FIGI_78

Пак за пералните-най-добрите марки?

22 мнения в тази тема

Избройте ми класация на най-добрите марки пералня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Перла 05

2. Перла 03

3. Перла 04

4. Перла 04-Вариант

5. Перла 04 - Икономик

6. Перла 06

Но по темата - ДеЛонги, Елит, Уърпуул, Конелиано и т.н.

(Елит е майтап)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Конелиано са н1

Комшиите имат някаква пералня през 5 мин и се разваля.За 1 година 4 перални смениха , а нашта 4 5 години е вече и работи отлично/перфектно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Избройте ми класация на най-добрите марки пералня.

Bosch,Siemens,AEG -правени за Германия,не за ЕС,a за по-богатите-Miele

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MIELE;WIRLPOOL;BAUKNEHT ....И нищо друго!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всяка марка си има добри и лоши модели... Но като наложили се в общественото мнение относително стабилни марки са италианските /Зероват, Индезит, ДеЛонги, Аристон/

Редактирано от sed_ally (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един глас за Whirlpool

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аристон води класацията laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Miele е мерцедеса на пералните, след тях се нареждат повечето НЕМСКИ марки Bosch, AEG, Baucknecht... относно Conegliano само ще добавя, че отговарящият за сервизното им обслужване за гр.Варна "България сервиз" е пълен та@ак на обаждане за ремонт отговарят, че не обслужват перални ....

Редактирано от Scorpion76 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Глас за Conegliano. От 8 години я имаме, модела е с регулиране на оборотите 500-1000, хидро стоп, икономично пране и т.н.

Ремонтирана е само веднъж по наша вина-не сме забелязали около 6-тата година, че уплътнението на вратата е спукано на едно място и е текла вода и то точно на мотора.В крайна сметка той си е здрав, но барабана е търкал в корпуса на пералнята и се е спукал. Майстора който дойде се скъса да цъка и да се диви, че не е виждал пералня с толкова здрав и дебел барабан и изобщо толкова кадърно направена.Така че лично аз бих си купил отново такава.Вярно е обаче, че когато е купувана струваше 700 лв., при средна цена за по-обичайна пералня 450 лв.

Евтиното обаче казват излиза скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До сега 13 годишна експлоатация на Индезит без един ремонт cool.gif Никави грижи до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Bosch,Siemens,AEG -правени за Германия,не за ЕС,a за по-богатите-Miele

И моят глас в знак на съгласие с това мнение, аз лично ги предпочитам с вертикален отвор и имам удоволствието да притежавам АЕГ, перфектна механика и изработка, но наистина Miele е нещо съвсем различно от всички останали, братята германци са надминали себе си с тяхната механика, конструкция и изработка laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко странен вот, но един глас за марката EliN - немско качество.

Досега никакви проблеми с Elin WM 24M клас ААА (май това е модела) :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    До сега 13 годишна експлоатация на Индезит без един ремонт cool.gif Никави грижи до сега.

И моят глас е за Indesit.

Ще ви кажа и моите доводи - в хотела в който работех имахме пералня от тази марка (непрофесионална, дори от нисък клас), която работи 5 години без никакъв проблем и то на пълна експолатация (около 20 часа в денонощието). Периодично се купуваха други перални (електролукс, зануси, полар и т.н.), които работеха по година - две и не издържаха на "напрежението".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нашата е KORTING - старото име на Gorenie. Супер тиха и икономична! Най-добрата! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък давам един глас за марка която никои не спомена до сега - италианската Candy. Личен опит откакто се помня 16 години напълно безпроблемна работа и енергиен клас В уникален за времето си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Miele. Всичко останало е компромис.

Това им е рекламният слоган. И е вярно :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Какво ще кажете за Candy?

Взимай не се чуди много добри са за перални Candy от личен опит го казвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Hoover? За мен те са " страхотия " , както и Hotpoint. Само като видиш англ. корона отпред.... cool.gif

Но на второ място съм фен на немското, стига да е такова.

П.П. Хувър и Хотпоинт се намират почти само по вторите употреби и с транспортни дефекти, но ако им видите функциите и изпълнението направо.... laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ние имаме Ariston, най-високият клас, взехме я преди повече от 10г, бях ученик, на изплащане, работи, но понякога прането излиза жълто, внимавайте какво перете.Даже мислех да вземам нова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ние имаме Ariston, най-високият клас, взехме я преди повече от 10г, бях ученик, на изплащане, работи, но понякога прането излиза жълто, внимавайте какво перете.Даже мислех да вземам нова...

Хм, може би аз нещо не съм разбрал но щом казваш че прането излиза жълто понякога това не означава ли че не е качествена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход