silicon valley

Мнения за качеството на обслужване и на продуктите в различните магазини

59 мнения в тази тема

Вече има доста фирми предлагащи компоненти, а и цели конфигурации. Като започнем от силно препоръчваните СКАЙ и стигнем до, не толкова обичаните, ТехоХХХ. Доста хора се регистрират да попитат за нов лаптот, компютър или просто определени компоненти, а шанса да попаднат на некорктен продавач не е малък.

Ще е хубаво всеки да сподели какъв опит е имал с различните фирми. Така ще помогнем на хората, които се чудят от къде да купят. Най-малкото може да си спестят главоболията с некоректен сервиз или "разбиращи" продавач-консултанти.

Темата е за качеството на обслужване, на готови конфигурации, на компоненти, на сервизно обслужване и тн, а не дали "комисията за защита на потребителя ще ми помогне да реша проблема си с ХХХ".

Давам и примери... Правилно:

Вчера отидох до ХХХ /например Ресет компютърс/. Исках да си купя нова видеокарта. Момчета в магазина бяха много учтиви. Предложиха ми 3 модела, отвориха ги и ми казаха плюсовете и минусите на отделните карти. Останах много доволен от обслужването.

или:

Днес ми се наложи да се сблъскам с ХХХ /например Мултирама/. Търсих си ново захранване. Продавач-консултантите не бяха на ниво. Трябваше да повикам един от тях 3 пъти, докато ми обърне внимание. Той не ми помогаше, а ми предлагаше възможно най-скъпите модели в магазина. Повече няма да пазарувам от там.

Неправилно:

Дали комисията за защита на потребителите ще ми помогне, защото не ми връщат видеокарата от сервиза. Дадох я в сервиза на технополис, но я чакам от 1 месец.

Поздрави!

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вече има доста фирми предлагащи компоненти, а и цели конфигурации. Като започнем от силно препоръчваните СКАЙ и стигнем до, не толкова обичаните, ТехоХХХ. Доста хора се регистрират да попитат за нов лаптот, компютър или просто определени компоненти, а шанса да попаднат на некорктен продавач не е малък.

Ще е хубаво всеки да сподели какъв опит е имал с различните фирми. Така ще помогнем на хората, които се чудят от къде да купят. Най-малкото може да си спестят главоболията с некоректен сервиз или "разбиращи" продавач-консултанти.

Темата е за качеството на обслужване, на готови конфигурации, на компоненти, на сервизно обслужване и тн, а не дали "комисията за защита на потребителя ще ми помогне да реша проблема си с ХХХ".

Давам и примери... Правилно:

или:

Неправилно:

Поздрави!

Подкрепям създаването на такава тема.Ако тя се развие добре, добре е всеки, който има такива проблеми повече да набляга на написаното в темата, защото предполагам, че последната ще бъде доста изчерпателна.Касае се за сериозна помощ. Не всеки ден човек си купува компютърна конфигурация или лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде аз ще почна с мултирама - магазинът е голям. Цените им - надути. Всичко, което може да се намери там, може да се намери и в други магазини, при това по-евтино. Обслужването - не е на ниво. Останъл съм с впечетлението, че предлагат възможно най-скъпото. Момчетата там не са много в час. Един път, когато ходих, един продавач-консултант ми обясняваше, че конфигурацията му се охлажда с фреон. Същевременно продавачите са крайно високомерни и по-скоро пречат. Сервизът - и тук има пропуски. Често може да ви се наложи да купите нов компонент за подмяна, а да няма нужда. Това е мнението ми и не мисля, че ще се промени.

Редактирано от silicon valley (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така .. понеже тук в Габрово няма нито мултирамове, нито нищо, а една гола зора един хубав техномаркет и стемо... Като цяло от обслужването на Стемото тук нямам никакви проблеми. Продавачите са любезни ( често ми се налага да ги посещава ), а не някакви надувки да те цакат. Обесняват, предлагат .. ама си предлагат наистина каачество.. Казвам това само за Габрово .. В зората .. ами там две думи No Comment .. Техномаркета - пълна скръб. Компютрите им с едни остарели компоненти .. абе направо мизерия .. :rolleyes: Така че за Габрово най - си е добре Стемото ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няколко конфигурации съм сглобил от Лидер, горе долу съм доволен от обслужването.

винаги отивам с точен списък и те винаги са ме убеждавали да взема нещо друго и никога не са успявали.

Но техния магазин ми е на 25км в едната посока това прави едно ходене да поръчам и да оставя капаро и второ ходене да си прибера поръчката = 100км 6-7 литра бензин по 2,20лв

Мултирама няма даже да я коментирам.Ходил съм няколко пъти да търся определени неща и всеки път се отказвам да купя защото незнаят как да подходят към клиента.

Отивам да си купя захранване и ме отказват защото продавачите им са :rolleyes: и почват да ми предлагат неща които аз не желая ама те имат в наличност на примоция.

Бях си харесъл лаптоп Дел който се предлагаше само при тях, цената беше горе долу добра но попаднах на една девойка която нямаше никаква идея какво продава.

От около 2години открих онлайн магазините.

Поръчвал съм от Скай никъкъв проблем всичко е точно.

Има един елемент на изненада за цената на доставката.Не че е висока ами просто е неизвесна докато не си получиш поръчката.Като попиташ отговарят с някаква приблизителна сума.

Поръчвал съм и от outmax.bg и от тях съм доволен, много добре е оформен сайта им и веднага ти изчислява колко ще струва покупката + цената за доставка.

Активен от: 17-03-2010

Обновен: 30-08-2010

Бруто тегло: 4.00 кг.

Доставка 10.50 лева

Гаранция: 36 месеца

Наличност: Поръчвате днес, изпращаме днес.

Винаги като търся нещо или предлагам части на приятели или съфорумци поглеждам и в Бомба.бг но за сега нищо не съм пазарил от там.Цените са малко по-високи и разнообразието от продукти не е голямо.Да се надяваме ча за вбъдеще ще се промени и ще даваме линкове във Форума само към Бомбата.

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега продължавам със съседите на мултирама - плесио. Определено имат доста неща, но не си поддържат сайта. Може да си харесам нещо и да се окаже, че го нямат от месеци. Цените са завишени. В плесио ходя само предварително подготвен. Или ще ми обяснят какво ново дъно и друго ми трябва или няма да ми обърнат внимание. Сервиза им определено не е от най-добрите. В един момент съм с добро впечетление за сервиза, а в следващия - учуден от "свещенната" изцепка, която са направили /това важи и за обслужването/. За финал казвам, че в плесио ходя ако компонента го няма на по-приемливо място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Tук,в русенският Мултирама продавачите/консултанти въобще не са в час с компонентите.Аз им обяснявам,че искам DDR3 памет,те ми казват "Но ние имаме много хубави DDR2 памети,ще останете много доволен от тях!" Направо тогава ми идеше да му забия един на консултанта :) Има и още магазини и изцепки,които са се получавали,но ще замълча от малкото уважение,което имам аз,а те не проявиха към мене.

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Последно коментирах плесио... Сега да видим готовите им конфигурации /от каталогчето им/. 1 процесор: core2duo e5400 2 рам: 4 gb ddr2 800 3 дъно: Цитирам "intel g31 express chipset" 4 видео: gt 240 ddr3 1gb захранването е неизвестно, а цената е 770 лева. Коментирам в същия ред: 1. Стар сокет и стар процесор. Бих се ориентирал към ам3. 2. 4 гигабайта рам са стандарт за игри вече, но ддр2 се пенсионира. 3. дъното е неизвестно. Силно вероятно е да е на някоя евтина марка. Вграденото видео е напълно ненужно при наличието на дискретно. 4. Никакъв смисъл от 1гб. Щом това ще е видеото - взима се най-евтиния модел с 512 мб и останалите пари се наливат в друго. Вече карти поддържащи директХ 11 са стандарт. 5. Захранването не е написано, но предполагам, че е китайски боклук. За тези пари бих взел: 1. триядрен процесор на АМД - 150 лева 2. за дъно ще се спра на 870г екстриим 3 - получавам натив сата 3, усб 3 /неща, които интел още нямат/, ддр3. Страхотно дъно, с което мога да клокна процесора добре. - 160 лева 3. рам - плочка 2 гб ддр3 кингстън хиперХ - 95 лева 4. Ще се спра на 5750 за да се вместя в бюджета. - 215 5. за захранване ще грабна 500 ватовия ксигматек - и дъното и захранването ще останат с опция за ъпгрейт. И няма да се притеснявам, че може да остана без компютър заради евтиното захранване. - 100 лева С останалите пари взимам кутия на кулер мастър. След време добавям още една плочка рам и втора 5750тица. Ако мога ще се напъна да събера още 80 лева за 5770. Взимам качествено захранване, сата 3, усб 3, видео с директ х 11, опция за кросфайр, 3 вместо 2 ядра, по-нова рам, по-мощно видео и тн.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично не тая добри чуства към Jar Computers!Оставих компютъра си там за ремонт и ми взеха такса,че е пренощувал там!Май беше 18 лева!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обслужването и качеството са две различни неща. Компонентите са обикновено едни и същи, тъй като вносителите са ясни. Проблема винаги опира до сервиза и гаранцията. В някои магазини има и добра сервизна подръжка, например "Стантек" имаха доста добри майсторчета, но от както се преместиха, нямам наблюдения, само чух, че най-разбирача вече не е там. Има фирми, които сглобяват за магазините "Техно...." и реално не се стараят много в изпипването на конфигурациите, но иначе какво съм купил от тях, не е било некачествено. Такава фирма например е Мултиелектроникс /DIGI/.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А от некоректни клиенти може ли да се оплакваме? :cool:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-простият начин за анализ е използването на иконимическия триъгълник, който се състой от 3 точки (върха): 1, Цена 2, Качество (обслужване) 3, Доставка Както трите върха на триъгълника никога нямат обща допирателна, така и тези 3 точки. Добра цена + добро обслужване, но лоша доставка (наличност). Добра цена и доставка, но лошо обслужване. Обслужване и доставка на добро ниво, но цената вече е по-дебела. Замислете се и ще видите че е така - всичко си има закономерности, не случайно има позиция - мениджър и дисциплина мениджмънт :cool:

Редактирано от ma4opic4o (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А от некоректни клиенти може ли да се оплакваме? ;)

Защо не?

Най-простият начин за анализ е използването на иконимическия триъгълник, който се състой от 3 точки (върха):1, Цена2, Качество (обслужване)3, Доставка Както трите върха на триъгълника никога нямат обща допирателна, така и тези 3 точки. Добра цена + добро обслужване, но лоша доставка (наличност).Добра цена и доставка, но лошо обслужване.Обслужване и доставка на добро ниво, но цената вече е по-дебела.Замислете се и ще видите че е така - всичко си има закономерности, не случайно има позиция - мениджър и дисциплина мениджмънт :P

И защо да я няма опцията добра наличност + добро обсужване + добра цена? Превръщаш идеалната фирма в мираж :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не?

И защо да я няма опцията добра наличност + добро обсужване + добра цена? Превръщаш идеалната фирма в мираж ;)

Винаги може да има леки отклонения, но тук вече се намесва и негово величество "печалбата" ;)

Може би по-точно казано ще да е - цена, качество на продукта и доставка, но конкретно за този вид продажби, качеството на една и съща видеокарта например е еднакво навсякъде (като приемем, че продукта не се е размотавал по земята и не са го "мачкали" :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Винаги може да има леки отклонения, но тук вече се намесва и негово величество "печалбата" ;)

Може би по-точно казано ще да е - цена, качество на продукта и доставка, но конкретно за този вид продажби, качеството на една и съща видеокарта например е еднакво навсякъде (като приемем, че продукта не се е размотавал по земята и не са го "мачкали" ;)

Не съм моного съгласен че качеството на един и същи продукт е еднакво навсякъде.

Има фирми които обират, вентилатори от кутиите, кабели от комплектите и още един куп такива "дреболии" и после си ги продават отделно.Забравят да дават доста неща.На няколко пъти ми се е налагало да си търся някои дреболиики.Незнам дали е фирмена политика или просто начин за докарване на допълнителен доход към заплатите на продавач консултантите.

