Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dazinera

NBA - лигата на извънземните

Препоръчан отговор

Еее стига сте давали смешни отбори biggrin.gif бзк се аз предлагам http://www.nba.com/celtics/.Хей saber123 в четвъртък играете със Спърс какво мислиш дали ще биете?Според мен имате някакви шансове но Спърс са мн добри този сезон.

:) Сори за офтопика, но май не мога да си избера отбор...за това избирам всички които сте предложили! biggrin.gif:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:offtopic_s: Сори за офтопика, но май не мога да си избера отбор...за това избирам всички които сте предложили! biggrin.gif;)

:offtopic_s: Избери Лейкърс cool.gif .Не че защото съм за тях ,просто защото отборът има богата история,много титли зад гърба си и определено има бъдеще.Или просто ,защото там играе на-добрия баскетболист на света в момента ако не и изобщо-Коби Брайънт.(много нескромно прозвуча :ph34r: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно беше мн скромен biggrin.gif ,аз лично да ти кажа не смятам че той е най добрия баскетболист има мн други по добри и стари легенди и нови.Не съм на същото мнение.Примерно Скотие Пипин,Майкъл Джордан,Картър мн са и нз тва иначе си е лично мое мнение де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lakers 102:97 Spurs

Лейкърс победи Сан Антонио Спърс с 102:97 след серия от 18-5 точки в последнате част.За победата Брайънт записа 30 точки,а Андрю Байнъм-11.За шпорите Ману Джинобили се отличи с 14 точки.Отборът му губи 2 поредни срещи за пръв път този сезон,поради липсата на Тим Дънкан и Тони Паркър.

51721_071.JPG

В другия мач от снощи Вашингтон победи Маями с 104 на 91.За победата Дешон Стъвънсън записа рекордните си за сезона 26 точки,а Карон Бътлър записа 19 точки и 9 борби.Антоан Джеймисън записа дабъл-дабъл с 16 точки и 16 борби.Маями губят за пореден път у дома,като имат само 2 победи и 7 цели загуби.Треньорът Пат Райли,който изведе горещите до титлата преди 2 години заяви :"Много съм разочарован от отбора".

51724_448.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале Лейкърс мачкат честито saber123 според мен Денвър ако бяха играли щтяха да паднат не че са слаби просто още не могат да се сработят както трябва мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати:

SAC 109:99 PHI

TOR 104:93 IND

MIL 82:104 BOS

ORL 103:87 CHA

CLE 97:105 NJN

ATL 81:91 DET

LAC 98:91 MEM

SEA 99:88 MIN

NYK 96:101 CHI

NOH 80:89 DAL

UTA 91:99 POR

LAL 106:108 GSW :yanim: Как ще паднат от тия бе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отмъщението на Финикс застигна Сан Антонио

December 18, 2007 | Мария Мицова

Финикс нанесе първа домакинска загуба на шампиона Сан Антонио снощи. Насред AT&T Center в Тексас, „Слънцата” се наложиха със 100:95 и така сложиха точка на серията от 13 поредни успеха за „шпорите” у дома.

Медиите в САЩ побързаха да обявят победата на Финикс като реванш за отпадането на тима миналата година в полуфиналния плейоф на Западната конференция именно от Сан Антонио. „Слънцата” бяха категорични, че не са търсили отмъщение, но именно така се прие резултатът от мача.

„Разбира се, това е голям успех да нас,” заяви наставникът Майк Д`Антъни. „Хубаво е, че се прибираме вкъщи с победа като тази.”

Грант Хил реализира 22 точки за Финикс, а Леандро Барбоса добави 18 в интересния двубой в Сан Антонио.

За домакините Тим Дънкан завърши с 36 точки и 17 борби – най-доброто му постижение през този сезон и в двата показателя. Това бе втори мач за центъра, след като пропусна четири заради навехнат глезен. Ману Джинобили, който вкара 18 точки, коментира: „Той се нуждаеше от такъв мач. Направи всичко възможно да го спечелим…Беше кофти, че не успяхме да му помогнем.”

За трети пореден двубой старши треньорът Грег Попович не можа да използва Тони Паркър, който лекува навехнатия си ляв глезен.

Срещата бе завързана до самия и край, като четвъртата част започна със серия на Сан Антонио, с която резултатът бе намален на 76:77. По-малко от две минути преди сирената равенството на таблото бе факт – 90:90. Кош на Джинобили даде аванс от точка на „шпорите” 95:94, но Финикс изпълни шест наказателни удара в края и грешките на домакините им костваха победата.

