1453 мнения в тази тема

Зная че има подобни теми, но смятам че всяка една такава залужава да бъде отделно.

И така погледнете картинката отдолу и се опитайте да обясните как е възможно това. Ако откриете отговора моля напишете доказателството си за да можем да съберем няколко различни решения.

Публикувано изображение

Редактирано от a_layup (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

a_layup..явно на никой не му прави впечатление разликата в триъгълниците. Оставям още малко темата преди кажа какво е решението :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Очевидно е че и 2-те фигури Не са триъгълници - разликата е че втората е изпълнал 4-ъгълник, откъдето се получава разликата в лицата: червения и зеления триъгълник са различни -> страните им са 2:5 и 8:3 - при откъдето първата фигура ълълът между хипотенузите им е положителен, при втората - отрицателен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А така.

Само, че страните са 2:3 и 5:8 затова ъглите на малките тръгълнице не са равни, а 2/5 и 3/8 са тагнгенсите на най-малките ъгли(да не ги означавам :-), което пък е друго доказателство че триъгилниците не са подобни.

червения и зеления триъгълник са различни -> страните им са 2:5 и 8:3 - при откъдето първата фигура ълълът между хипотенузите им е положителен, при втората - отрицателен

Това не го разбрах. Нещо не си се дойзказал и какъв отрицателен ъгъл? :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... Ми няма нужда да се задълбавам .. отрицателен е ъгълът между двете горни страни на 1-я четитиъгълник => е вдлъбнат .... т.е. не е изпъкнал - затова лицето му е по-малко с 1-ца от долния

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбрах за кой ъгъл говориш, но ъгълът в случая си е положителен :-). това е квадрат все пак :-). Вдлъбнат не означава отрицателен. Нищо не пречи на един ъгъл да е над 180 градуса :-). Доказателствената ти част за задачата не я приемам :-).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви отрицателни ъгли? Какви пет лева и дест стотинки... Бях чувал за въртене в положителна и отрицателна посока, но за отрицателен ъгъл... Бе вие май се борите като прасе с тиква...

Ето го и решенеито на задачата:

В първата картинка ще означим "триъгълника" с ABC, като с С ще обозначим правия ъгъл. Изведнъж откриваме точка D (там където се допират червения и зеления триъгълник. Оказва се, D не принадлежи на BC. Т.е. ако лицето на триъгълник ABC=(1/2)*a*b (дет' се водят хипотенузи в АВС) Така обаче за да получим лицето на оцветените фигурки трябва да извадим лицето на триъгълник BCD, който е толкова тъпоъгълен, колкото един от асистентите ми, но това е друга тема.

S - лицето на цветната картинка ABDC

S=(1/2)*(a*b-BD*CD*sin(BDC)), който ъгъл е толкова тъп, че синуса му е почти равен на нула.

Ако обозначим долната картинка от A->A'; B->B';C->C';D->D' Единствената разлика тук е че D' e симетрично D от гледна точка на BC (D и D' за пореден път казвам, че не лежат на ВС). Което прави ъгъла BDC=BD'C, но в случея S' е пак онова защрихованото.

S'=(1/2)*(а*b+BD'*CD'*sin(BD'C))

Къде е илюзията? Основното: ГОЛЕМИЯ червен триъгълник не е никак ПОДОБЕН(още по-малко ЕДНАКЪВ) на МАЛКИЯ зелен триъгълник. Всъщност между тях няма нищо общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хехех :clap: прав си - " Нищо не пречи на един ъгъл да е над 180 градуса " но: "това е квадрат все пак" хахах ... е не е квардат, както и да го гледаш :) четириъгълник !=(да се чете 'различно') квадрат -> но ако имаш още геомертични задачи давай ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

raziel_ie : ясно - ако искш правилно да докажеш задачата трябваше да приравниш разликата от твете лица на 1-ца .... прав си постът ми не е много ясен, но що-годе се разбира за какво става дума .. признавам си: отрицателен ъгъл наистина звучи тъпо в случая....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:-) raziel_ie и твоето решение не го приемам :-) Как така изведнъж откриваме т.D. Ясно ми е за коя точка говориш, просто изразът откриваме не ми харесва :-). Откъде открихме, че т.D не принадлежи на BC. Тези неща не са дадени по условие! По условие имате само дължините на страните. Освен това не си доказал къде се намира т.D спрямо BC. Лицата който си написал са вярни (не са доказани), но не ти трябват. Na-KruL четириъгълник е да :-). Други такива терикатски задачи незнам. Тази е доста стара.

Редактирано от a_layup (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цялото решение се базира на неподобието на двата триъгълника. За да са подобни, те трябва да имат еднакви отношения на страните, което не е така. 2:3 не е равно на 5:8 => Триъгълник ЧЕРВеН не е подобен на триъгълник ЗЕЛЕН. Но и двата са правоъгълни => другите им два ъгала са различни по-между си! От това следва че сбора на ъглите на големия УШ ТРИЪГЪЛНИК в първия случай е по малък от 180 (от което => че не е триъгълник) а втория случай е по голям от 180 (от което пак => че не е триъгълник) От косинусова теорема за онзи тъпоъгълен триъгълник намираме ъгъла...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А така, ама това по горе не го беше написал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое е следващото число в поредицата? 13 122 83 314 305 3 163 _ :rolleyes:;):eek: Аз не мога да я реша и не знам отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това трябва да се пренапише на: 1 31 2 28 3 31 4 30 5 31 6 3 _ Което са месеца и колко дни има в него За 6тия месец това са 30, така че на мястото на _ трябва да има 0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и от мен една лесна логическа задачка 0 1 1 2 3 5 8 13 21 _ на мястото на " _ " трябва да има число кое е то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

crazy afl - 34

за какво ти е, що питаш Публикувано изображение

малко се изложих с poisk :rolleyes:

Редактирано от kumbaq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и от мен една лесна логическа задачка

0 1 1 2 3 5 8 13 21 _

на мястото на " _ " трябва да има число кое е то?

<{POST_SNAPBACK}>

34

Редица на Фибоначи. Ех, че хубаво нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кои са следващите числа в поредицата? 36 91 21 51 82 12 42 7 __ __ :yanim::clap::clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен числата са 30 и 33 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи каква е логиката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

36 91 21 51 82 12 42 7 __ __ Ако я пренапишеш като: 3 6 9 12 15 18 21 24 27 и събираш всяко число със съседните му две, то: 3+6 = 9 3+9 = 12 6+9 = 15 6+12 = 18 9+12 = 21 9+15 = 24 12+15=27 и накрая 12+18=30 и 15+18=33 Възможно е и да греша, разбира се :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предлагам тук да пиша една логическа задача и докато някой не даде верният отговор да не пиша друга!Ето и логическата задачка: Един султан си имал всичко - пари, жени, невероятен палат, бързи коли ... Но един ден всичко това му писнало и започнал да мисли какво не е правил през живота си. Мислил, мислил и се сетил, че никога през целия си живот не е летял със самолет. Още на другата сутрин багажа му бил стегнат и самолета го чакал в задния двор. Но на излизане от двореца нощния пазач го спрял му казал, че през нощта е сънувал, че самолета ще се разбие и султана ще загине. По някаква странна причина султана се вслушал в съвета му и не заминал, а само час след излитането на самолета султана получил вест, че той се е разбил. Повикал пазача и го позлатил целия, но го уволнил. Моля Ви не търсете отговора в интернет ,а се опитайте да я решите сами!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може би питаш защо го е уволнил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ами, според мен го е уволнил, защото му казал, че ще се разбие самолетът и му спасил живота, но султана искал да прави нещо по-различно (в случая да лети) и затова го уволнил - защото не успял да лети ! Редактирано от SentLorlpMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Pinteresting
        Здравейте.
        Реших да си купя конфигурация но искам вашето мнение, дали ще вървят добре (с нормален фпс) игрите които искам да играя на тази конфигурация.
        Главно игрите които искам да играя са Grand Theft Auto V,Cities Skylines, Rocket League, Minecraft. За други не се сещам в момента.Важното тук е да ми кажете също така дали ще мога да играя с нормален фпс ако записвам и стриймвам на игрите,или пък ако само записвам.Моля да ми кажете приблизително с какви настройки и какъв фпс ще изкарвам от играта.Конфигурацията е следната:
        Процесор - AMD Athlon 860 Quad Core Black Edition (3.7 GHz up to 4.0 GHz, 2 x 2 MB L2 Cache, 28 nm, 95W)
        Рам памета е 4 но не е броблем да я вдигна.
        Видео карта - nVidia GeForce GT730, DDR3 - 4GB
        Охладждане
          AMD FM2+ CPU Cooler
        Ако ви трябват някакви други характеристики моля да ми кажете.
      • от vin diesel
        Здравейте, имам няколко въпроса относно компютъра на снимката . Напоследък започна да ме дразни, че някои игри като need for speed rivals и assassin's creed unity не ви вървят гладко , докато на gta 5 i fifa 15 нямам никакви проблеми. Не разбирам много, но мисля, че проблема ми идва от видеокартата. Моля някой който разбира да ми препоръча, най-евтиния вариант и тези игри да ми тръгнат нормално а и всякакви подобни. Предполага ще трябва да сменям и захранването затова пускам снимка и на това с което съм в момента, за да ми кажете дали става и ако не колко мога да му взема. Същ така искам да попитам, отзад на компютъра от дънната платка излиза някакъв hdmi изход. Дали това не е някава вградена видеокарта. Четох, че можело да и вдигна паметта и да ми свърши работа за това което писах по-горе. Мерси предварително

• от Калин Иванов
        Дадена е права греда с размери и натоварване според схемата. Да се намерят големите на опорните реакции в т. А и т. В
        съср. момент - 13 M,kN.m
          разстояние a,m -1
          Интензивност на раз.товар q,kN -2

Моля за помощ :):)
      • от HardJ
        Здравейте,понеже вече съм доста време със този компютър,в който момента ползвам .
        Мина му времето отдавна
        Та,както и да е скоро ми предстои до 1 седмица да си взимам нов !
        Първо,мислих да си взимам готов от някой полис,като Технополис или Техномаркет.
        Рових се и разбрах,че е много по-добре да си build-неш PC .
        От 2 месеца,гледам Hardware клипчета доста ме влече отварял съм компютри,но за първи път ще ми предстой да построя цял !
        Бих искал да ви попитам дали ще успея и как е самата ми конфигурация и ако има нещо по-добре да ми препоръчате !
        Искам на това PC да подкарвам,тежки игри и нови заглавия (GTA5,The Witcher 3,Ark Survival Evolved,Rainbow Six Siege)
        Не държа да играя на High,но поне да имам едни стабилни 60-70 fps на Medium !
        Разполагам с бюджет 1100/1200 лева
        Процесор:INTEL Core I5-4460 3,2 GHz (361 лева)
        Видео Карта: ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5 (400 лева)
        Дънна Платка: ASRock B85 Aniversary/LGA1150 (129 лева)
        РАМ: 8GB DDR3 1600 Kingston Hyper Fury (89 лева)
        Кутия: RPC CPCS-A30500I-BK01A 500W (50 лева)
        Общо 1029
        Hard Drive,имам от сегащият компютър,който ще ми свърши работа !
        Относно фактора на дънната платка,ако може да ми обесните дали тази ATX кутия върши работа или да търся Micro ATX !
        Ако ми трябва нещо друго или имате препоръки слушам !
        Благодаря предварително
      • от qwerty13579
        Здравейте.
        Търся програма за записване, изтриване на дневни задачи.
        Моля, да бъде безплатна и да е за Windows.

Благодаря 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение