Lysander

Как се премахва петно от дъвка залепена за дрехи ?

32 мнения в тази тема

Здравейте Публикувано изображение

Някой може ли да ми каже няколко начина за премахване на дъвка полепнала по дреха ?

Аз знам няколко но да чуем вашия Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз знам само за един начин:Търкаш върху дъвката с кубче лед за да замръзне и много лесно се отчупва на малки парченца! А твоите начини?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами пъхане на дрехата във Фризера и след това остъргване с метал например нож , пъхане в преалнята при високи температури и уж готово.. но не ми се ризкува.

2-ри. С Ютия върху дъвката 1 2 пъти минаваме и поставяме лист хартия върху дъвката и дръпваме рязко.. но пак не ми се рискува Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С пералнята в никакъв случай не рискувай!Ще окепазиш дрехата. А това със ютията е за премахване на петна от свещ, дъвката ще се размекне и ще ти създаде повече проблеми.Пробвай за да се убедиш със парченце плат! И пак се връщаме в началото-варианта е един-със бучка лед!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

с ютия през памучна кърпа (тоест кърпата върху дъвката)... на един път няма да стане вероятно за това се ползват чисти части от кърпата или няколко кърпи, като се гледа полепналото по кърпата да не се размаже другаде... ако не се ползва кърпа - просто с ютията така ще се размаже че...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Най - простият начин - на химическо чистене ! Ако няма във вашият град в съседният голям със сигурност има ! Ако ви е ценна дрехата не си правете експерименти с нея !
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

дрехата се слага в хладилника или фризера, за да стане дъвката твърда и чуплива и после я махаш до колкото може. това с ютията мисля че е за восък.

Редактирано от foty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако намериш аптека, в която да ти продадат етер, той ще я разтвори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dix ... с този етер да не отиде и дрехата :rolleyes: ... както казох в предният си пост ... не си прави експерименти !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

dix ... с този етер да не отиде и дрехата :rolleyes: ... както казох в предният си пост ... не си прави експерименти !!!

Ако е синтетика, нищо чудно. Първо се прави проба на участък, който не се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази дъвка и съответно петното й да не са нещо божествено, та в заглавието на темата са с главна буква? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не дрехата не е божествена - тя е ученическата ми униформа.. която трябва да нося поне още 1 година (докато завърша) а те трудно се намират или с поръчка в даскало ;) Няма проблеми с фризера го оправихме :)Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ацетон или лакочестител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да се премахне дъвката е необходимо самата дъвка да се замрази по някакъв начин.Например да се сложи дрехата във фризер, върху дъвката да се сложи лед или по друг успешен начин да се замрази. След това я натрошете и остатъка изчистете със спирт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ако е на коса? Често си правя балончета и си мятам косата, та често имам дъвка по нея... Много-много не искам да си държа главата в хладлник... или да я гладя с ютия Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ако е на коса? Често си правя балончета и си мятам косата, та често имам дъвка по нея... Много-много не искам да си държа главата в хладлник... или да я гладя с ютия Публикувано изображение

Аз знам само за един начин:Търкаш върху дъвката с кубче лед за да замръзне и много лесно се отчупва на малки парченца!

А твоите начини?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз знам само за един начин:Търкаш върху дъвката с кубче лед за да замръзне и много лесно се отчупва на малки парченца!

А твоите начини?

Стана :rolleyes:

Много благодаря :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стана :blink:

Много благодаря :P

Пък при мен не стана... дъвката е залепена за пердето ми в хола и не можах да я махна с лед а пердето е голямо за хладилника.

Нареждам една масичка пред пердето дето е дъвката та да не се вижда но давайте още предложения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пък при мен не стана... дъвката е залепена за пердето ми в хола и не можах да я махна с лед а пердето е голямо за хладилника.

Нареждам една масичка пред пердето дето е дъвката та да не се вижда но давайте още предложения...

:blink: Не си държала достатъчно леда върху залепналото.Аз държах по около 10-15 секунди, и след това лекичко с ножа махнах парчетата.Ти не си мисли , че ще падне сама от тъканта-все пак трябва и лекичко остъргване ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:blink: Не си държала достатъчно леда върху залепналото.Аз държах по около 10-15 секунди, и след това лекичко с ножа махнах парчетата.Ти не си мисли , че ще падне сама от тъканта-все пак трябва и лекичко остъргване ....

Преди малко пробвах като прочетох темата тук. Сега ще опитам пак ама тази дъвка е там отдавна та не знам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пък при мен не стана... дъвката е залепена за пердето ми в хола и не можах да я махна с лед а пердето е голямо за хладилника...

Ами намираш по-голям хладилник и си ОК :)

По същество и без шеги - свали пердето, сложи го на масичка, а върху дъвката за 1-2 минути сложи дълбоко замразен и поставен в найлон, за да не цапа, продукт, например кайма или нещо подобно, но не и ледени кубчета - те се размразяват много бързо и затова са по-подходящи за "малки дъвки" или пък за такива, които са на по-удобни места. Само ми е странно как дъвката се озова на пердето, ама това е друг въпрос...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами намираш по-голям хладилник и си ОК :blink:

По същество и без шеги - свали пердето, сложи го на масичка, а върху дъвката за 1-2 минути сложи дълбоко замразен и поставен в найлон, за да не цапа, продукт, например кайма или нещо подобно, но не и ледени кубчета - те се размразяват много бързо и затова са по-подходящи за "малки дъвки" или пък за такива, които са на по-удобни места. Само ми е странно как дъвката се озова на пердето, ама това е друг въпрос...

Две годишната ми дъщеричка се учеше да прави балони :rolleyes:

Стана, махнах дъвката още снощи. Взех от онези найлонови форми за лед дето са пликове и нагънах един върху дъвката, поседя доста и после я отчупих. Дъвката беше розова а пердето е прозрачно и малко петънце си остана, но него автоматичната ще го оправи сигурно.

Благодаря за идеите, не беше красиво с тая дъвка..

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Две годишната ми дъщеричка се учеше да прави балони :P

Стана, махнах дъвката още снощи. Взех от онези найлонови форми за лед дето са пликове и нагънах един върху дъвката, поседя доста и после я отчупих. Дъвката беше розова а пердето е прозрачно и малко петънце си остана, но него автоматичната ще го оправи сигурно.

Благодаря за идеите, не беше красиво с тая дъвка..

а, а, а...

ще се сетиш ти да задържиш леда както трябва, ще се сетиш , ама ...хммм...то жена - може ли човек да и се надява да свърши нещо в домакинството както трябва :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а, а, а...

ще се сетиш ти да задържиш леда както трябва, ще се сетиш , ама ...хммм...то жена - може ли човек да и се надява да свърши нещо в домакинството както трябва :speak:

Ниски доземипоклони ваше благородие за напътствията снощи, че верно тая дъвка не излизаше и не излизаше. Пък пердетата са ми нови още. То и бебето ново и не трябваше да преобзавеждам, ама...

Сега някой да каже как се маха петно от нес кафе от тапицерията на бял диван... :P щото пробвах всякакви препарати за петна а то по-лошо става - избледнява и се разлива. Отгоре може да има и малко кока кола, не съм сигурна вече... но неприятно сивее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход