Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

vkg77

Canon PowerShot A590 IS или Canon PowerShot a470

Препоръчан отговор

:) Може ли някой да ми каже кой от двата модела прави по-качествени снимки без да се издребнява в разликата на мегапикселите. Искам ясна, чиста и наситена снимка, без значение 7 или 8 мегапиксела. Абсолютен аматьор съм и ме интересува да си щракам по събирания и екскурзии. Държа на стабилизатора на изображението и да няма червени очи.

Благодаря. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:P Може ли някой да ми каже кой от двата модела прави по-качествени снимки ...

A590 IS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vkg77, брат има доста ревюта в нета (ако си добре с английския) правени от хора, които си разбират от фотоапарати и биха ти помогнали повече, освен ако някой тук не ги е ползвал лично да каже мнение. Като ги гледам първия е най-базовите модели и си е типичен point-and-shoot без да можеш да пипаш нищо. Втория ти позволява известно барникане с настроиките и така можеш да направиш интересни снимки, само дето като дизайн не ме грабва нещо. Аз имам А570IS и съм много доволен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като ги гледам първия е най-базовите модели и си е типичен point-and-shoot без да можеш да пипаш нищо. Втория ти позволява известно барникане с настроиките и така можеш да направиш интересни снимки, само дето като дизайн не ме грабва нещо. Аз имам А570IS и съм много доволен :)

Кой е първият и кой е вторият, я виж заглавието

Canon PowerShot A590 IS или Canon PowerShot a470

Аз съм с Canon PowerShot A590 IS и позволява ръчни настройки.

Най-хубави снимки ще прави този от двата който може да се качи на триножник (статив) и се уреди с подходящо и достатъчно силно осветление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:P Може ли някой да ми каже кой от двата модела прави по-качествени снимки без да се издребнява в разликата на мегапикселите. Искам ясна, чиста и наситена снимка, без значение 7 или 8 мегапиксела. Абсолютен аматьор съм и ме интересува да си щракам по събирания и екскурзии. Държа на стабилизатора на изображението и да няма червени очи.

Двата модела са от различни серии. Сапунерката Canon PowerShot A590 IS е любителски среден клас, докато Canon PowerShot a470 е класически сапун с идея да се бута между жълтите фото-изродщини на практика, бенкю, самсуняци и прочие.

Разлика в снимки от двата апарата няма да усетиш, защото те са на една база електроника, a ясна, чиста и наситена снимка минават за абстрактни понятия.

Разликата в двата апарата се свежда до по-слаб обектив на А470. Той е с по-малка светлосила и е без стабилизация. Стабилизацията при A590 IS е допълнителна леща прикрепена към магнит. Наивно е да се смята, че стабилизацията в този модел е магическа пръчка, тя е по-скоро повече от нищо.

Голям минус на А470 е липсата на визьор. Например в планина, на плажа е отвратително да се снима през монитор, от друга страна с изключен монитор A590 IS черпи едва 100мА ток. Тази икономия е добра дошла за батериите и броя снимки с едно зареждане. Всяко стартиране на апарата за снимка води до пик от 1800мА, тъй като задейства мотор, задвижващ тубуса на обектива.

Артефакти "червени очи" има и при двата модела. Подтискането не става с стробоскоп, а с светодиод. Хора в обсега на лъча на светодиода ще бъдат подтиснати, но други не. Друг момент е мацките от кадъра да излязат без червен лак на ноктите или лице с едно червено око и едно нормално. При значителен напредък на комповете и софта - този въпрос за мен е излишен. Програми за премахване на червени очи с лопата да ги ринеш и препоръчвам тази функция да се изключи. Втори вариант е да не снимаш на светкавица хора с светли очи.

Като препоръка, ако имаш финанси купи Canon PowerShot A720 IS, защото е с по-рязък обектив, вероятността за хроматично аберации е по-ниска.

успех с покупката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Двата модела са от различни серии. Сапунерката Canon PowerShot A590 IS е любителски среден клас, докато Canon PowerShot a470 е класически сапун с идея да се бута между жълтите фото-изродщини на практика, бенкю, самсуняци и прочие.

Разлика в снимки от двата апарата няма да усетиш, защото те са на една база електроника, a ясна, чиста и наситена снимка минават за абстрактни понятия.

Разликата в двата апарата се свежда до по-слаб обектив на А470. Той е с по-малка светлосила и е без стабилизация. Стабилизацията при A590 IS е допълнителна леща прикрепена към магнит. Наивно е да се смята, че стабилизацията в този модел е магическа пръчка, тя е по-скоро повече от нищо.

Голям минус на А470 е липсата на визьор. Например в планина, на плажа е отвратително да се снима през монитор, от друга страна с изключен монитор A590 IS черпи едва 100мА ток. Тази икономия е добра дошла за батериите и броя снимки с едно зареждане. Всяко стартиране на апарата за снимка води до пик от 1800мА, тъй като задейства мотор, задвижващ тубуса на обектива.

Артефакти "червени очи" има и при двата модела. Подтискането не става с стробоскоп, а с светодиод. Хора в обсега на лъча на светодиода ще бъдат подтиснати, но други не. Друг момент е мацките от кадъра да излязат без червен лак на ноктите или лице с едно червено око и едно нормално. При значителен напредък на комповете и софта - този въпрос за мен е излишен. Програми за премахване на червени очи с лопата да ги ринеш и препоръчвам тази функция да се изключи. Втори вариант е да не снимаш на светкавица хора с светли очи.

Като препоръка, ако имаш финанси купи Canon PowerShot A720 IS, защото е с по-рязък обектив, вероятността за хроматично аберации е по-ниска.

успех с покупката

Благодаря за изчерпателната информация. За А720 IS ще си помисля финансово. cool.gif:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тази икономия е добра дошла за батериите и броя снимки с едно зареждане.

Canon PowerShot A590 IS работи с две най-обикновени батерии, може да си носи в джоба и десетина ако иска.

..., a ясна, чиста и наситена снимка минават за абстрактни понятия.

Що плашиш човека бе, той няма да прави плакати 60 на 80 см от тия снимки.

На екрана на компютъра ще са си добри, а на телевизор още по ярки и живи. На фотохартия 10х15см пък си е направо супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се чудех дали да си взема Canon A590 IS, но накрая се спрях на Pentax Optio A30.Има 1/1.8" сензор и 10MP, 2 години гаранция, 3х оптично приближение, оптична стабилизация на изображението чрез преместване на сензора., позволява ръчни настройки(при Canon A590 IS са повечко), прави клипчета 640х480 при 30 кадъра в секунда. Снимките, които прави ми харесват, както вътре в стая, така и навън. В Техномаркет е на 319 лв, като си взех и карта 4ГБ+калъф и всичко ми излезе 361лв. Бях се замислил и за Canon A720 IS, но той е на цена 399 лв, а от ревютата, които прегледах из нета останах с впечатление, че не прави по-добри снимки от Pentax-a и затова се отказах от него.

В Благоевград и в Техномаркет и в Технополис Canon A590 IS е на цена 339 или 349 лв, не си спомням точно, но в Photosynthesis е с промоционална цена 299 лв като ти дават и футболна топка като подарък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Снимките, които прави ми харесват, както вътре в стая, така и навън.

Ето това е най-важното - на теб да ти харесват снимките.

Можеш да пускаш и навън да работи светкавицата за да нямат хората сенка под носа при слънце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за изчерпателната информация. За А720 IS ще си помисля финансово. cool.gif;)

Ако вече не си си купил апарата,искам да ти дам още един вариант.Samsung S850Сравнявам го с Канон 720 и можеш да видиш ,че има доста предимства.По-голяма матрица при еднакво количество пиксели,почти идентично оптично увеличение,добър обектив,а и цената му май е по-добра при нас.Доколкото си спомням в техномаркета е 259 лв. =>канон 720пак там....шантава работа,в щатите май Самсунга е по скъп.... Price (street) Canon 720is =>$98.76 Samsung S850 => $124.97 cool.gif

P.S.140 кинта за един визьор ми се виждат много пари за нищо..... cool.gif

И аз се чудех дали да си взема Canon A590 IS, но накрая се спрях на Pentax Optio A30.Има 1/1.8" сензор и 10MP, 2 години гаранция, 3х оптично приближение, оптична стабилизация на изображението чрез преместване на сензора., позволява ръчни настройки(при Canon A590 IS са повечко), прави клипчета 640х480 при 30 кадъра в секунда. Снимките, които прави ми харесват, както вътре в стая, така и навън. В Техномаркет е на 319 лв, като си взех и карта 4ГБ+калъф и всичко ми излезе 361лв. Бях се замислил и за Canon A720 IS, но той е на цена 399 лв, а от ревютата, които прегледах из нета останах с впечатление, че не прави по-добри снимки от Pentax-a и затова се отказах от него.

В Благоевград и в Техномаркет и в Технополис Canon A590 IS е на цена 339 или 349 лв, не си спомням точно, но в Photosynthesis е с промоционална цена 299 лв като ти дават и футболна топка като подарък.

Можеш ли да ползваш оптично варио при клиповете?Защото със сигурност Канона има само цифрово,а Самсунга си има оптично.

Редактирано от Нео (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стига с тоя самсунг бе, това е нискокачествена и евтина продукция.

Това мнение е малко рязко, но го подкрепям. Докосвал съм се до професионалните машинки на Canon, които струват по $5000 само body-то, а да не говорим за обективите какви цени са. При положение, че Canon са един от водещите производители във фотографията, не мисля че любителската им серия ще изостава пред производители като Samsung. Разгледай и предложенията на Panasonic - мисля, че са доста добре за любител!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са празни приказки без забава.Самсунг е шир потреба,съгласен съм.Но говорим за ЛЮБИТЕЛСКИ фотоапарати.Пак е шир потреба.Самсунга е по добър в случая и наистина е по евтин.Който иска да се гъзарее че снима с Канон си взима Канон.който иска апарат дето да си го мъкне навсякъде с него и да не изпуска добри моменти може и да си вземе Самсунг S850.Няма да сбърка.Така или иначе след 2 години ще го замени с нещо по ново.

Понякога по евтиното е по- добро.Особено в България. cool.gif

Това мнение е малко рязко, но го подкрепям. Докосвал съм се до професионалните машинки на Canon, които струват по $5000 само body-то, а да не говорим за обективите какви цени са. При положение, че Canon са един от водещите производители във фотографията, не мисля че любителската им серия ще изостава пред производители като Samsung. Разгледай и предложенията на Panasonic - мисля, че са доста добре за любител!

E едва ли са по-скъпи от тялото,щом говориш за 5000$.Не виждам каква връзка имат професионалните апарати с любителските.Говорим за съвсем различни неща.Панасоник и Сони също са фирми произвеждащи всичко.Или японската шир потреба е по качествена от корейската?Възможно е, но не съм твърде убеден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това са празни приказки без забава.Самсунг е шир потреба,съгласен съм.Но говорим за ЛЮБИТЕЛСКИ фотоапарати.Пак е шир потреба.Самсунга е по добър в случая и наистина е по евтин.

На мене пък продавач на фотоапарати ми е казал че самсунга са гола вода и кал по ушите. Продавач в магазин само за фотоапарати и 2000км западно от бг.

А па да не ти разправям колко ядове съм си имал с други видове продукти самсунг, от части мои и други на познати хора. Тая марка направо съм я отписал от миналата година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Можеш ли да ползваш оптично варио при клиповете?Защото със сигурност Канона има само цифрово,а Самсунга си има оптично.

Не може да се ползва оптичното увеличение. Дори и цифрово не може да се ползва по време на клипчета, или ако може още не съм открил как става.

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A A470 какво е? Евтин китайски боклук. Голяма работа, че пишe Canon на корпуса. Прави некачествени снимки, орязан е откъм функции, даже са му икономисали и бутоните на зуума. Ама нали е Canon, и се избиват да го купуват.

Neo, много го хвалиш тоя Samsung. Можеш ли да постнеш някоя снимка? Че ми стана интересно. Прегледах му данните в DPReview, като за тази цена не е зле. И моя първи апарат беше Samsung, имам добри спомени от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не може да се ползва оптичното увеличение. Дори и цифрово не може да се ползва по време на клипчета, или ако може още не съм открил как става.

Предполагам че можеш да ползваш вариото преди да почнеш да снимаш.Това е най-разпространеното решение.Мисля че си избрал много добър апарат.Ползвай си го дълго и ползотворно!Постни някоя снимка!

A A470 какво е? Евтин китайски боклук. Голяма работа, че пишe Canon на корпуса. Прави некачествени снимки, орязан е откъм функции, даже са му икономисали и бутоните на зуума. Ама нали е Canon, и се избиват да го купуват.

Neo, много го хвалиш тоя Samsung. Можеш ли да постнеш някоя снимка? Че ми стана интересно. Прегледах му данните в DPReview, като за тази цена не е зле. И моя първи апарат беше Samsung, имам добри спомени от него.

Ами не мога да постна защото го нямам.Имах S 800 и съм много доволен от него.Издържа и много краш тестове и даже го бях отписал и му купих заместник.Но явно има още хляб в него,след като се възроди неочаквано.Разглобихме го даже на съставните му части,не вярвах че ще проработи пак.Процесора му е куче марка ,но работи изненадващо бързо.Проблем му са пластмасовите части в обектива,които са се поизтъркали от дългата употреба или от доста падания .... но 3 години са си достатъчен живот за такава техника.

s8000087ss0.jpg

Ето снимка от въпросния апарат и него самият....

img0005re9.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon PowerShot A590 IS позволява да си настройваш каквото си искаш ръчно. Когато няма ръчни настройки (на някой фотоапрат) трябва да научиш наизуст при какви условия можеш да снимаш с автоматичните и да правиш само такиви снимки.

Ти твърдиш че A470 правел некачествени снимки???

Ама си забравил да кажеш при какви условия. Щото и с рефлекс можеш да направиш некачествени снимки ако ти е мерак. cool.gif

Човек трябва да има излишни пари за прахосване за да се навие да си купи евтин самсунг за по 200 лв. и после да се вайка що се е прекарал.

Като се научат от самсунг да правят рефлекс фотоапарати на нивото на Канон и Никон тогава пак ми се обади.

Абе и руснаците си купуват техните боклучиви лади и си ги карат, ама в Зап. Европа нещо им се мръщат, що ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ти твърдиш че A470 правел некачествени снимки???

Ама си забравил да кажеш при какви условия. Щото и с рефлекс можеш да направиш некачествени снимки ако ти е мерак."

A, последното е много вярно. Знам го от опит. Затова препоръчвам, ако човек ще си купува фотоапарат, да отиде и да го пробва. Преди няколко месеца подарихме на един колега за сватбата A470, видях какви снимки е направил. Ако искаш, довечера ще ти постна няколко, да си кажеш мнението. Но не ти обещавам да са правени при идеални условия, нито от професионален фотограф ;) .

"Когато няма ръчни настройки (на някой фотоапрат) трябва да научиш наизуст при какви условия можеш да снимаш с автоматичните и да правиш само такиви снимки."

Тоест, А470 ще ти върши работа в 50-60 % от случаите, а един хубав апарат - в 80-90 %. Съгласен съм.

А относно рефлексите и ладите - не виждам какво общо имат с темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Canon PowerShot A590 IS позволява да си настройваш каквото си искаш ръчно. Когато няма ръчни настройки (на някой фотоапрат) трябва да научиш наизуст при какви условия можеш да снимаш с автоматичните и да правиш само такиви снимки.

Ти твърдиш че A470 правел некачествени снимки???

Ама си забравил да кажеш при какви условия. Щото и с рефлекс можеш да направиш некачествени снимки ако ти е мерак. cool.gif

Човек трябва да има излишни пари за прахосване за да се навие да си купи евтин самсунг за по 200 лв. и после да се вайка що се е прекарал.

Като се научат от самсунг да правят рефлекс фотоапарати на нивото на Канон и Никон тогава пак ми се обади.

Абе и руснаците си купуват техните боклучиви лади и си ги карат, ама в Зап. Европа нещо им се мръщат, що ли?

Ами ще взема да им пробвам рефлека,имат 2 такива,не мисля че ще са много по лоши от другите.Сравнението ти за ладите е трудно за коментиране.Ето ти снимки от рефлекси на Канон и Никон ,на високо исо.

img0352ad4.jpg

24686671xe2.jpg

Тъкмо можете да направите справка и за цената на играчките,само обективите са колкото една сравнително читава сапунерка. cool.gifА някои са по скъпи и от DSLR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Gizmoto:

Днес си поиграх малко с Canon A470, ако те интересува, можеш да разгледаш резултата: http://picbg.net/album.php?u_id=29353vcRrd . Личи си и шума, особено при по-високо ISO, и липсата на стабилизатор, и необходимостта от допълнителни настройки. За сравнение съм снимал и с някои други апаратчета на цена около 200-250 лв, и не виждам Canon-а да ги превъзхожда с нещо.

Не ме разбирай погрешно, много уважавам Canon като марка, и смятам, че правят много добри DSLR-и, ако не и най-добрите (тук не се наемам да споря). Но ако става дума за евтини сапунерки - съжалявам, но не са по-добри от другите марки. Просто не им е там силата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си поиграй малко и с Canon PowerShot A590 IS едновременно с модел на самсунг който да струва 300лв. и да има същите ръчни настройки които има A590 IS и покажи резултата от снимките и на двата фотоапарата.

Важното е какво можеш да постигнеш при ръчни настройки при определена ситуация, а не как ще се обърка фотоапарата при автоматични настройки като го движиш него във пространството до като мери виличините или пък го насочиш към движещи се обекти за да го накараш да свали качеството.

И не забравяй че мене в 6-ти клас още ме е учила даскалицата по физика в фотокръжока че хубави снимки се правят при наличието на ДОСТАТЪЧНО СИЛНА СВЕТЛИНА. Още в началото на темата написах следното:

Най-хубави снимки ще прави този от двата който може да се качи на триножник (статив) и се уреди с подходящо и достатъчно силно осветление.

Има един много голям проблем при компактните фотоапарати. Това е цената им когато почне да минава 300лв., защото така и няма да направиш кой знае колко по-хубави снимки от колкото с Canon PowerShot A590 IS, а колкото повече се доближаваш до 600лв. толкова повече си губи смисъла защото моя рефлекс Nikon D40 го платих точно 300 евро чисто нов от магазина (промоцийка в Auchan).

А па надпреварата за тия пусти мегапиксели е просто смешна работа. Кой ли има екран на който да може да види снимка от 3264х2448 пиксела в пълен размер във фотошоп?

п.п. видях две от снимките правени в магазина ви.

Редактирано от Gizmoto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето и няколко снимки с Pentax Optio A30:

1.

2.

3.

Your download has failed. There were no available download servers.

Click here to try your download again. Click here to try your download again.

След доста опити продължава да ми показва горното съобщение.Не мога да ги видя за сега....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Your download has failed. There were no available download servers.

Click here to try your download again. Click here to try your download again.

След доста опити продължава да ми показва горното съобщение.Не мога да ги видя за сега....

При мен се отварят, като кликна на "Download now" . Снимките са с доста добро качество. A.com, мисля, че си направил добър избор, въпреки че отначало се беше спрял на други апарати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...