Премини към съдържанието
petruccci

Съвет за избор на DVD-записвачка до 100 лв.

Препоръчан отговор

моля за съвет.за около100лв кое dvd-r/rw е най надежно?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

моля за съвет.за около100лв кое dvd-r/rw е най надежно?

<{POST_SNAPBACK}>

LITE-ON SHW-16H5S LIGHT SCRIBE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прочети малко техническите характеристики. Ако не ти се чете, тогава вземи

NEC - ако ти се чете, отново си вземи NEC. Стига да им разбираш достатъчно. Не е необходимо много да мислиш.

Поздрави от чичо Стефан LZ4JW! 73!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с NEC 3540-A и съм много доволен!

А за LITE-ON SHW-16H5S LIGHT SCRIBE четох много добри неща!

Има и НЕК който рисува в/у СД, но струваше около 70$ без ддс(рисува в син цвят)

За ЛГ 4163 също има добри отзиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Прочети малко техническите характеристики. Ако не ти се чете, тогава вземи

NEC -  ако ти се чете, отново си вземи  NEC. Стига да им разбираш достатъчно. Не е необходимо много да мислиш.

Поздрави от чичо Стефан LZ4JW!    73!

<{POST_SNAPBACK}>

Абсолютно правилно!!!Присъединявам се към написаното и гласувам за него с две ръце!!! :angry:

73! :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

то аз ако разбирам от характеристики няма6е да питам за сьвет.някои казжат 4е сонито е на хубаво както при телевизорите......други са за нек.....трети за теак.....итн.определено бих заложил на сони но 6те се по4удя о6те утре.надявам се дотогава да има о6те коментарии по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При ДВД записвачките има някой бая добри, като NEC ,LG,но все пак - PIONEER според мен са най-добри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вземи си NEC и няма да сбъркаш, с такава съм от година и 4 месеца и не ми е правила никакви проблеми. Поздрави rainov!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поздрави от Бат` ви Стефан (но аз съм друг Стефан)и отново NEC-засега най-добре е 4551A с LabelFlash (вариант на lightscribe),която разби в тестовете всички останали.Аз записвам,копирам професионално четирицифрено количество ДВД за неголям период от време и гарантирам,че за момента е най-доброто :eek: За момчето,което посочи Пайниър,щр кажа,че 5 от най-големите производители ползват НЕК оптика,а именно-PIONEER/ASUS/MEMOREX/RICOH/TDK,това е документирано в тестовете в cdrinfo.com.Има 24м гаранция,а повечето са с по 12 (те са вземани от МОСТ компютърс,професионалистите си ги знаят какви са :hush: ).LG-съжалявам,момчета,също и LITE-ON,TEAC,PLEXTOR,TSST (Toshiba-Samsung Storage Technology)-в момента са най-ужасните отпадъци,и ще ви обясня защо,за да няма "петли",които да скачат с нетехнически коментари:Една записвачка е добра,когато ползва качествена оптика,а коя оптика е най-добра-има си тестове,дадох ви линк.TEAC,PLEXTOR се прочуха преди години като УЖКИМ най-добри записвачки,НО НА ГЪРБА НА S A N Y O,тъй като ползваха тяхната оптика.Тия две марки НЕ СА ПРОИЗВОДИТЕЛИ на оптики и следователно не са сериозни марки,също така.В момента всички ползват най-евтиния ментак,както се казва-оптиката на MEDIATEK.А иначе най-качествената записвачка за всички времена е TOSHIBA SD-R5272,не само по тестовете,за съжаление вече не се произвежда (Самсунг се намесиха),и е еднослойна (сякаш някой ползва двуслойни-от 6 до 13 лв парчето :nono: )Ползвам 2 такива за четене и копиране на стари,надрани,повредени дискове.Е,това е много голям личен опит,надявам се да съм бил полезен :wors: на ония,които искат да чуят професионално мнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мнения, мнения и още мнения. Всеки си знае своето и това е! Един си купил еди си каква марка и за него това е най-добрата (нали и той има такава). Аз имам LG 4163b и да кажа честно НЕ ми хареса. За около 100 лева мога да ти препоръчам NEC 4551. Има си всичко което можеш да очакваш от добра записвачка. Да не говорим, че софтуерната поддръжка от страната на NEC е по-добра от много конкурентни фирми. Не на последно място в интернет ще намериш и "hacked firmware" с чиято помощ дори можеш да си увеличиш производителността. Искаш да по-революционен начин да си надписваш дисковете? О, и това не е проблем - налице е функцията Label Flash.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

както се спомена по-горе дисковете сигурно не са от евтините....сигурно за да надписва записва4ката има и някои по евтини.тези функции са излезли отскоро и много хора не са запознати/като мене/.

проверих и цената на нека а тя е 52$ без ддс.от www.agrus.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LabelFlash става на всякакви дискове,не е нужно да са специални :):whist::speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо си прочети тестовете,за да видиш,че са най-добрите...отзад напред,обаче,нищо лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    LabelFlash става на всякакви дискове,не е нужно да са специални :wors:  :yanim:  :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Абе всякакви, ама на обикновените записва само от обратната страна ако не е пълен диска и бая трябва да се звериш да го прочетеш. И аз си взех вчера NEC4551 повлиян немалко и от твоята агитация ама очаквах малко по-ефектни надписи. Но може и да не съм схванал още как се работи напълно че не видях описание. А какви са тия специални дискове на които може да се пише и отгоре - същите като за Light scribe ли, защото съм виждал такива с надпис Light scribe ама с LabelFlash не съм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само NEC 4551 ли има LabelFlash ,щото моята е NEC 4540А и аз се мъчих да открия тази опция ама неможах да я намеря а уж съм със Nero 6.6.1.4 ако някой е компетентен да ми поясни :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе всякакви, ама на обикновените записва само от обратната страна ако не е пълен диска и бая трябва да се звериш да го прочетеш. И аз си взех вчера NEC4551 повлиян немалко и от твоята агитация ама очаквах малко по-ефектни надписи. Но може и да не съм схванал още как се работи напълно че не видях описание. А какви са тия специални дискове на които може да се пише и отгоре - същите като за Light scribe ли, защото съм виждал такива с надпис Light scribe ама с LabelFlash не съм?

<{POST_SNAPBACK}>

Първо го записваш на Лейбъл,казваш му,че ще бъде записван после диска с данни,и си готов-с Неро.А забеляза ли каква огромна скорост развива,колко е безшумна и тиха,колко бързо реагира...И съжаляваш ли за избора си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо го записваш на Лейбъл,казваш му,че ще бъде записван после диска с данни,и си готов-с Неро.А забеляза ли каква огромна скорост развива,колко е безшумна и тиха,колко бързо реагира...И съжаляваш ли за избора си?

<{POST_SNAPBACK}>

казвам ти честно нек е супер и е доста бьрза а и рисува...какво повече мога да изкам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Извинявай, ама нищо не разбрах от първото изречение - предлагаш първо да записвам лейбъла и после данните на диска ли? Какво ще промени това, освен че ако не разчета правилно мястото, след това диска може да не ми стигне? И кажи ако знаеш кои са дисковете на които можеш да пишеш отгоре - тези за Light scribe или си има специфични?

Иначе вярно че е безшумна и реагира бързо, колкото до скоростта досега съм записал само един диск на минимална скорост (навсякъде чета че било най-добре) и нямам достатъчно впечатления още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отностно NEC 4551 доколкото знам тя неможе да записва в/у дисковете като 4551А .Но пак в руските сайтове бях срещал че със смяна на Формуера проблема се решавал и 4551 става 4551А

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е за 4551А става въпрос, то само 4551 има ли? И определено пише ама контрастът е съвсем минимален, а ако искам да вкарам картина или художествен надпис не ми стана ясно как мога да ги наглася точно в свободния от данни сектор.

И дисковете вече разбрах че са различни от тези за Light scribe ама май още никъде ги няма, някой да е виждал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой имали вече лични впечетления от новите модели

на Бенк 1650,1655 претесняваме това,че са произведени в Китай.

Бенк 1640 поне този който аз съм виждал беше правен в Малайзия,

но се отличава с мн. качествен запис за мен това е най-важно а не

да ми рисува картинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.