Този сезон съм, както и всеки друг съм за Минесота,но те са доста слабички за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има ли фенове :lol6:

Този сезон съм, както и всеки друг съм за Минесота,но те са доста слабички за момента.

Има разбира се cool.gif Отдавна се каня да направя такава тема ,но ти ме изпревари ,поздравления за което.

Аз съм за Лейкърс (предполагам си личи :wors: ).

Ето някои полезни сайтове:

www.nba.com

http://myp2p.eu/ -Тук можете свободно да гледате мачове от NBA (и други спортове ина).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за Майями Хийт :computer8: Все пак там играе .... Шакил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди го следях но от 1-2год. не така сериозно...След ерата М.Дж. в Чикаго нямам отбор на който да съм върл привърженик. По-едно време се бях запалил по 76ers...а, сега нямам любим тим. Просто ако ми хареса стила на някой отбор...ми става симпатичен и му следя мачовето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леброн Джеймс блести за Кливланд

Звездата на Кливланд Кавалиърс Леброн Джеймс отново се представи невероятно и донесе осмата победа на своя тима от началото на сезона в НБА. Крилото отбеляза 30 точки, овладя 11 борби и записа 10 асистенции при успеха над Индиана Пейсърс със 111:106. За Кливланд на ниво се представи и Дрю Гордън, който добави 23 точки и овладя 12 борби. С 22 точки за отбора на гостите завърши Павлович. За Индиана над всички бе Марк Даниелс, който отбеляза 25 точки, а Джамал Тинсли добави 24 точки и 10 асиситенции. С 21 точки за „пешеходците” завърши Гранджър.

Останалите резултати от НБА:

Торонто – Чикаго 93:78

Детройт – Юта 93:103

Сиатъл – Сан Антонио 101:116

ЛА Лейкърс – Ню Джърси 100:102

Източник: Гонг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шакил влиза във форма

00075259.jpg

След като бе запитан от своите съотборници, дали е достатъчно мотивиран и полага ли всички необходими усилия, центърът на Маями Хийт Шакил О’Нийл заяви, че ще започне да "върши нещата по неговия начин", съобщи Miami Herald.

"Начинът на Шакил" включва много по-силна игра в защита. Той започна срещата с Орландо вчера, като отбелязваше средно по 19,7 точки на мач, при успеваемост от 68,8% от средно разстояние. Но играта му в защита е нещото, което го отличаваше до този момент.

"Той не скача достатъчно. Дори и да не блокира толкова изстрели, кара всички останали да мислят за това", бе коментарът на старши треньора на Маями Пат Райли.

"Аз върша това достатъчно дълго, знам какво изисква", заяви на свой ред на О’Нийл.

Хорхе Гарбахоса аут до края на сезона?

00075264.jpg

Крилото на Торонто Раптърс и испанския национален отбор Хорхе Гарбахоса може да пропусне остатъка от шампионата в НБА след операцията на глезена, която предстои да претърпи утре, съобщи CBS Sports. Според медиите в Испания Гарбахоса самостоятелно е поискал да бъде опериран, заради неспиращата болка в глезена на левия крак, но и с ясното съзнание, че това ще сложи край на сезон 2007/2008 за него.

Генералният мениджър на "Динозаврите" Брайън Коланджело обаче опровега слуховете, като заяви, че в понеделник испанецът трябва да премине поредния преглед при специалист от Балтимор.

"Разбрали сме се с Хорхе, че в понеделник той ще се консултира със специалист в Балтимор. Оттук нататък вида лечение и терапия на играча не могат да бъдат коментирани преди да премине прегледа", заяви Коланджело.

Във вторник Гарбахоса беше включен в списъка с контузени състезатели на Торонто, след като лекарите решиха, че са необходими по-обстойни изследвания на глезена, който играчът контузи през март в мач срещу Бостън Селтикс.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След ерата М.Дж. в Чикаго нямам отбор на който да съм върл привърженик.

След М.Джордън и аз не следя NBA.Чикаго тогава бяха велик отбор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След М.Джордън и аз не следя NBA.Чикаго тогава бяха велик отбор.

И сега има доста добри отбори и играчи.Няма да сбъркаш,ако почнеш да следиш отново NBA :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И сега има доста добри отбори и играчи.Няма да сбъркаш,ако почнеш да следиш отново NBA :yanim:

Съгласен съм със saber в момента има мн добри играчи като почнем от ЛеБрон,Антъни и рокито Кевин Дюрант.А за отбори сега Бостън са в мн добра форма и състав.И са едни от претендентите за титлата но има още време до края на сезона.

Редактирано от an7hony15 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите аз сам нов тук и реших да напиша първия си коментар точно тук.

Аз от няколко годиня следя NBA и съм фен на Детойт Пистънс, а любимия ми играч е Леброн Джеймс.

Снощи Бостън Селтикс загубиха от Кливлан Кавалиър с 104-109, за Кливланд най-добре игра Леброн Джеймс който се отличи с 38 точки и 13 асистенции. След тази победа баланса на Кавалиърс е (9-6).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛеБрон се справи сам с Бостън

November 28, 2007

Младата звезда на американския баскетбол ЛеБрон Джеймс показа, че не се страхува от нищо и никой и собственоръчно се справи с най-добрия отбор в НБА от началото на сезона – Бостън.

Крилото на Кливлънд наниза 38 точки и направи 13 асистенции за успеха на своя тим със 109:104 след продължение. Джеймс получи подкрепа и от Дрю Гуудън, завършил с 24 точки и Зидрунас Илгаускас, реализирал 13.

Така явното надмощие на Бостън от последните месеци е на път да приключи, след като Голямото трио – Кевин Гарнет, Рей Алън и Пол Пиърс – допусна втора загуба в рамките на 10 дни. Поражението е и второ изобщо за Селтикс дотук в първенството.

ЛеБрон Джеймс не показа никакво притеснение от именитите играчи срещу себе си и отбеляза 11 точки само в продължението, за да направи един от най-силните си мачове до момента. Джеймс беше почти безгрешен при наказателните удари – 14 от 15 опита, а заедно с Гуудън и Илгаускас вкара общо 77 точки. За сравнение триото на опонента реализира 64 точки.

„Не искаме да ни слагат етикети,” заяви Джеймс. „Не искаме да сме Голямото трио или каквото и да било друго. Просто излизаме, за да си вършим работата. Зидрунас играе страхотно, Дрю става все по-добър, а аз правя всичко, което трябва за победата.”

Рей Алън бе най-резултатен за Бостън с 29 точки, като пропусна 15 от 25-те си стрелби, включително два решителни наказателни удара при равен резултат в редовното време.

Двубоят бе много напрегнат и често между ЛеБрон и Кевин Гарнет прехвърчаха искри и остри думи. След мача нямаше обичайните приятелски прегръдки между двамата, които се отправиха към съблекалните без да се погледнат. Гарнет отказа да коментира има ли проблем помежду им. Кей Джей завърши срещата с 19 точки, а Пол Пиърс добави 16.

Бостън има невероятен шанс да получи незабавен реванш, тъй като посреща Кливлънд още тази събота.

В останалите мачове от НБА тази нощ:

ЛА Лейкърс — Сиатъл 106:99 (30:25, 24:29, 31:19, 21:26)

Денвър — Индиана 110:112 (25:31, 25:25, 33:26, 27:30)

Чикаго — Атланта 90:78 (13:17, 21:13, 36:21, 20:27)

Милуоки — Филаделфия 99:114 (18:32, 34:24, 24:29, 23:29)

Ню Джърси — Мемфис 103:110 (25:28, 20:30, 31:23, 27:29)

Маями — Шарлът 110:90 (23:15, 32:28, 31:19, 24:28)

Браво на ЛеБрон и на мене ми харесва даже играя с последния му модел кецове мн мн добар.Моя любим отбор си остава Denver Nuggets.И жалко за Бостън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коби Брайънт отбеляза 35 точки при победата над Сиатъл снощи.Лейкърс прекъснаха поредицата си от 3 поредни загуби.Новобранецът Кевин Дюрант се отличи с 25 точки.Свръхзвуковите записват най-слабия си старт от 1967 година.В момента Сиатъл имат 13 загуби и само 2 победи.Езерняците пък се задържат на второ място в тихоокеанската дивизия с 8 победи и 6 загуби :ph34r:

36114_470.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази нощ от 2:30 (българско време) Детройт Пистънс ще се изправи срещу Кливлан Кавалиър. Мача ще бъде доста успорван (поне според мен). Ако някой има интерес да гледа този мач, някаде към началото на мача ще дам линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ще е оспорван.А дали верно Кобе ще премине в Детройт?Мисля че трябва да си остане в Лейкърс.Той е отбора там просто 1 от най-добрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛеБрон Джеймс с контузия при поражение на Кливлънд

00075791.jpg

Звездата на Кливлънд ЛеБрон Джеймс изкълчи пръст на лявата си ръка в 4:41 минути преди края на втората част и напусна полето при загубата на Кавалиърс от домакина Детройт със 74:109. Звездата на гостите не се завърна повече в игра, а се появи

на пейката на резервите чак в края на третата част. Той завърши мача с 15 точки и 3 асистенции. Изследванията обаче показаха, че травмата му не е сериозна. Кливлънд имаше пасив само от 5 точки на почивката (43:48), но без Джеймс разликата бързо се увеличи и отборът допусна първа

загуба след четири победи. Карлос Буузър наниза 12 от 26-е си точки в четвъртата част, а Юта се наложи над домакина Филаделфия със 106:95. Дерон Уилямс завърши с 15 точки и 15 асистенции за гостите. Андре Игуодала беше най-полезен за домакините с 20 точки. Германският нападател Дирк Новицки се отличи с 27 точки и 11 борби при победата на домакина Далас над Минесота със 109:103. Девин Харис добави 22 точки за тексасците, които прекъснаха серията си от три поредни загуби.

Ал Джеферсън вкара рекордните си за сезона 31 точки и взе 14 борби, но това не помогна на гостите. Шампионът Сан Антонио разби гостуващия Вашингтон със 109:94 след 29 точки и 11 асистенции на Тони Паркър. Аржентинецът Ману Джинобили наниза 19 точки, а Тим Дънкан добави 16 точки за 13-ия успех на тима в 16 мача. Дуайт Хауърд записа рекордните в кариерата си 39 точки и взе 16 борби за успеха на Орландо над домакина Сиатъл със 110:94. Така гостите първи в лигата достигнаха до 14 победа за сезона. Сиатъл пък допусна шеста поредна загуба и остана единственият тим в НБА без победа у дома.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наистина ще е оспорван.А дали верно Кобе ще премине в Детройт?Мисля че трябва да си остане в Лейкърс.Той е отбора там просто 1 от най-добрите.

И аз така мисля.Все едно Майкъл Джордан да напусне Булс или Лари Бърд Селтикс в миналото.Имаше такива спекулации и за Чикаго,но при евентуална размяна в Булс няма да останат играчи,които да помагат на Коби.Същото ще стане и с Детроит (дано да не стане естествено).

П.С. [email protected] Скоро Лейкърс играят с Денвър.Ти ли беше за Nuggets ? Ще е добра битка cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Финикс спря пред "Китайската стена"

November 29, 2007

След 31 точки и 13 борби на Яо Минг Хюстън победи Финикс Сънс със 100-94 като гост и удължи успешната серия на отбора. Китайският гигант вкара 8 от последните 13 точки на отбора си и предотврати опита на Сънс да обърнат мача.

Трейси Макгрейди добави 18 точки за Хюстън, които след като прекъснаха серията от 6 поредни загуби имат три поредни успеха. Тобаче загубиха доста срещи поради липсата на Макгрейди.

„Когато аз отсъствах беше трудно на Яо да трупа актив. Той бе постоянно дублиран, дори когато не получаваше топката. Когато аз съм на терена, нещата са различни и за него,” каза Трейси.

Мачът бе отбелязан и с най-добрата среща на гарда Стив Френсис за „ракетите”. Много рядко използван напоследък, той игра 27 минути и завърши с 9 точки, 7 асистенции и 3 борби.

За Финикс Стив Неш вкара 29 точки и добави 6 асистенции. Той обаче прекъсна серията си от поне 10 асистенции в 8 поредни срещи. Неш обаче удължи друга серия като не е пропуснал последните си 44 наказателни удара. Той намали резултата на 94-96 при оставащи 50 секунди до края. Френсис вкара 29 секунди преди последния сигнал, а Алстън оформи крайното 100-94.

Бразилецът Леандро Барбоса празнува 25-ият си рожден ден, но успя да вкара едва 4 точки.

bulgarianbasket

Съгласен съм че ще е добра битка и мн хубав мач ще стане.Надявам се да ви бием и имаме голями шансове.Тази година дано направат добар сезон Денвър и да стигнат по напред и с Айверсън е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LAL 127:99 DEN

Лейкърс победиха с 28 точки разлика отбора на Денвър Нъгетс след като губеха в резултата до полувремето.За победата Коби Брайът отбеляза 24 точки.Саша Вуячич добави 22 след като буквално разпиля Денвър в последните минути на мача.Центърът Андрю Байнъм отбеляза 12 и записа 13 борби,а Люк Уолтън записа рекорните си за сезона 14 точки за 27 минути.

За Денвър Кармело Антъни отбеляза 23 точки,а Алън Айвърсън 21.Това е трета поредна загуба за Нъгетс.

38289_032.JPG

П.С. Честита загуба an7hony15 cool.gif .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фил Джексън до 2010-та година в Лейкърс

Фил Джексън удължи договора си с Лос Анджелис Лейкърс с още два сезона и ще бъде треньор на „Езерняците” до 2010-та година. Джексън, който е член на Залата на Славата, ще получи 24 милиона долара за двете си години допълнително начело на Лейкърс. Треньорът отказа да съобщи дали удължаването на договора му е свързано с оставане в тима на звездата Кобе Брайънт. През 2004 година Джексън остави временно треньорството, за да се оперира, но после се върна на поста си.