В останалите мачове от тази нощ в НБА:

Портлънд — Ню Орлиънс 88:76 (20:20, 17:19, 27:21, 24:16)

Далас — Орландо 111:108 (29:27, 28:27, 27:25, 27:29)

Мемфис — Голдън Стейт 117:125 (34:32, 22:34, 21:29, 40:30)

Маями — Минесота 91:87 (27:24, 14:23, 19:17, 31:23)

Ню Йорк — Индиана 92:119 (27:26, 19:27, 26:31, 20:35)

Кливлънд — Милуоки 104:99 след 2 продължения (26:24, 20:20, 14:19, 25:22, 8:8, 11:6)

Атланта — Юта 116:111 (25:31, 26:22, 35:33, 30:25

източник:bulgarianbasket

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати от снощи :

SAC 106:101 NJN

LAL 103:91 CHI

TOR 80:77 LAC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контузия спира кариерата на Моурнинг

December 20, 2007

Центърът на Маями Хийт Алонзо Моурнинг може би изигра своя последен мач в НБА. Ветеранът напусна 4:22 минути преди края на първата четвърт в срещата на отбора си срещу Атланта Хоукс със скъсани врзъки на дясното си коляно. След направените снимки става ясно, че Моурнинг трябва да бъде опериран, а възстановяването ще трае най-малко 6 месеца.

„Много съм разочарован, че кариерата ми трябва да приключи по този начин, но човек има и други важни неща в живота,” каза Моурнинг.

15-годишният ветеран се контузи, опитвайки се да защити коша при бърза атака на Атланта. След като падна той удряше с юмрук по паркета, което даде признак, че контузията е доста сериозна. Той бе подпомогнат от съотборниците си до съблекалнята. Единственото, което повтаряше в този момент бе „Това е краят, това е краят.”

Участник 7 пъти в мача на звездите в НБА, той спечели титлата с Маями през 2006 година. През 2003 година той временно бе извън терена, но след транспалнтация на черния дроб се завърна през сезон 2004/05.

Избиран два пъти за най-добър защитник в лигата, той прави средно по 17.1 точки и 8.5 борби в общо 831 мача в лигата.

Мале малее горкия така да ти свърши кариерата егати гадното.Бил е един от най-добрите жалко за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко наистина sad.gif.Дано Алонзо да се оправи и да го видим отново в действие.В него има още хляб.....

Мене пък друг въпрос ме яде-защо Денвър са на 4-то място на запад с 15 победи и 10 загуби, а на 6-то са Ню Орлиънс с 16 победи и 10 загуби и Лейкърс с 15 победи и 10 загуби.Не би ли трябвало Денвър да са на поне 5-то място ? Уверете се сами: http://www.nba.com/standings/team_record_c...ew_Std_Cnf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че е така,защото западната конференция се дели на 3 части Northwest,Pacific,Southwest и Денвър са по напред защото са водачи в северо-западната част,http://www.nba.com/standings/team_record_c...ew_Std_Div.html ето виж ти си дал на цялата западна конференция и нали първо са лидерите в 3те части и за това така.И мисля че Алонзо няма да се върне защото възтановяването от контузията му трае 6 месеца. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз мисля че е така,защото западната конференция се дели на 3 части Northwest,Pacific,Southwest и Денвър са по напред защото са водачи в северо-западната част,http://www.nba.com/standings/team_record_c...ew_Std_Div.html ето виж ти си дал на цялата западна конференция и нали първо са лидерите в 3те части и за това така.И мисля че Алонзо няма да се върне защото възтановяването от контузията му трае 6 месеца. sad.gif

Да прав си.Сега се сетих за този показател.Явно първо се гледат лидерите в отделните дивизии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лейкърс развалиха празника на Филаделфия

December 22, 2007

Kobe%20Bryant.jpg

В деня, когато феновете във Филаделфия отдадоха заслуженото на шампионския тим от 1983 начело с Др. Джей, младата надежда на ЛА Лейкърс стана център на внимание. Центърът завърши с 24 точки и 11 овладени топки за победата на ЛА Лейкърс над Сиксърс със 106-101.

Коби Брайънт, който преди време завърши местния Лоуър Мериън Хай преди да дойде в лигата както обикновено в мачовете с Филаделфия бе освиркан от публиката. Той се отчете само с 19 точки, но за сметка на това пък те победиха за първи път през сезона от Февруари 2000-та година. Гардът Дерик Фишър вкара 8 поредни точки за серия от 10-0 в края на третата част, която ги изведе с три точки преднина (84-81) преди началото на последната част. Той завърши с 21 точки.

Андре Милър вкара 21 точки за Сиксърс, а друг Андре – Игуодала добави 20.

Джулиъс Ървинг и Клинт Ричардсън получиха овациите на публиката по време на почивката между двете полувремена. Отборът от сезон 1982/83 заедно с Морис Чийкс и Моузес Малоун победи Лейкърс на финала в НБА и това бе последния шампионски тим в който и да е спорт за града Филаделфия.

Преди мача в съблекалнята Брайънт повтаряше колко много е искал да бъде като Др. Джей като малък и винаги е мечтал да играе с екипа на Сиксърс. Сега той си доставя удоволствие като ги побеждава. Лейкърс и Сиксърс играха на финал в лигата през 2001. Филаделфия поведе с 1-0 след победа в Лос Анджелис, но последваха 4 победи на отбора, воден от Шакил О’Нийл, Коби Брайънт и Фил Джаксън, които станаха шампиони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар че е стар мача ми се стори интерсно

ЛеБрон надигра Коби в НБА

December 21, 2007

Може би двете най-големи звезди в момента в НБА ЛеБрон Джеймс и Коби Брайънт се сблъскаха в мач между отборите на Кливлънд и ЛА Лейкърс тази нощ.

ЛеБрон вкара 33 точки и надигра Коби в последните минути за победата на Кавалерите с 94-90. Той добави 10 борби и 5 асистенции, но и опази Брайънт в последните 2:33 минути от мача. Звездата на Лейкърс отбеляза 21 точки, но в тези минути пропусна и двете си стрелби, а пък като отбор не успяха да вкарат от игра в последните 4 минути.

„Ако искаш да спечелиш трябва да можеш да опазиш най-добрия играч на съперника,” каза Джеймс след мача. „Мисля, че и за двамата бе предизвикателство. Той е от най-добрите в лигата.”

Даниел Гибсън добави 15 точки за Кавалиърс, които спечелиха едва третия от последните си 12 мача.

Ламар Одъм пък вкара 19 точки за Лейкърс, а центъра Андрю Байнъм завърши със 17, но пропусна два наказателни удара 10 секунди преди края, с които щеше да изравни резултата.

При втория пропуск обаче Коби овладя топката и взе тайм аут, намигайки на най-близката телевизионна камера. След него той имаше шанс да донесе победата за отбора си със стрелба от тройката, но пропусна.

„Джеймс бе плътно до мен, но аз исках да поема риска,” каза Брайънт. „В момента в който изстрелях топката помислих, че ще влезе. За съжаление не успях.”

Какво да кажа и двамата са мн класни играчи.Въпреки че не се възхищавам толкова на Кобе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кобе Брайънт влезе в историята

Кобе Брайънт влезе в историята при победата на своя Лос Анджелис Лейкърс с 95:90 над Ню Йорк Никс. Звездата на "езерняците" стана най-младият играч, надхвърлял котата от 20 000 точки. Кобе отбеляза 39 т., за да задмине Уилт Чембърлейн с 29 години и 122 дни. Уилт държеше рекорда с 29 и 134.

Източник: ТопСпорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво да кажа,макар че не ме кефи толкова.НАЙ-ГОЛЕМИЯ :) просто нямам думи 20 000 точки.Лелеле като се замислиш повече от половината играчи не могат да ги направяр цял живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е какво да кажа,макар че не ме кефи толкова.НАЙ-ГОЛЕМИЯ :) просто нямам думи 20 000 точки.Лелеле като се замислиш повече от половината играчи не могат да ги направяр цял живот.

Дори и да не те кефи, заслужава малко уважение cool.gif

Иначе на Лейкърс им предстои много важен мач с кръвните врагове от Финикс.Езерняците прегазиха слънцата в началото на сезона,което беше доста изненадващо всъщност.Дано се повтори успеха,защото една такава победа ще вдигне самочувствието на отбора.Мачът ще бъде много труден.Тия както са се нахъсали да "отмъщават" ,ще дадат всичко от себе си.Май ще ставам посреднощ да го гледам тоя мач... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дано ги бият,ти къде гледаш мачовете?

Попринцип от тук : http://myp2p.eu/competition.php?competitio...line=basketball

Иначе мачове на Лейкърс си гледам тук: http://myspace.com/lakerslive

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lakers 2:0 Suns

Лейкърс победиха отбора на Финикс Сънс със 122:115 в коледния ден.

63812_830.JPG

Езерняците поднесоха перфектния коледен подарък на феновете в Лос Анджелис ,като победиха за втори път слънцата ,този път пред собствена публика.Коби Брайънт вкара 26 от 38-те си точки през второто полувреме.Андрю Байнъм се отчете с рекордните за кариерата си 28 точки и 12 борби.Лекйърс печелят за 9-ти път в последните 11 мача. 63813_844.JPG

След мача коментарите за добрата игра на Байнъм не бяха малко.Коби Брайънт сподели: "Най-доброто е ,че той вложи толкова много работа през лятото и влага и сега.За него най-голямото нещо е да вижда тези резултати"

Дори треньорът на слънцата Майк Д'Антъни каза,че единствената разлика между сегашните Лейкърс и онези,които победиха на плейофите миналата година е присъствието на Дерек Фишер и Андрю Байнъм. cool.gif

В другите коледни мачове :

МIA 82:96 CLE

SEA 79:89 POR - 11-та поредна победа за Портланд ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоти Пипън се завръща на терена, гласят го за помощник-треньор в Чикаго

00079406.jpg

Легендата на Чикаго Булс Скори Пипън може да стане помощник-треньор в тима, съобщи Chicago Tribune. Възможността е напълно реална според изданието с оглед уволнението на досегашния наставник Скот Скайлс. Заeдно с това обаче 42-годишният Пипън е приел предложението на шведския Сундсвал Драгонс да изиграе един мач за тима от шампионата на скандинавската държава. Двубоят, в който Пипън ще вземе участие с екипа на "Драконите" е на 11 януари. Предполага се, че съдействие за този неочакван трансфер е оказал помощник-треньорът на "Биковете" Майк Уилхелм, който в началото на 80-те години на миналия век е пребивавал в Швеция, като част от програма за обмен на студенти.

Също така се очаква Джон Бак да се завърне при "Биковете" като консултант, а след изказването на генералния мениджър на Чикаго Джон Паксън, че ще търси старши-треньор за отбора след края на настоящия сезон, се появиха и първите спекулации по темата. Според американските издания Паксън ще избере един от специалистите измежду Рик Карлайл, Лари Браун и Пол Уестфал. Последният се завърна в НБА, като помощник на Ейвъри Джонсън в Далас Маверикс.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати :

CHI 100:83 NYK

PHI 72:97 POR 13-та поредна победа ......

GSW 105:95 DEN

MEM 87:111 SAS

PHX 117:102 SAC

BOS 110:91 LAL :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо Честитта Нова Година,живи и здрави мн късмет и всичко наи хубаво. ;)

Гиричек трансфериран в Сиксърс за Корвър

December 30, 2007

Проблемите за Гордан Гиричек в Юта приключиха. Той бе заменен заедно с избор в първия кръг на следващия драфт за един от най-добрите играчи на Филаделфия 76-ърс Кайл Корвър.

Гиричек и старши треньора ан Юта Джери Слоан си размениха реплики по време на тайм аут на мача на 19 декември в Шарлът. Хърватинът веднага бе изпратен под душа, след това наказан за 3 мача от ръководството на Джаз и в крайна сметка бе заменен за Корвър.

Сиксърс обаче го привлякоха най-вече за да освободят повече място до достигане на тавана на заплати. На Гиричек това е последната година от контракта, който е на стойност 4 милиона долара. Корвър обаче има да получава 15 милиона долара в оставащите 3 години от договора си. Така Сиксърс ще имат повече възможности на пазара през следващото лято за привличане на добър свободен агент.

Гиричек вкарваше по 4.3 точки за 22 мача с екипа на Юта. Това обаче е много по-слабо от 9.8 точки, които той вкарва досега за 6 години в НБА. Корвър има 4 сезона зад гърба си с Филаделфия, правейки по 10.5 точки.

Президентът на Сиксърс Ед Стефански също каза, че е възможно да се стигне до нови трансфери с негови играчи преди 21 февруари, когато се затваря пазара. Най-много са запитванията за Андре Милър, който прави фантастичен сезон с 16.1 точки и 6.2 асистенции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале тая година просто нз Бостън ако станат шампиони си режа... biggrin.gif просто са толкова добри и като състав и тактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...