Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Предстои ми покупка на климатик и след много четене из технически характеристики и различни реклами съм се спрял на следната машина :

Публикувано изображение

Марка: Daikin-Japan

Модел: F22JTNS

Държава: Япония

Вид: Хиперинвертор

Охлаждане: 0.9-2.2-3.0kw

Отопление: 0.9-2.2-3.6kw

Консумация: 0.44-0.39kw

СОР: 5.64

За кадратура: От 15 до 25 кв.м.

Някой от Вас имал ли досег с климатици от тази марка, стабилни ли са, повреждат ли се често, консумацията на енергия наистина ли е ниска ?

Притеснявам се от това, че климатикът работи на 100 V напрежение.

Другото е цената - 1450 лв без монтажа.

Висока ли е ?

казвайте, че до края на седмицата трябва да решавам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте.

Предстои ми покупка на климатик и след много четене из технически характеристики и различни реклами съм се спрял на следната машина :

Публикувано изображение

Марка: Daikin-Japan

Модел: F22JTNS

Държава: Япония

Вид: Хиперинвертор

Охлаждане: 0.9-2.2-3.0kw

Отопление: 0.9-2.2-3.6kw

Консумация: 0.44-0.39kw

СОР: 5.64

За кадратура: От 15 до 25 кв.м.

Някой от Вас имал ли досег с климатици от тази марка, стабилни ли са, повреждат ли се често, консумацията на енергия наистина ли е ниска ?

Притеснявам се от това, че климатикът работи на 100 V напрежение.

Другото е цената - 1450 лв без монтажа.

Висока ли е ?

казвайте, че до края на седмицата трябва да решавам Публикувано изображение

Честно казано и мен ме привлече..... замислям се... добри показатели.. но какво ще кажат специалистите???

П.С А това ??? http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=244

или това... по-скъпо, но по-мощно... http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=216

Редактирано от Diin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе, кажи сега, колко квадрата е стаята, която ще отопляваш? Каква е дограмата? Изолация имаш ли? Какво е изложението на стаята?! Дайкин са една от най-реномираните марки климатици, да не кажа, че в момента е най-добрата! Моделите им затова са скъпички и по-бедни откъм екстри спрямо конкурентите си! Японските машини са по-качествени от тези, които са предназначени за пазара в Европата! Критериите на японците са много завишени във всяко отношение! Ще ти е терсене малко йероглифите, но с времето ще свикнеш! А, и още нещо - за какво ще се ползва предимно този климатик - повече за охлаждане или за отопляване...или пък само за преходния период?!

Редактирано от IMG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16 кв.метра , височина на стените 2,40 метра.Две външни стени, изложение юг-югоизток. Стара двойна дървена дограма без стъклопакет. Изолация няма, но стените са тухла с дебелина на зида 50 см (тухла и половина). Основно отопление на стаята - локално парно, чрез камина с водна риза. Климатикът ще се използва за охлаждане през лятото и за резервен вариант отопление през зимата, тъй като на детето не мога да разчитам да поддържа камината с дърва. Тоест -да се отоплява с него, докато се върнем от работа със жена ми - по около 4-5 часа на ден през зимата.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравихме само да уточним колко волтов да бъде - 220 или 100! И така, за Япония или за Европа да бъде машината? Посоченият от теб климатик е слаб за стаята!!! Само да те светна, че всичко се прави при братята китайци, включително и тези машини, които са за японския пазар!!!

Редактирано от IMG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравихме само да уточним колко волтов да бъде - 220 или 100!

И така, за Япония или за Европа да бъде машината?

Посоченият от теб климатик е слаб за стаята!!!

Само да те светна, че всичко се прави при братята китайци, включително и тези машини, които са за японския пазар!!!

100 V .

Учудваш ме - защо да е слаб ?

Аз нямам големи топлинни загуби, нищо , че дограмата е стара - в идеално състояние е, а и на местата, където лчгат крилата съм сложил уплетнения от AL - дограма.

В момента там се отоплявам с локално парно, като отдадената мощност за тази стая е 3 kW и нямам проблем с температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таванът и подът също са топлинни загуби - зависи какво е под и над теб. Съветът ми е да не купуваш нищо 100V за японския пазар. Йероглигите на дистанционното са най-малкия проблем. Виж ми мненията из този раздел. Смисълът на скъп климатик е да работи и ТОПЛИ на студа. За охлаждане всички работят. Според мен е неоправдано скъп, колко ще ти е монтажът? И кой ще ти го слага? За подобни пари може да си купиш Fudjitsu-General 12 или 3 евтини климатика и да си оправиш цялото жилище. При наличие на локално парно бих избрал втория вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таванът и подът също са топлинни загуби - зависи какво е под и над теб.

Маза (неотопляема), жилищна стая (отопляема)

Съветът ми е да не купуваш нищо 100V за японския пазар. Йероглигите на дистанционното са най-малкия проблем. Виж ми мненията из този раздел.

Точно твоите мнения ме накараха да се замисля и да пусна настоящата тема.

Смисълът на скъп климатик е да работи и ТОПЛИ на студа. За охлаждане всички работят.

Да, разбира се.

Според мен е неоправдано скъп, колко ще ти е монтажът? И кой ще ти го слага? За подобни пари може да си купиш Fudjitsu-General 12 или 3 евтини климатика и да си оправиш цялото жилище. При наличие на локално парно бих избрал втория вариант.

Монтаж : 150 лв - фирмата е "Техно-клима" -Варна, чрез представителството и в Троян. Дават 3 години пълна гаранция на климатика.

Да, знам.

Мен ме интересува обаче основно консумацията на ток след това, а характеристиките на този модел най-ми допадат като консумация.

Снощи бях на оглед при един колега, който си е инсталирал в целия апартамент климатици Дайкин.Единият му е точно същия модел - F22JTNS и с него отоплява стая с подобно изложение, дограма и квадратура на моята. Цяла зима се е топлел само с климатика там и не е имал никакви проблеми с поддържането на температурата и консумацията на тока. Въобще - цяла вечер ми хвали климатиците си.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой да даде мнение за този модел на Даикин добър ли е да не е менте,харесал съм го и мисля да го купя,моля за съвет.DAIKIN, FTYN / RYN 25 GX, 9000 Btu/h, конвенционален, клас: А/А

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента ми монтират климатика - Daikin F22JTNS - на 100 V /50 Hz с трансформатор - ще допълня поста си, след цялостния монтаж. За сега фирмата е на ниво - без абсолютно никакви забележки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента ми монтират климатика - Daikin F22JTNS - на 100 V /50 Hz с трансформатор - ще допълня поста си, след цялостния монтаж.

За сега фирмата е на ниво - без абсолютно никакви забележки.

Климатика е много добър,поздравления...но е трудно с резервните части .Ако не беше го взел бих те посъветвал да избереш европейски модел на фирмата- FTXS25G с 6 години гаранция ,вярно ,че копа му е по нисък-4.53 ,но недей да се доверяваш толкова на твоят коп,за Япония стандартите са по други критерий

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе, Честита нова придобивка! :)

Дайкин са една най-реномираните фирми за климатици и се славят с изключително качествени машини!

Мисля, че вече сервизирането на машините предназначени за японския пазар е вече разрешен.

Напоследък доста фирми, които работят с тях осигуряват пълната им поддръжка!

Доктора може да каже повече, предполагам че е разговарял с техниците по въпроса с гаранцията и сервизирането на машината!

Предполагам, че са му осигурили и превод на дистанционното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разговарях, разбира се - и то почти месец.

Не само с тях, ами и с хора, които са си закупили такива климатици.

Сега - климатикът е с изчистен дизайн, няма много екстри, но пък консумацията на енергия е достатъчна "екстра" за мен .

Резервни части - има , на прилични цени, независимо, че са произведени в Япония.

Фирмата поема 3 години пълна гаранция на всичко, стига да се правят "профилактичните" прегледи (по 50 лв всяка година) .

В Троян, съм питал 8 човека (мои добри познати) не са имали никакви проблеми нито с климатиците, нито с поддръжката - до 24 часа фирмата доставя и заменя всяка една повредена част .Никой от моите познати не е имал никакво оплакване за период от 3-4 години вземане-даване с тази фирма .Тук в Плевен също питах няколко човека, с инсталирани климатици Дайкин от същата фирма - и те нямат оплаквания от фирмата и климатиците.

Дистанционното наистина е само с йероглифи, но дават превод на български .Сега остава само да си надпиша копчетата ;)

Климатикът е за работа на 50 Hz - с което отпадат съмненията за претоварване на компресора заради честотата на която работи нашата мрежа.

Трансформаторът се монтира отвън, до външмото тяло на климатика. Мощността му е 10 W - тоест пренебрежимо малко спрямо общата мошност и COP на климатика.

До последно се колебаех между този модел и произведен по европейските стандарти, както и дали да не предпочета някой модел на Panasonic с близки технически показатели , като по-разпространен, и с по-ниска цена - щях да спестя 300-400 лева.

При избора ми натежаха следните неща :

1.) мненията на моите познати, които имат вече такива климатици .

2.) добрите отзиви за фирмата .

3.) ниският разход на енергия, който е факт .

4.) това, че имах парите и ги бях прежалил вече .Общо взето, както Филипов беше казал преди време на друго място и друг форум - "Имал пари -дал ги "

5.) самата марка "Daikin" . С един приятел си говорехме, че при автомобилите има една марка - и тя е "Мерцедес".Всичко останало е компромис с качеството. Защо този принцип да не важи и за климатиците ?

6.) карам японски автомобил - Мазда, правена в заводите на Мазда в Хирошима и произведена за вътрешния японски пазар.

Качеството на изработката на тази кола няма нищо общо с качеството на автомобилите от същата марка, и същия модел, произведени за Европа.Не знам защо е така, но тези, които са правени за Европа са с пъти по-ниско качество и издържливост, от колкото тези, които са правени за вътрешният им пазар.

Изхождайки от този си опит с автомобилите - предпочетох и климатикът ми да е такъв :P

Знам , ще кажете, че автомобилът няма нищо общо с климатиците, но фактът си е факт - японците правят продуките си за Европа с по-ниско качество, от колкото тези, които си оставят за себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

японците правят продуктите си за Европа с по-ниско качество, от колкото тези, които си оставят за себе си.

Адски много си прав..... От 10 години се занимавам с японска климатична техника и напълно съм се убедил в това...Имал съм възможността да се докосна и до други неща внесени от Япония като хладилници, телевизори и др. и също мога да кажа - качеството е уникално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, "Дайкин" не се окичват като коледна елха с екстри, а залагат на качество! Затова и са по-скъпи от другите машинки.За 100 волтовите машини не само, че японците държат повече на качеството на чаркалъците, а най-вече критерият им е по - завишен, когато става въпрос за енергийна икономика! Затова са и с по-висок КОП! Дайкин доколкото знам са измислили климатичната система при самолетите - оттам идва донякъде и силното реноме, с което се ползва Корпорация "Дайкин". Със кеф да си го ползваш и да те надживее както има една дума! А за парите - това са бели "мишки"...кефът цена няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, спрял съм се на Дайкин FTX50GV за помещение от 20кв.м., а избраният е за 35-45 квадрата за да може когато няма никой да топли и общите помещения.Цена 1499 с монтаж, има го и без монтаж. Има същият и за квадратура 25-30 и същата зена- и двата инвенторни-стенен тип. Проблемът е , че навсякъде го дават с производство от Дания- Чехия , а не от Япония и не посочват долната граница на външната температура за работа. Стандартен панелен апартамент, външна стена, първи етаж, трапезария-кухня е и като ежедневно помещение/ теле. зала/. Давайту съвети и от къде да го купя в София. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, спрял съм се на Дайкин FTX50GV за помещение от 20кв.м., а избраният е за 35-45 квадрата за да може когато няма никой да топли и общите помещения.Цена 1499 с монтаж, има го и без монтаж. Има същият и за квадратура 25-30 и същата зена- и двата инвенторни-стенен тип. Проблемът е , че навсякъде го дават с производство от Дания- Чехия , а не от Япония и не посочват долната граница на външната температура за работа. Стандартен панелен апартамент, външна стена, първи етаж, трапезария-кухня е и като ежедневно помещение/ теле. зала/. Давайту съвети и от къде да го купя в София. Благодаря.

Защото е произведен от завод на Дайкин в Чехия. Както примерно повечето панасоници у нас - идват пак от Чехия. До -15 градуса ще ти работи гарантирано и ще топли. При тази гвадратура, макар и без изолация има достатъчна мощност да ти поддържа комфортна топлина и режим. За София примерно от тук

Едит: Ако можеш да отделиш още около 300 лева, то вземи този - Daikin FVXS35F http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Редактирано от kmvasilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайкин са една от най-добрите марки. Евтини са за качеството си и за мен са най-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имайте предвид че за Японските "рециклирани" климатици няма части и като се скапе електрониката както става обикновенно след година го зазимяваш в мазата.

И поговорката по евтиното винаги излиза по скъпо важи с пълна сила  :clown:

Успех с избора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имайте предвид че за Японските "рециклирани" климатици няма части и като се скапе електрониката както става обикновенно след година го зазимяваш в мазата.

Успех с избора

Глупости, и за си мислих, че имам климатик преди да мина на 100 волтов. Никога вече ни бих си и помислил да си купя вече различен от 100 v климатик.  Имах неблагоразумието( с всичкия си акъл) да бръкна да извадя един мъх докато работи захвана ми палеца и му счупих турбината. Алексндър( подвизава се в този форум) намери турбина в рамките на един ден и ми я смени без никакви проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех с избора

Няма такова нещо.

Части има навсякъде.

Да не говорим, че климатикът, който си купих ( от първия пост в темата) е беше чисто нов, без никакви "рециклирания".

и си работи вече 4 години зиме и лете без абсолютно никакви проблеми.

А ти как пропусна да си рекламираш фирмата в този си пост ? 

Преди малко проверявах постовете ти ред по ред и установих, че ей так, между другото правиш реклама на определена фирма.

Тъй като това е забранено от правилата на нашия форум, смятай това за официално предупреждение - от тук нататък твои  постове  с линковете ще се трият без предупреждение ! 

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех с избора

Напълно съгласен съм.

Плюс това този пост е доста стар тоя Daikin вече го няма като модел. Новите модели също са добри и си заслужават, цените далеч не са толкова високи.

Няма такова нещо.

Части има навсякъде.

Да не говорим, че климатикът, който си купих ( от първия пост в темата) е беше чисто нов, без никакви "рециклирания".

Преди малко проверявах постовете ти ред по ред и установих, че ей так, между другото правиш реклама на определена фирма.

Тъй като това е забранено от правилата на нашия форум, смятай това за официално предупреждение - от тук нататък твои  постове  с линковете ще се трият без предупреждение ! 

Части даже в железариите се продават :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо.

Части има навсякъде.

Ще ми кажеш ли само от къде можеш да си купиш платка за твоя климатик примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравихме само да уточним колко волтов да бъде - 220 или 100! И така, за Япония или за Европа да бъде машината? Посоченият от теб климатик е слаб за стаята!!! Само да те светна, че всичко се прави при братята китайци, включително и тези машини, които са за японския пазар!!!

малко късно се включвам по темата ама колега, ...в България има все повече модели на Дайкин от завода в Чехия .....

в къщи вече 3-та година съм с този модел http://klimakomplekt.com/daikin/ftx-50gv-rx-50gv-ftx-50gv-rx-50gv?page=1 (чешко производство - няма да ти казвам че зимата неможеш да чуеш вън външното тяло дали работи, говоря като излезна на терасата, ...трява да сложа ухо на тялото за да го чуя) ....

Редактирано от Богдан Гергов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнение за инверторен климатик Daikin FTXB25C/RXB25C, 9000 BTU
След дълго проучване на пазара за климатици относно цена/параметри/качество/надежност
се спрях на този: http://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-daikin-ftxb25crxb25c-9000-btu-klas-a.html
който изглеждаше най-подходящ за стаята,която ще се отоплява-13кв.м,южно изложение,налична термоизолация.
Първи впечатления след монтаж: грозно вътрешно тяло,липса на индикатор(дисплей)на вътрешното тяло 
за показване на външна и вътрешна температура,осезаем шум при работа въпреки заявените 21децибела?!? Имам 
климатик висок клас от 2003г,който шуми по-малко! При работа с дистанционното на Дайкина,при натискане
 на който и да е бутон чак след две секунди пиука,демек командата е приета?!? При старият ми климатик 
това става мигновено! При режим "топло" на дистанционното е заявена температура 20градуса а реалната 
става 22градуса!? Сигурно се досещате вече че на стария климатик температурата е 1:1.
Обобщение: Имам чувството,че съм се ушил с евтин китайски боклук(в случая Чешки) за който не знам дали
ще си покрие параметрите за през зимата,а именно дали ще грее при -15градуса?!?
При непринуден разговор с монтажниците се разбра че повечето климатици са един дол дренки! 
Изключение правили тези които са директен внос от Япония!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...