Премини към съдържанието
Hanibal_Lektar

Въоръжени обират банка в Сливен, държат заложници !

Препоръчан отговор

Въоръжени обират банка в Сливен, държи заложници !!!*

Публикувано изображение

По думите на очевидци има и прострелян

Въоръжен грабеж се извършва в банка в Сливен.

Нападателите държат заложници в местния клон на Инвестбанк.

Преди час двама души нахлули в банката и принудили служителите да им дадат пари, разказа очевидец пред Dnes.bg.

По думите му охранител е прострелял единия крадец, но другия на свой ред прострелял охранителя.

На няколко пъти се е чула стрелба отвътре.

В момента десетки тежко въоръжени полицаи са обградили клона на банката, който се намира срещу сградата на Областната администрация в центъра на града.

Полицейски кордон има и на всички изходи от център на града.

Сигналът за обира бил подаден от паник бутон.

* Новината е от 16:35 ...Очаквайте още подробности!

dnes.bg

Публикувано изображение И това доживяхме ...

Още снимки ...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

баретите да идват докато не е станало мазало ... Публикувано изображение

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре че МВР са толкова зле горките че просто не знам. Ще следим новината да видим как са се измъкнали :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Сега гледах включване при Милен Цветков по НоваТВ . думите на репортера бяха " Изстрели и невероятен хаос цари сред полицаите " . Не са свикнали с такива чудо !!! Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва по-често да ги водят на кино, че да прихванат малко от Йекшъна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Новини от бТВ " Похитителя е един и е разговарял с полицията , не е предявил искания до сега . От турски произход е и е от районна на Варна " !

Какво прави в банка на гр. Сливен Публикувано изображение ?!?

И Миро , шега не бива с това ... представи си да са твои роднини , хич няма да ти е до смях !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами то не е като да наблюдаваш как ромите разкостват сградата на "Маркели"... Дано няма жертви!

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По думите му охранител е прострелял единия крадец, но другият на свой ред прострелял охранителя.Пострадалият пазач на име Стойчо, на 42 години, е откаран в местната болница, където е подготвен за операция. Няма опасност за живота му.

На няколко пъти се е чула стрелба отвътре.

Преди ден в банката са докарани парите за изплащане на заплатите на община Сливен и второстепенните разпоредители – ясли и културни институции, сподели пред кореспондента на Dnes.bg областният управител на Сливен Марин Кавръков.

dnes.bg

Taка става като в повечето банки охраната е от пенсионирани военни !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знам че не е смешно,просто си го представям кво е.Те за един АКТ двама са в паника.Представям си като са повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Канал 3 : " Има 1 убит , вчера в банката са преведени 1 000 0000 лв. , теророистите са 3 . Шест човека са заложници " !

Публикувано изображение

Още снимки ...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ужаса продължава ! Седем човека са заложници ... дано всичко приключи щастливо !!!

Извънредната емисия от бТВ , към 18 часа

http-~~-//www.vbox7.com/play:218a6b7d

По първоначална информация банковият обирджия е 66-годишен мъж от варненското село Суворово, съобщи bTV.

:mark: 66 годишен !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

66 г. - стара машина, но още фукционираща явно хах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Борка , не е до смях брат ! Тоя дъртьо няма какво да губи , да не простреля невинни хора !!!

Хайде сега де ... По бТВ казаха че е похитителя не е 66 годишен дядо , а наркозависим от Сливен и май не е сам ! Още по зле става работата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма какво да губи, щото явно е загубил всичко. Аферим ашколсун!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой снайперист ще му пусне куршум. Дано няма невинни жертви, да!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

adXok , изглеждаш умно момче ... сега си представи че една от заложничките е твоя леля, майка , роднина а простреляният охранител ти е чичо , свако , баща ... друга песен ще запееш ! Написаното от теб е тъпо и супер наивно !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако се координират добре, ще увладеят ситуацията... предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В момента за заложници са взети 7 души - директорът на "Инвестбанк" Клон Сливен е Веселка Цонева, един от най-добрите служители на "Инвестбанк", главен счетоводител е Ивелина Тенева. Останалите служители са Ваня Димитрова – счетоводител – касиер, Мими Величкова – счетоводител-касиер, Радина Терзиева – експерт кредитиране, Светлана Динева – счетоводител-касиер, Димитър Митков – охранител, съобщиха от банката.

dnes.bg

Нямаме ли потребители от Сливен , да каже точно къде става ужаса

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според техни данни похитителят е само едни и страдал от наркотична зависимост.

Той е поискал полицаите да се отдръпнат, за да може да излезе, като вземе наличните пари.

Без коментар..!Порeдния наркозависим...!http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

http://www.dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен всички пристрастени към цигари, алкохол... са в квалификацията нарко-зависими или 60% от населението на България може би. Първо беше 66 годишен, след това турчин или по-скоро турчеещ се, сега е наркозависим, до 22.00 може да се окаже и бивш служител или такъв, който банката му е взела всичко, че и да додава отгоре да трябва... лихва брат! Дерзай. :) дано да няма пострадали, освен може би някой лихвар... от тия законните, дето се водят управители на банки и членове на бордове. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Последно има ли убит или не

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Последно има ли убит или не

:speak:

В такива случаи, направо съжалявам, че няма минуси.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямаме ли потребители от Сливен , да каже точно къде става ужаса

Има, ама зяпаха на живо сеира http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Офиса ни е на по-малко от 100 метра и двама колеги са свидели на изстрела, бяха тръгнали на кефе по главната. Аз се позървъртях с апарата до поцъкам хаоса но ми се оперчиха тия от нсбоб ли, кои са. Цъкнах доста снимки и после ги изтрих, бях им обещал при краткия ни разговор. Но никой не спазва това и в ефира се появиха снимки на почти всички сливенски полицаи. Като цяло милиционерчетата се криеха уплашено зад блоковете и не смееха да си подадат носа навън, сигурно ония имат тежки картечници и са поне стотина чеченски командаса. Отцепи се огромен район, падна голямо чакане. за да дойдат батетата от София и да видят какво ще правят. От 15 до 19 часа чакаха софиянци... Интересното е, че т.н. барети дойдоха с нов модел снайпери или поне за мен, не бях виждал такива пушкала. И много хубава немска овчарка доведоха, останаха ми очите в нея. След изстрела по полицая в началото имаше още три предупредителни изстрела на т.н. похитители. Достатъчни за да се крият нашите милиционери в дън земя. Стана тъно и си тръгнах, снайперите се разположиха наистина, гледах им маневрите от покрива на кооперацията... Нищо особено, имаше скромни опити за комуникация но по принцип нищо не стана до 19:30. В тъмното от този момент нататък не зная как са нещата, направи ми впечатление че нямаха свестни фенерчета, бая си мислех да им предложа моите лед чудеса ама викам си айде по-натсрани. Много лошо впечатление ми направи факти че някои от милиционерите се разкарваха с извадени пищове доста настрани от мястото, ей така извадили ги и се разкарват и си говорят по телефончетата. А и доста време продължи това разкарване с тия пищови, грозна работа. Близо до банката - да, ама доста настрани от нея да ги размятата пред децата и хората - простотия. Елате ни вижте колко сме силни и опасни. Е, видяхме ги и си ги знаем. Колкото 20 години не посмяха на един борчага/мусура да се опънат поне на майтам, ей така, един шамар да му ударят, толкова не стават и за такива случаи. Тъжно. Като си помисля какво е в Япония ми прилошава какво ще е у нас ако ни се случи нещо много по-малко. Моля да бъда извинен за спама http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ken не чете какво е написано

Заложническата криза в Сливен продължава

Въоръжен обирджия държи заложници в банка "Инвестбанк" в центъра на Сливен. Периодично се чуват изстрели.

Районът е отцепен от полицията.

Противоречива е информацията за броя на заложниците. Според ръководството на банката заложниците са седем души, от МВР обаче казват, че са шест. По други информации заложници са осем души.

Сигналът за грабежа е подаден от паник-бутон в банката около 16 ч.

При нападението един от охранителите на банката е ранен и е откаран в болница с опасност за живота. Началникът на спешното отделение в сливенската болница "Иван Селимински" д-р Тодор Суванков съобщи пред Агенция "Фокус", че раненият е в много тежко състояние, с опасност за живота.

42-годишният мъж е прострелян в областта на лявата раменна става и куршумът най-вероятно е заседнал в тялото му. Има данни за голямо количество кръв в белия му дроб.

Водят се преговори с грабителя.

Той самият е помогнал да бъде изведен от сградата на банката раненият охранител, което според психолозите на МВР означава, че не е имал намерение да убива.

"Нападателят се държи агресивно, може би е наркоман и е използвал служител на банката за посредник." Това е съобщил по телефона за БНТ вътрешният министър Цветан Цветанов, който е във Великобритания, но следи случая.

Нападателят е попитал полицията каква присъда ще получи, ако пусне заложниците, съобщи още кореспондентът на БНТ в града.

В един момент мъжът спрял да преговаря и стрелял по полицейските коли с искане да се оттеглят. По-рано той е поискал откуп, но преговарящите са му отговорили, че според българските закони не може да се плаща откуп срещу живота на заложници.

"Вчера в тази банка са преведени парите на Община Сливен", съобщи областният управител Кавръков. Това са парите на администрацията, училища, детски градини и всички делегирани дейности, които общината плаща, добави той.

"Трябва да са около милион лева, но не може да се кажа колко точно; като си правя сметка – образование, културни, институти, детски ясли, заплати на персонала...

Вероятно грабителите са имали предварителна информация, че банката ще се зарежда с тези средства, за да се плащат заплатите”, каза Марин Кавръков.

Изпълнителният директор на "Инвестбанк" Петя Славова обаче е опровергала пред БНТ информацията, че в банката има повече пари от обикновено.

"23 март е стандартен работен ден и клонът е работил с обичайната касова наличност, което опровергава разпространявани слухове за наличие на големи средства", съобщиха малко по-късно от банката.

"Имаше стрелба на няколко пъти, когато стреляха по охранителя и след това

се чуха около пет изстрела вътре в банката. Но по какво е стреляно и има ли други засегнати хора или ранени – не мога да кажа", добави той.

Клонът на банката се намира точно срещу сградата на Областна администрация в центъра на града на 20 метра от пешеходната зона.

Полицията в Сливен е отцепила района. Служители на реда отклоняват преминаващите по странични улици. В района не се допускат дори живеещите там и те не могат да се приберат по домовете си, докато не бъде овладяна ситуацията. Евакуирани бяха и служителите на Областна администрация.

На мястото на инцидента са пристигнали силите за бързо реагиране, облечени с бронежилетки. На мястото е целият ръководен състав на сливенската полиция.

Районът около банката и центърът на града са отцепени блокирани за автомобили. Наоколо обикалят разтревожени близки на служителите на банката.

Агенция "Фокус" съобщи, че след 18 ч. са чути нови изстрели. Репортерът на БГНЕС предаде, че е преброил 17 изстрела до 18,15 ч.

Целият специализиран отряд за борба с тероризма е излетял от София с военен самолет,съобщи БНТ. С отряда е и неговият командир Киро Димов. Всички регионални дирекции по пътя от София до Сливен са отцепили движението и осигуряват трасе на спецчасти и техника, които пътуват към мястото на инцидента.

Всичко входно и изходни артерии на града са блокирани, хората в района на банката са евакуирани. В района вече има и барети, съобщи БГНЕС.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно там където се бяха струпали най-много милиционери има малка градинка с две пейки и е любимото място на местните наркоманчета. Идват по цял ден, боцкат се без да им пука от никого, пушат си разни треви и зяпат небето е размътени погледи. Това е в центъра на наше село, пред погледа на всички, от много години.... С тая акция им развалиха кефа. Гледах поне десетина от тия дрогиращите се как с леко танцувална стъпка искаха да си седнат на любимата пейка ама на - лошо милиционери, пъдеха ги и им развалиха следобедните ритуали с това огромно отцепване... Банката е в едно муренско комплексче, ченчаджийчета и подобни си построиха на едно от най-хубавите места в селото ни луксозни офисчета. За мен си е мутренска банка, почти никой не влиза в нея, самият факт, че оперира с обшински пари а си имаме отделна общинска бака говори очевадно за познатата история.Не трябваше да се обаждам ама на :)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.