Премини към съдържанието
WarezRu

Всичко за nLite - как да персонализираме Windows

Препоръчан отговор

Ще съм ви благодарен,ако кажете как се работи с тази програмка :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Трябва ти ... "...First of all this one and probably future versions need .NET Framework 2.0"

2. Копираш инсталационния диск на виндовс на харда (направи видими скритите фафливе в опциите на експлоръра).

3. ако си свалил Selfextracting archive, го разархивираш някъде и стартираш ексето на програмата. Посочваш папката, където си копирал уиндоуса.

4. Програмата е преведена на БГ.

5. Препоричвам ти да инсталираш Нортън Гоуст или друг подобен софт и да направиш имидж на работещия уиндоус - така за 5 мин. ще върнеш предишната инсталация.

Всичко останало е въпрос на проби и грешки....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Някой от вас скоро да си е играл с nLite? Искам да вкарам в инсталацията фонетиката на Инжинера. Тя се състои от два файла - един .inf и един .dll. По стандартния начин с SVCPACK.INF не става. Ясно е че ще става с .inf файла но не намерих точно обяснение как става по този начин. Ако някой го е правил или знае как моля да сподели. Или ако не ви се обяснява защото е нещо елементарно дайте линк към място където е обяснено. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

то и аз отскоро се занимавам с Nlite но въпроса ми е дали би станало с KDB BG 1.1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Tук има отговори на много въпроси :

http://www.msfn.org/board/index.php?showforum=132

http://www.ryanvm.net/forum/viewforum.php?f=7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tук има отговори на много въпроси :

http://www.msfn.org/board/index.php?showforum=132

http://www.ryanvm.net/forum/viewforum.php?f=7

<{POST_SNAPBACK}>

Не се съмнявай че почнах именно от тези места. Но първо не знам идеално английски и второ в темата < [How To] Create Your Own Add-ons > се говори за програми с .ехе файлове и в един ред се споменава че може и да се използва .inf файл но не е обяснено как. И си рекох че не може аз да съм единствения човек в България който си е задавал въпроса за интегриране на фонетика в XP и някой по-можещ и знаещ от мен вече ще го е правил. Затова питам тук. Дето се вика няма да откриваме пак топлата вода я. Та ако някой знае как да казва.

P.S. Във връзка с темата с коя команда от командния ред на Windows мога да накарам да се инсталира .inf файл. Аналогично на десен клавиш с мишката върху inf файла и Install от менюто....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам,мога ли да си направя пълноценна инсталация на XP с големина 210 МБ и да няма никакви проблеми след инсталацията.Благодаря Ви предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Пълноценна" и "210 МБ" някак си като север и юг ми звучат.

Първо: не можеш да инсталираш нормален Windows и да ти заеме толкова. Ще трябва да се кастри след това.

Второ: колкото и да го кастриш до в 210MB няма да се поместиш. Меко казано: невъзможно е. Като се има предвид, че нормалната инсталация е около 1.2GB, 210 MB изглеждат просто безкрайно малко.

Размера може да се смъкне под 1GB, но трябва да се кастрят много неща и реално ще получиш нещо като жалко подобие на операционна система. А и трябва да знаеш точно какво можеш да изтриеш. И все пак, дори и да изтриеш ВСИЧКО, което е излишно, до посления TXT файл, пак няма да я смъкнеш инсталацията под 700-800 MB.

За какво ти е толкова малък Windows?

EDIT: дори и 700-800 MB пак ми се виждат оптимистични цифри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не,не питам дали мога да си направя исо с такъв размер..обикновените исота са към 600 мб ако не се лъжа:)знам че след това става над ГБ уина ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако изтриеш всички драйвери и си интегрираш само тези които ще ползваш(без драйвери за принтер,гейм котролери и т.н.), изключиш FileProtection и без SwapFile ще се получи инсталация към 350-380МБ.

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За исото, да, можеш да получиш напълно пълноценен уиндоус и под 210 Мб. Махаш излишни драйвери, уиндоус медиа център, мсн експлорер, муви мейкъра, уиндоус тура, хелпа и тем подобни боклуци и някои от излишните сервизи. И то даже и да сложиш всички излизали ъпдейти до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Орязян, ама дали е пълноценен?

То и аз мога да окълцам функции, дравйери и други неща, които не ползвам често, но то един път ще се наложи да ги има и ще стане мазало като ги няма. Има неща, които изглеждат ненужни, но се случва някоя програма да има нужда от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет на всички знами въпроса ми е дали с nLite мога да си вмъкна всички драйвери на едно и като инсталирам Windows - а после да не слагам оделно драйверите за видеото и за дъното и др. неща :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Привет на всички знами въпроса ми е дали с nLite мога да си вмъкна всички драйвери на едно и като инсталирам Windows - а после да не слагам оделно драйверите за видеото и за дъното и др. неща tongue.gif

Можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Привет на всички знами въпроса ми е дали с nLite мога да си вмъкна всички драйвери на едно и като инсталирам Windows - а после да не слагам оделно драйверите за видеото и за дъното и др. неща :whist:

Здравей,

има ревю посветено на nLite:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=28082

Oпределено ще ти е от полза.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За какво служат пете режима при избирането на Автоматизиран режим-Информация, а те са: DefaultHide,FulluNattaded,GuiatTended,ProuideDefault и ReadOnly

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зравейте,

следвайки таз статия http://www.kaldata.com/articles.php?action...;showarticle=94 изпитах известни трудности. Когато стартирам модифицираното с nLite cd при копирането на файловете изписва, че ги няма доста файлове. След като дам esc на всеки файл инсталацията преминава добре и след това всичко си работи, но е доста неприятно да ти се налага да натиснеш esc около 200 пъти. Файловете са предимно .dll и .inf . Модифицирал съм Win XP Home, интергриах му SP2, Мозила и Winamp и махнах ненужните клавиатурни подредби и езикови пакети. Може би е важно да отбележа, че не съм го пробвал като записан диск, а го емулирах с VMware 5.5.2 .Идеята беше да си спестя някой друг диск, защото нямам в момента cd-rw.

Някой има ли идея от къде идва проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи орязах си уиндоус с нлите,работи добре но не мога да го обърна на български език.прилагам списака на това което съм изрязал.кажете кое да не махам за да мога да го направя на бг език,избрал съм пълна инсталация или без намеса/вграден сериал,име и т.н/

;# Applications #

Accessibility Options

Briefcase

Charmap

ClipBook Viewer

Internet Games

NT Backup

Paint

Pinball

Screensavers

;# Drivers #

IBM Thinkpad

InfraRed

ISDN

Logitech WingMan

Microsoft SideWinder

Modems

Portable Audio

Printers

Scanners

Sony Jog Dial

Tape drives

Toshiba DVD decoder card

;# Hardware Support #

Nothing

;#LANGUAGES #

central european, cyrillic and western european-Тези трите САМО СЪМ ГИ ОСТАВИЛ

;# Keyboards #

Allt utom Bulgaria och (US)Engelska Tabele for IBM-Оставил съм ги другите съм ги махнал

;# Multimedia #

Images and Backgrounds

Luna Theme

Media Center

Mouse Cursors

Movie Maker

Music Samples

Old CDPlayer and Sound Recorder

Speech Support

Tablet PC

Windows Sounds

;# Network #

Communication tools

Connection Manager

FrontPage Extensions

IP Conferencing

MSN Explorer

Netmeeting

Peer-to-Peer

Synchronization Manager

Vector Graphics Rendering (VML)

Web Folders

Windows Messenger

Qutlook express

;# Operating System Options #

Desctop cleanup wiz

DR Watson

File and Settings Wizard

Help

Manual Install and Upgrade

MS Agent

Search Assistant

Security Center

Tour

Web View

Zip Folders

OOBE

;# Services #

Alerter

Error Reporting

Fax Services

Imapi

Indexing Service

Messenger

Remote Registry

Removable Storage

System Restore

Telnet Server

Uninterruptible Power Supply

WebClient

Auto updeit

;# Directories #

DOCS

SUPPORT

VALUEADD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извежда ли съобщение за грешка или нещо подобно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.