Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Aqua_Fontana

FACEBOOK - мнения

Препоръчан отговор

Е,ползвате ли най-посещаваният сайт на десетолетието?

За мен фб е прекрасна възможност да откриеш стари познати, да водиш дискусии по разнообразни теми, да бъдеш в течение с новите тенденции, абонирайки се новости около любими заведения, клубове, изложби и пр. Също така е удобен и лесен начин да разглеждаш и коментираш снимки :)
Определено си има своите предимства, върху които аз гледам да се фокусирам. Недостатъци също има, като всяко нещо, но в повечето случаи са неоснователни, тъй като сам избираш за какво да ползваш фейсбука си в крайна сметка. Винаги може да блокираш приложения, които не ти трябват, както и да не даваш разрешително на хора, които не са ти извън обкръжението...

Това накратко, вашето мнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иво Сиромахов ми е взел думите относно фейбук

http://www.ivosiromahov.com/2_article/a46.html

Подкрепям мнението на Иво Сиромахов.... Не ползвам ФБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начин да получиш покани за приятелство от чиста куртоазия. Съответно ги приемаш защото знаеш че ако я отхвърлиш ще се започне един дълъг и мил диалог на края на който пак приемаш. В кратце общочовешка дипломация, която е част от нашето ежедневие. Другото лице на сайта е че откриваш хора с които искаш да си възстановиш контактите, както и такива с общи интереси. Социална мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно заради супер негативните теми, на които попаднах, реших да представя и своята гледна точка. Всичко лошо, казано за фб, е вярно, но не е абсолютната истина, защото- както казах: човек сам решава как и защо ползва фейсбук!

а за това с аддването на познати, си прав, че е куртоазия, но пък винаги може да отклониш "поканата за приятелство". Убедена съм, че човекът, ако не ти фигурира в близкото обкръжение, дори няма и да се усети, че си го отрязъл http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif,защото много хора си добавят "приятели" на кг, което е доста безсмислено на практика, защото фб не е чат-програма, нито сайт за запознаства, а точно обратното. Смея да го твърдя, защото аз фб акаунт си създадох, докато учих в Америка миналата година и американските ми приятели си ползват фб-ка по предназначение, нито ще ги видиш да се теглят късметчата и да си правят куизове, нито да си търсят виртуални запознанства от по особен характер :wors:

...а уж американците ни били виновни за всичко?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера бях на гости в приятел....не ми обърна особено внимание, щото требваше да си обере градината във "Фермата":eek:..........целия тоя Бук е поредната малоумна американска треска...:wors:..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера бях на гости в приятел....не ми обърна особено внимание, щото требваше да си обере градината във "Фермата":)..........целия тоя Бук е поредната малоумна американска треска...:wors:..

А от тази ферма ми писна вече.. колко колеги ме зарибяват да съм се включел за да им пратя подкова :eek:

|П.С Направо ми залипсваха времената в началото на интернет и Мирк.... Хората все още не бяха толкова зарибени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ми е изцяло негативно, а и както алгор с посочил по-горе, има вече 3 теми за фейсбук !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от тази ферма ми писна вече.. колко колеги ме зарибяват да съм се включел за да им пратя подкова :doh:

точно това обяснявам: може да си блокираш приложението към ферми, заводи и пр глупости и никой никви покани няма да ти праща. Супер елементарно е, просто си разглеждаш настройките! :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно това обяснявам: може да си блокираш приложението към ферми, заводи и пр глупости и никой никви покани няма да ти праща. Супер елементарно е, просто си разглеждаш настройките! :offtopic_s:

Те ме зарибяват да се включа във ФБ заради фермата...

А за комуникация мога да ползвам други програми или сайтове ако искам.... за какво ми е да се включвам и във ФБ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а за това с аддването на познати, си прав, че е куртоазия, но пък винаги може да отклониш "поканата за приятелство". Убедена съм, че човекът, ако не ти фигурира в близкото обкръжение, дори няма и да се усети, че си го отрязъл http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif,защото много хора си добавят "приятели" на кг, което е доста безсмислено на практика

Мдам, но се получава следното:

Правя си ФБ акаунт. Добавям си хора които познавам. Поддържам връзки с няколко бивши съученици. Съответно техните приятели ме виждат. Познаваме се, но на всички ни е ясно че и здрастито на улицата си го казваме от възпитание, а с някои и от въпросната куртоазия. Но явно на тях им е неудобно че съм в списъка на наш общ познат, а те не са в моя. Тъпа социална политика.

Де да знам и аз защо го направих тоя акаунт, ползвам го като форум - за разпускане и писане на глупости по снимки и профили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ще си остана върл защитник на въпросната социална мрежа. Най-вече, защото ми омръзна да слушам разни плоски мнения за това, как видиш ли facebook била поредната американска простотия, която промивала мозъци и т.н. Това, че масово хората са безкрайно отегчени, скучни, асоциални и малоумни създания, които вместо да използват Интернет достъпа за по-пълноценни цели, киснат по цял ден и жънат виртуални ферми, мене не ме е**. Моето обкражение използва фейсбук по предназначение. И евала им на пичовете, дето са създали тези малоумни приложения - умни хора, които са нясно, че на тоя свят има прекалено много малоумници, които да им дадеш една пръчка да ръчкат едно лайно по 14 часа на ден, ще го правят! Стига някакви точки там да им дадеш. Направихте ги милионери тези сладури - със здраве да си харчат паричките! Някога задавали ли сте си въпроса, защо видиш ли тази мрежа точно facebook се нарича? Това е един вид виртуална адресна книга на вашите приятели, познати и колеги. За активните потребители, няма по-лесен начин от това да се свържеш с познат, който живее в Ню Йорк, докато ти си в Прага. Особено, ако си контактен човек и списъка ти с познати е прекалено дълъг и включва хора от различни крайща на света - по този начин си осигуряваш един стабилен контакт с тези хора. Да не говорим за десетките удобни опции от сорта на покани за различни видове мероприятия, споделянето на линкове към интересни статии, клипове, музика и стотици други източници на информация. Един пример - Жан-Пол, един френцузин, с който завързахме много добри социални контакти в Дания - не можем да се наречем приятели, но определено имаме много общи интереси и изпитваме голямо уважение един към друг. Виждахме се от дъжд на вятър и предимно с подпийнало състояние, имайки предвид, че ставаше въпрос за студентски купони. Да де, ама се намерихме във фейсбук и сега редовно си споделяме информация, обсъждаме си филми, книги, музика и събития и дори си уредихме среща в Лондон :baby: Ако фейсбук не съществуваше, със сигурност щяхме да си загубим контактите (а и нямаше да знаем колко общи интереси имаме) и никога повече да не се чуем и видим. А аз нямаше да получавам новини от кухнята в редакцията на The Mirror в Лондон :whist: И това е само един от многото примери, които мога да дам. Отделно съм част от много групи, които редовно ме уведомяват за новости и събития. Така например нямаше да знам за доста от по-некомериалните културни събития, както в България, така и в чужбина. Колко концерти, постановки, филмови вечери и куп други мероприятия щях да пропусна, ако не беше фейсбук. Аз не че не мога да ги следя и от други канали за информация, но защо пък да не ми се струпва всичко на едно място? Защо трябва да отварям над 30 таб-а и аз да проверявам за събития, вместо други хора да ме уведомяват за тях? Фейсбук е много удобна мрежа, която ти дава достъп до много неща. Това, че вие не сте й намерили правилното приложение, не я прави "простотия". И това, че масово хората жънат виртуални ферми и гледат риби не означава, че е създадена само с тази цел. Facebook is great! The people are fucked! ;) Айде, оставям ви да се гнетите - аз отивам да видя един колега какви линкчета ми е share-нал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете се с глупостите, ако фейсбук не съществувал  щели сме  да си загубим контактите.  :biggrin:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете се с глупостите, ако фейсбук не съществувал  щели сме  да си загубим контактите.  :whist:  

:biggrin:

+ 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете се с глупостите, ако фейсбук не съществувал щели сме да си загубим контактите. :biggrin:

Говоря за себе си. Имам над 160 контакта с хора от над 33 държави - по-удобен начин за контакт с тях нямам. Вас не ви визирам никъде - вие си поддръжайте контакти, както на вас ви е най-удобно.

Или ми четете аргументираното мнение както трябва или не си правете труда да ми вадите думите от контекста. Грозно е.

П.П: Цъкайте си минусчета, то друго не ви остана :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за себе си. Имам над 160 контакта с хора от над 33 държави - по-удобен начин за контакт с тях нямам. Вас не ви визирам никъде - вие си поддръжайте контакти, както на вас ви е най-удобно.

Или ми четете аргументираното мнение както трябва или не си правете труда да ми вадите думите от контекста. Грозно е.

П.П: Цъкайте си минусчета, то друго не ви остана :biggrin:

и аз никого не визирам -- имах не 160, а 1600 напълно безполезни за мен контакта с всякякви ненормалници от цял свят.

След като написах в големи букви в профила си, че не търся нито лични роби, нито лични слуги, нито изтривалки, нито тоалетни, нито подчинени, нито sub травестити, нито робини

i.e. ANY KING OF RELATIONSHIP OF ANY KIND -- профила ми беше изтрит. благодаря за което !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз никого не вияирам -- имах не 160, а 1600 напълно безполезни за мен контакта с всякякви ненормалници от цля свят.

След като написах в профила, ч

Това, че ти си изпозлвала фейсбук по този начин мен не ме грее, сещаш ли се?

Хората които са ми в списъка ги познавам лично (с около 6-7 изключения, които са предимно професори, лектори и журналисти, с които съм се свързала по фейсбук, без да ги познавам лично, а защото съм се изкефила на някоя тяхна лекция, книга или статия).

За няколко години студентсво в чужбина, трябва да си най-уникалният асоциален темерут, за да не завържеш поне няколко контакта. Така, че това кой за какво използва фейсбук не ме грее, ама хич. Това, което ме дразни е, че изразявате неадекватни мнения и оплювате тези, които изпозват всичките benefits на тази социална мрежа.

Баси и хората.

Бай дъ уей, Линда лично аз съм те виждала да даваш добри аргументирани мнения по много спорове, за които аз съм била на тотално противположно мнение - и това още от както се регистрира във форума. Някога да си ме виждала да ти успорвам позицията? Най-вече с неадекватни агрументи? Да съм ти цакала минуси, за това, че примерно темите за BDSM не ме кефеха? Хм?

Същото важи и за господина, който прочете първите три изречения от поста ми без да си направи труда да асимилира написаното, дадения пример и факта, че аз не визирам вас, а визирам себе си, като човек който позлва услуга, която му е удобна!

Мисля си, че сте достатъчно зрели, за да имате елементарна култура на дискусия. Но явно само така си мисля...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че ти си изпозлвала фейсбук по този начин мен не ме грее, сещаш ли се?

Хората които са ми в списъка ги познавам лично (с около 6-7 изключения, които са предимно професори, лектори и журналисти, с които съм се свързала по фейсбук, без да ги познавам лично, а защото съм се изкефила на някоя тяхна лекция, книга или статия).

За няколко години студентсво в чужбина, трябва да си най-уникалният асоциален темерут, за да не завържеш поне няколко контакта. Така, че това кой за какво използва фейсбук не ме грее, ама хич. Това, което ме дразни е, че изразявате неадекватни мнения и оплювате тези, които изпозват всичките benefits на тази социална мрежа.

Баси и хората.

хората са различни, аз не приемам този начин на коминикация, но това си е мое мнение, и е излишно да ми цъкате минуси.

дискусия е всеки да изкаже становище, а не да се надцакваме взаимно :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хората са различ

Хора всякакви, вкусове всякакви.

Това, че на вас ви е удобно да ползвате един вид поддръжка на контакти не го прави "глупаво" и "простотия" както се изказа господина преди теб.

Това е избор - ти избираш ICQ (примерно). Аз този месинджър от години не го позлвам, защото не ми върши работа. Да ме виждате да скачам и да оплювам, нещо, което де факто не ми влиза в реална употреба?

Това ми е проблема май масоов с хората. Аз търся логика...

хората са различни, аз не приемам този начин на коминикация, но това си е мое мнение, и е излишно да ми цъкате минуси.

дискусия е всеки да изкаже становище, а не да се надцакваме взаимно :down:

Именно! Аз за какво приказвах до сега?

Иначе аз минуси не цъкам, ама ми е и все тая дали някой ще ми цъкне или не...

Уважавайте си мненията взаимно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

освен основната идея да поддържаш в една "онлайн книга", лицата на приятелите си, фейсбук е една много удобна възможност да преоткриваш хора, на които си се изкефил по някакъв начин и искаш да завържете контакт или просто да обмените някой друг лаф, във основа на общи интереси; фб е удобен и мобилен начин преподаватели да съобщават чрез статуса си, че(например) лекцията им се отлага или пък искат да поканят студентите си на изложба,етс; фб предлага достъп до отворените акаунти на редица художници, фотографи и пр хора на изкуството; фб обогатява музикалната ми култура, чрез обменянето на линкове(както тук впрочем, само дето се съмнявам много хора да прослушват музикалния линк на предходния...), фб ме държи в течение с множество културни събития, за които съм се абонирала, чрез фб поддържам контакти с американските си приятели, които едва ли ще видя повече, но ми е приятно да се държим в течение със случващото се тук и там, във фБ може да водиш дискусии със свои приятели по политически или светски проблеми и пр, и пр полезни функции. фейсбук е твоят виртуален дневник, а какво слагаш в него и как го оцветяваш, си зависи от теб!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет историята познава и MySpace и Twetter. Защо пък точно ФБ, ФСБ или както там го съкращавате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет историята познава и MySpace и Twetter. Защо пък точно ФБ, ФСБ или както там го съкращавате? 

MySpace е много тясно профилирано. Най-вече се използва от творци.

Twitter пък е съвсем тясно профилирано (и дойде след фейсбук вълната).

Фейсбук на мен ми дава много повече полезни опции, които използвам всеки ден.

Отговорих ли ти на въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си, че модата е фейсбук, а не горепосочените оправдания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.