Премини към съдържанието
Cvetencet0

Аз съм българче

Препоръчан отговор

Може и да се повтарям,но не открих такава игра тук.Тя се казва Аз съм българче и се състои в това да кажеш защо искаш или не искаш да останеш в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роден съм в България, живея в България, обичам България. Аз съм БЪЛГАРИН и мястото ми е в България. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако при всяка трудност започнем да бягаме,никога няма да си решим проблемите,а те ще ни застигнат където и да сме.Ще остана защото се считам за Българка и искам да живея в родината си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е много хубава, за което благодаря.

Искам да ви споделя, че през 90% от времето съм извън България и съм обиколил почти всички държави от Западна Европа (както и някои на изток). От доста време твърдя, че това не е похвално, нито пък достойнно за надуване, защото колкото повече пътувам, толкова повече виждам защо искам да си остана в България и да живея тук.

Ето и моите причини:

1. Всички европейци са толкова студени. Каквото и да показват, каквото и да разправят, те са изключително затворени хора. Отиват си на гости в точно уречено време и след половин час си тръгват. Няма такива веселби, няма толкова много развлечения.

2. Хората навсякъде са много по-различни от нас по начина, по който възприемат света, по начина, по който мислят и много други. Вече трудно мога да уважавам някой французин, англичанин или американец. Не заради друго, ами защото вече достатъчно много видях "що за стока са". Да вярно, техните държави са много по-напред от нас, но като цяло са доста под нас в интелектуалното си развитие. Това са едни задоволени нации, чиито приоритети са толкова изкривени, че направо са смешни.

3. Където и да отидеш на първо време ти си никой. Отиваш на място, където не познаваш никого, където всички са ти чужди, където малко хора ще ти подадат ръка. Дори и българите в чужбина често не си помагат.

4. Много пъти сме казвали, че проблемът не е в държавата ни, не е в управляващите ни, а в самите нас. Защото докато има овце, ще има и пастир, който да ги води. Като избягаме в чужбина може и да успеем, може и да не успеем. Полека, полека осъзнавам, че положението не е чак толкова розово в другите държави. Безработицата грози населението навсякъде. Няма никаква гаранция, че щом се отиде в дадена държава, всичко веднага ще потръгне и ние само ще си лежим.

Има още доста какво да се пише по темата, очаквам, че ще бъда нападнат за някои си изказвания, но в крайна сметка не виждам причина да бягаме от там, където сме родени и сме израстнали, независимо колко е тежко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с Tragedy и дори бих добавила още нещо: човек е щастлив там, където се чувства добре и където са роднините му и най-вече ПРИЯТЕЛИТЕ. А в болшинството от другите страни приятелството се измерва с общественото положение, финансовото състояние или религиозните убеждения. Без да правя генерални обобщения /винаги има и изключения/, но според мен истински приятели, такива, каквито можеш да имаш тук, не би намерил никъде в чужбина.

Каквото и да разправят за българите, ние сме си готини хора, особено когато сме си тук! И тук си тежиме на мястото.

Оставам заради всички нас, които сме избрали България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм тук,аз също останах тук-в моята България.

Защото не искам да бъда дърво без корен...

Защото тук е мама.

Защото тук са тези,които ме изградиха като личност.

Защото тук са всички,с които мога да се смея и плача.

Защото тук е любовта ми.

Защото тук искам да родя и детето си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Темата е много хубава, за което благодаря.

Искам да ви споделя, че през 90% от времето съм извън България и съм обиколил почти всички държави от Западна Европа (както и някои на изток). От доста време твърдя, че това не е похвално, нито пък достойнно за надуване, защото колкото повече пътувам, толкова повече виждам защо искам да си остана в България и да живея тук.

Ето и моите причини:

1. Всички европейци са толкова студени. Каквото и да показват, каквото и да разправят, те са изключително затворени хора. Отиват си на гости в точно уречено време и след половин час си тръгват. Няма такива веселби, няма толкова много развлечения.

2. Хората навсякъде са много по-различни от нас по начина, по който възприемат света, по начина, по който мислят и много други. Вече трудно мога да уважавам някой французин, англичанин или американец. Не заради друго, ами защото вече достатъчн много видях "що за стока са". Да вярно, техните държави са много по-напред от нас, но като цяло са доста под нас в интелектуалното си развитие. Това са едни задоволени нации, чиито приоритети са толкова изкривени, че направо са смешни.

3. Където и да отидеш на първо време ти си никой. Отиваш на място, където не познаваш никого, където всички са ти чужди, където малко хора ще ти подадат ръка. Дори и българите в чужбина често не си помагат.

4. Много пъти сме казвали, че проблемът не е в държавата ни, не е в управляващите ни, а в самите нас. Защото докато има овце, ще има и пастир, който да ги води. Като избягаме в чужбина може и да успеем, може и да не успеем. Полека, полека осъзнавам, че положението не е чак толкова розово в другите държави. Безработицата грози населението навсякъде. Няма никаква гаранция, че щом се отиде в дадена държава, всичко веднага ще потръгне и ние само ще си лежим.

Има още доста какво да се пише по темата, очаквам, че ще бъда нападнат за някои си изказвания, но в крайна сметка не виждам причина да бягаме от там, където сме родени и сме израстнали, независимо колко е тежко.

<{POST_SNAPBACK}>

защо да бъдеш нападнат? аз също съм абсолютно съгласна с мнението ти! Обикаляла съм доста за годините си, тъй де свят съм виждала, но по-услужливи хора от българите не съм срещала (може би ми предстои да срещна, с това не споря). В чужбина ще откачите бе хора.. знаете ли какво означава да си скучен? Е хората от повечето "известни" страни, на които толкус се възхищаваме, са мноого скучни! Имаме роднини в Канада и са ни разправяли как не можеш от съседа си сол да поискаш например. Изобщо не са толкова топли хора като нас. Плюс това там няма кръчми, купони.. в Германия например не можеш да си пуснеш прахосмукачка вечер, защото съседите ти веднага викат полиция, пък кво си говорим да се събереш с приятели във вас!

Винаги съм казвала, че ще остана в България и ще го направя! Обичам страната си но не харесвам хората, които я ограбват и по този начин ограбват и нас. Обожавам да пътувам и бих искала да обиколя още страни, но само за да ги разгледам! Нямам намерение да живея някъде другаде..

Българите имаме защо да се гордеем с произхода си. Жалкото е, че някои все още не могат да го разберат... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че е време и аз да кажа защо избрах точно тази тема.За нея се говори много,но тя сякаш остава табу,забранена да се обсъжда в общественото в частност политическото пространство.Нашите "мили" политици си стоят кротичко,пробутват ни в очите разни "големи" успехи и си мислят,че заблуждават народа.Не мога да кажа,че съм била в чужбина.Но със сигурност мога да кажа,че съвсем не е онова розово място,на което паричките падат от небето.Моите най-близки същества са в чужбина и знаете ли кое ги мори най-вече.Не трудната работа,а носталгията.Ще си кажете-за какво говори тая като роднините й са там.Е да мили хора,но сигурна съм знаете,че за един родител най-важното е да даде на своето дете най-доброто,пък макар и на цената на спокойните нощи.

Затова аз оставам ТУК!!!!!защото,ако предишните поколения не са имали шанс,то аз ще остана в България,за да имат шанс поне моите деца.И ще се боря за него-тук в БЪЛГАРИЯ!!!А който смята,че в чужбина е оазисът на мечтите да заповяда!!Както казват хората-Ще поживеем,ще видим.

Мога да говоря още много по-тази тема,но май е най-добре да спра до тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Роден съм в България, живея в България, обичам България. Аз съм БЪЛГАРИН и мястото ми е в България.  :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Aз мога да помогна на България.Аз искам

да успея тук, за да запазим истинската стойност

на амбицията и интелекта.Ако се реализирам в

България това ще бъде един много по-важен

и по-труден ход. Защо? Защото в България всеки

драпа нагоре, независимо дали ще бутне враг или

приятел.

"Аз съм кофата за боклук, в която ровят бабите ни.

Аз съм застреляното момиче в центъра на мирна София.

Аз съм мъртвите деца пред 'Индиго' - и убийците им.

Аз съм вашето бъдеще, което крачи прегърбено под

грижите за собственото ви бъдеще.

Аз съм тук и сега. Клекнал по пътя към Европа.Грешка.

Вина и Възмездие. Обещание. Днес аз съм длъжен да

бъда личност, за да бъдат децата ми тук и утре!!!"

Редактирано от DeadSmurf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България-любов

България-майка

България-свобода

България-аз и ти

България-Българи

България-родина

България-съкровище

България-надежда

България-деца

България сме всички ние!!! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да добавя едно нещо. За тези, които си мислят, че в България е зле, че живеем в мизерия, че живота ни е труден нека да отидат в Египет, в прословутият Кайро и да видят как живеят хората там, как работят, в какви къщи живеят и най-вече да види най-покъртителната картина, която съм виждал - как хората живеят в гробищата, върху гробовете, защото това е единственото място, където може да бъдат.

Нека не забравяме, че всеки гледа другите, които са по-добре от него и мечтае да бъде като тях, но забравя за онези, които са много по-зле от него. Аз съм щастлив, че живея в България, защото дори и да е трудно, поне имам нещо, поне съм направил нещо, поне живея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм казвала,че аз ще живея в България и моят прах ще остане тук,където съм родена.Разбира се,никога не съм отхвърляла възможността да живея в чужда родина,но никога не ми е харесвала тази мисъл.Ако се отвори възможност и по-добра перспектива-сигурно бих заминала,но задължително Ще се Върна в Родината си. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам само да добавя едно нещо. За тези, които си мислят, че в България е зле, че живеем в мизерия, че живота ни е труден нека да отидат в Египет, в прословутият Кайро и да видят как живеят хората там, как работят, в какви къщи живеят и най-вече да види най-покъртителната картина, която съм виждал - как хората живеят в гробищата, върху гробовете, защото това е единственото място, където може да бъдат.

Нека не забравяме, че всеки гледа другите, които са по-добре от него и мечтае да бъде като тях, но забравя за онези, които са много по-зле от него. Аз съм щастлив, че живея в България, защото дори и да е трудно, поне имам нещо, поне съм направил нещо, поне живея.

:yanim:;):) Така е браво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.