Затова винаги се информирам какво точно купувам и си търся всичко което ми се полага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Винаги може да има леки отклонения, но тук вече се намесва и негово величество "печалбата" :(

Може би по-точно казано ще да е - цена, качество на продукта и доставка, но конкретно за този вид продажби, качеството на една и съща видеокарта например е еднакво навсякъде (като приемем, че продукта не се е размотавал по земята и не са го "мачкали" :wub:

Специално разлика в качеството на видеокартатие, процесорите и тн в два магазина надали ще има. По-често, ако има такъв, дефекта да идва от производителя. Но и тези случаи не са много. Тогава от фирмата нямат вина. Специално съм написал за качеството на сервизното обслужване /гаранционно или извънгаранционно/ и готовите конфигурации.

Тъй като се купуват страшно много готови ПС-та и особено от големите лъскави магазини. Не всеки може да отдели време, нерви и тн да пита за най-добрите компоненти. Да не говорим, че никой, който си купува компютър, не е длъжен да разбира от процесори, ядра, рам, дънна платка.

Хората, като купуват ПС, се интересуват да им вървят приложенията, които ползват, да има по-дълъг живот ПС-то, някои имат специални изисквания /хубава аудио система, по-голям хард диск/.

Още повече, че ако не играеш игри или не ползваш натоварващи приложения, компютъра се сменя доста по-рядко. Ако ми трябва офис компютър ще си купя компютър и сигурно няма да го сменя, докато не умре физически.

Когато дойде момента за купуване на машината е най-вероятно да се насочиш към някой голям магазин. Още повече ако от там си пазарувал и си доволен и/или имаш познати, които са пазарували от там. И като си купил пералня от ТехноХХХ и тя ми работи перфектно е вероятно да се насоча натам, защото си видял, че имат компютри. Ако си купил лаптоп от мултирама и той работи перфектно - няма да играеш тото с фирми, за които нищо не знаеш. Това важи за хората, които не разбират. Виждал съм и хора с някакви познания, които се кефят на компютрите от ТехноХХХ.

Аз нямам против готовите конфигурации. Дори е хубаво да ги има, НО да са с качествени компоненти вътре, а не залежали сокет 775 процесори и дъна на ****, за по 90 лева.

-------------

Не ме разбираите погрешно. Има супер коректни фирми. Дори твърде коректни. Ремонтират, заменят неща, за които могат да откажа и да са прави. Да не говорим, че се срещат хора, които си разбират от работата и помагат много съвестно.

Май доста се улях с тоя пост. За финал пускам един мутант роден в мултирамата:

Публикувано изображение

Е това ако не са специалисти. АМД процесор с интел онбоард видео :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никой търговец няма да си хвърли залежалата стока на боклука,а ще се опита да я пласира!В офиса работя със сокет А който май беше преди 754!G31 и 775 с Core Duo си е мечта за персонала в много фирми!Шефовете не те питат каква конфигурация искаш а купуват готови от най-евтините и се интересуват само от гаранцията!

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Скоро сглобявах два офис компютъра за позната счетоводителка със Семпрон 140(само единия се отключи) върху ASROCK 880GM-LE и се получиха много добре, на съвсем приемлива цена. С хубави захранвания, 2GB рам, HDD 250GB и всичко както си трябва без да се прави кой знае какъв компромис. Изискванията бяха за "пишешта" машина на която да могат да се играят съвсем елементарни игри. Така че си е до човека, имам познати които са на мнение че готовите конфигурации са си супер и нищо не е в състояние да ги убеди в противното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ме разбираите погрешно. Има супер коректни фирми. Дори твърде коректни. Ремонтират, заменят неща, за които могат да откажа и да са прави. Да не говорим, че се срещат хора, които си разбират от работата и помагат много съвестно.

Кажете малко и такива :) Стига сте се оплаквали има много магазини които са некоректни, но малко са коректните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сглобиха ми компютър в SMAR SISTEMS в офис в град Бургас За да ми важи гаранцията от три години . на всики три месеца трябваше да нося комютъра на профилактика срещу скромната сума от 25 лв. След около година се развали цветноста на монитора ,вместо зелено даваше кафяво. Веднаг изпратих монитора на ремонт , след като включих монитора този дефект си остана , ходих пак профикактика ,моля за заповядайте пак след 3 месеца .Наложи се да преинсталирам компа в една фирма и тоз който го преинсталира каза че видеокартата е заминала . Та това е моето голямо ходене на профилактика те си си знаели и са си траели докато изтече гаранцията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

....

Мой приятел близо година ходи така на всеки 2 месеца. Не за профилактика, а за преинсталация на уйндолс. На всеки 2 месеца му преинсталираха уйндолса за скомната сума от 20 лева. Казали му, че след 2 месеца се "развалял".

Интересно е дали шефовете знаят или това е начин да се докарва по някой лев. Защото ако всеки месец през теб минат 20 конфигурации "за профилактика"... 20*20 - 400 лева допълнително.

А това, че са чакали да изтече гаранцията ми прозвуча нормнално, след като вече чух за "профилактиката".

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мой приятел близо година ходи така на всеки 2 месеца. Не за профилактика, а за преинсталация на уйндолс. На всеки 2 месеца му преинсталираха уйндолса за скомната сума от 20 лева. Казали му, че след 2 месеца се "развалял".

Интересно е дали шефовете знаят или това е начин да се докарва по някой лев. Защото ако всеки месец през теб минат 20 конфигурации "за профилактика"... 20*20 - 400 лева допълнително.

А това, че са чакали да изтече гаранцията ми прозвуча нормнално, след като вече чух за "профилактиката".

и аз съм ходил за при тях за преинсталация , а относно профилактиктиката при тях се изразява в почистваванвето на компа с прахусмукачка , няма да обновят драйвери или нещо друго , това е " профилактика на га ранционен компютър ''смятай 4пъти в година за 3 години по 25 лева и така профилактиката ми излиза 360 тамън за 1нова видеокарта

Редактирано от stonit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това за преинсталация на уина на всеки 2-3 месеца го има във всяка фирма.Беше ми писнало като бях с 1вото пц.За изправяне на крачетата на процесора 25лева.... прибирам се оп да видя то нищо ненаправено.... айде пак таксита и пак у друга фирма 5 лева тоз път направено както трябва.Прибирам се отново слота на записвачката на дъното изгорял и аз незнам защо.За един монитор и едно двд 4 месеца в сервиза на ул.Читалищ*а В.Търново.То тая част не е в гаранция трябва да си я платите и т.н или "чакаме части от София" омотаване докато ненамерих дистрибутора и ми подмени само двд системата с нова.Наскоро в друга фирма за един изгорял хард в гаранция цялото пц се носи.... на 2-3 пъте то ще е от захранването нз си кво омотаване подмениха ми го с нов,за видеокартата няма да приказвам тя си работи перфектно на 20 градуса стайна лятно време като у дома беше 35 както и да е картата си беше дефектна и не я подмениха.Като се прибрах батерията на дъното един френд ми я подмени и се оправи. Некоректни фирми много има.Хайде да не се хваля обиколил съм Търновска област и съм доволен от 1-2 фирми само.Най-останах доволен като си поръчвам нещо от интернет доставят ми го пред дома и ми излиза много по-евтино и качествено като си спестя обикалянето и главоболията с продавачите като ми предлагат ментета.В повече подробности няма да изпадам че ще взема да напиша някоя книга вече. :)

Редактирано от GigabyteFen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай и аз да се включа в темата. По принцип съм закупувал всичко от скай, много коректни хора и винаги на линия. Последния път за новата конфигурация ме питаха даже дали искам да ми изпратят кутиите от частите, но разбира се аз отказах :rolleyes:. По принцип където живея аз хода при едни Софт компютърс и съм адски доволен от тях. Първия път когато ходих да сменя стария ми процесор с новия не ми взеха пари, после ходих да ми погледнат процесора, че се рестартирваше компа, пак не ми взеха пари. Скоро ходих пак да ми качат WIn отново не ми взеха пари. Само едно не ми хареса, че ме обеждаваха да сложа i3 вместо моя сегашния. Иначе като цяло съм доволен от тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За 3 години 360 лева не са много, но кой ти ги дава? По-интересното е ако имаш 30-тина компютъра. За 3 год. изкарваш 11 хиляди. Капка по капка - вир става. Най-лесно е да видиш на сайта на производителя за официален представител. Така си сигурен, че няма да ти правят номера с гаранцията и други подобни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход