Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dazinera

NBA - лигата на извънземните

Препоръчан отговор

Ню Орлиънс Хорнетс най-после би Далас

December 02, 2007

Отборът на Ню Орлиънс Хорнетс сложи край на неприятната си серия от 21 последователни мача без победа срещу Далас Маверикс в Националната баскетболна асоциация, информира Гонг.

„Стършелите” спечелиха със 112:106 след продължение и прекъснаха серията, започнала през ноември 1999 година, когато тимът все още играеше в Шарлот. Педжа Стоякович докара мача до продължение с тройка 2.3 секунди преди сирената, изравнявайки на 102:102. След това, звездата на Далас Дирк Новицки пропусна от линията за три точки. Крис Пол пък отбеляза четири точки за Ню Орлиънс в последните секунди на допълнителното време и донесе успеха на отбора от Луизиана. Пол бе най-резултатен в мача с 33 точки, докато за Далас трима завършиха с по 19 точки – Новицки, Джейсън Тери и Джош Хауърд.

източник:bulgarianbasket.com

Мале най-големия мн ми харесва как играе Педжа Стоякович браво на Хорнетс.Обаче не им е добар състава в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хорфърд и Дюрант определени за "Новобранци на месеца"

00076604.jpg

Играчът на Атланта Хоукс Ал Хорфърд и крилото на Сиатъл Суперсоникс Кевин Дарънт бяха определени за новобранци на месеца съответно на Източната и Западната Конференция, считано за мачовете от 30-ти октомври до 30-ти ноември.

Ал Хорфърд регистрира 8,7 точки и 10,2 борби средно за срещите през месеца, като оглавява класацията за борби средно на мач измежду новобранците, също така се нарежда втори по минути на терена и откраднати топки. Хорфърд завършва 8 пъти с 10 или повече борби и 4 пъти с 10 или повече точки, регистрирайки 1 "дабъл-дабъл".

От своя страна Дюрант е първи по отбелязани точки средно на мач от дебютиращите в Лигата, със своите 20,4, пети по борби с 4,4 и първи по асистенции с 2,1 средно на двубой. Дюрант подобри 2 от личните си постижения в кариерата в последния ден от ноември в срещата срещу Индиана, записвайки 35 точки и 3 блока.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леброн Джеймс е най-скъпоплатеният спортист в света

Звездата на Кливланд Кавалиърс Леброн Джеймс е най-скъпоплатеният спортист в света според класация на списание "Форбс". 22-годишният баскетболист заработва 27 милиона долара на година. Втори в своеобразната листа е друг 22-годишен спортист - състезателят по американски футбол Реджи Буш. Играчът на Ню Орлиънс прибира по 24 милиона долара на сезон. Третото място се окупира от Мария Шарапова. Въпреки че вече не е номер едно в света, 20-годишната руска тенисистка има внушителни доходи за 12 месеца - 23 милиона долара.

Източник: ТопСпорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати от снощи :

DET 106:95 ATL

NJN 100:79 CLE

PHX 121:117 IND

LAL 116:95 MIN

SAC 117:107 UTA

MIL 87:78 LAC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах днешните резулати и saber123 Лейкърс пак са били Нъгетс честита победа пак sad.gif Иначе Айверсън мачкааа biggrin.gif

и

Айверсън вкарва 51, но Денвър губи от Лейкърс

December 06, 2007

Алън Айверсън вкара рекордните за сезона 51 точки, но отборът му Денвър Нъгетс не успя да победи ЛА Лейкърс. Те загубиха със 107-111 в мач, в който трима играчи на Лейкърс вкараха 20 и повече точки. Коби Брайънт завърши с 25 точки, Владимир Радманович добави 21, а Дерек Фишър 20 за победителите.

Айверсън бе вкарал 49 точки след треатата част, но в последната четвърт той успя само в една от четирите си стрелби.

„Когато някой вкара 49 точки след три части, очевидно ще привлече вниманието на другия отбор,” каза Алън след мача. „Те направиха така, че да не получавам топката накрая. Аз бях длъжен да оставя нещата в ръцете на моите съотборници.”

Те обаче не успяха. И когато Айверсън спря да вкарва, Коби се разигра. Той направи четвъртия си фаул в началото на третата част и бе изваден до нейният край. Брайънт обаче изигра цялата четвърта част, в която вкара 12 точки. При 102 равен Коби отбеляза 6 поредни точки, което се оказа решаващо за победата на Лейкърс.

Айверсън вкара 33 точки през първото полувреме с което изравни рекорда си от 18 декември 2004, когато игра за Сиксърс срещу Милуоки. Най-много точки в един мач в историята на Денвър Нъгетс е вкарал Дейвид Томпсън – 73 срещу Детройт през 1978 година.

bulgarianbasket.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гледах днешните резулати и saber123 Лейкърс пак са били Нъгетс честита победа пак sad.gif Иначе Айверсън мачкааа biggrin.gif

и

Айверсън вкарва 51, но Денвър губи от Лейкърс

December 06, 2007

Алън Айверсън вкара рекордните за сезона 51 точки, но отборът му Денвър Нъгетс не успя да победи ЛА Лейкърс. Те загубиха със 107-111 в мач, в който трима играчи на Лейкърс вкараха 20 и повече точки. Коби Брайънт завърши с 25 точки, Владимир Радманович добави 21, а Дерек Фишър 20 за победителите.

Айверсън бе вкарал 49 точки след треатата част, но в последната четвърт той успя само в една от четирите си стрелби.

„Когато някой вкара 49 точки след три части, очевидно ще привлече вниманието на другия отбор,” каза Алън след мача. „Те направиха така, че да не получавам топката накрая. Аз бях длъжен да оставя нещата в ръцете на моите съотборници.”

Те обаче не успяха. И когато Айверсън спря да вкарва, Коби се разигра. Той направи четвъртия си фаул в началото на третата част и бе изваден до нейният край. Брайънт обаче изигра цялата четвърта част, в която вкара 12 точки. При 102 равен Коби отбеляза 6 поредни точки, което се оказа решаващо за победата на Лейкърс.

Айверсън вкара 33 точки през първото полувреме с което изравни рекорда си от 18 декември 2004, когато игра за Сиксърс срещу Милуоки. Най-много точки в един мач в историята на Денвър Нъгетс е вкарал Дейвид Томпсън – 73 срещу Детройт през 1978 година.

bulgarianbasket.com

Трудна победа ще да е била :line dance: .Все пак браво на A.I. Явно всички други не са вкарвали почти нищо.Такова беше положението и преди години с Лейкърс.Коби вкарваше по 50 точки на мач,но губихме щото само той бележеше,другите спаха.Сега топката се раздава повече,и точките се разпределят. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алън Айверсън мачка Далас

След като в миналия мач на Денвър Алън Айверсън попиля Лейкърс с 51 точки, сега гардът се смили над Далас, вкарвайки 35, но този път тимът му спечели, за разлика от мача с "езерняците". Нъгетс триумфираха като гости със 122:109, а към точковия си актив бъдещият член на залата на славата добави 12 асистенции и 6 откраднати топки.

Двубоят се очерта да бъде резултатен още след първата четвърт, която Денвър спечели с 39:32. На полувремето преднината на Нъгетс бе 8 точки. Далас спечели единствено третата четвърт, която завърши при 36:34, но играчите на Джордж Карл успяха да задържат преднината си до края. Най - облагодетелствуван от пасовете на Айверсън се оказа Линас Клейза. Литовецът завърши с върховите си за сезона 23 точки. С толкова приключи и Кармело антъни, а Кениън Мартин добави 18. Дирк Новицки и Джери Стекхаус също записаха лични постижения за кампанията. Германецът изравни досегашния си най - добър точков показател, вкарвайки 32, като овладя и 12 борби и даде 5 завършващи паса. Стекхаус приключи с 23 точки, като към тях добави 7 борби и 5 асистенции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето всички резултати :

ATL 90:89 MIN

DEN 122:109 DAL

POR 112:106 MIA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейй браво на Денвър пак са били.

Редактирано от an7hony15 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филаделфия - Ню Йорк 101:90

Вашингтон - Финикс 107:122

Орландо - Индиана 109:115

Детройт - Чикаго 91:98

Бостън - Торонто 112:84

Ню Джърси - Хюстън 89:96

Ню Орлиънс - Мемфис 118:116 (след продължение)

Сан Антонио - Юта 104:98

Сакраменто - ЛА Клипърс 87:97

Голдън Стейт - Маями 120:113

Сиатъл - Милуоки 104:98

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бостън както винаги мачкат наред.И на всеки домакински мач залата е пълна сигурен съм,защото нямат загуба като домакини.

Бостън Селтикс - 10-0 у дома

December 08, 2007

Бостън продължава с невероятните си изяви от началото на сезона в НБА и тази нощ записа десета поредна победа у дома. На свои терен Селтикс още няма поражение, и това остана така след успеха със 112-84 над Торонто. В отделните части мачът вървеше с категорично превъзходство на Бостън, а по-слаба бе само последната четвърт.

Великолепното трио Кевин Гарнет (23), Пол Пиърс (18) и Рей Алън (13) този път реализира само 54 точки, но с подкрепата на Джеймс Поузи, Еди Хаус и останалите им съотборници, разликата в класите бе очевидна.

Торонто пък игра без звездата си Крис Бош, като Антъни Паркър вкара най-много за канадския тим – 13 точки.

В най-завързания мач тази нощ Ню Орлиънс успя да надделее трудно над Мемфис със 118:116 след продължение. Нисичкият гард на домакините Крис Пол отбеляза решителния кош 1.8 секунда преди края, като проби през много по-големите от нещо защитници на Мемфис. Неприятната новина за Стършелите обаче са мускулните травми, които получиха Морис Патерсън и Педжа Стоякович.

Пол завърши с 43 точки, девет асистенции, пет борби и четири откраднати топки, а Дейвид Уест добави 27 точки за победата. Тайсън Чандлър се отчете с дабъл-дабъл от 13 точки и 19 борби. За Мемфис Руди Гей вкара 31 точки, а Пау Гасол и Майк Милър реализираха по 26.

източник:bulgarianbasket.com

А какво мислите за Шакил,в смисъл вече е мн стар и не играе както преди,май му е време да се отегля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за ДЕНВЪР и смятан че комбинацията Кармело Антъни и Алан Айверсън ще е много сполучлива.НО да не забравяме и отборът на Лейкърс :)cool.gif;)

Редактирано от papi93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на Денвър състава си е им добър в момента за Лейкърс не мога да кажа.Но с Айверън....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крис Бош се завърна с победа

December 10, 2007 | Мария Мицова

Торонто победи Хюстън с 93:80 в ранния неделен мач от Националната баскетболна асоциация. Звездата на канадския тим Крис Бош се завърна след контузия и бе в основата на успеха.

След като прекара пет мача на пейката, лекувайки разтежение, центърът записа 41 минути на паркета и се отчете с 21 точки и 10 борби. „Исках да се върна, когато преценя, че е дошъл моментът, и реших, че е днес,” заяви Бош. „Беше голям мач, най-важнота е, че беше у дома. През последните два дни на тренировка се чувствах добре и просто исках вече да се върна и да помогна.”

Крис Хъмфрис добави 16 точки, Карлос Делфино – 12, Антъни Паркър се отчете с 11, а Джейсън Капоно вкара 10 за домакините.

За Хюстън най-резултатен бе Трейси МакГрейди с 23 точки, докато Яо Минг отбеляза само 15, а Бонзи Уелс – 12.

Торонто изоставаше с 14 точки в първата четвърт и 11 на полувремето, но успя да обърне развоя на мача след страхотна трета част. Резултатът се изравни до 52:52, а след това Раптърс поведоха и не изпуснаха преднината си до края на мача.

източник:bulgarianbasket

А Хийт тази година никакви ги няма,има едва 5 победи и 15 загуби до този момент.Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е на Денвър състава си е им добър в момента за Лейкърс не мога да кажа.Но с Айверън....

Абе добър си е отбора.Особено с новия Шак-Андрю Байнъм.... cool.gif

Колкото до Хийт,се вижда,че без Шак не стават за нищо.Казвам без Шак ,защото той в момента играе под 50% от възможнотите си.Дори и "суперзвездата" Уейд неможе да им помогне.Говоря така ,защото наистина мразя Хийт заради Шак.Те направо осъкатиха Лейкърс и едва сега почват да се възраждат...

Редактирано от saber123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати:

HOU 88:100 PHI

ATL 98:87 ORL

DAL 99:89 NYK

MIA 117:113 PHX

MIL 93:96 SAC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз никога не съм ги харесвал на Хийт,харесва ми само как играе Wade.

Маями пречупи Финикс след три години

December 11, 2007 | Мария Мицова

Дуейн Уейд успя да разочарова Финикс, при това пред очите на феновете на Слънцата. Уейд реализира 31 точки, десет от който в края на срещата, която завърши с успех за Маями със 117:113. Това бе и последният мач от дългата серия от шест гостувания на Горещите, но и първа победа срещу Финикс от три години насам.

Непосилната задача да опази Уейд се падна на Раджа Бел, който сам разкритикува играта си след последния съдийски сигнал. „Опитах се да го спра при пробивите и да не му давам да стреля много фаулове, но предполагам, че му дадох твърде много пространство и стрелбата му вървеше,” каза Бел.

Маями имаше тотално превъзходство, като водеше с 10 и повече точки във всяка една от четирите части. „Това очевидно ще е най-добрата ни победа този сезон,” заяви наставникът на тима Пат Райли. „Нуждаем се от такива победи.”

За Горещите Юдонис Хаслем завършис 21 точки, Шакийл О`Нийл добави 18, а Дорел Райт – 16.

„Трябва да играем по-добре в защита, когато срещу нас има силни отбори, или просто ще бъдем прегазени,” отбеляза още Раджа Бел. За малко повече от минута в края на мача Финикс реализира пет тройки – три от Грант Хил и две от Стив Неш, но успя да се добере само до 108:111. Хил, Бел, Шон Мериън и Амари Студемайър реализираха по 19 точки за домакините. Поражението обаче ще алармира наставника Майк Д`Антъни, тъй като е второ поред, след загубата от Минесота в събота.

източник:bulgarianbasket

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
nba.jpg

Има ли фенове :rolleyes:

Този сезон съм, както и всеки друг съм за Минесота,но те са доста слабички за момента.

И аз съм фен! Макар, че се чудя към кои да съм :)biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хах ми ако мн се чудиш към кои да си,ние ще ти помогнем да си избереш Отбори.

Хаха...към кой ли да си избера, ами зависи кой за кой отбор е :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хаха...към кой ли да си избера, ами зависи кой за кой отбор е :speak:

www.lakers.com cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее стига сте давали смешни отбори biggrin.gif бзк се аз предлагам http://www.nba.com/celtics/.Хей saber123 в четвъртък играете със Спърс какво мислиш дали ще биете?Според мен имате някакви шансове но Спърс са мн добри този сезон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еее стига сте давали смешни отбори biggrin.gif бзк се аз предлагам http://www.nba.com/celtics/.Хей saber123 в четвъртък играете със Спърс какво мислиш дали ще биете?Според мен имате някакви шансове но Спърс са мн добри този сезон.

Труден мач ще е,но мисля,че срещу топ отборите Лейкърс играят по-добре.А и ако Тим Дънкан не играе шансовете много се увеличават.Спърс са добри,но без Тим падат от Уориърс ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати от снощи:

Далас – Торонто 76:92

Минесота – Филаделфия 94:98

Ел Ей Клипърс – Шарлот 103:108

Чикаго – Индиана 102:107

Сакраменто – Бостън 78:90

Сиатъл – Ню Йорк Никс 117:110

Орландо – Милуоки 86:100

Детройт – Хюстън 77:80

Ню Орлеанс – Денвър 99:105

Голдън стейт – Портланд 95:105

Източник: Гонг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...