Източник: БГНЕС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога само да ти кажа честита победа saber123.Мн добре са се представили Лейкърс.Но не можем да пропуснем и победата на Бостън с 45 точки над Ню Йорк Никс.

Бостън бие Ню Йорк с 45 точки

November 30, 2007 | Любомир Нешев

Най-добрият отбор в НБА до момента този сезон, Бостън Селтикс буквално се подигра със стария съперник Ню Йорк Никс и го победи с разгромното 104-59. Това бе най-голямата победа за Келтите от 1970, когато победиха Балтимор Булетс със 153-107.

Никс бяха за последно в разлика от десет точки 4.11 минути преди края на първата част. След това 5.27 преди края на първото полувреме пък резултатът вече бе 39-18. Постепенно 9.14 преди края на третата част разликата стана 30 точки, а пет минути по-късно стигна до внушителните 40. След тройка на Еди Хаус 8.53 преди края на мача резултатът стана 93-43.

Пол Пиърс и Рей Алън отбелязаха по 21 точки, а другата звезда Кевин Гарнет игра само 22 минути и завърши с 8 точки и 11 борби, 7 от които в първите 6 минути на мача. Гарнет излезе от терена в средата на третата част и не се появи до края на мача.Единствения играч на Ню Йорк с повече от десет точки бе Нейт Робинсън, който завърши с 11. Той отбеляза тройка в последната секунда на мача и така не допусна отборът му да запише рекорд за най-ниска резултатност в двубой в историята си.

източник:bulgarianbasket.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е .Тази година Селтикс къртят.Според мен няма кой да ги спре по пътя до финала.Но дали ще успеят да го спечелят...Опа май много рано почнах да си правя сметки :wow:

Малко гадно се получи с трансферите на Кевин Гарнет и Рей Алън.Селтикс се изявяват малко като крадци,но според мен и те заслужават малко радост.Миналата година направиха много лош сезон, а тази година вече имат способен да се бори отбор.Да видим докъде ще стигнат cool.gif

П.С. Възхода на келтите е за сметка на отборите ,които "ограбиха"->Timberwolves и Sonics .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мисля че е точно така четох че на Ray Allen му е свършил договорът със Соникс,а Kevin Garnett го бяха разменили за Ryan Gomes,Gerald Green,Al Jefferson,Theo Ratliff,Sebastian Telfair и плюс отделно някави пари.Цяла стартова петица biggrin.gif за него.

Ето ги и мачовете от вчера:

Cleveland Toronto 82-91

Washington Philadelphia 84-85

Milwaukee New York 88-91

New Orleans Atlanta 92-86

Boston Miami 95-85

San Antonio Minnesota 106-91

Portland Dallas 80-91

L.A. Lakers Utah 96-120

Orlando Phoenix 106-110

L.A. Clippers Denver 107-123

Indiana Seattle 93-95

Денвър са били ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
L.A. Lakers Utah 96-120

Тоя път направо са ни пръснАли ;)

btw Не забравяйте да гласувате ежедневно за участниците в мача на звездите на ТОЗИ адрес.Целта е да не гласуваме за Яо Минг :).Той така или иначе ще вземе 10-15 милиона гласа от Китай ,тъй че ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха...верно не гласувайте за Yao примерно Айверсън,Кобе,Антъни,Хамилтън.Интересен ще е реванша Кавалиърс и Бостън.Също така Нъгетс и Хийт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юта мачка Лейкърс, Кириленко с трипъл-дабъл

December 01, 2007

Андрей Кириленко направи своят трети трипъл дабъл в кариерата си при победата на Юта Джаз над ЛА Лейкърс със 120-96. Той завърши с 20 точки, 11 борби и 11 асистенции и компенсира липсата на двама титуляри от отбора на Джаз, които липсваха в този мач. Карлос Буузър е с изкълчен глезен, докато Мехмет Окур е с болки в кръста. Кириленко и съотборниците му трябваше да коменсират 37 точки, колкото тези двама играчи правят средно на мач. Това обаче не попречи на Юта, тъй като те имаха един фантастичен в нападение и защита Кириленко. Той добави също така 6 отнети топки и 4 блока към и без това сериозният си актив.

Гардът Дерън Уйлямс отбеляза рекордните за кариерата си 35 точки за Джазмените. Друг играч на Юта обра част от овациите на публиката. Украинеца Кирило Фесенко вкара 6 точки и взе 7 борби в дебюта си в НБА. Той обаче получи удар в дясното си око още в третата четвърт и напусна за кратко. В последната част се завърна с 5 шева над окото и предизвика фурор сред феновете, изпълнили залата.

Коби Браянт вкара 28 точки, а Джордан Фармър добави 21 за ЛА Лейкърс, но това не предотврати голямата загуба на езерняците.

източник:bulagarianbasket.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...