Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kai_99

Коя Linux дистрибуция използвате?

Препоръчан отговор

-Вижте аватара-

уважавам всички ОС които ползват apt-get/aptitude. rpm е боза!

Крайните изказвания никога не са разумни. rpm е достатъчно добър и съизмерим с deb (което е правилното сравнение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu & Kubuntu използвам ги от месец и съм склонен да кажа ,че са доста френдли настроени,за хора ,като мен, които преминават от WIN към Linux.

Малко ме затрудниха настройките за wirelessа - broadcom,но с малко четене е песен работа.

Ако някой има проблеми с bsm43xx, да пише - [email protected]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DSL, машинката дето го сложих е доста слабичка, та не ми се занимава с други, по-тежки системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От край време съм на Mandriva, пробвал съм и доста други но Mandriva и преди това Mandrake ми харесва. Това е въпрос на избор, препоръчвам го на всеки начинаещ Линукс потребител, пробвайте различни дистра и си изберете това което на вас ви харесва най много. После работата с Линукс ще ви доставя още по голямо удоволствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ubuntu 8.04 Hardy Heron

^^^^

Първата ми среща с Линукс и пълното ми освобождаване от Виста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCLinuxOS '07.

Преди това си бях качил Ubuntu и се бях видял в чудо. Определено смятам, че PCLOS е по-"user friendly" от Ubuntu-то, особено за пълен лаик на тема Линукс като мен. Намирам PCLOS за по-лека и по-добър стартов пакет приложения в доста отношения, особено мултимедийно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Използвам Mandriva Linux One 2008.Преди това бях с Ubuntu но определено KDE ми харесва повече(не че Gnome е зле,просто всеки си има вкус).След това си бях инсталирал Kubuntu но имах някакъв проблем с Wireless Adapter-а и така преминах на Mandriva.Мисля че е перфектна за новаци.Досега не съм срещал проблем с Мандривата(използвам я от 6-7 месеца някъде).Когато инсталирах звука,видеото всичко си вървеше перфектно.Wireless-а го оправих за няма и 2 минути.Само дето уеб камерата ми няма драйвъри за Линукс но това не е болка за умиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убунту. Защото и мама се справя с него (а е пенсия вече). А помощта от общността е невероятно добра........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости dit_dh

Сигурно съм пристрастен,но ползвам Fedora.Започнах от F4 и стигнах до F9.Последната нещо не ми изнесе и се върнах на осмица.Мога да кажа само едно-МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН!На една машина си бях сложил Слак11,защото имах такова изискване.Харесваше ми доста,въпреки,че има игра по инсталирането.Но просто съм си фен на RedHat и RPM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Debian. В зависимост от целите или Stable/Backports/Custom (за клиентски работни станции най-често, или ако по някаква причина ми се наложи да правя сървър под Linux вместо под FreeBSD) или Unstable/Experimental/Testing (за моите си компютри, понеже така животът ми е по-интересен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата ми бе kubuntu 6.x инак пробвал съм slackware , debian linuxmint .... нного но се спрях на ubuntu :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам Ubuntu, PCLinuxOs, DSL при авария за всеки случей (live cd а за по нататък мисля да пробвам и Slackware.

Редактирано от intel_gb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Отскоро съм в Линукса и ме интересува следното: дали LiveCD на Gentoo 2008.0 съдържа ntfsprogs ? Спешно е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавям един към малкото гласове за Mandriva. Харесва ми визията и за това, че всичко тръгва още със зареждането на Live диска. Не ми се налага нищо да настройвам за да ми тръгне хардуера. Отлична съвместимост и лесна за ползване. Все пак като един ползвател, точно това ми трябва cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм доста дистрибуции и съм най-доволен от настоящата си - Debian Etch (с преспектива за lenny). Да, имам известни проблеми с него, но това се дължи 1. защото не разбирам много (човек се учи :huh: ) и 2. може би защото е на лаптоп. Други дистрота, които заслужават да ги спомена с добро са Ubuntu и PCLinuxOS.

Тези които са ме разочаровали дълбоко са SuSe (въпреки че е много хвален) и подобните му... Fedora, Mandriva и т.н. Поне мен са ме впечатлили с нестабилност.

Да продължа с Дебиан-а :lol6:

1. Стабилен и сигурен.

2. Гноме cool.gif

3. Подръжка на софтуера... Synaptic и хранилищата

4. Лекотата въпреки габаритите му

Това е от мен :)

Редактирано от dan4okj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...